Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Termin mi je otprilike početkom jula, ali dr mi to nije potvrdila, to je moja neka procena. Verovatno nije htela o tome dok se ne čuje srčana radnja. 

E pa nanchika, družićemo se ovde :wub: kad se tačno čuje srčana radnja?

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao bi trebalo sa 6+ mada sam ja tek u 5.nedelji,a tiker zuri! Ciklusi su mi duzi malo. Ja treba za nekih 7-10 dana opet da idem. Ti?

Meni je kraj juna,znaci tu smo u par dana :wub:

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo.Ja sam 7+4,bila sam u sredu na prvi pregled cula se i srcana radnja.Za sada smo dugi svega 8mm i termin mi je 18.6.

Doktor kaze da je sve u redu,ali s obzirom da sam pre par meseci imala jedan spontani prepisao mi je Utrogestan 200mg vaginalna primena.

Malo me plasi iscedak braon- crvene boje koji se pojavljuje kada lezim na ledjima.Pomenula sam doktoru to kaze da je to normalno i preventivno prepisao gore pomenuti lek.Sledeca kontrola za 5nedelja a do tada imam da vadim nalaze.Ovo mi je prva trudnoca i nadam se da ce proci sve kako treba

MakiJana, mala007, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla! :D

Pisi nam samo, svasta ces da naucis, makar je meni u prvoj trudnoci bas znacilo...

Junska beba :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana i Naja dobrodosle. Zelim vam laku i lepu trudnocu :babymommy:

I ja od pocetka koristim Utrogestan, imala sam hematom, curkalo to braonkasto, cak sam i krvarila. A sada je hvala Bogu sve u redu. Decaka cekamo. Trece dete.

Nanchi nemoj molim te tandem. D je dosta sikio, taman je celu noc poceo da pajki ^_^ 

Pocinjem da radim od ponedeljka. Valjda sam jedina trudnica koja u petom mesecu umesto na bolovanje ide da radi. :D ali bas sam srecna

.Naja., mala007, Tasa021 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosle trudnice!

Maki srecan i uspesan pocetak!

Ja sad imala neku "epizodu" slosilo mi se, sva sam bila oblivena znojem?u sekundi, kao da cu povratiti, prebledela samo sto se ne srusim i na sve to malisa vristi hoce da jede (kod njega je to zahtev sad&odmah, bar sto se tice hrane). Jedva nekako izgurah, nikad mi se nije tako sta desilo. Pojela pola nekog coko vafela i iste seku de me proslo pa nisam bas sigurna da je secer u pitanju jer nijr hrana stigla ni do zeluca. Mozda me stisla ona "lagana" hrana od juce :D

nego jesu vam pceli onI ludi trUdnicki snovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam i ja te epizode da mi se jako slosi. Proveri secer svakako. I pritisak. A kod mene uvek ludi snovi. Jutros me nesanica uhvatila. Svi spavaju a ja budna od 6h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,cestitam! Samo guraj! Je l to onaj posao sto si zelela?

Zone, pritisak proveri. Meni je nizak pa imam te momente. Retko,ali imam. Popijem vode,sok, nesto slatko i budem bolje. Ju, ni ja nisam proveravala secer. Dr mi nije dao da uradim ks sada, niti urin,uk. Verujem da ce da mi da kad cujemo srce. Ili je zaboravio...

Kad ste vi radile ks,suk,urin,uk 1.put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao bi trebalo sa 6+ mada sam ja tek u 5.nedelji,a tiker zuri! Ciklusi su mi duzi malo. Ja treba za nekih 7-10 dana opet da idem. Ti?

Meni je kraj juna,znaci tu smo u par dana :wub:

Ja u ponedeljak opet vadim betu, provera, jer sam imala neko mrljanje dole, pa dr hoće ipak da proveri. Sledeći uz isto za oko nedelju dana. 

Zone, koja si nedelja?

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, posao koji sam zelela :D bas sam happy. Ja sam oko 8,9.nedelje prvi put radila kks, urin i to. Sada sam dobila drugi put, za sledeci pregled kada budem oko 20.ned

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je! Onda nisam okasnila!

Ko ce da cuva sina dok radis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je! Onda nisam okasnila!

Ko ce da cuva sina dok radis?

kada je bolestan muz i imamo jednu devojku koja moze da uskoci. A uvek mogu uzeti i bolovanje. Drzavna firma i niko nema nista protiv. A kada je zdrav ide u vrtic.

nanchika88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala nadam se da se sve proci kako treba sto ostalima zelim.I ja sam radila do pre par dana i dobila otkaz.Radila sam u butiku gde je bilo zabranjeno da se sedne ali bukvalno.Objasnila sam situaciju i rekla sta je i kako i pitala mogu da sednem povremeno na minut dva.Tog dana je moglo sutradan  je dosao vlasnik butika i porucio mi preko druge radnice da jos danas odradim i vise ne dolazim jer se ne uklapam u njegove planove.Radno vreme je povecao sa 6h na 8h sto ja svakako ne bi izdrzala da odstojim tih 8h u ovom stanju i da nisam trudna svakako bi sama dala otkaz.Zdravlje mi je najprece i da uspemo ovaj put pa se nisam mnogo isekirala ali sam razocarana dosta.

