Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jao divno je nanchika bas je slatko za princezicu :wub:

Neco bas smo pricale o TORCH testu. Taj bas podosta kosta, ali ne idu sve zene na to. Nekoga doktor posalje nekoga ne...mislim privatno kad se ode da je skuplji od 7000 bar ovde u Subotici a dalje ne znam, u dz verovatno ako imas uput moze i besplatno.

nanchika88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poisonlvy , potpuno isto razmisaljamo.prvu trudnocu sam isla drzavno i ovu bih da se nije desilo to sto se desilo.

neca79, Torch analize  plus hormoni stitne plus jos neki parametri ispadne bas bas.Ako se desi spontani posle toga se daju te analize u prvom trimestru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda to sve imas pravo drzavno da radis. Sano tvoj dr tako treba da napise. Odes u dz i oni ti prepisu upute

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam skoro pokrenula temu o tom TORCH testu jer mi je prvi put sad savetovan da radim. Da napomenem da je privatnik to rekao. Isla sam u laboratoriju, cena sitnica, 12 000. Tamo me savetovali da ne radim nego da odem kod mog lekara u dom zdravlja da vidim sa njim jer moze i drzavno da se odradi. Po njoj nema potrebe da se radi, i oberucke sam prihvatila savet :D

Inace poznanica mi rece da daju da se radi obavezno na toxoplazmozu ukoliko je bilo spontanih. Ostali i ne moraju iz tog torch testa. Njoj je tako dr rekao jer je imala spontani pre te uspesne trudnoce i samo je tu jednu analizu radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro idem sutra kod ginekologa u dz pa cu da pregovaram sta moze da mi da na uput,ostalo cu reci da nemam para pa sta Bog da.

Hvala vam puno.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nove mame samo da vam napomenem da cete te svedske pelene motati leti na 35 stepeni (jer tek novotariju zvanu klima necete paliti kraj bebe) i po 10 puta dnevno (cesto i vise, nikad manje od 6x na dan)... Da ce beba biti nervozna zbog vrucine u svim tim pelenama i plakati (ne daj Boze se osuti), ako ne uvezete dobro nece moci da pomera nogice skroz i na tak nacin onemoguciti prirodnu fluktaciju u crevima pa dodatno biti nervozna i opet plakati... Svako ce raditi kako misli da je najbolje ali treba sagledati punu sliku stvari, pa da vam je predocim. Toliko od mene, vise apsolutno nikakve savete ne delim ;)

Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pisi Zone,kakve veze ima. Nece se sve poroditi na leto,pa ce im mozda biti lakse. Svaki savet je dobrodosao!

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro idem sutra kod ginekologa u dz pa cu da pregovaram sta moze da mi da na uput,ostalo cu reci da nemam para pa sta Bog da.

Hvala vam puno.

@Brunda,не каже се џабе да су у страху велике очи. Буди паметна, све те анализе можеш урадити и за џ, код државног. Гледај на то овако-све је добро, и биће још боље! Све се у животу одвија за наше највеће добро :). Гледај да будеш и останеш позитивна :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pravo da kazem i ja sam isla da vidim jel mogu nesto raditi preko dz...htela sam da idem u dom zdravlja da se zakazem kod doktora i na salteru famozne dz mi neka sestra kaze "ne mesamo se u privatnu praksu" i onda se poteze pitanje za sta ja uredno placam zdravstveno osiguranje?nemam pojma...i koga to tamo briga dal ja jos idem privatno ili ne ali su mi bukvalno uskratili pravo na drzavnog gonekologa. Osim toga dz u Su je toliko prebukiran da i trudnice na pregled cekaju po 2 meseca...sta reci osim sacuvaj boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda sam ja imala srecu sa ovom mojom dr sto radi u dz. Rece mi zena da sto se nje tice mogu da idem i privatno i drzavno, da ce mi davati sve upute koji mi trebaju, ali da sve sto radim kod privatnika moram da donesem njoj na uvid da upise u karton. :D

Zone* sto ne bi i dalje delila savete? Znaci da se cuju razna misljenja i iskustva, a naravno da ce svaka mama uraditi onako kako smatra da je najbolje za njeno dete.

Tasa021 i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pravo da kazem i ja sam isla da vidim jel mogu nesto raditi preko dz...htela sam da idem u dom zdravlja da se zakazem kod doktora i na salteru famozne dz mi neka sestra kaze "ne mesamo se u privatnu praksu" i onda se poteze pitanje za sta ja uredno placam zdravstveno osiguranje?nemam pojma...i koga to tamo briga dal ja jos idem privatno ili ne ali su mi bukvalno uskratili pravo na drzavnog gonekologa. Osim toga dz u Su je toliko prebukiran da i trudnice na pregled cekaju po 2 meseca...sta reci osim sacuvaj boze.

