Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Aha ok onda, nisam razumela. Utice ovo vreme na sve. I ovaj mrak vec u 16h. Jos moram da mirujem, pored toga ni lift nam ne radi. Presede ceo dan u kuci, bas mrzim zimu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da to nije standardna analiza. A ti dr svasta kazu, msm od kada je to standardna analiza. Ja ni u jednoj trudnoci nisam radila to. A za tu inekciju ne znam sta da ti kazem Bole. Jel ti videla kontrakcije? A mozda ti je rekla da ti je grlic zatvoren, nisam nikad cula materica zatvorena

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opterecenje na glukozu ili ogtt test. Izgleda je postao rutina... Vade ti krv ujutru p pijes glukozu i tako na sat vremena ti mere nivo secera 

Цео дан? На сваких сат времена???? Оh, boy :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da to nije standardna analiza. A ti dr svasta kazu, msm od kada je to standardna analiza. Ja ni u jednoj trudnoci nisam radila to. A za tu inekciju ne znam sta da ti kazem Bole. Jel ti videla kontrakcije? A mozda ti je rekla da ti je grlic zatvoren, nisam nikad cula materica zatvorena

Е, сад сте ме баш уплашиле :(. Боле, ни ја нисам чула никад да може материца бити затворена...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, nemas razloga da se plasis. 90% trudnica koje znam su isle preventive radi i ni jednoj nije konstatovan trudnicki secer. Tako da... Opusti se, pozitivno i bice rezultati dobri!B)

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли се тамо проведе цео дан? Нисам неки "фан" болница, поготово тог одељења. Сећам се како сам две недеље пред операцију лежала на ендокрини, не дао Бог никоме, један wc на цео спрат (пет соба, укупно 40 кревета), уф кад се сетим, најежим се сва!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto ste se uspavale danas. Ova hladnoca ubija u pojam...

Ja cu sutra (Cetvrtak) kod dr pa cu da se javim sa izvestajem. 

Bole, nije ogtt atandardna analiza neho na nju dr salje kad ima sumnje da ima vise plodove vode npr iki kad je beba krupnoja. Meni su u porodilistu rekli da sam trebala da idem na to jer sam imala puno pl.vode.l,a moj dr mi to nije napomenuo npr.

С тим у вези, како ендокринолог може знати (или не знати) да ли имам вишак плодове воде и/или да ли је беба крупнија, кад имам УЗ заказан тек за 10.11.а цео октобар нисам била на прегледу код гинеколога (хтела ја, али он ми је рекао да нема потребе пре 21 недеље)? :huh: Извињавам се, уколико сам досадна, али пуно ми ту има нелогичности...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tasa021 u vezi Ogtt , mislim da su neki doktori počeli po pravilu da šalju na Ogtt bez obzira na bebinu težinu i plodovi vodu, već to postaje standardna procedura. U svakom slučaju nemoj brinuti,  samo popiješ zasecerenu vodicu i izmere ti krv tada, pa za sat vremena i za dva sata. Sve ukupno traje oko 3 sata. 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso nema razloga za strah. Tebe salju i sama si napisala zbog cega. Ne moze endokrinolog to da zna, ni ne salje te zbog toga. Nanchi ti je napisala razloge zasto se jos na to salju trudnice. 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, ne ostajes ceo dan, eto, rekl su ti devojke... Nema razloga za strah a sto se bolnice tice, videces kako u porodilistu svi kriterijumi padnu i kako ti nije bitno ni kupatilo ni wc ni nista

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

pa i ja pomislih da misli na to ali to je valjda ok. Kontrakcije mi nije pomenula. Nego ona je dosta onako plasljiva u sustini zato sam je i izabrala jer kazu proverava i sta treba i ne treba i onda mi je rekla jer me je boleo stomak taj dan da bolje zbog preventive da primim jednu injekciju. Ja joj objasnjavam da je to bio bol kad ustajem ili nesto tako, kao bol misica a ona se onako uplasila sva a tek sto je mene preplasila

Slazem se da to nije standardna analiza. A ti dr svasta kazu, msm od kada je to standardna analiza. Ja ni u jednoj trudnoci nisam radila to. A za tu inekciju ne znam sta da ti kazem Bole. Jel ti videla kontrakcije? A mozda ti je rekla da ti je grlic zatvoren, nisam nikad cula materica zatvorena

