Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da se i ja pridruzim, kad vec nema prvog trimestra.. i meni pocinje za vikend sesta nedelja, u sedmoj cu na prvi uz,jedva cekam da cujemo srculence a inace sam nesto opustena  i strpljiva, pa se sebi cudim , u prvoj sam isla stalno na preglede,a sad bas onako sve kao imam vremena:)

PoisonIvy i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do sada smo nabavili el. sterilizator, grejac za flasice, stalak za kadicu i sklopiivi sto za povijanje

Ti to vec planiras da ne dojis ili? Koji ste sklopivi sto uzeli? Mi sad u petak najverovatnije idemo do Akse :D

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam dojila 18 meseci, maleni vise  nije hteo, u pocetku nije lako ali posle je milina, imam avent rucnu ali nisam je koristila, rukama  nisam nikad nista mogla izmusti, nije bilo ni potrebe:) prvih sest meseci je cini mi se stalno bio na siki. Bas se pitam kako cu ovaj put s bebanom jer ipak tu je i vece dete, mada verujem da se to nekako sve uklopi:) Bas me zanimaju iskustva mama sa dvoje dece, dojenje i organizacija pa pisite..

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Venera, dobro ddosla. koliko ti je staro prvo dete? Decak ili devojcica? :) Poison i ja sam htela da pitam isto sto i Tasa... 

Kakav vam je to sklopivi sto za povijanje? Da li je to uopste prekticno rasklapati/sklapati pri svakom povijanju? Ja imam komodicu pa onaj sundjercic (zaboravila s am kako se to zove) koji se navuce i na tome planiram i drugu bebu da prepovijam. 

Izmenjeno od strane Zone*
Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zone*, cula sam od svekve da je to prakticno, ukoliko nemas dovoljno prostora u stanu (kao mi trenutno, nazalost), ali smatram da je svakako bolje imati komodu ili sl.sa cim ne moras stalno da se "mucis". Nosim se mislju da kad vec idemo do Akse da kupimo i par obicnih pelena (sa sve svedskim gacama :D), jer smatram to boboljim za prvo vreme zbog kukova.Da li sam i koliko upravu? Molim iskusnije mame za savet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo komodu za presvlacenje. Kod cerke je u sobi pa cemo morati razmestaj da pravimo ... 

Taso,pa siroki povoj ako budes ,trebaju ti tetra i svedske. Mi smo 6 nedelja siroko povijali ,do UZ kukova ali samo nocu jer je bio pakao danju od vrucine... Znaci Pampers,tetra,svedska.

Venera,dobrodosla! I ja sam prvi trimerstar jos 2 nedelje,juhuuu:D

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav majne damen :D zvala sam dr za rezultat opterecenja glukozom, sve je u redu, nema potrebe da se ponavlja. Hvala Bogu! Prvo vadjenje 4,3 a drugo 3,6.

nanchika88, Zone* i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na dobrodoslici!

Imam decaka 2g.4m, bice 3 godine razlike, termin je par dana posle njegovog rodjendana,   pa videcemo kad ce bebana stici..znam samo da ce biti vrucina, 2015 je bas bila velika vrucina juli i avgust, jos se secam.

Mi imamo sto za presvlacenje najobicniji iz ikee, nisam ga ni sklonila, a koristila sam ga dok je god pelene nosio,sad su igracke po njemu..nisam sigurna za to na rasklapanje, sve to zvuci dobro ali beba kad je mala cesto se presvlaci i nema se puno vremena.

Mi nismo nosili siroki povoj, samo pampers znaci, a kad smo bili na uz kukova doktorica nam rekla da ima bas dobre kukove, cini mi se a1..tako da opet kako ko zeli.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam sad bas previse vremena...sto se tice sirokog povoja preporuka Beluga pelene umesto tetri i svedskih...zgidno, prakticno i jednostavno...i odobreno od ortopeda kao zamena...uz napomenu ne kupovati nista osim originala jer nije to to,nema cvrstinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde se mogu kupiti? I koliko je dugo preporucljivo da se nose? Pretpostavljam prvih sest meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nose do UZ kukova... 6m je puno ja mislim-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nose do UZ kukova... 6m je puno ja mislim-_-

Pa nemam pojma :P. Kad je taj UZ kukova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo dete mi je nosilo siroki povoj 6 meseci bez obzira sto je jos na prvom uz sve bilo super. Planiram da tako isto uradim i sa drugim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemam pojma :P. Kad je taj UZ kukova?

Mi sa 6 ned.u Decijoj.

Duze od toga nema sanse da stavljam,znam da siroki nista ne moze pomoci ako problem postoji. Makar je nama ortoped rekao,ali to zavisi od dr do dr. 

