Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Neco, ja znam za iskustva da ti uzmu u drzavnoj ustanovi uzorak, a da ga anliziras privatno. Prvo sigurno se manje ceka, a ni cena nije toliko strasna, vise kosta uzimanje uzorka nego analiza, pa eto mozda ti to pomogne. Da probas negde drugde jos da pitas, Visegradska, na primer?

Ja sam radila privatno skuplja je analiza nego vadjenje plodove vode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz sad skontah sta si htela reci...pitacu rade li ti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je amnio privatno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ako se radi prenatalni,da li on ukljucuje i amnio u slucaju losih rezultata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila privatno skuplja je analiza nego vadjenje plodove vode...

Hm, moguce onda da je pogresna informacija. Ona je uzorak vadila u Visegradskoj i nosila privatno i bas se secam da je rekla da je bar na tome ustedela jer je jako skupo. Analizu je platila 20-ak hiljada. Moguce da je pogresno razumela. 

A za koliko budu gotovi rezultati privatno? Mozes li reci cene vadjenja i analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz, znam i ja za taj nacin-da u drzavnoj uzmu uzorak i da ga urade, a da deo odneses u priv da tamo urade neki brzi test, ne celokupnu anslizu, i to bude mnogo jeftinije a gotovo je mnogo brze, misim par dana. Raspitaj se Neco

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam platila 42.000

@nanchika88 mislis ides privatno da radis prenatalni pa ako ne uspe oni ti rade amnio?

@Margaritta za 9 dana su bili gotovi rezultati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za dzep je jeftinije drzavno,ali za zivce privatno ^_^

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, pise npr na sajtu nifty-ja da ako se pokaze visok rizik da troskove amnio (tj.bilo koje dijagnosticke metode) snose oni...

Tasa021 i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, pise npr na sajtu nifty-ja da ako se pokaze visok rizik da troskove amnio (tj.bilo koje dijagnosticke metode) snose oni...

mislim da to znaci ako ne daj boze nesto nije u redu sa detetom da onda oni snose troskove... 

Ja sam radila u bio save centru nije uspelo,vratili su novce pa sam isla na drugo mesto za amnio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchi to ti zavisi od paketa koji uzimas, ja na primer nisam imala to ukljuceno u cenu kada sam radila - u slucaju loseg rezultata prenatalnog isto kod Bio Save. Tako da izadje da ti Nifty eto da i dodatak plus koji bi svakako morala platiti ako ides privatno osim prenatalnog u slucaju da treba.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se dobro secam BioSave ima pakete od 390 e i oni su bez amnio ukljucene u cenu..

E ovako za ovo sto ste pisale. DNK laboratorija na donetim uzorcima a sami ne rade punkcija. Najjeftinija provera za 2 dana pokaze rezultat ali ne radi ceo genom vec samo trizomije 13, 18 i 21 i pol. 

Brzina rezultata zavisi i od toga u kojoj nedelji je radjeno i koliko celija ima u amnionu. Meni su privatno radili sa 16+2 pa sam 3 nedelje cekala..

Jbt postadoh geneticar od muke

Tasa021 i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchi to ti zavisi od paketa koji uzimas, ja na primer nisam imala to ukljuceno u cenu kada sam radila - u slucaju loseg rezultata prenatalnog isto kod Bio Save. Tako da izadje da ti Nifty eto da i dodatak plus koji bi svakako morala platiti ako ides privatno osim prenatalnog u slucaju da treba.

Na to sam ciljala! Hvala! :D

Nadam se da mi nista od toga nece trebati, ali zlu ne trebalo,da znam...

Neco,sta si na kraju resila?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se dobro secam BioSave ima pakete od 390 e i oni su bez amnio ukljucene u cenu..

E ovako za ovo sto ste pisale. DNK laboratorija na donetim uzorcima a sami ne rade punkcija. Najjeftinija provera za 2 dana pokaze rezultat ali ne radi ceo genom vec samo trizomije 13, 18 i 21 i pol. 

Brzina rezultata zavisi i od toga u kojoj nedelji je radjeno i koliko celija ima u amnionu. Meni su privatno radili sa 16+2 pa sam 3 nedelje cekala..

