Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Takodje. Ako stignem na vreme u porodiliste definitivno trazim epidural 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto. Uglavnom mi sve preporucuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volela iako ne znam kakva je bol i bez epidurala ali kontam da nije svejedno hehe...
Definitivno cu traziti tj verovatno moram da se unapred raspitam kako ide koliko se placa i dal uopste mogu dobiti u Su u bolnici posto cu se tamo poradjati.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poison,sad gledam spisak. Ti si nam prva po redu ovde,bogami... B)

Ja sam se okupala,sredila za dr sutra... Kad prestaje da radi UZ sondom a kad krece preko stomaka?

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle dabl testa uglavnom bude, tako posle treceg meseca. Ja sam se raspitala ali opet nista ne zna se u sustini :rolleyes:. Nekome traze nivac za epidural, nekome ne, zavisi i od veze 

PoisonIvy i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a bogami stigoh na 7mo mesto osim ako se jos neka trudnica ne upise u medjuvremenu u poodmakloj trudnoci  :)  juuuuj :babycrib: bas me strah xD a evo Bole je ispred mene na spisku hehe

meni je sondom gledao do 4tog meseca, valjda se lepse vidi tako sta ja znam...

inace ne znam kad bih ja trebala da se selim kao u trece tromesecje, negde na netu citam od 27me nedelje negde 28me oO

ma dobro mi je i ovde sa vama sta me briga :)

Tasa021 i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle dabl testa uglavnom bude, tako posle treceg meseca. Ja sam se raspitala ali opet nista ne zna se u sustini :rolleyes:. Nekome traze nivac za epidural, nekome ne, zavisi i od veze 

e svasta, ma iscackacu ja to...doktor kod kojeg idem privatno je bio nacelnik tamo donedavno u Su u bolnici pa cu da ga priupitam kako to ide xD

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam drugo rodila sa epiduralom i preporucujem def. Kod nas se ne placa samo mora da se dogovori da vas dr ima u vidu. Onda je moja dr nekako "namestila" porodjaj, tj.zena je znala kada ce krenuti i anesteziolog je stigao. Ubod u ledja se oseti ali nista strasno. Posle milina. Osete se naponi i kontrakcije ali ne boli. Prvo sam rodila bez epidurala pa mogu da uporedim. Sa epiduralom se poradjas kao kraljica, bukvalno.

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno hocu. Ne mogu sad da isprobavam,ovde znam sta me ceka;)

Meni su karlicne mere bile problem a O mi procenjivali kao krupnu... 

Je l neko planira epidural ?

Dobro jutro :), I ja cu kanda morati! E, sad spinalnu ili totalnu, tu se dvoumim :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poison,sad gledam spisak. Ti si nam prva po redu ovde,bogami... B)

Ja sam se okupala,sredila za dr sutra... Kad prestaje da radi UZ sondom a kad krece preko stomaka?

Meni je pokuasao prvi ekspertni (14 nedelja sam bila) da radi preko stomaka, ali nije jasno video, zato sto je bebica jos bila mala, pa je kominovano radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,ja sam bila u totalnoj i opet cu. Nisam ja za te varijante,meni dr savetovao total.

Bila sam na UZ , sve supeeer, 27mm imamo i oblik bebice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je vaginalni uz radjen do 12.nedelje, posle sve preko stomaka. Zene koje su radile ono opterecenje glukozom jel mnogo gadno? Dobila sam da radim u ponedeljak sa 50gr i samo dva bockanja ali sam se nesto uprpala jer cim ustanem moram da jedem inace mi bude muka. Rekose mi da ne smem da jedem od 7 uvece sto nema sanse da se desi. Ima da crknem do jutra. I da li vade iz vene ili iz prsta? U prvoj trudnoci niaam radila pa ne znam sta da ocekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je vaginalni uz radjen do 12.nedelje, posle sve preko stomaka. Zene koje su radile ono opterecenje glukozom jel mnogo gadno? Dobila sam da radim u ponedeljak sa 50gr i samo dva bockanja ali sam se nesto uprpala jer cim ustanem moram da jedem inace mi bude muka. Rekose mi da ne smem da jedem od 7 uvece sto nema sanse da se desi. Ima da crknem do jutra. I da li vade iz vene ili iz prsta? U prvoj trudnoci niaam radila pa ne znam sta da ocekujem.

