Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

*Cvrky87*, jesi li to na svoju ruku radila ili ti je ginekolog rekao? Pitam posto mi se ne daje bas 14 000, a ovo prvi put cujem, posto u prvoj trudnoci nisam ni znala da takav test postoji, pa reko mozda sad sve trudnice salju na to.

 

Tasha021, to je neki test, prvi put i ja sad cula za njega, sto se radi da se vidi da li imas antitela na neke bolesti koje su opasne po plod. Spominjali mi neku toxoplazmozu, rubeole, herpes i jos neke koje nisam zapamtila. 

Zone* tako sam se ja perutala do skoro. Mozes da zamislis na sta je to licilo kad me je muz zvao sav zacudjen i kaze " pogledaj patos, nesto nam je uslo u kucu". Reko to sam ja :D  jedva sam objasnila da su sve te bele ljuspice na podu od moje koze kad se presvlacim. 3 puta na dan sam ribala laminat.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Usla sam u apoteku sa recima da mi daju mleko za najsuvlju kozu:rolleyes:

Na stranu Striet al ostali delovi tela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

*Cvrky87*, jesi li to na svoju ruku radila ili ti je ginekolog rekao? Pitam posto mi se ne daje bas 14 000, a ovo prvi put cujem, posto u prvoj trudnoci nisam ni znala da takav test postoji, pa reko mozda sad sve trudnice salju na to.

 

Tasha021, to je neki test, prvi put i ja sad cula za njega, sto se radi da se vidi da li imas antitela na neke bolesti koje su opasne po plod. Spominjali mi neku toxoplazmozu, rubeole, herpes i jos neke koje nisam zapamtila. 

Zone* tako sam se ja perutala do skoro. Mozes da zamislis na sta je to licilo kad me je muz zvao sav zacudjen i kaze " pogledaj patos, nesto nam je uslo u kucu". Reko to sam ja :D  jedva sam objasnila da su sve te bele ljuspice na podu od moje koze kad se presvlacim. 3 puta na dan sam ribala laminat.

Hvala na pojasnjenju, prvi put cujem za to. Ne znam zasto, ali zvuci mi kao tesko iznudjivanje para!

Izmenjeno od strane Tasa021
Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas pomozite mi

U 19toj sam nedelji i otkriveno mi je da imam aktivan CMV 

da li neko ima positivna iskustva sa ovim virusom, na ultrazvuku sve izgleda okej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Torch se radi ako dr sumnja da mama ima neki od virusa opasnih za plod, cmv,toxo, rubeola i jos dva. Rade i zene koje su imunoloski narusene,tako da kazem. Ugl.se vidi da se plod ne razvija dobro pa dr posumnjaju. Tako da nije iznudjivanje para kada je medicinski opravdano.

angie pa sta dr kaze? Ne mora uvek da se odrazi na plod. Kako su saznali da imas cmv? Tj.sto su te slali na analizu?

Izmenjeno od strane MakiJana
Margaritta i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, slazem se sa tobom da nije iznudjivanje ako se posumnja. Kod mene je sve u najboljem redu, hvala Bogu, plod se super razvija, zna dr da sam prelezala sve boginje, pa mi je cudno na osnovu cega mi traze to. Posto moja dr jedan pregled nije bila tu, preuzela me je dr iz Narodnog Fronta i ona je prva spomenula taj test uz obrazlozenje " macke su svuda oko nas a njihova dlaka je jako opasna i prenosi razne bolesti". Pa kao zbog macaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, slazem se sa tobom da nije iznudjivanje ako se posumnja. Kod mene je sve u najboljem redu, hvala Bogu, plod se super razvija, zna dr da sam prelezala sve boginje, pa mi je cudno na osnovu cega mi traze to. Posto moja dr jedan pregled nije bila tu, preuzela me je dr iz Narodnog Fronta i ona je prva spomenula taj test uz obrazlozenje " macke su svuda oko nas a njihova dlaka je jako opasna i prenosi razne bolesti". Pa kao zbog macaka...

