Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozdrav drage moje, sad ste me malo zabrinule sa tim TORCH testom, iako sam cula za njega nisam preterano razmisljala i njemu do sada. Imamo psa koji zivi sa nama u kuci pa ne znam sta mi je pametno raditi. Da trazim ja to onako na svoju ruku da radim? I dal taj test zaista toliko kosta? Citala sam da toxo nema neke simptome moze da se provuce cak i neprimetno a moze biti zaista opasno. ne znam, nemam para na bacanje ali ako je zaista potrebno isla bih na njega.

ja sam samo na toxo radila, ne ceo torch. Zbog psa. Mada njima samo ako na njuskici ostane mozes da pokupis, ne prezivljava u njihovim crevima ta napast, samo u macijim, opet pod uslovom da macka pokupi negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno, na varicele se stice imunitet jer virus zauvek ostaje u organizmu, to je virus iz porodice herpesa. Ne mozes opet dobiti boginje, samo herpes zoster.

Ovo je nesto drugo.

na sajtu bebca su me isprozivale zene,jer sam pitala za epidemiju velikih boginja...rekle si mi da sam neobrazovana i da nedaj boze da mi dete ima velike boginje i da je vakcinisem....nama je dr rekla da su velike,a sa godinu je primila mmr i da su bar malo pametne posto vole pametovati znale bi da boginje moze dobiti i vakcinisana osoba,jer ne sprecava dobijanje boginja nego samo da se lakse podnese i ne dodje do fatalnih posledica:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno,pa ne idem kod vracare nego kod dr.

Ne znam sta ti ovo znaci? Dr koji ne pomene trudnoj zeni torch i bris u trudnoci mozda moze i da preskoci kolposkopiju, zato je pomenuh. Da zene rade redovno papu i kolposkopiju ne bismo imali statistiku koju imamo. Ali to je vec druga tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na sajtu bebca su me isprozivale zene,jer sam pitala za epidemiju velikih boginja...rekle si mi da sam neobrazovana i da nedaj boze da mi dete ima velike boginje i da je vakcinisem....nama je dr rekla da su velike,a sa godinu je primila mmr i da su bar malo pametne posto vole pametovati znale bi da boginje moze dobiti i vakcinisana osoba,jer ne sprecava dobijanje boginja nego samo da se lakse podnese i ne dodje do fatalnih posledica:(:(

Draga, velike boginje nisu isto sto i varicela. Velike boginje su Variola vera, i ona je hvala Bogu iskorenjena. Za male boginje se prima mmr i sada se mnogo prica o tome jer su se pojavile u regionu, mogu da ostave ozbiljne posledice i zato se deca vakcinisu.

Tvoja cera ima ovcije boginje koje smo skoro svi prelezali u detinjstvu.

 

MakiJana, Tasa021 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta ti ovo znaci? Dr koji ne pomene trudnoj zeni torch i bris u trudnoci mozda moze i da preskoci kolposkopiju, zato je pomenuh. Da zene rade redovno papu i kolposkopiju ne bismo imali statistiku koju imamo. Ali to je vec druga tema.

meni u prvoj trudnoci drzavni nije radio papa nego tek kad sam isla kod privatnog na dabl uradio mi je papa i otkrio eserihiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, velike boginje nisu isto sto i varicela. Velike boginje su Variola vera, i ona je hvala Bogu iskorenjena. Za male boginje se prima mmr i sada se mnogo prica o tome jer su se pojavile u regionu, mogu da ostave ozbiljne posledice i zato se deca vakcinisu.

Tvoja cera ima ovcije boginje koje smo skoro svi prelezali u detinjstvu.

 

ne panicim ja,samo smatram da ne treba nekog vredjati da je neuk i slicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da  podsetim ja dr, da ne zaboravi jadan... Ipak se bolje razumem od njega... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja to nista u prvoj nisam radila a sad me poslali u sanitarnu da odradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da  podsetim ja dr, da ne zaboravi jadan... Ipak se bolje razumem od njega... 

 

 

Sasvim je ok sto tebi odgovara dr koji se oslanja na svoje iskustvo i znanje ali ovde se povela prica o jednoj analizi koja je izuzetno vazna. To je analiza koju dr treba da predlozi u prvom trimestru, pogotovo u prvoj trudnoci, da se ne desava slucaj kao kod clanice kojoj su CMV otkrili u 19. nedelji pa sad ne zna sta ce i gde.

