Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Kao sto kaze Cipelic-trudnoca se ne tretira kao bolest nigde u svetu. Otvaras bolovanje 28 dana pre termina i to je to, osim ako ti dr ne odobriI

 I ja sam mišljenja da trudnoća nije bolest, ali samo ako žena nema izražen ni jedan simptom (što ima svakako primera) može normalno da radi. Ali žena koja ima mučnine, pospana je, radi sa decom (u vrtiću ili u školi) mislim da one ne trebaju da rade. I svakako zavisi od samog posla.

Ja sam vaspitač i naravno da sam odmah uzela bolovanje, najviše zbog virusa i prehlada koje su česte.

Izmenjeno od strane .Naja.
Tasa021, *Cvrky87* i Bole cole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam otisla da mi dr potvrdi trudnocu u trecem mesecu, pocetak i odmah me je pitala da li zelis bolovanje ili ne. Kako god se ti osecas meni je svejedno. Ja sam rekla pa ako moze sto da ne odmaram ako vec moze i odmah bolovanje. Nakon mesec dana komisija na k9ju nisam ni otisla ja vec moja majka samo uzeli knjizicu nikakvo pitanje i bolovanje produzeno na jos tri meseca. Tako je uglavnom i mojim koleginicama bilo. Nisam cula da prave problem oko toga

I meni je isto pitanje postavljeno kad mi je potvrdjena. 

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pospana i to mi je za sada jedini simptom.

Radim sa decom ,malom,velikom i nadam se da necu pokupiti nesto. Ali cekajte kad krenem da kukam u aprilu:lol:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 I ja sam mišljenja da trudnoća nije bolest, ali samo ako žena nema izražen ni jedan simptom (što ima svakako primera) može normalno da radi. Ali žena koja ima mučnine, pospana je, radi sa decom (u vrtiću ili u školi) mislim da one ne trebaju da rade. I svakako zavisi od samog posla.

Ja sam vaspitač i naravno da sam odmah uzela bolovanje, najviše zbog virusa i prehlada koje su česte.

Napisah samo da se ne tretira kao boles' :) Ja sam u svakoj od svoje tri na polovini otisla na trudnicko :) Moj stav je da cu ceo zivot raditi i da sam zasluzila da tada odmaram i uzivam :D 

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam male da nam javi vesti sa UZ! :mellow:

Kako ste? Sta radite? Ciji UZ je sledeci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oдлично! Eво ме на послу, ситно бројим до боловања (мада ћу га прекинути на полугодишту). Требало би да ми гинеколог закаже на контроли 04.12. II експертни УЗ.
С тим у вези, кад се ради тај 4Д   УЗ (или како већ беше тачан назив) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno,Taso! Odmori malo pa malo radi,cisto da nije dosadno ;)

Mislim da 4d nije obavezan , e sad mislim da je kao najlepse ga uraditi kad i taj drugi expertni. Valjda se tada najlepse vidi. E,sad, neki dr ga imaju,neki ne... Nisam nikada do sada radila,verovatno cu na drugom expertnom. Gde radis EUZ?

I ja cu tu za 10ak dana na kontrolu. I Maki ce valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

У ДЗ Лиман 4 код мог Радумила и у бетанији (пар дана после или пре зависи кад ми буде заказано у ДЗ) код Бјелопавловића (убедила ме свекрва). Баш ћу да је питам за 4Д. Надам се да размак од пар дана од УЗ неће шкодити бебцу (иако знам да није научно доказана веза да УЗ зрачи, но опет) :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej..evo i ovde da se cekiram...pa sta bi sa prvim trimestrom? :huh: 

Dakle..danas 26dc i crta na testu bledo roze ali vidi se bez naprezanja. U pon cu da vadim krv i u sredu...a uz za 2 nedelje. Nekako sam resila da u ovoj trudnoci budem smirena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosla :) zelim ti laku i skolsku trudnocu :wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla!

Budi pozitivna i opustena!

 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej..evo i ovde da se cekiram...pa sta bi sa prvim trimestrom? :huh: 

Dakle..danas 26dc i crta na testu bledo roze ali vidi se bez naprezanja. U pon cu da vadim krv i u sredu...a uz za 2 nedelje. Nekako sam resila da u ovoj trudnoci budem smirena

Dobrodosla :)

Sto se tice UZ idem sl nedelje po doznake pa  cu valjda i uz raditi,jer nisam od 10.Oktobra,tad sam bila na expertnom zbog dabla.

Inace u prvoj trudnoci sam stalno radila 4d jer je takav dr imao ultrazvuk :)

Tasa021 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobih Heferol da pijem <_< jel neka od vas pila? Cula sam da hoce da izazove mucnine, a taman sam ih se otarasila... Tacno da se ukokam.

Zakazah za sledecu nedelju 4d. Nesto sam se uprpala da li ce sve biti u redu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ocekujem da dobijem gvozdje da pijem jer sam anemicna od prosle trudnoce,a sad ga ne pijem . Vadicu krv i za gvozdje posebno i feritin,van ks i secera. 

