Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala vam devojke, stvarno sam vec svasta cula od vas i naucila ;). Stvarno ne verujem u te price ali znate opet koliko god ne mislim negativno ipak pomislim to ako nesto bude krivicu sebe. Jeste smesno ali ipak sta cu :mellow:. A sa drufe strane prevelika mi je to obaveza za m da sve uradi sam a pritom tek on nema pojma i nije upucem. Zato sam i pitala pre bih da zajedno uzivamo u tome i spremamo sve. E jos kad bi neka devojka imala spisak sta sve treba za bolnicu i sta sve za kuci spremno, bilo bi super. Mnogo trazim znam :huh:. Hvala devojke jos jednom:baby:

Imam ja i spisak verovala ili ne^_^

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja popijem casu kole ponekad,sta sad. Ne nalivam se,ali casu posle kog rucka ili vecere,sta sad!

Jaooo,oziveo trimestaaar!:D

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo Nan divnooo. Samo uslikaj da ne kuckas toliko bas :angel:. Juhuuu. Ali ja svakodnevno i to vise casa jer kupim flasu a m ne pije i ja sta cu vuce me sve dok ne popijem. Pokusavam da se odviknem ali tesko. Bas prija :rolleyes:

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih da vam preporucim, na youtube-u imate savrsen filmic Mlijecna staza. Vrlo je informativan, motivisuci, i odlicno ce vas pripremiti na sve probleme sa dojenjem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmi limenku i neka ti to bude limit:D

Sutra cu da sliknem ili iskuckam na poslu ;)

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu da te poslusam :D. Ma nije nista hitno kad mozes i onda polako da krene kupovina, blizi se februar :baby:. Inace bebac sad ne prestaje da suta bas kad mi se spava ono suta nikad jace. Utice ova koka kola i na nju:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ti pred UZ ili posle,u 9. ctg popij kolu ^_^

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa boze moj i treba popitit ako ti se pije samo ne previse. Ja npr bas izbegavam sokice ali ako mi se bas nesto gazirano pije uzmem kiselu vodu :)

izgleda me ova glupost od kiseline pocela muciti, ne jako ali osetim da drnda, pihhhh a bas se radovala, sad kad sedne nece otici do porodjaja :( 

imam ja recept za to jako efikasan ali ne znam da li smem to da praktikujem u trudnoci. Naime, 1 kasicica soda bikarbone da se razmuti u 1 casi mlake vode, to kad popijem kiselina prestane odmah (u normalnim okolnostima) doduse bas mi se retko desavalo to van trudnoce tako da nije nikad bilo ikakvih problema a extra pomaze bar meni.

Jeli zene jel bih smela ja to i sad maknuti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke, stvarno sam vec svasta cula od vas i naucila ;). Stvarno ne verujem u te price ali znate opet koliko god ne mislim negativno ipak pomislim to ako nesto bude krivicu sebe. Jeste smesno ali ipak sta cu :mellow:. A sa drufe strane prevelika mi je to obaveza za m da sve uradi sam a pritom tek on nema pojma i nije upucem. Zato sam i pitala pre bih da zajedno uzivamo u tome i spremamo sve. E jos kad bi neka devojka imala spisak sta sve treba za bolnicu i sta sve za kuci spremno, bilo bi super. Mnogo trazim znam :huh:. Hvala devojke jos jednom:baby:

Imas spisak (taksativno naveden stavku po stavku) na Aksinom sajtu. Zove se prvo opremanje, doduse preopsiran je, ali ga skratis barem sam tako ja uradila. A, imas ovde i grupu posebnu, pa iscitaj :). Vracam se nazad na spavanjac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam jel smes sodu bikarbonu, ja sam je izbegavala. Ali kokice su mi bile odlicne! Ali cinija kokica i onda nema kiseline. A smes i gelusil lac od cetvrtog meseca.