aha, zbog toxo. To mozes i od neopranog povrca, suhomesnatog takodje da pokupis.... ja sam taj test na toxo radila u obe trudnoce jer smo imali psa u kuci, a on je naravno kada je napolju njuskao a znao i da pojede maciji izmet :huh: prvi put sam radila samo na aktivni virus. A drugi i na to da li sam imala, tj.na antitela i ispade da sam ga vec imala u telu. Vecina ljudi pokupi sve te viruse do puberteta (bar je meni geneticarka tako objasnila)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda mi je mogla lepo reci radi samo toxo a ne sve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam macu pa nemam ta antitela. Ne dobijaju se ti virusi tek tako kao sto ta dr kaze... 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam macu pa nemam ta antitela. Ne dobijaju se ti virusi tek tako kao sto ta dr kaze... 

pa ne znam. Zena predaje na Medicinskom fak. Popic Paljic cini mi se. Valjda zna sta prica. I nije nuzno od macke da dobijes. Macke to pokupe od sirovog mesa. Piletine i ptica (kada love). U svakom sl.meni je olaksanje sto ih imam (antitela mislim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zone ako ti je uteha, ja nosim one mrezaste svakodnevno. Utrogestan stavljam vaginalno i on samo curka <_<

isti problem! Od pocetka trudnoce.... a sad sam u 7 ;( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pa ne znam. Zena predaje na Medicinskom fak. Popic Paljic cini mi se. Valjda zna sta prica. I nije nuzno od macke da dobijes. Macke to pokupe od sirovog mesa. Piletine i ptica (kada love). U svakom sl.meni je olaksanje sto ih imam (antitela mislim)

Torch je u Cg jedna od rutinskih analiza u trudnoci, poput Ogtt-a. Radila sam u sve tri trudnoce. Mislim da se kontrolise Citomegalo, Rubeola, Toksoplazmoza, ne secam se sta jos. Kod nas se radi drzavno. Smatram ovu analizu jako vaznom i ne bih je preskocila. Toksoplazma je toliko "inteligentan" parazit da je u stanju da iz pacova salje mirise macki, da bi ga ulovila i pojela. Da ne kazem koliko godina ostaje u telu...bolje neke stvari i ne znati.

Gore sam procitala da se javila clanica sa Citomegalo virusom. 

Jesi li pricala sa dr? Da li je prva trudnoca? Ne znam mnogo o njemu, znam da nas je vecina dobila negde, nekad pre trudnoce. Nemoj da guglas please vec pitaj doktora i uradi kako kaze. Srecno!

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas pomozite mi

U 19toj sam nedelji i otkriveno mi je da imam aktivan CMV 

da li neko ima positivna iskustva sa ovim virusom, na ultrazvuku sve izgleda okej

Jesu li te poslali da uradis aviditet na CMV, da vide koliko je stara infekcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*Cvrky87*, jesi li to na svoju ruku radila ili ti je ginekolog rekao? Pitam posto mi se ne daje bas 14 000, a ovo prvi put cujem, posto u prvoj trudnoci nisam ni znala da takav test postoji, pa reko mozda sad sve trudnice salju na to.

 

Tasha021, to je neki test, prvi put i ja sad cula za njega, sto se radi da se vidi da li imas antitela na neke bolesti koje su opasne po plod. Spominjali mi neku toxoplazmozu, rubeole, herpes i jos neke koje nisam zapamtila. 