Код нас, у НС-у, не праве никакав проблем! А, да, не дај Боже и покушају да направе, имам дууууууугачак језик и негујем 0 толеранцију за безобразлук. Терала бих до начелника КЦВ-а, поликлинике или Дома здравља, без проблема, фино и културно :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekako zagrizla jezik i samo otisla ne osvrcuci se vise na tu gamad tamo...jos i strasna secanja imam od vremena kad sam bila tamo kad mi se desio pobacaj u prethodnoj trudnoci. Zato vise ni nisam isla ali svakako u 9tom mesecu se prelazi u bolnicu na preglede i bira se doktor pa cu privatno izgurati do 9tog i docekati porodjaj tako. Budu li mi pravili tamo neki problem mislim da cu i ja zapucati kod nacelnika...dr..mr koga god nadjem. Bezobrazluk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem u obe trudnoce privatno jer nemam pojma kod koga po DZ da idem jer svi sto valjaju su popunjeni. Bez veze ne mogu upasti tamo. Ni u prosloj ni u ovoj nisam isla u DZ i eto problem...

Posto sam iz mesta kod NS-a, odem u DZ seoski po upt za porodjaj i naidjem na dr koji nije hteo da mi da uput ako me ne pregleda rucno i napricao mi gomilu gluposti o UZ i strahote neke. Jeeedva sam dobila uput bez pregleda ali znam da drugarici nije hteo da da pa me to muci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma strasno...stvarno. i onda procaju o natalitetu a nisu u stanju da obezbede osnovnu zdravstvenu zastitu kako zena tako i svih drugih koji imaju pravo na to...bukvalno te teraju da ides privatno. :angry:

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е, то је баш штета @nanchika88 :mellow:. Мада, нисам говорила за гинеколога који вам води/е трудноћу/е, већ на тражене резултате. Само одете код одабраног лекара опште праксе и дате извештај и тражите упут/е за тражене претрагу/е. Нпр.све сам до сад радила државно и шук и кр. x2,rh фактор и хормоне штитне (будући да је немам, сваких месец дана их контролишем), ugtt, једино сам double тест платила јер у Бетанији нису отварали реагенсе до сл.недеље, а мени је гинеколог тражио те резулате у року од 6 дана оод I еспертнох ултраазвука. Планирам, кад ми буду тражили (читала сам негде да хоће) да извадим и анализе на HIV, hepatitis и тсл. Наравно, без устезања икаквог :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr opste prakse dao uput za krvnu grupu ,ali nisam znala za ostale analize. Opsta praksa mi je skroz ok dr.

Mada  ni nemam nesto analiza hvala Bogu:)

Taso,gde si radila dabl,posto je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene kad su odbili u dz za ginekologa otisla sam kod naseg doce opste prakse i on mi rece da to mora ginekolog da mi ispisuje. Mislim izgleda da to tako ide ko kako hoce...pfff ja sam platila dabl test odradila sam ga u lab privatno mislim da je bio nekih 2.600din ali naravno nikad nisam stigla do drzavnog geneticara da pogleda to pa sam uradila prenatalni test iz krvi. Muka ziva ali resili smo sve sto treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam platila 2600 pre 6 god.

E sad,tad sam radila u Medlabu a sad mi dr kaze da u poliklinici Novakov sve mogu da uradim,i uz i krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a nesto mislim da oni moraju da imaju pokrice sto salju drzavno na torch recimo. meni su bile jako visoke transaminaze kad sam radila krvnu sliku pa mi je zato dala sama. nisam ni trazila. jos sam bila fazon gde me salje medju zarazene :D

ali da, i ja da nisam iz bgd vec iz manjeg mesta verovatno zivce ne bih imala da se mlatim po dz. nemam zivce ni za ove ovde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i naravno sve zavisi na koju budalu naletis u drzavnom. pocetkom godine meni je jedna idiotkinja bila ginekolog, inace nacelnica u dz, u zivotu vecu sujetu nisam videla. spustila sam je par puta jer mi je jezim dva metra i na kraju je promenim. iznerviram se samo kad se setim :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,zato sam i ja krenula privatno jer sam se naslusala i nagledala svega. A i treba veza u betaniji pa reko' dva u jednom:D

Tasa021 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice sirokog povoja,nosili 6 meseci po prrporuci starog pediatra i to me molila da je samo oko toga poslusam,a i vodila sam se time sto je Dr u Svajcarskoj rekao kad sam ja bila mala da kod njih svi imaju problema sa vidom,a kod nas ljudi generalno sa kostima

PoisonIvy i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr opste prakse dao uput za krvnu grupu ,ali nisam znala za ostale analize. Opsta praksa mi je skroz ok dr.

Mada  ni nemam nesto analiza hvala Bogu:)

Taso,gde si radila dabl,posto je?

U Jugolabu na bulevaru cara Dusana, mislim da je bilo 2 600rsd-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,znam. Ja Medlabu najvise verujem, navika verovatno... Nego, ako moze sve na jednom mestu da uradim,ako ne,u Medlabu cu. Koliko se ceka rezultat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.