I eto tako sad smo kuci odmaramo i uzivamo,nemam mucnina sve je super samo sto me ovaj nenormalan napad gladi koji ponekad traje i citav dan izludjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Naja bice sve ok, verujem. Samo pozitivno i polako. Nisam sigurna kakva beta treba da bude tad jer znam kad je veca tr i kod visig vrednosti nema vise pravilnog dupliranja... Inace msm da sam 15.ned ili tu negde. Idem sledece nedelje na uz a kako znam da je to onaj sa 16 nedelja sto se radi pa se po tome ravnam. :D 

Povericu i prit i secer mada je pre 2 ned sve bilo ok. 

@JednaHana , (sto nmg da je tagujem?!)  duso ja sam se tako sad iznervirala. Nemoj molim te da predjes preko ovog otkaza tako lako. Imas jako dobre osnove da ga tuzis. Ma tako bi ga mogla isprasiti da cim mu pomenes advokata bice kao da si mu opalila samarcinu. Evo javice se Maki sigurno pa sa njom detaljnije razradi situaciju ali nemoj, evo opet te molim, da popustis. Ja cak mislim da mozes da odes do dr i zamolis je da te ispise na bolovanje (ako joj objasnis situaciju uradice to) sa datumom samo dan ranije od onog kada ti resenje o otkazu stupa na snagu i lepo to odneses kod te budaletine, time si sve resila. @MakiJana mene dirnulo u zivac ovo, pleas pomazi :D

 

Izmenjeno od strane Zone*
Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone ja sam besna kao da se meni desilo. Hana, prvo kod dr da ti pise bolovanje. Dovoljno je da napise da koristis Utrogestan i dobices. Ja sam tako dva puta. Onda posalji muza kod vlasnika i reci da ces ga tuziti. Dovoljan je onaj papir gde ti je konstatovana trudnoca da ponistis otkaz. Nadam se da nisi potpisala. Ali ako i jesi moze da se ospori. Ako ti bilo sta treba pisi. Dobijaces trudnicko i posle porodiljsko. Zasto sebe da lisis toga? Po zakonu trudnica se ne ne sme otpustati cak iako joj je ugovor bio na odredjeno pa istekne. 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja, Hana, dobrodosle i zelim vam najdosadniju mogucu trudnocu :-)

Onog momenta kada je poslodavac saznao da si trudna ne sme da ti da otkaz. To moze da ucini kada ti istekne porodiljsko, ali do tada ne! Tuzi ga bez da razmisljas! Iznervira me sad ko niko! Cuj, ne uklapas mu se. Stoka! 

zeklica, Tasa021 i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cak i da nije znao. Ima prava da ponisti otkaz cak i 30 dana nakon sto ga dobije. To je za sl.da i sama nije znala za trudnocu. Jer trudnoca je i tada postojala. Zasticene su trudnice zakonski, samo da ne dozvole da im bahati idioti to rade. 

Tasa021 i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

More ponostila bih ja njega! Nista gore od gneva trudnice :D

Zone*, Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o :o:o Slazem se sa svim gore recenim! To je stoka od coveka! Pod hitno da ga tuzis!!!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi, Hana, trudna si i ne treba da se nerviras. Ali isto tako nemoj da dozvolis da ti zbog takvih propadne i trudnicko i porodiljsko, sto bi. Kad njega boli cisak za tebe, boli i tebe za njega. Samo trazi svohe pravo, nista vise. Moze neko da ti pomogn da sastavis taj dopis, verujem da bi ti i Maki pomogla ako ne znas, samo nemoj to da propustis. Samo lagano, bez nervoze, ne moras ni videti poslodavca, posalji mu muza. Mozes mozda postom, preporuceno da mu posaljes taj dopis neki pa da ti ostane taj dokaz da si poslala, da ne bude licno pa ovaj pocepa. Maki jel mozes ti da joj izvuces molim te clanove zakona po kojima to ima pravo, da navede ili ako ima ona nekog ko ce to uraditi. Ne znam jel posta u strajku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali sta ako nije bila prijavljena:mellow: ?

Mislim,lupam sada.

Maki,da li znas kako funkcionise trudnicko i porodiljsko za preduzetnice?

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem sta citam! Ovo su prestrasne stvari! Nemoj to pustiti tako lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu sutra da izvucem clanove, nije problem. Ako nije bila prijavljena, onda nazalost nista :( a za preduzetnice se sada menjalo nesto, morala bih da pogledam.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se setis,bilo bi super ;)

Evo cera i ja zavijamo sarmice. Mirisuuu njammm:D

MakiJana i tica86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam to htela da napisem ako nije bila prijavljena onda nista. Jednoj mojoj poznanici je gazda isto to uradio i nista nije mogla da uradi. Uglavnom u buticima i ne prijavljuju svoje radnice. Na zalost zivimo u takvoj drzavi gde pravda ne postoji. Ali stvarno je steta velika ako si bila prijavljena da ga ne tuzis 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.