Ja sam pila Feroglobin godinau dana, nikad ni jednu nus pojavu nisam imala... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam citala skoro medni seme koprive se pomesaju i odlicno je za gvozdje. A bar je ukusno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila u prvoj gvozdje,al mi nije smetalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek bila anemicna, i kako sam prvi put zatrudnela gvozdje mi bilo savrseno. Sve sam se nadala da ce i u drugoj trudnoci biti isto tako, kad ono prc. Secam se da mi je dr davnih dana rekao da je kakao jako dobar za gvozdje pa sam pocela da ga pijem. To bas volim ^_^ A ovo sranjce cu sutra uzeti i moliti Boga da mi ne bude lose :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se secam prve trudnoce,pricale smo da je konjsko meso dobro is to

Ja inace razmisljam o dijeti,bar od mesec dana,jer vec mi stomak ogroman i moguce je da cu opet imati visak plodove vode,cisto da izregulisem kile i plodovu vodu,jer uni se bio sirio na kraju zeludac zbog toga,a ovaj Dr je toliko divan da dete nisam ni videla ma uz nego tek na expertnom,jer sa unom sam imala miome na materici i opet imam i u ovoj trudnoci

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu li te poslali da uradis aviditet na CMV, da vide koliko je stara infekcija?

da jesu, nizak je, ali bebica izgleda sasvim okej, i svaki doktor ima razlicita misljenja, isla sam kod 2-3 ginekologa i kod infektologa isto 2-3 i svaki razlicito prica, ali pola njih mi stvarno kazu da ce vjerovatno sve biti okej ali da postoji rizik, a najvise me nervira kad kazu da nalazi mogu da budu tacni a i ne moraju, i izludjuje me  vise odlazak po doktora i bolnica, a niko nista konkretno ne kaze... Doktori su stvarno tu da nas izlude, bar mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktor mi je predlozio da uradim aminocintezu sa recim ,,na tebi je da odlucis da li ces da radis aminocintezu, rizicno je i sada mozes da nosis potpuno zdravu bebicu a pose aminocinteze da to dijete ne bude zdravo,, to me najvise izludjuje sto ljudi koji su obrazovani ne znaju sta da kazu, samo ramenima odgovaraju, sramota vise, umjesto da uzivam u trudnoci ja poludjeh, i jos mi je prva trudnoca i imam 21 godinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod amnio samo postoji rizik od pobacaja. Ali ako ti propisu terapiju posle, bice ok. Odradi je. Ja bih tako. Ne moze zbog nje da se beba razboli. Odakle si? 

Sto se tice bolovanja, komisija ne pravi problem, ali mora papiroloski da se sredi to, oni moraju da se pokriju zasto daju bolovanje. Nijedan zakon ne predvidja bolovanje zbog trudnoce ako jr ona uredna.

Ja u ponedeljak ekspertni.

Neco, tako mi je drago zbog tebe, sada se opusti i uzivaj u ovoj trudnoci :wub:

Zone*, neca79, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktor mi je predlozio da uradim aminocintezu sa recim ,,na tebi je da odlucis da li ces da radis aminocintezu, rizicno je i sada mozes da nosis potpuno zdravu bebicu a pose aminocinteze da to dijete ne bude zdravo,, to me najvise izludjuje sto ljudi koji su obrazovani ne znaju sta da kazu, samo ramenima odgovaraju, sramota vise, umjesto da uzivam u trudnoci ja poludjeh, i jos mi je prva trudnoca i imam 21 godinu

ja sam radila amnio dva puta. Sad cu verovatno cupice. Oba puta je sve bilo sasvim ok.  E brini i ako ti dr ne uliva poverenje menjaj..

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je i cerka bila anemicna a hgb smo joj ishranom digli. Seme koprive, kakao, meso,meso,meso, borovnice... 

Ma ja vec vidim sebe sa dodatnim vitaminima u to ne Ferum,koji je nista vec cu da uzmem neku dozu jacu...

Ja imam trip od amnio. Prvo bih uradila prenatalni neki sigurno ,sada, zavisi od dabl testa,dr itd...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je i cerka bila anemicna a hgb smo joj ishranom digli. Seme koprive, kakao, meso,meso,meso, borovnice... 

Ma ja vec vidim sebe sa dodatnim vitaminima u to ne Ferum,koji je nista vec cu da uzmem neku dozu jacu...

Ja imam trip od amnio. Prvo bih uradila prenatalni neki sigurno ,sada, zavisi od dabl testa,dr itd...

I ja isto. Apsolutno sve trudnice koje poznajem (a poveci ih je br), sve do jedne su rodile decu ranije, barem mesec dana, posle uradjene aminocinteze (ukljucujuci i moju ssestru od tetke). Tako da se tu slazem sa Nan.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.