Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj, Najo,sve te razumem. Tacno ako mi kaze da dodjem za 7 dana ima da poludim ^_^

Kad je bila poslednja menstruacija?

Ja bih trebalo da sam po pm 7+ a sad sam 6+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, Taso! Zelja ti se ostvarila,bravo!:wub:

Ja veceras na UZ da cujemo srce... Nesto mi frka ne znam sta mi je...

Opet brijanje:angry:

Hvalaaaa :D, znas kako kazu? Pazi sta zelis, mozda ti se i ostavari :wub:. Samo opusteno i pozitivno nan. Sve ce biti u najboljem redu :). Veruj samo!

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam ja zelela devojcicu. Tacno znam taj osecaj kada ti se to ostvari. Nisam znala kome pre da javim,koga prvog da zovem... 

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Najo,sve te razumem. Tacno ako mi kaze da dodjem za 7 dana ima da poludim ^_^

Kad je bila poslednja menstruacija?

Ja bih trebalo da sam po pm 7+ a sad sam 6+

Poslednja menstr. mi je bila 25.09.

Ja moram čekati još nedelju dana. Ajde da se kod vas čuje srculence :wub: javi svakako šta se dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja tacno 7 dana pre tvoje:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam ja zelela devojcicu. Tacno znam taj osecaj kada ti se to ostvari. Nisam znala kome pre da javim,koga prvog da zovem... 

I ja isto :). Sve sam zivo obavestila, pola skole zna :P. Mada, znas kako, sve se nadam da nije po sredi neka greska/nesto. Jer je ginekolog rekao da ce zasigurno znati tek na espertnom za "mesecak" dana! Ali, pozitivno razmisljam :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam srceee  :wub:

Za 3 nedelje da odnesem ks,suk,urin,uk. 

Za 6 nedelja u polikliniku Novakov na ekspertni.

mala007, .Naja., Zone* i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam srceee  :wub:

Za 3 nedelje da odnesem ks,suk,urin,uk. 

Za 6 nedelja u polikliniku Novakov na ekspertni.

Jeeeeee :D. Prelepe vesti za dobro jutro :wub:. Vidis da se, Nan, isplati biti pozitivan! Cestitke od srca :baby:

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Nan :babymommy:

Taso, izvini, mene jako doticu te teme muska/zenska deca. Nemoj tako da pises, tipa to "nadam se da nije po sredi neka greska". I ako bude devojcica, msm da to zaista ne igra ulogu. Nadaj se da ginekolog sve dobro vidi vezano za zdravlje tvoje bebe i razvoj, a pol je tako nebitna stvar u celoj prici. Nemoj da se ljutis sto sam ti ovo napisala, iskrena sam a plus u okruzenju imam tonu poznanica/prijateljica koje ne mogu da imaju decu i zaista saosecam sa njima, pa me to nekako uvek na njih seti. Sada lepo smisljaj ime za tvoju bebicu i obavezno imaj rezervno (zensko :P)

Zone*, Margaritta, leni i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,Maki,ja razumem Tasu. Kada je trudnoca uredna, i kada nemamo tegoba,jedino sto zelimo je eto,da bude decak ili devojcica,osim onoga da je zdrava beba. Svako ima nesto sto zeli. 

Evo ja prva zelim devojcicu. I to bas zelim. Naravno,ako bude decak da ce biti voljen. Mislim da je ovo vise razonoda nego neka ne znam kakva opsesija polom. 

:D

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam. Tri trudnoce i ni jednom nisam pomislila da je ovo ili ono. Uvek sam zelela da znam pol, bas zbog te radoznalosti, ali nikada nisam imala takvu vrstu zelje. Uvek samo da je sve ok. Nemojte pogresno shvatiti, ne osudjujem zelju, vec izjave tog tipa "samo da je musko/zensko"....

Zone*, Margaritta i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niste vi ni svesne kolika je sreca imati urednu trudnocu bez drugih glavobolja osim "kog li je pola beba". 

.Naja., Zone*, mala007 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da me shvatite pogresno, zelim decaka jedino i iskljucivo sto smo svi u familiji zenskadija :). Daleko bilo, i cerka da bude, bice jednako voljena!

A, sto rece Nan, svako ima pravo na svoje zelje, pogotovo ako je trudnoca uredna! Daleko bilo, koji god pola da bude, najbitnije mi je da bude zivo i zdravo. Nisam bas toliko zadrata i ogranicena :D

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbitnije da sve prodje kako treba i da se rodi zivo i zdravo.

Ja licno volela bi seku  :babymommy:

Ali sta god da bude bice jednako voljeno,maze i pazeno.A jos nam je i prvo.

 

U ponedeljak ulazim u 9u nedelju.

