Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Tuferi ok,ali meni kese nisu trebale,nisam odlagala mleko, mislim da ti to ne treba

 Eventualno,kasnije.

Kako nema na Aksinom sajtu? Ja sam imala brdo mojih i mm pelena ali sam mislila da uzmem one sa nekim slikama,makar par  komada. Mislim da je drugarica u Aksi kupovala

 Sad cu je pitati bas... Pitaj,Taso  sve!

Evo sad sam nasla na Aksinom sajtu pod Tekstil,oprema za bebe pa tetra pelene.

Izmenjeno od strane nanchika88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam uzela te kesice, a tufere sam uzela i brzo odustala od istih,drzala sam pelenu na grudima, bilo mi lakse.

Tasa021, Venera i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su vam bebci aktivni u stomaku?Moj par dana stalno suta pa se onda umiri tek da se javi.Da li  je to ok?Uvek zaboravim da pitam dr tacno cu poceti da zapisujem pitanja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je curkalo i sa njenih 2,3m mleko pa sam morala jer sam u to vreme menjala koleginicu u osnovnoj skoli .

Ima, kaze drugarica,pelena i u Kids Land-u u Veterniku.

Dragana88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maja87 исто сам и ја размишљала. Сећам се још моје маме (1993) са сестром кад је сисала да јој је та пелена стојала на рамену (да би сека подригнула после јела) и да су јој груди биле обмотане са истом (читала сам негде, више се ни не сећам где тачно :lol:, да  се груди морају утопљавати). 

@Nanchika88, управу си, нађох, мора да сам их превидела (у том мноштву). Лако је теби кад знаш шта тражиш :P:lol:

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hah,sve cu da ti kazem i pokazem :wub:

Mm i ja smo imali jedno 30 nasih pelena i nismo kupili ni jednu. A sada bih uzela koju novu cisto da ima sa tim slicicama ili u boji...

Tasa021 i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

Multimam komprese i lanolin i to je to...

Draga, sta ti je sad pa to:blink: (plasis me:lol:)? Upravu si, nadjoh. Lako je tebi kad znas tacno sta trazis! :P

@Maja87, isto sam razmisljala i ja. Secam se da je mama moja kada je dojila mladju sestru (1993), nosila uvek pamucnu najobicniju pelenu preko ramena (kako bi seka podrignula posle sisanja) i jednu obmotanu oko grudi kako se ne bi prehladila (i, naravno, da joj upije mleko koje bi nastavilo da curka po malo).

Smatram i ja da su stvari kao tuferi, silikonske bradavice, kese za odlaganje mleko i tsl.cista glupost (iliti navlaksusa da bi se izvuklo sto vise para od neznalica (kao sto sam, realno, ja :lol::P ), ali rekoh, cisto da priupitam iskusnije od sebe :).

Sto se tice mrdanja, moj Vule mi ne da mira, sutira se, vrpolji, valjda je to normalno u 26 nedelji :babymommy: 

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto mi bagg-uje sajt. Vidi se iz prilozenog  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su vam bebci aktivni u stomaku?Moj par dana stalno suta pa se onda umiri tek da se javi.Da li  je to ok?Uvek zaboravim da pitam dr tacno cu poceti da zapisujem pitanja:)

to ti je, vala, pametno :). U kojoj si, ono bese, nedelji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto mi bagg-uje sajt. Vidi se iz prilozenog  :lol:

Znam da me voles:wub:

Lanolin komprese da smire bradavice kao neki papirici ,a lanolin mast je kremica za bradavice

Tasa021 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. to ti je, vala, pametno :). U kojoj si, ono bese, nedelji?

    I meni baguje,iskacu mi prozori stalno.Ja sam 25,pratim te:) Ma mozda i ja preterujem cim se malo umiri ja u panici,kaze mm nije on na struju:D

M

 

  1.  
Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene su silikonske bradavice spasile prvih nedelju dve. Krenule su ragade I bas je bolelo prilikom sikenja. Stavljala Sam ih I uspele su bradavice lepo da se oporave a da Ne prekidamo sikenje. Nisu sve gluposti, korisne su to stvari ali Ne trebaju svakome. To kupujes ako ti treba,Ne unapred.

Za pokrete beba Sam citala da od 28.ned.treba bar 10 pokreta dnevno da se oseti... Kao do tada je individualno..

Izmenjeno od strane MakiJana
Jana jana, Zone*, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuu, evo i ja da se javim. Dosla malopre od doce kaze beban super...merio je opet tamo-vamo...imamo 1266gr! Kaze taman nije ni mrsav ni debeo, ma samo neka mi bude tako, najvise bih volela da bude negde oko 3200 po rodjenju i da bude zdrav, dobice on na kilazi kad on lepo izadje xD

Rezultati krvi i urina sasvim solidno, nije mi dao nista novo da pijem sve po starom. Tako da ja bas imam dosadnu trudnocu :) i naravno zahvalna sam tome :)

Uf Lanolin je meni spasio sike, imala sam period kad su mi se bas osusile bradavice, i bas su me bolele kao da koza hoce da mi pukne , kontam to i od njihove tezine posto su mi narasle 3 broja joooj. Evo sad ne mogu da se pozalim, malo su se doterale u red :rolleyes:

i ja planiram malo sarenih pelena da uzmem i mozda jos koju plavu za maminog decaka <3 mislim da cu sve te takve potrepstine preko Aksinog sajta naruciti, nekako mi najprakticnije a ne naplacuju prevoz za dostavu porudzbine preko 2000din.

Ljubaccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PoJZon :lol:, sjajne vesti :). Vau, i meni je to neka idealna veličina za bebicu :babymommy:. Preko 2000? A, piše gore da je besplatna isporuka-mm je odmah prokomentarisao da ćemo pelene naručivati preko sajta da "ne pali kola svi čas" :lol:. al' će se iznenaditi kad dođe sa posla :lol::lol::lol:

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I meni su silikonske pomogle, maleni nije mogao da uhvati kako treba, bradavice su bile manje a kad  nadodje mleko sve bude zategnuto,  i posle mesec dana smo se polako navikli bez silikonskih, a tupferi mi nisu trebali, nista mi curkalo nije ,mozda ce ovaj put trebati. Mam komprese  su zakon za ranice i bol bradavice.

Svega po jedno pakovanje za svaki slucaj.

Izmenjeno od strane Venera
Tasa021, Dragana88 i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bez kompresa ne idem u porodiliste to sam rekla. 

Taso,nemoj nista unapred tipa tufetri, silikonske itd. Lako ce muz paliti kola do Akse svaki cas kad budes u Betaniji ili izasla. 

Maki, jesi i sa drugim imala ragade ili samo sa prvim? Jer sam ja imala krvave ranice, haos ali nisam odustajala . skontala pomocu ovog foruma da joj nisam celu bradavicu gurala nego ona stipne ustima ,mene boli i ja mislim tako treba. Ali nisam se setila silikonskih bradavica,tj.niko mi nije predlagao tada.

 

 

PoisonIvy, Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene zanima jel drugi put lakse za bradavice? Mislim mozda  bolje znamo drugi put postaviti bebu na siku..a ja tupfera nakupovala jer je zaovi mleko bas curilo, mogu za skidanje sminke koristiti:D

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato sam i pitala Maki i sve se tesim da je lakse i da nema ragada. Mada,drugarica se akoro porodila i haos je imala sa bradavicama i prestala da doji,a drugo joj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh :( bas mi zao..ja se sve nadam da je drugi put lakse..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost ista prica sa ragadama I bolom. Mada je krace trajalo nego sa prvim...

Taso, me bring, pelene su skoro 2000, uzmes dva pakovanja I eto ti I 3000 :lol:

Poison divno za bebicu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh:

Hajdemo sve ispocetka;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste vec kod spremanja stvarcica da pitam nesto i ja :). Koliko ranije ste kupovale sve to? I da li ste spremile sobu ranije ili sve ostavile da muz kupi dok ste u bolnici. Ja bih sve to ranije ali znate one babske price svi oko mene mi pricaju da ja sve to ostavim a lako ce m da kupi dok sam ja u bolnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole draga da li ti verujes da ce se nesto lose desiti bebi ako kupis bodic, kolica, krevetic...? To je pravo pitanje. Ja sam u 1 tr kolica kupila u 6.m jer sam pikirala neka jos u 3.a tad su bila na akciji, krevetic je pao u 7.ili 8. I prvo sam od svoje mame dobila komentar da to ne valja. Moje razmisljanje je bilo: ako ce zbog toga da se nesto desi mom detetu onda neka ovaj svet ide u ku*ac! Zelim da uzivam, kupujem bodice, mirisem kremice, parim sva cula i radujem se i u drugoj tr kupovini. Jedino sto sad nemam love inace bih se vec sad bacila na kupovinu :D cekam da prodju praznici (da pokupujem poklone i znam koliko mi je ostalo para) i odmah krecem u akciju ;) Radi samo onako kako se ti osecas, nemoj te fazone stara skola i sl.koju neki propagiraju. Prvo:danas nemamo uslove da kupimo sve iz jedne plate, drugo: 50% muzeva bi vecinu stvari fulalo kad bi kupovali sami dok smo mi u bolnici :D Zamisli pikiras neku slatku ogradicu za krevetic i onda cekas da ti neko sasije 2,3nedelje (msm ako kupujes od svalja preko fb recimo) jer nisi htela u napred da pazaris. 

Zene probajte malo da pronjuskate vezano za samo dojenje. Najbitnije je bebu pravilno staviti. Ima i koji video na yt. Ako isle u skolicu pitajte pateonazne (naravno i kuci kad se porodite) kako i sta. I onda vas ne boli glava za silikonske bradavice i sl. I jos da dodam: bebe koje sisaju preko silik.brad. se nagutaju vise vazduha i cesce imaju grceva pa se ako nista drufo radi toga treba malo vise potruditi oko edukacije. 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daleko od toga da verujem ali ipak da pitam kako ste vi. Bukvalno niko oko mene nije kupovao pre sto je iskreno meni bas bilo cudno. Jos da napravim spisak sta sve treba pa da krenem, za pola stvari iskreno nisam ni cula. Prvo dete znaci bas nista nemam pa krecem od nule. Vec imam neku tremu :baby:

Dragana88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole, ja sam isla sa muzem i sve izabrala u Aksi,  tj narucili smo i dogovorili se da muz podigne posle porodjaja. Isli smo nekih desetak dana pre termina, a isporuka je bila dan-dva nakon porodjaja. Isto sam cula da ne valja, ne verujem u to ali me ne pitaj zasto sam ispostovala- nemam pojma ^_^

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.