Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Reče mi sestra Tanja da je to prvo predavanje od 18h, sad ne znam kako će teći dalje... jel bi ti išla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uglavnom skolice budu posle podne zbog trudnica koje rade...

cekam misa da se  vrati iz setnje pa imam vremena za glupiranje :D  I molim vas bez komentara na haos u kuhinji :(

collage-2017-12-18.jpg

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pih ba steta sto ja nisam na tu stranu da se druzimo u skolici, i ja planiram da idem ali ovde u Su, ako me prime posto je ovde sve ides privatno plati pa se klati. Mislim bezveze...

Ja sam jedan takav jastuk dobila kao gratis od firme gde sam radila prenatalni test + imam jedan polovan...kontam jedan mi dobro dodje za moje spavanje a drugi ako treba da "ogradim" bebca kad se bude koprcao :D

Nego jel nego narucivao neke stvarcice ikada preko AliExpresa? imaju zaista neke jeftine stvari, bas i sto se tice grudnjaka, farki, haljina ili one pumpice za grudi ali nesto nisam sigurna u njhove velicine i efikasnost :o jeste da se ceka malo duze na dostavu ali kontam ako ce mi to ustedeti dosta i narucim vise stvari da se isplati. Nadjoh neke grudnjake za 2-3$ oO

Juuj Zone divna tibica :wub::wub: :babymommy:

Izmenjeno od strane PoisonIvy
Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi taj wild rose flowers za dečaka:lol:, a i, brate mili, puno mi je 4000 i nešto "baciti niz vetar" :(

Ne boj se,ima varijanta i za decake:D

Nego, ja sam najvise dojila sedeci,nisam volela lezeci pa zato trazim solucije...

Zone,tiba je :wub:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Nego jel nego narucivao neke stvarcice ikada preko AliExpresa? imaju zaista neke jeftine stvari, bas i sto se tice grudnjaka, farki, haljina ili one pumpice za grudi ali nesto nisam sigurna u njhove velicine i efikasnost :o jeste da se ceka malo duze na dostavu ali kontam ako ce mi to ustedeti dosta i narucim vise stvari da se isplati. Nadjoh neke grudnjake za 2-3$ oO

Jesam ja neke "Nike" patike :lol:. Prvo čekaš 100 god da ti stignu, džabe što su džabe bile kad su fuš kvaliteta + platiš poštarinu (koja nije bila baš mala, koliko se sećam). Sve u svemu, mislim da ti se ne isplati...

Jelena JP i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dojim lezeci, odmaram kad vec mogu, ali da ce tako biti sa drugim detetom, cisto sumnjam... Mislim da ce to vise biti onako u trku, na wc solji, dok srcem kafu, postavljam sto i sl. pa nzm da li mi je uopste pametno da dajem sad tolike pare na taj jastuk. A T sam dojila u jednom kratkom periodu sedeci i posluzili su i ovi mali jastucici, kao "ukrasni"... imam ih koje ne koristim pa sam te pod njega savljala.

Nisam nista narucivala, ali sam dobila jedan grudnjak od clanice koja nije vise aktivna koji je kupljen preko njih i znam samo da mi je rekla da je broj manji od narucenog (br je ok ali standard drugaciji) ali placen smesne pare pa i nije tragedija. naravno nadjes free shipping.

Inace sasvim ok grudnjake za dojenje imate u radnjama sa ariljskim pamukom, a ja kao i prosli put ne verujem da cu ih oblaciti prva 3 meseca osim u krajnjoj nuzdi...mleko konstantno kapa mogla bih svakih 15 min obuci cist grudnjak, a da ne pricamo komociji-spustis bretelu potkosulje i cao, beba vec u akciji:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svasta porucivala preko aliekspresa, uglavnom sitnice. Ukrase za jelku, zvezdice za sobu sada bas da ukrasimo za bebana, maske za telefon i tako to i do sada nisma imala problema. Uglavnom da se gledaju slike od kupaca jer su one najrealnije. A za pumpicu mi je bas komsinica rekla da kupim tamo da je mnogo jeftinije, ona je porucila i super je

PoisonIvy i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam od prosle T dva grudnjaka za dojenje, ali nisam ih nesto ni nosala, kuci sam stalno bila bez ikakvog, a posle mozda mjesec sam  se vratila mojim grudnjacima, tako da sad necu ni kupovati dok ne skontam da li ce mi trebati. 

PoisonIvy i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boga mi, svasta cujes i naucis od "mama sa stazom". Hvala vam, drage moje, na savetima od srca ! we

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala, kad cemo cuti pol kod vas?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je baš previše za jastuk, ako je original boppy onda je zbog imena-platila sam oko 20e u austriji a u Srbiji su generalno jeftiniji. Mene je spasio jastuk za spavanje za trudnice, u trećem trimestru kad sam postala daleko veća, na početku sam koristila za dojenje dok jedem jer me bebac nikako nije puštao pa tako sam ga hranila dok jedem... Nikad ne znaš šta bebi padne na pamet ali nije me puštao- u istoj sobi čuje uvek kad pripremam. I naravno kad je krenuo da se rola okolo ogradim ga da ne padne stoni snu sto preko dana. 

P.S. Izvinjavam se sto upadam ali sam pomislila kako bi moje iskustvo nekome bilo korisno, i da prednost dajem tim koji menjaju oblik-za trudnice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nan jel ti vodis evidenciju nasih kontrola? :lol: Zeno, svaka cast na memoriji....