Od testova sam radila  kks,urin,aPTTtest...Sledeca kontrola tek u 12 nedelji i tada se planira dabl test

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam zakazala ekspertni za 26.decembar. Covece, toliko ranije mora da se zakaze da je to haos...

Hana, kako se osecas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju Nan to je bas dug period za zakazivanje. Nije kod nas tako. Dve tri nedelje unapred zakazes... mada ja to privatno sve odradim. Koja si sada nedelja Nan zvanicno? Preko tel ti ne vidim tiker. Meni sad opet rekose da sam 20.nedelja, znaci termin opet pomeren nedelju dana ranije. Mada kazu najmerodavniji je termin po ekspertnom. Racunacu 6.april pa kada stigne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja radim privatno. Jutros nazovem da se informisem i cujem da se zakazuje 6 do 8 nedelja ranije te sam odmah zakazala. Sreca pa sam nazvala jutros , inace sam htela za par nedelja,a drugarica mi rekla da sto pre zovem.

Po nekom mom 6+7,7+0 nemam pojma:D 

Doguracu na kraju do cerkinog rodjendana sa terminom:D

Jao kad prestaje ova spavaca bolest,jq ne mogu da funkcionisem koliko mi se non stop spava...

MakiJana, .Naja. i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam zakazala ekspertni za 26.decembar. Covece, toliko ranije mora da se zakaze da je to haos...

Hana, kako se osecas?

Драга, а где ти идеш приватно? Мени је Бјелајац заказао први експертни без проблема у 9 недељи за 12.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju Nan to je bas dug period za zakazivanje. Nije kod nas tako. Dve tri nedelje unapred zakazes... mada ja to privatno sve odradim. Koja si sada nedelja Nan zvanicno? Preko tel ti ne vidim tiker. Meni sad opet rekose da sam 20.nedelja, znaci termin opet pomeren nedelju dana ranije. Mada kazu najmerodavniji je termin po ekspertnom. Racunacu 6.april pa kada stigne

А шта је то тикер? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod Novakovke se zakazuje toliko ranije. Ja zaboravila da zovem ove nedelje a tu negde bih i ja trebala kod nje kao Nan samo na 4D. Valjda cu uspeti da se ubacim u ponedeljak. 

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone,jesi vec bila kod nje? Mene je bas zacudilo sto me dr salje kod nje na expertni jer mi je u prosloj trudnoci sve on uradio. Al ajd,proslo 6 godina od tada...

Taso,idem kod dr Novakov . 

A tiker ti je (kada udjes sa kompa) pno stp npr ka imam u potpisu. Odbrojava dane trudnoce ili starost deteta. Nervira me sto sr preko tel ne vidi:angry:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam Nan,ali u prosloj trudnoci. Ovaj put ekspertni nisam zakazala kod nje, jer nikako nisam mogla toliko u napred da isplaniram termin(trebala sam na neki sajam u Nem.medjutim nije bilo nista od toga). Ugl vise nego strucna, ljubazna i predusretljiva i klinika i sama dr. A sam period zakazivanja govori o kvalitetu, nema drugu reklamu od one koje trudnice medjusobno prenose. 

Nzm kod kog ginekologa ides inace ali on moze eventualno da obavi uz a ekspertni cini: osnova uz, pored toga rezultati vadjenja krvi i porodicna anamneza tj.genetska sklonost ka tezim oboljenjima. Msm da se to nije radilo pre 6 god pa ti zato pisem da budes spremna, moras znati kako svoju tako i muzevljevi istoriju bolesti kao i malo sire familije (msm na teze bolesti i kad je ko umro i od cega). Bar su nas tako ispitivali... Je l bilo tako i pre 6 god? Bas sad mi je palo na pamet da vas pitam jesu li i vas ispitivali to sto sam gore pisala o precima i rodjacima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi hvale dr i kliniku. Nadam se da cu i ja.

Nego,sta se podrazumeva pod tezim bolestima? 

Meni je pre 6 god pred dabl,dr radio UZ i vadila sam krv sutradan,odnela da on vidi i to je to. Mozda me je i ispitivao o bolestima ali se ja ne secam. Znam da sam rekla svekru da niko ni u cijoj familiji nije imao neke poremecaje,a da je on rekao da su njima rekli da je (kada je svekrva rodila drugog sina) beba rodjena sa poremecajem i da je umrla. Nikad nisu pokazali,nemaju nikakav papir pa sumnjaju da je ukradena. 

Ona je primala radioaktivni jod ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neka od trizomija, melanomi, psihicki poremecaji tezeg tipa...da se razimemo ovo je statistika i oni nemaju pojma na osnovu tih podataka kakvo ces ti dete roditi. Moje i iskustvo ljudi u okolini je da su jedino merodavne su te mere sa uz, krv i genetika vise uzimanje (ili u slucaju drzavnih ambulanti rasipanje) para. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.