Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni je i drugi bio isti kao prvi. Iskreno meni ke to bilo kao i bilo koji drugi put kad sam isla. Gledala je sve sto moze da vidi, organe i to. U sustini to svaki put i gleda, pa nesto i nisam shvatila cemu to kao ekspertski a nista drugacije nego obicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni su radjena dva euz, na prvom se gleda prisustvo nosne kosti, veličina nuhalnog nabora, obim glave, dužina butne kosti, prisustvo ekstremiteta , kičme, unutrašnjih organa, na drugom (20-24n.) sve isto plus srce i komore, razvoj mozga, bubrezi i mokracna besika (treba da se prazni) i naravno protoci i polozaj placente.

Izmenjeno od strane Venera
Ragdoll85, PoisonIvy i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... pa je stigao ekspertski i 3d i dragi je gledao bebu, pa onda on nije mogao, bilo mu neprijatno jer je devojcica :lol:...

:lol:Хахахаха мм ти је КРАЉ! Слатко си ме насмејала :P

PoisonIvy i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Daco, ovo sto je Venera napisala otprilike...znaci bukvalno se sve gleda od brojanja prstica do komora na srcu i sl. Ti si negde 21.nedelja pa bi trebalo da je to to (20-24.n). E sad secam se kad sam u prosloj tr pisala Novakovki o tome kad da zakazem ona me je posavetovala da bude oko 24.nedelje jer do tada mora sve da bude razvijeno sto se gleda da ne bih morala da dolazim 2x jer nisam iz NS, ne znam da li je to kod tebe situacija. Takodje nemaju svi dr licencu da rade eksperni uz, nzm da li taj tvoj ima...u smislu da te salje da ides kod nekog drugog to da obavis. 

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Одрадила сам први експертни уз у 14 недељи трудноће, а други у 24. У другом се више гинеколог задржао код бешике (што кажеш ти @Venera због пражњења) и глави (вратном делу, оба мозга) и срца (комора и преткомора и тсл).

У суштини, од обичног уз-а се разликује само "озбиљношћу приступа" (и временском трајању и цени наравно), све остало је мање-више исто, барем из мог неког искуства. Диши @Daca87 само, све је у реду, можда само ниси најбоље разумела шта ти је рекао/ла :)

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekspertni je kao I svaki drugi uz. Zasto bas ta dva I u Tim nedeljama? Jer je za prvi u Tom periodu razvijeno/vidljivo to sto treba I za drugi ista prica. E sad postoje Dr koji imaju licencu Londonsku cini mi se za to. A to Ne znaci da drugi Dr Ne znaju to da rade, vec samo da nisu polagali zvanicni medjunarodni ispit za tu licencu. Danas inace vecina Dr gleda sve prilikom svakog pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I meni je dr. savetovao da dodjem posle 22n. jer se bolje vidi a i setila sam se da su napomenili da dosta zavisi od polozaja bebe te se mozda mora doci jos jednom mada nisam morala. 

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod mene, ima taj uz kad se meri nuhalni nabor, to se ide privatno i placa se  Drugi expertni se ovde zove morfologija ploda, kao sto rekose cure, pregled svih organa. I to kod nas radi svaki ginekolog u domu zdravlja. A ti posebno ako zelis mozes privatno na 3d/4d gde se dodatno vidi i izraz lica, i mislim da detaljnije gledaju srce i krvne sudove. Ta morfologija i expertni 3d/4d se rade u isto vreme 20-24 nedelje. 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone,je l ti sad uskoro kod dr Novakov? Mi smo u par dana na,ekspertnim cini mi se.

Ja se brinem jer cu za dabl biti 13+4, znam da se radi do 14.punih al vidim svi rade u 12.:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Радила сам дабл после првог експертног (14 недеља). Око чега се тачно бринеш?