A verovala ili ne, postoje doktori koji se razumeju ali nemaju vremena da se posvete, prosetaj malo do VTO teme na kojoj su clanice izgubile godine zbog takvih doktora a mozes i do Fraksiparina u trudnoci gde su izgubile po 3 i vise trudnoca dok ih dr nije poslao na rutinsku analizu. 

.Naja. i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u prvoj trudnoci ni jedan ginekolog, a imala sam ih 3, nije spomenuo torch test. Ocigledno nije bio bas jedan od bitnijih testova. Tek u drugoj sam saznala za postojanje istog. Raspitivala sam se ovih dana i kod prijateljica i njihovih poznanica, ni jedna nije dobila to da radi, osim par njih koje su imale spontane i koje imaju preko 35 godina.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni svaki uput koji dr napise je sa naznakama visoko rizicna trudnoca,a kod mene sve super od testova do dabla,cak me slao i kod geneticara,ali tu nisam otisla,jer sve je uredu da bi radila amino 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne planiram da istrazujem nista. Svakp zna svoje.

Naravno da zene koje idu na vto ili su imale pobacaje treba da rade ove analize. To nigde nisam rekla da ne treba.

Govorim o sebi,svojoj trudnoci i svom iskustvu. 

 

Kako ste ,zenice? Mala,je l danas UZ?:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene, sad ste me zabrinule! Em, prvi put cujem za gore pomenute analize, em mi moj dugogodisnji ginekolog (u kojeg imam beskrajno poverenja), nije te testove ni spomenuo, a kamoli da sam ih radila :huh:. Da li trebam za iste da pitam sad kad budem isla 04.12.da otvorim bolovanje? I jos jedno pitanjce (totalno nevezano za temu), da li je potrebno/neophodno (ili bolje) da ga zamolim da mi naznaci da imam visoko rizicnu trudnocu? Buduci da sam citala da mogu, nakon isteka 30 dana koje "pokriva" poslodavac, da imam problema sa lekarskom komisijom oko produzetka bolovanja?

 

 

Izmenjeno od strane Tasa021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,samo se opusti. Nemoj da se brines,zna on svoje...

Mislim,ti mozes da ga pitas,kako god ali rece da mu verujes. 

A sto se bolovanja tice,ja sa tim nemam iskustva... Znaci,od decembra uzivancija?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, pitaj sve sto te brine. Meni je muz rekao posle drugog euz "svaka ti cast, uspela si da iznerviras najsmirenijeg dr kog sam video". :D a bilo je, jer gleda bebu na uz i stalno mi govori e nikako da vidim lice, evo sad je sakrio, evo opet i kao sve ok, krene da ostavlja aparat. I ja pitam "izvinite, ali jeste vi detetu videli nos?". Muz hteo u zemlju da propadne, dr se prenerazio, uzeo aparat ponovo i ja na kraju otisla kuci sa tri slicice nosa :lol:. Pa sta cu mu ja, dala sam 5500, hocu da odem smirena kuci. Tako sam i svog dr u dz, do detalja patila sve sto cujem ili mi neko kaze da mi on objasni. Verujem mu, ali hocu da znam sve mogucnosti. I nikad nije pokazao da mu smeta to. Ja dabl test u drugoj trudnoci nisam ni radila po njegovom savetu, al mi je i to objasnio zasto ne savetuje. Tako da sam ja za to da pitas sve sto te gricka i malo, jer njegova duznost je da ti ovi meseci proteknu sto bezbriznije.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bolovanje isto vidi sa njim. Ima iskustva sa tim. Ja sam trazila bolovanje cim sam ostala trudna. I to sam rekla da u zivotu nisam bila na bolovanju, da hocu sad. Dao mi odmah. Rekao sta da kazem, ako neko pita nesto na komisiji, mada nije me niko nista ni pitao. 

