Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Vidim da se od jutros kuka pa reko da upadnem i ja :D mene ubijaju kukovi! Zaspim na levoj strani i kad hocu da se prebacim na desnu strani levi kuk ubija koliko boli. Tako isto i desni kad hocu na levu stranu. Kanda smo se ubucili pa smo teski ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde ste trudnjace, jja evo na poslu radim do kraja mjeseca do tad mi je ugovor i rekla.san da.sam trudna a svejedno su mislili jednu otpustiti zbog smanjenog obima posla, onda iz kolegijalnosti kazrm neka to budem ja, sad čitam o zakonu sto uopste nisam razmisljala do sad...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej! 

Eh, mala, Trebala si iskoristiti pravo, al sta sad da radis,ako si vec to rekla... Makar ces da odmaraaas do maja, meni je to san, da leskarim celu trudnocu i budem kuci, narocito kad je zima... 

 

 

Tasa021, Bole cole i mala007 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bbbbas da cu da lenskarim malo teze :-D 

posto planiramo da se selimo u Nemacku, termin ocekujemo Iva i ja u martu trebam jezik ponovo da ucim, da polozim za sertifikat i tako... n

 

Sad ne znam kud udaram i sta mi je bolje cekati da se porodim pa posle ici s bebom ili tamo da se porodjam... crazy women 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iscitala sam sve sta ste pisale.Ja se i nisam bas toliko potresla sto mi je dao otkaz jer bi svakako napustila sama kad ne dozvalja da se sedne i kamere te snimaju nonstop i nemas gde da sednes ustvari.Mene je iznerviralo sto mi je dan pre toga reko da se opustim i sednem slobodno a sutradan kada je dosao  nije me sacekao kao covek i rekao takva i takva stvar ostavio platu i otisao vec me je radnica obavaestila a plata kad i njima jer inace im kasni 10dana.

Nazalost,nisam bila prijavljena ja zivim u CG i imam privremeni boravak i pravo na rad ali ne preko biroa vec sama ako nadjem i nijedna mu tu nije prijevljena pa se nisam nada da ce i mene.

Da jesam znala bi kako a i ne bi ga ni obavestila o trudnoci samo bi mu donela papir.Ali eto...

Da tema ne bi otisla u off samo da vas pitam nesto vezano za folnu kiselinu.Da li se on nje goji?Evo vec 10dana je pijem i secam neopisuvu glad pre neki dan sam preskocila jednu nisam osecala glad.Mora li svaki dan da se pije ili moze da se sara recimo svaki drugi dan.Mozda se meni cini samo,kada sam se merila kod doktora imala sam 48kg sto je moja kilaza.Inace sam pazila sta jedem pre trudnoce jer se za mene sve lepi pa cak i voda ali sada ne mogu da pazim toliko a od folne mi se bas otvora apetit.Mala sam 157cm pa ne bih bas da preteram sa kilazom i odem preko 65kg 

Dakle,da li folna kiselina goji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana, nasmeja me sa folnom. Ne goji te folna, nego ti apetit raste od trudnoće. To je sasvim normalno. :) A to što taj jedan dan nisi bila gladna je verovatno autosugestija ili slučajnost. Jedino što možeš je da paziš na ishranu i biraš zdravije varijante obroka, čekaj da vidiš u trećem trimestru šta te čeka tek - ja sam bila kao mećava koja jede sve pred sobom.

MakiJana i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ubijaju krsta sad vec neko vreme pogotovo kad ustajem posle lezanja...pa sta ce biti u 9tom onda majko moja ufff...beban sad vec vidno drnda smesno mi gledati stomacic kad mrda te levo te desno. Bas mi je aktivan nisam ocekivala to bas toliko. Nisam pitala doktora gde je smesten al pretpostavljam da je napred pa se zato tako dobro sad vec i vidi al bogami i osecam toliko da me budi ranoranioc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja samo da mahnem. Bolelo me je grlo jedan dan i ostala sam bez glasa. A danas mi bio drugi dan na poslu, sou :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene u devetom nije nista bolelo. A do tad sve zivo. U devetom sam prizeljkivala bol :lol:

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe ja kroz ovo prvi put prolazim pa nisam bas upucena,pitacu ja jos svasta nesto i zodvaliti neku glupost sigurno.Bacila sam kutiju folne inace sam videla u nekim ima B vitamim a u nekim ne.Zato sam mislila sa nije od folne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vece, sta vi pijete osim folne :-D msm ja je nisam nikad ni pila samo nju, u prvoj trudnoci i za vreme dojenja prenatal, sad pijem femibion 1, a trebam na 2 da predjem jer sam sad drugo tromesecje. Nekako prenatal mi ima bolji sastav ali dr samo sad guraju femibion kontam da imaju neku zaradu od tih proizvođača :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem premama duo od pocetka. Rekla mi je doktorka tu ima sve sto je potrebno tako da to pijem. Devojke ja sam inace danas pala ali na zadnjicu ali jako sam se uplasila. Ustala sam sa stolice i bukvalno noge nisam isetila kao da nisu moje da li su utrnule ili sta nikad mi se to nije desilo. Kao da noge nisu bile moje kako sam ustala tako sam samo pala na guzu. Sada sam bila kod lejara stavili mi zavoj i sutra ujutru da snimam zglob na nozi jer sam ga skroz uganula pa da vide da nije prelom. A u 11 mi je sutra zakazan ultrazvuk vec bio pa nisam htela da idem i sad kod ginekologa. Ali jako sam uplasena. Sta mislite da li moze nesto da skodi bebcu to sto sam pala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ,Bole! Verujem da bebi nista nije bilo jer je ipak zasticena.