 

Izmenjeno od strane Bole cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zatvoren grlic je ok. Takav i treba da bude do porodjaja. A ja sam bas izabrala dr koja nije plasljiva, jer ja jesam i da mi je i dr takva, kuku nama :D

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, ne ostajes ceo dan, eto, rekl su ti devojke... Nema razloga za strah a sto se bolnice tice, videces kako u porodilistu svi kriterijumi padnu i kako ti nije bitno ni kupatilo ni wc ni nista

Nanchika88, сад си ме "утешила" :-D. Ако се ичега грозим, то су штрокави тоалети! Хвала вам девојке на саветима, узећу сл.дан са посла чисто да се наспавам, ако ништа друго :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zatvoren grlic je ok. Takav i treba da bude do porodjaja. A ja sam bas izabrala dr koja nije plasljiva, jer ja jesam i da mi je i dr takva, kuku nama :D

haha dobro si se vodila time, mozda bolje i da sam ja. Ali ostali su bas ono nezainteresovani, uglavnom rutinski pregled i njima je sve ok. A ona voli bas sve da proveri, ako se nesto desi da bas i utvrdi ima li razlog. Samo sto se ja vise cimam ali bar da znam da li je ok

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole cole, увек имај на уму да какве су ти мисли-такав ти је живот! :angel:

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatno idem, tu nikad nisu nezainteresovani. Bar ja nemam to iskustvo. A Tasa takva sam i ja bila pre prvog porodjaja. Posle mogu samo da kazem da sam bila spremna na sve :D ojaca te to iskustvo u porodilistu

Bole cole i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Idem i ja privatno a to tek kako se razlikuju misljenja. Recimo na proslom uz privatno mi je rekla da pijem utrogestan par dana posle mi je bio pregled u drzavno i bas je pitam da li bi trebala mozda da pijem utrogestan i ona ne zasto bi kada je sve kako treba :). Tako da luda kuca svakako :)

Izmenjeno od strane Bole cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne znam. Ne uporedjujem. Mogu samo da ti dam jedan savet a to je izaberi jednog dr kome verujes i samo tamo idi. To setanje od dr do dr ne vodi nigde i samo te zbunjuju

Izmenjeno od strane MakiJana
KruelaDeviL i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem i ja privatno a to tek kako se razlikuju misljenja. Recimo na proslom uz privatno mi je rekla da pijem utrogestan par dana posle mi je bio pregled u drzavno i bas je pitam da li bi trebala mozda da pijem utrogestan i ona ne zasto bi kada je sve kako treba :). Tako da luda kuca svakako :)

И ја сам до октобра ишла приватно, а онда схватила што би бзв бацала паре, кад ми је исти лекар у Дому здравља ради :-), а трудноћа (хвала драгом Богу) школска :D. А то што ти МакиЈано кажеш апсолутно стоји-оном гинекологу којем безрезервно верујеш, тај би ти требао да води и трудноћу. Сматрам да свака жена треба да има око себе "свој тим људи" којима верује-козметичара, маникира, фризера и гинеколога :-D

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo sto je problem sto verujem i jednoj i drugoj. Svekrva mi radi u bolnici i bas hvale moju doktorku. A privatno idem jer ce ona da me poradja. Tako da iz tog razloga idem kod obe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

И моја свекрва, Bole cole, је свеже пензионисана медицинска сестра- ни мање ни више гинеколошко-акушерска и радила је код нас у Бетанији :D. Готово свакодневно врши притисак да пређем тамо код њих да ми један њен гинеколог, у кога се она куне да је стручан, води трудноћу. Одолевам притиску, за сад :D

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam morala svakako da imam nekog zbog bolovanja, doznaka i tako to. Ali privatno svakako moras da imas nekog to se danas podrazumeva ili te bukvalno ne vidi niko. Zato mi je ovako sigurnije. A nekad mi je i bolje da cujem dva misljenja. Mada je za sad sve u redu nisu se desavale neke komplikacije pa da panicim. Ali ipak uvek brinemo mi zene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja dr u disp ali nikada me videla nije :D samo mi bolovanje pise

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocete da mi kazete da ste dve vec pisale bolovanje? Dvoumim se strasno oko toga. Extra se osecam, za sad, a bojim se da cu se smoriti sama u stanu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.