Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj ja sam mrtva. Cekam da dodjem kuci da jedem i da se malo pruzim...

Da se cujem sa dr da dogovorim UZ  ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добар дан и од мене :P. Ево, још увек прехлађено, али на послу. Шта знам, малко ми је боље. Одмарај @Zone, и ја ћу од децембра, данас са директором утаначих детаље. Не вреди, добра воља је једно, а реалност сасвим нешто друго :(

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam zimski raspust. Nije meni tako tesko koliko mi je ovaj prvi trimestar mucan zbog spavanja. Stalno bih spavala. 

Kasnije u drugom mi nista ne fali ,makar mi u prosloj t nista nije falilo.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odmarajte bolje lepo sam vas savetovala ja. Bitnije je zdravlje ipak nego posao. Kad cete da imate toliko slobodnog vremena inace ako ne sad :). Ja sam juce bila da vidim bebca i meni je dala uput za proveru secera sto je neko pominjao ovde. Rekli su mi da se lezi kod njih 2h i za to vreme se pije neka tecnost tu. Kazu da sad to obavezno rade sve trudnice izmedju 24 i 28 nedelje pa tako da znate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odmarajte bolje lepo sam vas savetovala ja. Bitnije je zdravlje ipak nego posao. Kad cete da imate toliko slobodnog vremena inace ako ne sad :). Ja sam juce bila da vidim bebca i meni je dala uput za proveru secera sto je neko pominjao ovde. Rekli su mi da se lezi kod njih 2h i za to vreme se pije neka tecnost tu. Kazu da sad to obavezno rade sve trudnice izmedju 24 i 28 nedelje pa tako da znate

Ја,ја, ја :D. Код нас то све траје 3h, распитала се ја :P. А, за то одмарање, могу ти рећи, да си управу! Једва га чекам, некако ми пада тешко све ово...

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја,ја, ја :D. Код нас то све траје 3h, распитала се ја :P. А, за то одмарање, могу ти рећи, да си управу! Једва га чекам, некако ми пада тешко све ово...

veruj mi ja sam jedva docekala :). 3h smoricemo se zive tamo :(

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu se ubiti ako to svi rade, ima tamo da se izrigam za sve pare bas mi secer ne prija jako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veruj mi ja sam jedva docekala :). 3h smoricemo se zive tamo :(

Ja imam sad 14.11 zakazano, uzela sam sl.dan  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to niko spomenuo nije. Kod nas nije jos takva praksa. Nadam se da ce tako i ostati. Danas sam bila na pregledu, sve ok, imamo oko 200 gr. Grlic je malo kraci ali tako mi je i u drugoj trudnoci bilo. Meni bas prija da radim :D

Zone odmaraj sto vise, koliko mozes od malise naravno. Sta su ti rekli za nosanje T? Meni je u drugoj trudnoci posteljica bila jako nisko.

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su mi bez naprezanja, pret. da tu spada i dizanje i nosenje. To mi je uostalom bilo zabranjeno jos od prvog uz (tad zbog skracenog grlica ,on se btw oporavio) ali tesko smo to sprovodili pogotovo kad tata nije kuci jer vec ako je baka tu on mene trazi a kako da ga odbijem... Eskiviram koliko mogu ali sta cu kad bas trazi ili prilika natera. 

Inace ja na kraju rucala hleb, zdenku, salamu i kis.krastavce onaj kupus mi se gadi, vec od mirisa imam kiselinu. Nisu mi se desavale ovekve gluposti u 1.trudnoci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado bih ja na odmor ali ne mozeee:D

Meni su u porodilistu rekli da sam trebala da vidim secer i da radim ogtt zbog tezine bebe i plidove vode. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče, pošto je palo veče :D ja sam inače dobro, ali sam baš pospana, samo bih spavala, brzo se umorim. Spremim ručak i umorim se. Ne prija mi da sedim, jer me žigne neprijatno, je l to normalno? Je l ste vi imale čudne bolove u donjem dolu stomaka ili sa leve ili sa desne strane?