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, sad ste me zabrinule! Em, prvi put cujem za gore pomenute analize, em mi moj dugogodisnji ginekolog (u kojeg imam beskrajno poverenja), nije te testove ni spomenuo, a kamoli da sam ih radila :huh:. Da li trebam za iste da pitam sad kad budem isla 04.12.da otvorim bolovanje? I jos jedno pitanjce (totalno nevezano za temu), da li je potrebno/neophodno (ili bolje) da ga zamolim da mi naznaci da imam visoko rizicnu trudnocu? Buduci da sam citala da mogu, nakon isteka 30 dana koje "pokriva" poslodavac, da imam problema sa lekarskom komisijom oko produzetka bolovanja?

 

Komisija produzava samo ako je visoko rizicna trudnoca-preteci pobacaj, prethodni pobacaji i sl, tako da ga moras zamoliti ako zeli da ti izadje u susret.

Slazem se sa Cipelickom, pitaj svog dr ako te nesto intresuje. Tvoja beba je tebi jedna i najvaznija a doktor dnevno pregleda 50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,samo se opusti. Nemoj da se brines,zna on svoje...

Mislim,ti mozes da ga pitas,kako god ali rece da mu verujes. 

A sto se bolovanja tice,ja sa tim nemam iskustva... Znaci,od decembra uzivancija?;)

Da :D, jedva cekam! Zelim da se u potpunosti posvetim trudnoci i njenim carima. Nije da mi toliko stalo do para (daleko od toga da cu gladovati), ali nekako sam navikla da imam "svoj dinar". A, otvaram odrzavanje cisto jer me plasi da u skoli ne zakacim neki virus/nesto. Inace, superiska sam generalno (da ne ureknem)!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komisija produzava samo ako je visoko rizicna trudnoca-preteci pobacaj, prethodni pobacaji i sl, tako da ga moras zamoliti ako zeli da ti izadje u susret.

Slazem se sa Cipelickom, pitaj svog dr ako te nesto intresuje. Tvoja beba je tebi jedna i najvaznija a doktor dnevno pregleda 50

Hvala ti @leni na savetu, svakako cu te poslusati:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bi komisija produzila bolovanje moras imati dijagnozu ab.iminens, tako nesto, preteci pobacaj, sto rece neko. Plus bi valjalo da napise terapiju, tipa utrogestan ili slicno. Da napise da si imala krvarenje, da je posteljica nisko ili grlic kritican. Uostalom zna dr sta da pise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bože svašta! Ispada da ne smeš da ideš na trudničko, ukoliko imaš školsku trudnoću! Šta se od nas sad očekuje da radimo do porodiljskog??? NEVERA :angry::angry: O, Srbijo međ' šljivama

Izmenjeno od strane Tasa021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože svašta! Ispada da ne smeš da ideš na trudničko, ukoliko imaš školsku trudnoću! Šta se od nas sad očekuje da radimo do porodiljskog??? NEVERA :angry::angry: O, Srbijo međ' šljivama

Pa trudnoca nije bolest. Podrazumeva se da si sposobna da radis, ako je sve ok. Ja sam u prvoj trudnoci otvorila porodiljsko 2.aprila i posle tri ned se porodila. U drugoj odmah bolovanje i posle mi je zaista i trebalo. 

Margaritta i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bože svašta! Ispada da ne smeš da ideš na trudničko, ukoliko imaš školsku trudnoću! Šta se od nas sad očekuje da radimo do porodiljskog??? NEVERA :angry::angry: O, Srbijo međ' šljivama

Kao sto kaze Cipelic-trudnoca se ne tretira kao bolest nigde u svetu. Otvaras bolovanje 28 dana pre termina i to je to, osim ako ti dr ne odobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 5toj nedelji trazila bolovanje,jer radim u fabrici i nema sanse da vucem gajbe sa gumom,poslao me i na komisiju ali posle 2 me sec a,njegovom greskom,zaboravio da mi napise uputu za komisiju i opet idem u januaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam otisla da mi dr potvrdi trudnocu u trecem mesecu, pocetak i odmah me je pitala da li zelis bolovanje ili ne. Kako god se ti osecas meni je svejedno. Ja sam rekla pa ako moze sto da ne odmaram ako vec moze i odmah bolovanje. Nakon mesec dana komisija na k9ju nisam ni otisla ja vec moja majka samo uzeli knjizicu nikakvo pitanje i bolovanje produzeno na jos tri meseca. Tako je uglavnom i mojim koleginicama bilo. Nisam cula da prave problem oko toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.