joj ja sam zaboravila da li vade iz prsta ili vene,ali meni je bilo gadno posto ti daju usecerenu vodu,tj u casu vode ti sipaju gramazu koja ti odredjena prvo ti vade krv pre nego sto pijes gluozu onda posle,nekih 2,3 sata provedes u labaratoriji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je vaginalni uz radjen do 12.nedelje, posle sve preko stomaka. Zene koje su radile ono opterecenje glukozom jel mnogo gadno? Dobila sam da radim u ponedeljak sa 50gr i samo dva bockanja ali sam se nesto uprpala jer cim ustanem moram da jedem inace mi bude muka. Rekose mi da ne smem da jedem od 7 uvece sto nema sanse da se desi. Ima da crknem do jutra. I da li vade iz vene ili iz prsta? U prvoj trudnoci niaam radila pa ne znam sta da ocekujem.

Meni su iz vene i to 5 puta. Na svakih pola sata krv iz vene.  2h sam bila tamo. Jeste ukus katastrofa ali nije velika kolicina zazmuris i popijes brzinski. Nije strasno. Meni je gore bilo jer sam malokrvna i uvek kada dajem krv slosi mi se i nisam bila ziva kako cu 5 puta. Ali eto kad sam i ja prezivela i ti ces ^_^. Ja sam lezala bas zbog mucnine tamo uglavnom ima da sednes ili legnes i nije strasno u sustini. Malo krvi uzimaju

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se tice epidurala mislim da cu opet bez,ali otom potom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja planiram bez, ali sad ste me naveli na razmisljanje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

Shortly said- imala srecu u nesreci da sa 26 god.dozivim (i prezivim) dva mozdana udara +12 dana kome (i to greskom lekara) tako da mi je moj neurolog (koji mi redovno prati trudnocu) rekao da ce mi najverovatnije dati misljenje da se porodim carskim (zbog opterenja karotida). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je vaginalni uz radjen do 12.nedelje, posle sve preko stomaka. Zene koje su radile ono opterecenje glukozom jel mnogo gadno? Dobila sam da radim u ponedeljak sa 50gr i samo dva bockanja ali sam se nesto uprpala jer cim ustanem moram da jedem inace mi bude muka. Rekose mi da ne smem da jedem od 7 uvece sto nema sanse da se desi. Ima da crknem do jutra. I da li vade iz vene ili iz prsta? U prvoj trudnoci niaam radila pa ne znam sta da ocekujem.

Meni su sad 14.11. vadili iz prsta (na svakih pola sata) i to iz svih 5! A, tecnost koju dobijes da pijes (posle kontrolnog vadjenja) je fuj, bljak, fuj! Znam da je tesko, ali sto se se mora-nije tesko! Mene kiselina razbija na svaka dva sata+ sam navikla da jedem cim oci otvorim, ali avaj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,bez brige. Ukoliko bude carski cu da te pripremim na sve ;)

 

 Dao mi je dr Canesten,da se resim svrbuckanja i sekreta vise... 

Jao,da, ja ne videh Bole da je pre Poison:huh:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na odgovorima :) s obzirom da je meni muka cim osetim glad, a to je na svaka 2 sata, i jos me kiselina muci, ne verujem da cu bas izdrzati da ne jedem od 19h. Ostalo cu da ispostujem :D i ja sam malokrvna, a kada vadim krv obavezno padam u nesvest. Sve u svemu bice veselo i meni i laborantima u ponedeljak :D

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja danas bez ikakvog roze iscedka ili ti sekreta..danas nisam sedela dugo kao na poslu i izgleda da mi je to definitivno problem. Od dugog sedenja malo grlic odreaguje. 

A epi obavezno..

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a sad mozgam oko CVS i AC..nekako bih pre CVS jer se ranije radi pa ako nesto ne daj boze nije ok moze se raditi kiretaza a ne opet porodjaj. opet ne znam nikoga koje to radio, uglavnom znam kako ide sa AC, nju sam i sama radila dva puta. samo da prezivim sve ovo psihicki mnogo sam uzrujana kad o tome razmisljam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, kad ides kod dr? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Шта је CVS а шта AC? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.