Zone* tako sam se ja perutala do skoro. Mozes da zamislis na sta je to licilo kad me je muz zvao sav zacudjen i kaze " pogledaj patos, nesto nam je uslo u kucu". Reko to sam ja :D  jedva sam objasnila da su sve te bele ljuspice na podu od moje koze kad se presvlacim. 3 puta na dan sam ribala laminat.

ja isto u prvoj nisam isla,a sad me drzavni dr poslao...to sam ja radila u Sremskoj Mitrovici gde se ide na onajocin kad radis u prehrani pa moras da kontrolises da li si zdrav,zaboravim uvek kako se zove :lol: i nisam nista platila...dala prvu jutarnju i vadila krv,dobila 3 papira,za hiv,pebatitis i jos nesto  :)

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cerkica ima sad velike boginje i niko se nije ni najmanje uzbudio pogotovo moj dr jer sam ih prelezala kao mala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje, sad ste me malo zabrinule sa tim TORCH testom, iako sam cula za njega nisam preterano razmisljala i njemu do sada. Imamo psa koji zivi sa nama u kuci pa ne znam sta mi je pametno raditi. Da trazim ja to onako na svoju ruku da radim? I dal taj test zaista toliko kosta? Citala sam da toxo nema neke simptome moze da se provuce cak i neprimetno a moze biti zaista opasno. ne znam, nemam para na bacanje ali ako je zaista potrebno isla bih na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu sa mojom drzavnom dr sta ona misli, pa ako konta da treba neka da uput da ne placam :D

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje, sad ste me malo zabrinule sa tim TORCH testom, iako sam cula za njega nisam preterano razmisljala i njemu do sada. Imamo psa koji zivi sa nama u kuci pa ne znam sta mi je pametno raditi. Da trazim ja to onako na svoju ruku da radim? I dal taj test zaista toliko kosta? Citala sam da toxo nema neke simptome moze da se provuce cak i neprimetno a moze biti zaista opasno. ne znam, nemam para na bacanje ali ako je zaista potrebno isla bih ne njega.

Cene se razlikuju od laboratorije do laboratorije. U ovoj gde sam ja pitala je 14 000, ali sam posle na netu nasla da u drugoj rade isto to za 9 000. Citala sam da je najopasnije u prvom trimestru ako se majka zarazi nekom od tih bolesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf sad vidim tu u laboratoriji gde ja obicno idem raditi analize, nadjoh njihov cenovnik na internetu od ovog meseca, kosta 12600din...da se ubijes 100e ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja cerkica ima sad velike boginje i niko se nije ni najmanje uzbudio pogotovo moj dr jer sam ih prelezala kao mala

Pa naravno, na varicele se stice imunitet jer virus zauvek ostaje u organizmu, to je virus iz porodice herpesa. Ne mozes opet dobiti boginje, samo herpes zoster.

Ovo je nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf sad vidim tu u laboratoriji gde ja obicno idem raditi analize, nadjoh njihov cenovnik na internetu od ovog meseca, kosta 12600din...da se ubijes 100e ode.

Mislim da ne treba da radis ako ti dr ne predlozi.

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moj dr nista ne govori,ja necu da cackam... 

On meni ni jedan bris nije uradio u prosloj trudnoci,a ne na torch da me salje :D

Tasa021 i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moj dr nista ne govori,ja necu da cackam... 

On meni ni jedan bris nije uradio u prosloj trudnoci,a ne na torch da me salje :D

Pa ok, ali to je vec druga krajnost. Msm, ako nema infekcije, zasto cackati? Sa druge strane, nadam se da te tvoj dr van trudnoce salje na papa test i kolposkopiju.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ne treba da radis ako ti dr ne predlozi.

hm da ali ja mislim da mu ni nisam pomenula da imam psa u kuci, jos uvek...

a dobro covek mi je odradio normalni bris na pocetku trudnoce , sasvim lep nalaz bio kaze nema bakterija ni niceg drugog, kaze super sam :)

ne znam dal da mu pominjem uopste ili ne onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ok, ali to je vec druga krajnost. Msm, ako nema infekcije, zasto cackati? Sa druge strane, nadam se da te tvoj dr van trudnoce salje na papa test i kolposkopiju.

Naravno,pa ne idem kod vracare nego kod dr.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.