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Jeli zene jel bih smela ja to i sad maknuti? 

mislim da 1x ne bi skodilo, s tim, sto to to, po meni ne bi bill trajno resenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto zeklica i snow vam rekle malo opsirnijes to sam ja htela ali nikako ne stizem. Recicu da u nasem narodu nisam naisla na vise predrasuda negoli na dojenje. E tu se ljudi svakakvih gluposti dosete i inace u tom momentu ranjivu i uplasenu novu majku totalno poremete. Iscitajte na superbebi i iskustva i sta su sve majke radile kako bi dojile svoje bebice. To nisu majke TO su za mene lavice (mrzim inace onu krilaticu zena, majka, lavica!) cupale i rukama i nogama da za svoje dete obezbede najbolje. 

Kada jednom usvojite koliko je dojenje zaista bitno i dobro za vase dete niko vise nece moci da vas pokoleba. Zato je bitno da budete potkovani znanjem a ne da vam dodje patronazna i kaze da nemate mleko ili da vam je mleko slabo jer kad izmuzete ono se rasloji i bude sivo! E upravo takvo je idealno za vase dete u tom momentu! Tu smo da se pomazemo i uvek kada imate problem sa tim samo pisite dobicete pravi savet i podrsku. Takodje odmah da napisem na fb Moja podrska dojenju-Tereza Kis Miljkovic (zekli je pomenula) zena ide po svetu i edukuje ljude pisite njoj cim imate problem i nedoumicu, divna zena pomaze max i raspituje se posle za stanje... Ja sam npr.imala tu glupu info da dojenje i antibiotici ne idu zajedno i obratila joj se...

Imam ja negde spisak takodje...probacu da ga nadjem :)

Kako stste danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jjutro, ja kafenisem i to sad samo ness jer mi pocela smetati crna

uz kafu ponavljam nemacki pa sam luda vise od svega...

hhvala cure sto ste nas podsetile na dojenje, moj prvi sisar je sikio 19meseci i zao mi sto sam i tad prestala

 

Zone*, Venera i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam stigla da vam odg...

Bili smo na 4d,sve je detaljno pogledao,glavu,srce,bubrege,stomak,besiku,sve...

Jedino sto je moja dr trazila duzinu grlica materice to mi nije uradio...

I kad se sve zavrsilo,on kuca i kaze mi da u 23 nedelji uradim expertski kod nas...

Pa sta sam dolazila kod tb koji moj...

Bas me zbunio i zabrinuo...

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene konacno ustala, glaaaaadna:(, sad planiram da opustosim frizider :lol:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sisavac je 17 meseci, siki jos uvek. Mada mi se bradavice raspadaju od bola zadnjih par nedelja i bas sam pisala na drugom caskalistu da bih zbog toga volela da prekinemo sikenje (preplacem podoj) ali opet kad znam koliko je to dobro za njega i koliko se raduje tom nasem mazenju nemam srca i snage i guram dalje. A do kad videcemo...

Venera i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone samo neka siki ako izdrzavas... Mene su mucnine unistile... I zao mi je sto ne sikimo vise... Koliki su vam stomacici? :P moj je bas porastao.. divan je:wub: evo mene na poslu,nesto pospana

zeklica i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!!! 

Mala, kako ide deutch? ^_^

Znaci pre porodjaja pripremate glavu za dodjenje,posle sise i to je to :lol:

Ja sam odspavala duze,mogu danas tako ,sutra ne radim juuupi. Hocu moje da pokrenem da idemo do Biga da uzmem farke trudnicke i jos neke poklone za decije rodjendane sto nam dolaze,do DM-a...Taso,ako u nedelju budes setkala po Bigu,kafica da padne ;)

Maki,daj sliku stomacica :wub:

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fotkacu :D preko cega da ubacim sliku? U posl vreme nista Ne radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam onda smanjivala sliku pa ovde ubacivala.

Maki,probaj na imageshack!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ide on kao ok, al me zeza sto ga ja stalno povezujem s engl i onda se zeznem i pogresim u čitanju, a moram znaci izaci na ispit u januaru, pa mi jps gpre da samu sebe teram.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.