Jbt postadoh geneticar od muke

Da sad je jeftinije za nekih 15hiljada, pojeftinilo bas posle mojih nalaza - ja poludela. A dobro ja sam radila te najucestalije trizomije sto si rekla 21,18,13, radila sam i one za detekciju poremecaja X,Y polninh hromozoma neka gomila stvari. Kako vidim sad im je taj paket 550e ja sam ga platila preko 650 tada.
Ma kontam sad ima bas dosta tih laboratorija sto su u nekom deal-u sa stranim laboratorijama koje izvrsavaju ove analize. E sad koliko je koja pouzdana ne znam - od ovih novijih ali valjda ne varaju narod ipak nije to neka trivijalna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde sve vi koje ste radile prenatalne testove da mi napisete za koji ste se odlucili i zasyo;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nifty zato sto me ni jedan dr nije smorio sa tim testom..opsedali su me za ove i one. A sestra je taj radila pa ajde i ja. 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Na to sam ciljala! Hvala! :D

Nadam se da mi nista od toga nece trebati, ali zlu ne trebalo,da znam...

Neco,sta si na kraju resila?

 

zvala sam danas drugaricu u frontu. Kaze da sam prenapeta i da nista ne dobijam.samo sebi nabijam tenziju. Da se smirim i sacekam zakazan termin za amnio jer ce sve biti ok ovo se ne.ponavlja

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Harmony radila...po preporuci doktora. Kontam verovatno dobija neki procenat od zarade sto svoje pacijentkinje salje tamo ali neka, nemam zamerke za njih. Zena koja mi je sredjivala to i koja je bila u kontaktu samnom je bila bas fina a i nekako mi i lab. sa kojom saradjuju za uzimanje uzoraka mi je najbliza pa rekoh hajde to cu. Rezultate sam dobila za nekih 3-4 dana i naravno pol sto mi je bila jako velika zelja da saznam hihi ❤

nanchika88 i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvala sam danas drugaricu u frontu. Kaze da sam prenapeta i da nista ne dobijam.samo sebi nabijam tenziju. Da se smirim i sacekam zakazan termin za amnio jer ce sve biti ok ovo se ne.ponavlja

Neco, ti znas najbolje mozes li nesto ili ne. Naravno da je bolje da se smiris i cekas amnio all posle tvog iskustva to uopste nije tako jednostavno. I ne mislim da je dovoljno reci "smiri se, sve ce biti ok". Trebala bi da pocnes sa nekom jogom ili meditacijom, da nadjes dobrog dr, da naucis da zivis u trenutku i da ne trcis toliko ispred. 

Za pocetak, muka ti je, to je znak zdrave trudnoce :) Zatim, sa punih 38 zatrudnela si za manje od 6 mes. Znaci, kod tebe sve fercera :) Imas vise mogucnosti i razmotri svaku. Nadji vezu za raniju AC ako ce ti biti lakse, uvek neko nekog zna. 

Dragana88, Margaritta i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nifty jer nema glupih paketa. Imaju jednu cenu i provere sve sto mogu. Inace oni to ubace u masinu i ona izbaci rezultate svega.. i onda kao naprave pakete a imaju rez svega... Grozno

neca79 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zzdravo trudnjace, juce celi dan na slavama, dns me isto ceka, sinoc mi je bilo muka od ribe, sreca popijem limenku kole i preživim bez povracanja.

Moja drmene nije slala na geneticke posle double testa tako da nisam ni radila nesto sam previse opuštena....m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na iskustvima !

Mala, pa ja to ,eto, da budem inoformisana ako,eto, ne daj Boze bude trebalo... Uzdam se u dobar dabl....

Sta radite? jeste mi jele po slavama?:D Ja nisam nigde isla, radila, isao mm sam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam toliko jela jer nikako da se najedem od posne hrane :D. Ali zato kad sam legla bas mi je bilo muka od ribe morala sam polusedeci da spavam i celu noc se budila a evo jos nisam ustala. Nisam ni ja nista radila. Dabl je bio dobar i nisam htela da se opterecujem dalje i razmisljam negativno kad mi vec ni dr ne predlaze

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da sam se oslonila na svoj dobar dabl .. ne smem ni da pomislim.. treba slusati neki svoj unutrasnji osecaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.