Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da zaista, verovatno je zbog gvozdja kako kazes Maki.

Nadoknade za trudnice kasne jako...uzas stvarno...ma sve kasni kad drzava treba da isplati za nesto. Ajd videcemo i ovih 100.000 za prvo dete za koje se hvale ovih dana i dal cu ja to doziveti u zivotu. Verujem tek onda kad budu kod mene u novcaniku lol 

P.S.moram kupiti veci novcanik sta cu ja sa tolikim novcima haha ma joj

Ljubac ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da zaista, verovatno je zbog gvozdja kako kazes Maki.

Nadoknade za trudnice kasne jako...uzas stvarno...ma sve kasni kad drzava treba da isplati za nesto. Ajd videcemo i ovih 100.000 za prvo dete za koje se hvale ovih dana i dal cu ja to doziveti u zivotu. Verujem tek onda kad budu kod mene u novcaniku lol 

P.S.moram kupiti veci novcanik sta cu ja sa tolikim novcima haha ma joj

Ljubac ☺

И то се, колико сам чула, добија у неким силним ратама :-(, тако да не мораш да се трошиш за новчаник :lol:

MakiJana i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas na kontroli. Sve je u savrsenom redu osim sto je bebi jako tesno unutra i postavljena je karlicno, sto je po recima doktorke izuzetno retka pojava da u 17.nedelji stoji tako. Rekla mi je da vise odmaram i da pijem dosta vode. Na ultrazvuku sam jasno videla da bas nema mesta da opruzi nogice dok ne legnem npr na bok. Uplasila sam se jer deluje kao da je prikljesten i da ne moze da mrda. Zbog cega se to desava i da li se neka susrela sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ne znam ko ti je dr, ali stvarno... Mislim, tesno bebi u stomaku... a kojoj bebi nije tesno u stomaku? S druge strane, meni je Anica vise od pola trudnoce bila karlicno okrenuta, nije to uopste retka pojava niti to ista znaci ovako rano. Nemas uopste razloga da se brines, napravice beba sebi mesta i lepo je njoj kod tebe, cak udobnije nego tvojoj ceri, jer je svakoj sledecoj bebi u stomaku malo komfornije.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz, i ja bih isto tako mislila da mi nije okrenula monitor i da nisam licno videla da ne moze slobodno da se mrda dok lezim na ledjima, i da se oslobodio tek kada sam legla na bok. Jos je on jako mali da mu bude bas toliko tesno da bukvalno ne moze nogice da ispruzi i da ih slobodno pomera.

Sto se tice karlicnog postavljanja rekla je da je jako retka pojava jer mu je i dalje glava teza od ostatka tela i trebala bi da jos uvek ona vuce na dole. Bila je i meni Lena karlicno dosta dugo, ali je i trudnoca bila starija. Sta sam ja tek 4.mesec. Ali verujem da mu je lepse nego Leni, ona je probila led :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno nemam mnogo iskustva i ovo sto pricam su samo moji utisci i ono sto sam negde procitala (znaci ne mora da znaci da je tacno). Meni se inace bebac mrda redovno ga osetim i bilo je vec noci kad nisam oka sklopila (jer se, jel, jos uvek navikavam na sve jaca mrdanja u stomaku) Primetila sam da kad lezim na ledjima (inace tako lezim dok mi se bas ne prispava pa se onda okrenem na jedan ili drugi bok da spavam) bebac nenormalno mrda i udara kao da mu ne odgovara tako....i dolazim do zakljucka da se nesto stiska u tom polozaju jer sam i pritom citala o tome....i sve preporuke su u korist bocnog lezanja, da je bebi tako bolje, nista je ne stiska od tezine itd itd. Inace meni je doktor rekao da moja beba imala poprilicno mesta i u 20toj nedelji ali eto , ne odgovara mu moje lezanje na ledjima pa to ti je, ne znam sta se stiska i kako ali je ocigledno da nije ok. Eto neko moje iskustvo sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poisonivy ,u pravu si ,i nije preporucljivo lezanje na ledjima. I ja sam sada zaboravila sta onemogucuje taj polozaj.

Najbolje je na boku,al nema sanse da se setim na kom boku. 

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na levom boku je najpreporucljivije. Ja nisam mogla da spavam do skora na boku jer sam imala konstantne mucnine i povracanja pa sam morala u polusedecem polozaju. 

