Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobar dan i od mene :)!

Evo ja od jutros se dala u generalno spremanja stana. Super se osecam, iako je vreme smrljavo :D. @Bole cole, i ja sam se "ukrmacila" na 1,82 imam vec 83kg (a na pocetka trudnoce imala 75kg), isto vodim racuna sta jedem i samo sam dobila u grudima i stomaku (ne vidim nigde vise viska). Ne trupujem se nesto preterano. Dai je istina (I koliko) da kosa posle trudnoce opada? Mislim, to mi je (pored bebca kojeg ocekujem i jace polovine) najbitnije :lol:. Da li je vreme da porazmislim o skracivanju iste ili menjanju rutine (cesljanja, pranja i negovanja). Znam, rizikujem da me smatrate povrsnom :P

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se za mesec dana ugojila 3 kg :huh: zderem... mucnine prestale i ja navalila :lol: Tasa, vecini zena kosa opada posle porodjaja, ali nema tu neke preventive. Svakako ce ti opadati kolika god da je. Opusti se, ugl.posle 6 mes od porodjaja sve dodje na svoje. 

Zone ako osecas pritisak dole verovatno je beba i dalje nisko. Meni je cela druga trudnoca takva bila, pri kraju sam jedva hodala od stomaka. Sada je da kucnem bolje.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nekad toliko prejedem da ne mogu da zaspim uvece i kazem od sutra necu vise ovako. Ali ujutru vec na to zaboravim nekako :D pa opet sve u krug. A jos se sad manje krecem, pocinje i ovo vreme depresivno, jos i praznici, slave. Kuku nama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bas to cula da posle opada, ali meni evo mesecima vec nenormalno opada pa sam pomislila sta ce da mi ostane ako kazu da ce tek posle porodjaja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i ja da se upisem danas :)

meni je kosa posle porodjaja bila super i nije opadala,a sad opada strasno jer sam je sprzila pre trudnoce

a ugoila sam se skolskih 7kg,ali je meni to puno jer sam 157cm,a imam 72kg,nikad teza nisam bila,jer sam se pre trudnoce ugoila,a sad da nesto pametno i zdravo jeden,nejedem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ne da ne pazim sta jedem nego krkam:o

Al ne uvek. Nekada ne mogu puno,nekada se razbijem. Veceras cemo na pizze kod mojih, vec vidim krkanluk u najavi.

Taso, ja se ne secam velikog opadanja posle porodjaja,vise mi ke opadala zbog anemije prosle godine... Ne skracuj,ne menjaj negu nego cemo da cekamo da prodje. I meni je kosa ljubav te te razumem;)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za sada na +4kg (mozda 4,5), ali tek sad pocinjem da jedem kao mecava a i mnogo manje se krecem otkako sam na bolovanju. Pri tom i izbor zdrave i sveze hrane je skoro 0, kupila krastavce juce spolja divota a iznutra zuto-narandzasti kao truli. Sta da radim, sicice i te kile nekako bitno je da nakon tr budem disciplinovana. Taman dolazi leto,povrce i voce u izobilju...

Taso meni je 4 meseca (od nekog 3.posle porodjaja) opadala kosa. Posto je duga bilo bi mi lakse da sam je pre toga skratila jer nije isto dlaka od npr.15cm i 35 pa jos kad je vise na gomili... Za sredu sam zakazala frizera i bas se razmisljam posto je opet duzine vise od pola ladja da je secnem, lakse ce mi biti da je perem sa stomakom...a kosa ko kosa porasce nova nije razlog za zabrinutost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za sada na +4kg (mozda 4,5), ali tek sad pocinjem da jedem kao mecava a i mnogo manje se krecem otkako sam na bolovanju. Pri tom i izbor zdrave i sveze hrane je skoro 0, kupila krastavce juce spolja divota a iznutra zuto-narandzasti kao truli. Sta da radim, sicice i te kile nekako bitno je da nakon tr budem disciplinovana. Taman dolazi leto,povrce i voce u izobilju...

Taso meni je 4 meseca (od nekog 3.posle porodjaja) opadala kosa. Posto je duga bilo bi mi lakse da sam je pre toga skratila jer nije isto dlaka od npr.15cm i 35 pa jos kad je vise na gomili... Za sredu sam zakazala frizera i bas se razmisljam posto je opet duzine vise od pola ladja da je secnem, lakse ce mi biti da je perem sa stomakom...a kosa ko kosa porasce nova nije razlog za zabrinutost :)

Јаој, пре бих послушала @nanchika88 те чекала да само од себе прође :P. У којој си ти, оно беше, месецу/недељи? До пре, чини ми се, 2-3 недеље, и ја сам се "држала" на +4/4,5, а од онда изгубих контролу (чини ми се да ми се апетит повећао, могу да поједем "Бога оца" :D). Да будем поштена и искрена, себи дозвољавам егзибиције типа Чачанског чипса кад му време није и панцероти/крофни од 22h што нисам имала обичаја пре (није ми се толико јело :P).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јаој, пре бих послушала @nanchika88 те чекала да само од себе прође :P. У којој си ти, оно беше, месецу/недељи? До пре, чини ми се, 2-3 недеље, и ја сам се "држала" на +4/4,5, а од онда изгубих контролу (чини ми се да ми се апетит повећао, могу да поједем "Бога оца" :D). Да будем поштена и искрена, себи дозвољавам егзибиције типа Чачанског чипса кад му време није и панцероти/крофни од 22h што нисам имала обичаја пре (није ми се толико јело :P).