Izmenjeno od strane Tasa021
nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hih. Pa tripujem se da je kasno. Da je najidealnije u 12. Je l nisam u pravu?:D TTj. Reci mi da nisam:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hih. Pa tripujem se da je kasno. Da je najidealnije u 12. Je l nisam u pravu?:D TTj. Reci mi da nisam:lol:

Nisi u pravu :P I nista Ne brini

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi ste najaktivnije a uz to trudne a to mi treba pa da vas pitam :D

da li test za trudnocu mozda moze da bude ne pouzddan ukoliko je osoba sitne gradje i ima oko 48-50kg? Negde sam  citala ili nacula....drugarici kasni 1pdana test negativan a ona sitna...ako izuzmemo to da je mozda neka upala ili da je kasnije bila ovulacija i slicno... bas ovo me zanima,jer sam nacula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nesto mi se cini da je Daca pricala to za kilazu i testove. I ja sam cula da ko je 50kg i manje da test cesto bude negativan. Eto u ovoj trudnoci nisam proveravala a mogla sam, imala sam 47kg. Sada sam odmah vadila betu.

Izmenjeno od strane Maja87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Шта су лажне брадавице? :blink:

chicco-lazne-bradavice-od-silikona-velic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi ste najaktivnije a uz to trudne a to mi treba pa da vas pitam :D

da li test za trudnocu mozda moze da bude ne pouzddan ukoliko je osoba sitne gradje i ima oko 48-50kg? Negde sam  citala ili nacula....drugarici kasni 1pdana test negativan a ona sitna...ako izuzmemo to da je mozda neka upala ili da je kasnije bila ovulacija i slicno... bas ovo me zanima,jer sam nacula.

Нисам чула никад да килажа има неке везе. Али што каже @Maja87, посаветуј је да ради бету.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se slika ne otvara, ali pretpostavljam da mislis na silikonske bradavice. To uglavnom sada uvaljuju skoro svakoj porodilji uz pricu kako imaju uvucene bradavice i kako moraju to da koriste. Ja sam ih isto u porodilistu koristila, ali iskreno, progledala sam kada smo stigli kuci i kada sam ih skinula. Dete sasvim normalno sisalo i bez njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да, јесу. Мислим, чему то? Једино због увученијих брадавица? Сва срећа те моје нису увучене :lol: (с тим у вези, нисам ни сигурна како то и може да изгледа :blink:)Све што више истражујем, наилазим на све чудније ствари :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ici ce do svog gineologa pa ce joj reci sta da radi...ne zeli nista na svoju ruku. Ovo ja pitam sad jer mene zanima jer sam navula. Dosta lako da ce biti da sam onda i ovde citala o tome...hvala. :)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да, јесу. Мислим, чему то? Једино због увученијих брадавица? Сва срећа те моје нису увучене :lol: (с тим у вези, нисам ни сигурна како то и може да изгледа :blink:)Све што више истражујем, наилазим на све чудније ствари :P

I ja sam mislila da su moje normalne pa me eto ubedise da nisu :D Kod mene jedina razlika izmedju podoja sa i bez te gluposti je sto kada sam imala to nisam osetila onu pocetnu bol kad beba povuce mleko, inace mi je bilo sve isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,Taso,kad krenes da istrazujes, videces sta sve postoji :D

Pa da,ako su uvucene, ako imas ragade, ako nece da prihvati siku... Ima raznih primena. Nemam ih i nisam koristila... Od svega za dojenje sam kupila pumpicu i one blaznice sto se peru,Aventove. Imala sam i jednokratne. 

Multimam komprese i lanolin i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

А, кесе за одлагање млека и туфере за дојење? :blink:. Колика је, реално, за тим потреба? И, где, по вашем савету и искуству да набавим најобичније пелене? Видим да их нема овде на Аксином сајту. Мислила сам да потражим негде по граду, у Ариље памук-у или Пироћанцу, можда има и у Дуги. Не бх да чекам последње тренутке, макл по мало мислим да купујем. Правим прелиминарни списак за Аксу :P, планирамо у децембру сад ићи. Уф, не знам где ударам, ваља се организовати на време...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Taso moja sestra je uzela u Aksi u Beogradu,mada mislim da je sve to isto obicne pelene i nije zadovoljna,kaze da su tanke i providne bas nije neki kvalitet.A imaju kao neke sarene tamo one su ok.Ja ne znam stvarno,proveri pa nam javi:)Danas me zvali da pitaju da li hocu da mi dodje patronazna u toku trudnoce.Nisam ni znala za to

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.