Zone, slatka ti je tibica :wub:malo manja od moje... taman razlika u terminima:lol:

jastuk nemam, nikada mi nije trebao. Nemam ni grudnjake za dojilje. Prvih par meseci ne nosim, posle moje nosim... ali meni grudi nisu problem. Inace su male, i malo i budu vece tokom trudnoce i dojenja.. ne curi mi ni mleko, pa mi ni tuferi ne trebaju :)

mala007 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja zao mi je, al dešava se. Znam kako ti je. Drž se

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, Hah,pa da,da se radujemo i iscekujemo zajedno :D

Ti si prakticna zena,a ja prokleta,sve mi treba :D

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure, nije meni muka za tibu nego  za pozadinu a narocito za noge nekako mi celulit bas buknuo od prvog dana tr.

Nan uvek zaboravim da ti napisem, a vidim nisi moj termin upamtila:P... Ja sam 2 dana posle tebe kod Novakovke.

Crkao mi mob, pa u naredno vreme kucam sa firmine tesle i u napred se izvinjavam na slovnim greskama (dovodi me do ludila). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Nanchi u petak cu da saznam nadam se, msm moj dragi ce da me podseti da pitam  

 

A i ja imam celulita uff, nadam se da je kako kazu trudnicki pa da ce brzo se smanjiti 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, hvala! Znaci da vijam nekog u inostranstvu za boopy ako resim... 

Haha, Zone, znam da si tu oko mene na UZ.. Od sada zapisujem :P

Jelena JP voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas blago izludela...odem u genetsko u palmoticevu da mi zakazu cupice ili amnio. prvo 300 stepeni bez prozora ili ventilacije, peske na 6ti sprat. tamo dva sata cekala iako sam zakazana. usli..ona gleda dabl do detalja i krsti se kako se nista nije videlo...i posle amnio gledala i kao eto sad amnio opet. ja pitam za cupice kaze nikako zbog rizika i tacnosti podataka samo amnio il kordo. i sad amnio ide od 16te nedelje a prvi slobodan termin moja 19ta nedelja!!!!! ostala sam sokirana. tad da dodjem opet kod nje na kontrolu pa onda da odluci kad da me bodu. znaci moze biti i koja nedelja kasnije. rez se ceka skoro 6 nedelja sto znaci da pred porodjaj lepo saznam jel beba ok a do tada da skapam od brige i stresa. glava mi puca bukvalno, sto puta povratih. ne znam sta da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ja znam za iskustva da ti uzmu u drzavnoj ustanovi uzorak, a da ga anliziras privatno. Prvo sigurno se manje ceka, a ni cena nije toliko strasna, vise kosta uzimanje uzorka nego analiza, pa eto mozda ti to pomogne. Da probas negde drugde jos da pitas, Visegradska, na primer?

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, ja znam za iskustva da ti uzmu u drzavnoj ustanovi uzorak, a da ga anliziras privatno. Prvo sigurno se manje ceka, a ni cena nije toliko strasna, vise kosta uzimanje uzorka nego analiza, pa eto mozda ti to pomogne. Da probas negde drugde jos da pitas, Visegradska, na primer?

termin odredjuje genetsko a izbog klinike ne utice na termin. Pitala sam je to. Jurim nesto u Misovicu mislim da oni sami rade.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tasa021 da takav sam mislila. Isto dajem prednost tome u odnosu na onog manjeg  sto je samo za dojenje. tamo u 3.trimestru da nije bilo njega ne bih se bas naspavala. 

@Zone* tibica preslatka! o grudnjacima necu ni da mislim. ja imam korpe d i bez trudnoce, bez zica i korpi vise do pupka. kad sam morala preci na ove za dojenje plakalo mi se, jer ja jedva nadjoh i to u dm-u grudnjak da moje cice uopste stanu unutra. Udobni jesu ali svedno mi se cini da sve nekako visi...<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske jedno pitanje koje sam zaboravila da postavim dr u moru mojih pitanja:)Bila sam na uz sve ok,dobila da radim ogtt ,to i nije problem radila sam i pre vto,tako da sam mislila da ce me sad postedeti,ali ne.Nego rekla sam mu da imam kontrakcije,bezbolne,grlic cvrst zatvoren,kaze da su lazne,ali da uzimam utrogestan preventivno ujutru i uvece.A nisam pitala da li da pijem ili vaginalno i da li mi je neophodan?

 

  1.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske jedno pitanje koje sam zaboravila da postavim dr u moru mojih pitanja:)Bila sam na uz sve ok,dobila da radim ogtt ,to i nije problem radila sam i pre vto,tako da sam mislila da ce me sad postedeti,ali ne.Nego rekla sam mu da imam kontrakcije,bezbolne,grlic cvrst zatvoren,kaze da su lazne,ali da uzimam utrogestan preventivno ujutru i uvece.A nisam pitala da li da pijem ili vaginalno i da li mi je neophodan?

 

obicno se pije kad imas krvarenje a ovako bolje vaginalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja se u utrogestan ne razumem.  Alui znam da magnezijum pomaze da se malo umanje te lazne kontrakcije. Ili vose namirnica bogatih mg ili sumeci. ja aam ih pila i 3 na dan, doduse u zadnjem mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.