Ja sam crkla danas,sutra slavimo slavu. Jedva cekam krevet da vidim...

Pijem Femibion 1.

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole ja sam u prvoj trudnoci pala na bok ali sam i stomak udarila. Led je bio, nisam videla i okliznula se. Sve je bilo ok. A i sada me D toliko lupa po stomaku da mogu samo da se nadam da je bebac zasticen :D a jeste... ne brini. 

Ja pijem Pregnacare. To sam i u drugoj tr pila. U prvoj Mamavit ali on mi je stvarao mucnine. Msm da u Femibionu nema gvozdja ako se ne varam.

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da je tako. A i isecam da se mrda pa mi je lakse. Pored svega ovog ne radi nam lift i ko zna kada ce da ga osposobe jedva sam se popela sinoc a tek sada kada se ohladio zglob boli bas. Samo se molim da je sve ok i da barem ne moram gips da nosim ali slutim da ce morati :(. Kako ste vi zene danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ili sam velikiii triper ili sam nenormalna...,mislim da sam osetila bebu...

Lezala sam na stomaku (muz me masirao jer ledja pucaju) i osetim ispod pupka nesto,nije golicanje,nije priticak,grc,ne znam da opisem,kao treperenje neko...

Mrsava sam i nosim na prednjem zidu pa mi neki kazu da je moguce ali brt rano mi nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Daco, koja si bese nedelja? Mozda je i moguce da je to, jer si legla na stomak bas pa se beba buni jer nema mesta. Meni se desavalo nocu da se mahinalno okrenem na stomak i tad osetim kako suta mnogo jace nego bilo kad, to me i probudi. Verovatno se buni jer nema mesta :)

Izmenjeno od strane Bole cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, i ja da se nadovezem...

Od 12 nedelje pijem PreMama Duo i nista mi ne fall. Mislim da od folne ti se ne otvara apetit, MakiJana je upravu, mora da je zbog trudnoce. 

Elem, meni danas bolje, ali odlezacu i danas za svaki slucaj. Kaze mi m da je pola kolektiva bolesno (radimo u istoj skoli), tako da ne bih da rizikujem. U petak idem kod ginekologa (jedva cekam, nadam se da cu pol konacno saznati) i nameravam da od 01.12.pisem odrzavanje. Bojim se da ne zaglavim najstrasnije, najvise me je strah da ne dobijem temperaturu. Ako se to, ne daj Boze, Desi sta po vasem iskustvu mogu da pijem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,paracetamol. 

Da vas pitam. Kad treba da se pocne aa gvozdjen? U druhom trimestri?

Posto sam anemicna i kuburim sa gvozdjem od prvr trudnoce jos , a sad sam prrstala da pijem Feroglobin,, otkud znam je l se na pocetku pije...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da gvozdje ide oko 6 meseca zbog bebe, jer su potrebe za gvozdjem vece :)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad uradis ks onda pijes gvožđe ako fali, meni je na sad prvoj ks sve ok bilo i nista mi nije dodatno uključeno. MMebi nikad nije bolja ks nego u trudnoci, uvek hg nizak sad 142.

Nanchi srećna slava 

nanchika88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco, koja si bese nedelja? Mozda je i moguce da je to, jer si legla na stomak bas pa se beba buni jer nema mesta. Meni se desavalo nocu da se mahinalno okrenem na stomak i tad osetim kako suta mnogo jace nego bilo kad, to me i probudi. Verovatno se buni jer nema mesta :)

Sutra ulazim u 17tu...

16+6 sam sad...

bas mi je rano nekako,ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco, sutra ulazis u 18. Ti si 16 punih nedelja i cim predjes makar jedan dan racuna se da si usla u 17. 16+1 je 17, 17+1 je 18. nedelja.

Daca87, Tasa021 i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro,zene!

Preziveh slavu i sve. Godilo bi mi da odspavam danas,ali dzabe,posao zove:angry:

Daco, pa nije rano da osetis bebu, to zavisi od zene do zene. 

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan :)

evo ja koja sam trubila da necu na bolovanje sedim kuuuciii od danas. Beba je izrazito nisko i kaze dr odmor, lezanje 3nedelje. Sad lezanje jos da nEkako izvedem. Sto je uspela da izmeri odgovara starosti trudoce tj.dva-tRi dan je naprednija beba. Imamo oko 159gr xD

Nan , srecna slava sa zakasnjenjem :) 

Mm pristavio svadbarski kupus pa sam pocela da se oblizujem. Kako cekati toliko vremena da se zgotovi?!

kako ste mi trudnice?:)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.