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta cu ja ovde nauciti, vidim ja :). Inace, kako ste mi? Ja superiska, upravo zavrsih sa generalkom u stanu, sad napravih extra smoothie i pustih seriju na kompu :). Zivelo trudnicko :D:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Venera i dobrodosla!

pa ja planiram da dojim ali otkud znam koliko ce to trajati i dal ce mozda i treba ko zna xD ali neka uzela sam posto ne planiramo samo jedno bebace, mozda ce biti situacija da mi zatreba. :)

Pa ja sam isto razmisljala dal mi je pametnije uzeti Beluga ove punjene sto zamenjuju svedsku pelenu
Xg8V4Uv.png
ili da uzmem ono standard svedska+tetra...mama  mi vice da radim standardno sa svedkom pelenom (ona je oldschool i malo skepticna prema ovima gore navedenim) a dobro videcu jos :)

sto se tice rasklopivog stola za povinjaje meni je to mnogo prakticnija varijanta, meni treba ormancina za bebine stvari, ta mala komodica mi nista ne znaci ispod - kad bih uzela takvu a za tu cenu mogu uzeti novi orman normalne velicine kad uporedis i da ga koristi i kad je vece dete :) a kada mi vise ne bude trebao sto za povinjanje samo ga sklopim i sklonim za daj boze mladje dete jednog dana. :wub:
 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj,zavidim ti!!!! Naucices svasta ti ovde, videces. Ja sam imala svesku gde sam u trudnoci sve zapisivala vezano za dojenje, grceve, nosenje...

Ja na poslu do 9, predajem i pisem polugodisnje izvestaje polako za svako dete. Ne pitaj me kako mi je to dosadno i kako se teram da uradim. Jela sam spanaca pa me kiselina muci... Spava mi se haos, cekam pauzu da poijem kaficu i pojedem nesto slatko i popijem limenkicu kole :D

A vi kako te?

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Venera i dobrodosla!

pa ja planiram da dojim ali otkud znam koliko ce to trajati i dal ce mozda i treba ko zna xD ali neka uzela sam posto ne planiramo samo jedno bebace, mozda ce biti situacija da mi zatreba. :)

Pa ja sam isto razmisljala dal mi je pametnije uzeti Beluga ove punjene sto zamenjuju svedsku pelenu
Xg8V4Uv.png
ili da uzmem ono standard svedska+tetra...mama  mi vice da radim standardno sa svedkom pelenom (ona je oldschool i malo skepticna prema ovima gore navedenim) a dobro videcu jos :)

sto se tice rasklopivog stola za povinjaje meni je to mnogo prakticnija varijanta, meni treba ormancina za bebine stvari, ta mala komodica mi nista ne znaci ispod - kad bih uzela takvu a za tu cenu mogu uzeti novi orman normalne velicine kad uporedis i da ga koristi i kad je vece dete :) a kada mi vise ne bude trebao sto za povinjanje samo ga sklopim i sklonim za daj boze mladje dete jednog dana. :wub:
 

Dace Bog da imate jos dece :babycrib:. I moja mama i svekrva su old-school, i ja sam sklonija da "poverujem" u starije metode, sta znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe da zaista Taso, mi nove mame smo sklone da podlegnemo spoljnim uticajima, koji nisu nuzno losi saveti...tacnije moze se svasta nauciti. Naravno ne prihvatam savete tj kod nekih to znaci pametovanje od strane svakoga, al mama je mama <3

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nanchika88, to i mene ceka kad se 22.12.vratim u kanelariju. Sastanaci, nastavnicka i odeljenska veca i gooooomila papirologije (evaluacije, revidacije, istvestaji i tsl.). Trudim se da ne razmisljam toliko o tome, mada su me sa posla vec zvali, a nemam me evo drugi dan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo sinoc bili na uz.beba 8 nedelja, kaze doktor sve lepo napreduje i da ne panicim.Za mesec dana radimo double.Inace sam isla privatno i preskupo je ali sta cu,morala sam da nadjem najboljeg doktora zbog prethodnog iskustva sa spontanim.Dao mi da radim puno nekih laboratorijskih nalaza,videcu sta mogu drzavno ali taj torch test kad videh da kosta 7000,nije mi bilo dobro.nema sanse sa prosecnom platom da isfinansiramo sve to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf kod nas je to preko 10hiljada, tacnije u laboratoriji gde ja obicno idem na analize kosta 12.000 zaista skup sport.

Bogami jeste skupo ici kod privatnog, ja privatno vodim trudnocu pa da ne kazem...koma ali hajde (i ja sam malo uspanicena zbog proslog spontanog i htela sam tako pa makar kostalo izguracemo). Nisam zelela da mi jos jedan doktor dodje i kaze "jedan kao ni jedan" mislio je na spontani. Uzas...uzrujala sam se toliko da je zvao sestrice da mi mere pritisak odmah u dz.

Brunda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate kako. Kupujete tetra pelene, svejedno vam trebaju za sve zivo. Ovako dodatni trosak... Evo cerkin kutak, nezavrsen u to vreme... Namestaja makar imamo :Drsz_dscf0055.thumb.jpg.f3d502f2f26bb53d5

Zone*, PoisonIvy, Maja87 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje analize toliko kostaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.