joooj ja mnogo coca-cole pijem :(

ono sve sto mi u prvoj bilo zabranjeno sad mi tesko odoleti,tad sam morala da pazim a sad ni najmanje nevodim racuna,ali moracu poceti malo

za sad sam uspela hleb da izbacim :)

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam izbacila nista osim cigareta... Kile ce da odu, o tome sad ne mogu ds mislimB)

Bole cole i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u proslu trudnocu sa 53kg a otisla da se porodim sa 74kg...prvih par meseci sam povracala sve zivo a posle sam jela ko menjava...za rucak i po osam cufti...ludilo mozga...eto bebac sad ima 9 meseci a ja 60kg...tako da u ovu trudnocu ulazim sa 60kg...kosa mi je u trudnoci bila prelepa a pisle porodjaja mi je bas opadala,sad cekam da se opet vrati u ono divno stanje...test sam radila u petak tj.dva i oba su sa dve crtice,dr mi radi tek u utorak...zasada sam samo pospana i boli me glava,nema nista od spavanja posto imam bebca koji uveliko puze,ustaje,sve je zanima...veselo

*Cvrky87* i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, ja mislila da jedina jedem kao provaljena i sve cuti kad ono ima vise kandidata ^_^ sad mi lakse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana onda se mozda u porodilistu sretnemo,mi smo oko 24-25og aprila...al s obzirom da su blizanci,moze biti i ranije. :baby:

Ja sam u Ns i kod dr Petrovic...

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da razmisljam o ishrani,ali mi stvarno tesko pada

posto sam ja mala i sitna meni je bio problem i u prvoj trudnoci iako je una bila normalna beba za mene tj moju konstituciju je bila velika i pritiskala mi sve organe u stomaku i samim tim sam imala visak plodove vode,sto je u 9tom mesecu pocelo da joj siri zeludac,ali srecom nista nije ostavilo posledice na nju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala visak plodove vode. To su mi u porodilistu rekli, pa se zato i ja bojim dijabetesa. 

Cvrky,je joj pise na otpusnoj polyhidramion?

Nemam nesto zelje za slatkisima ,sreca... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste,zene? Ima li zime?

Nema male dugo....:mellow:

 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добро јутро моје даме, како сте ми од јутрос? Управо се враћам од ендокринолога, резултати Огтт теста су ми одлични :), тако да сам мирна. Чекам понедељак, на контролу код гинеколога (пишем боловање, коначно :D) и заказујем 2 експертни. Шта има код вас ново?

Bole cole, Zone* i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na poslu,radim do 3,cekam momenat kad cu da dremnem:D

Taso,je l jako grozno kad se pije? 

Super za rezultate! :baby:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Очајног је укуса :(, али што се мора, мора се! Мени је, лично, најтеже не јести од 20h претходног дана (завршила сам око 10 сати ујутру), а киселина ме је мучила још то вече. Навикох се, ваљда, на сваки 2 сата грицкати неко воће или поврће па зато. Одох сад на посао, друга сам смена :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala visak plodove vode. To su mi u porodilistu rekli, pa se zato i ja bojim dijabetesa. 

Cvrky,je joj pise na otpusnoj polyhidramion?

Nemam nesto zelje za slatkisima ,sreca... 

Nemam dijabetis,radila sam test sa glukozom i i nalazi su bili super

A Uni na otpusnoj pise samo da je na vreme rodjena,nema nista o plodovoj vodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravljam drage, evo i ja malo da se javim...nemam nista novo osim da se bebac drnda po stomaku pravi razmestaj kako mi se cini. Ajd da se i ja "pohvalim" sa kilama, +12kg evo 27ma nedelja, uzas teski stigla na 74...ispunila vec kvotu po doktorovom. Kaze smes da se ugojis 10-12kg, ma joj ...koja to uspe svaka joj cast. Ne jedem mnogo ali pojedem i koji puding kad mi se prijede, cini mi se to je jedino sto mi je kao zelja u trudnoci, sve ostalo manje-vise kao i pre. Cak ne jedem ni hleb vec 3 godine xD a dobro valjda cu se vratiti na staro posle kad bebac izadje koliko god da se ugojim. Svi me tese kad me vide sa "nisi se nesto ugojila", ma dzabe kad ja osetim da mi se butine pocele trljati jedna o drugu :)

UPSS https://i.imgur.com/S2Xx3LF.png
(ne znam koliko se vidi valjda je ok)

a da i da cestitam novim trudnicama od srca, zelim vam lepu i dosadnu trudnocu kao sto je moja, poprilicno .... xD
al zelim vam manje kg nego sto sam ja dobila u svakom slucaju hehe

Ja sam radila prenatalni, doktor mi kaze odradi to pa da si mirna ne moras posle nista vise raditi, ocigledno bas veruje tim testovima a ja posto sam imala vec 1 spontani ranije nisam zelela da rizikujem sa amnio. Naravno svako odlucuje u skladu sa mogucnostima i zelje.

Bole cole, Zone*, Tasa021 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sam danas isla da vadim betu, 29dc i beta je 354.2. e sad da je ponovim..

ko je ovde jos novajlija samnom? 

PanonskaVila, Miki986 i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poison,lepa tibaaa!:wub:

Ja,sam u prosloj t dobila 13kg, sa 66 otisla na porodjaj. Sad startovala sa 56,5 a imam sada 58. Tako da :D

Neco,nadam se da ce biti novajlija. Za sada si nam najmladja!

Joj,sveki i cerka pravile kiflice,ja dremala. Sad sam se najela,pucicu:o

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko ima problema sa gvozdjem,ja sam pila totemu,vitamin c,folan

mada sam ja imala i zakrcenje krvnog suda u desnom bubregu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.