Sutra me konačno čeka UZ i nadamo se zvuku srculenceta :wub:

Brezica, mala007 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rado bih ja na odmor ali ne mozeee:D

Meni su u porodilistu rekli da sam trebala da vidim secer i da radim ogtt zbog tezine bebe i plidove vode. 

moguce da su zato onda i meni sve je bilo ok ovako samo mi je rekla da je beba krupnija i mozda zato onda. Mada je rekla da sve to rade pojma nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao zene moje drage, nije me duuugo bilo, sve vas pozdravljam :)

Uđoh u ovu temu da vas pitam ko je upućen zašto ne mogu da nađem temu "prvi trimestar"?

Ima samo drugi i treći, prvog nigdje? :huh::huh::huh:

Svim trudnicama zelim laku trudnoću i čestitam!

 

MakiJana i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni u prvoj a ni sada u drugoj nisam dobila uput da radim taj test za secer. Pitali su me samo da li u mojoj blizoj familiji neko ima problema sa secerom, i posto je odgovor bio odrican, sva tri lekara su rekla da nema potrebe raditi ( toliko sam ih promenila u ove dve trudnoce ).

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brezice, nema teme,nestala,mi iz prvog pisemo ovde...

Ja cu traziti verovatno ,zbog toga,da radim jer su me bas natripovali u porodilistu

Bole cole i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam sad 14.11 zakazano, uzela sam sl.dan  :D

javljam ti sutra kako je bilo. Meni je dala uput i rekla da idem odmah sutra ne zakazuje se ovde

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmeni dns gazdarica rece da radim do 1.12 ali ce me prijaviti i decembar i to ce mi biti godisnji, jer ga nisam koristila, msm nije lose ni tako jos jedna zimska plata taman..

dns sam imala neke goste na rucku crkla sam, evo sad sam legla pola sudja nisam oprala, kicma me ubija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

javljam ti sutra kako je bilo. Meni je dala uput i rekla da idem odmah sutra ne zakazuje se ovde

Dobro jutro drage moje :D, kako ste mi od jutros?

Dobro sam, hvala dragom Bogu, sinoc sam malo kasljucala, ali nista posebno. Vazi @Bole, javi mi kako je proslo. 

Totalno sam uzbudjena, za dva sata imam ginekologa zakazanog i prvi uz nakon ekspertnog (radjenog u 14-15nedelji). Drzite mi fige da saznam pol :D:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u 26 pa jos mi sa sigurnoscu nisu rekli pol :) nikako da se namesti. Ali idem danas privatno opet pa mozda potvrde :). Evo zavrsavam ovaj test. Jedva izdrzah iskreno. Krv se vadi na pola sata 5 puta. A ja nekad i jednom jedva izdrzim jer sam malokrvna. Onu tecnost sam popila odmah i krv na pola sata posle, malo mi je bilo muka ali sam lezala ovde. Izdrzala sam sto je bitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, upravo se vracam sa ultrazvuka i izgleda da je muskoooooooooo :D. Inace je sve ok. Trudnoca skolska, bebac normalne tezine, placenta na prednjoj strani (tako nesto :P), trebam da obavim ks i suk opet. U 22.sam nedelji (21+1). Van sebe sam od srece, ovo pisem u taxiju :D

:babymommy:

Brezica, mala007, Zone* i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuu cestitamo. Bitno da je sve dobro i kako treba. Samo napred guraj sad. Ja bila pre par dana i jedva cekam veceras opet :)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, Taso! Zelja ti se ostvarila,bravo!:wub:

Ja veceras na UZ da cujemo srce... Nesto mi frka ne znam sta mi je...

Opet brijanje:angry:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje, evo da se i ja javim sa svog UZ-a. Pošto mi je ovulacija bila malo kasnije, negde oko 20-og dana ciklusa, samim tim ja nisam 6+4 nedelja, već 5+4 ili 5 dana. Tako da nismo mogli da čujemo srčanu radnju ali smo porasli, bili smo na prošlom UZ-u 3mm sad 11mm i vidi se žumančana kesa. Za nedelju dana bi trebalo konačno da se čuje srculence. Uh nikako dočekati.

 

Nanchika88, potpuno te razumem. Ja sam jedva stigla kod dr i drhtala sva od treme ^_^ tako da samo polako, mora biti sve u redu. I miruj zbog brljanja.

 

 

Izmenjeno od strane .Naja.
Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.