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja moram i ja pitati ko ti je dr. Evo treca trudnoca, klinci kao preslikani zauzimaju polozaj. Sada na kontroli moj bebac je bio u turskom sedu da ga tako nazovem. Znaci guza dole sa prekrstenim nogama ispred. Nema tu mnogo pomeranja. Znas da materica se siri i sa 50 gr dolazi do 1500 gr. Znaci tegli se sa rastom bebe. Isto i kod mene na levom boku ima najvise mesta. Tako je u najvecem broju slucajeva, jer materica zauzima takav polozaj u stomaku da kada legnes na levi bok ima najvise mesta da se beba rastegli i okrece. Preporucuje se sto vise lezanja na levom boku da bi beba u momentu kada dodje vreme za okretanje mogla da zauzme dobar polozaj za radjanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana,slazem se ali treba dodati da spavanje na levom boku omogucava da beba dobija hranljive materije i kiseonik kroz odgovarajuce krvne sudove. Cak su radjene i neke studije kojima je dokazano da je lezanje na levom boku najbolji polozaj od drugog trimestra. 

PoisonIvy, Tasa021 i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, i to sam zaboravila ^_^ u pravu si. Ja se bas trudim da budem na levom boku sto vise, ali probudim se nocu i skontam na ledjima sam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je i vama nestao Prvi trimestar tema?:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Da li je i vama nestao Prvi trimestar tema?:huh:

Ja upadam kao padobranac ali videh tvoje pitanje pa sam p4overila, nestao prvi trimestar i kod mene!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze... Moram pisati ovde kod vas,nema mi druge-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ladno je nestao :lol: wtf?? Forum pogub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,pisem tu kod vas... 

Je l se mazete i kad ste pocele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisah vec u prvom :lol: mackam se uvek, imam suvu kozu. Trenutno imam Eucerin losion pa to mazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se ubacim, mazala sam se Strijetom od 3.meseca do kraja i evo nemam striju ni jednu. A imala genetske predispozicije, mama je sva išarana. Nije bitno čime, samo se mažite. 

Bole cole i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,pisem tu kod vas... 

Je l se mazete i kad ste pocele?

nanchi, draga cestitam ti od srca! Da bude skolska i sto brze da ti prodje! Kako je Oca reagovala? Kako se ti osecas? Uzbudjeno, nesvesno? Kad to dodje termin, u junu nekad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, ja ne videh, to je bilo pre gasenja teme-_- E,da, uzela sam Eucerin uljanu kupku i super mi je... A posle moram uzeti nesto protiv strija fore radi i da me ne pece savest jer sam u 1.trudn.popucala u devetom ...

 

Cipelicka, eheeej. Hvala! Opet letnje dete, ne da mi se prolece nikako... Tek treba kod dr da idem... Oca je presrecna i cuva tajnu posto nismo hteli nesto puno da objavljujemo dok ne resimo dr. Jako jako je srecna...

Kako je Luka reagovao na batu? Jeste dobro sada ? (citala sam u caskanju )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se i ja malo ubacim. U trudnoci sam se mazala sa Biobaza losionom protiv strija i kokosovim uljem. nisam dobila strije na moje iznenadjenje s obzirom na to da sam se udebljala 25 kg. :o;)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam iz prve trudnoce na levoj butini dve strije iako sam se isto mackala. I to Saljicevim melemom protiv strija. Ima tu puno do genetike, tj. Elasticnost koze kakva je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je stomak samo popucao oko pupka ,ali mi je stomak bio ooogroman,a ugojila se 13kg. Sad bih da osiguram i butine i kukove:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana, ja ne videh, to je bilo pre gasenja teme-_- E,da, uzela sam Eucerin uljanu kupku i super mi je... A posle moram uzeti nesto protiv strija fore radi i da me ne pece savest jer sam u 1.trudn.popucala u devetom ...

 

Cipelicka, eheeej. Hvala! Opet letnje dete, ne da mi se prolece nikako... Tek treba kod dr da idem... Oca je presrecna i cuva tajnu posto nismo hteli nesto puno da objavljujemo dok ne resimo dr. Jako jako je srecna...

Kako je Luka reagovao na batu? Jeste dobro sada ? (citala sam u caskanju )

Mi smo tek posle prvog ekspertnog objavili za Mateju. Luka je super i reagovao na vest da ce dobiti batu ili seku, a i sad ga bas voli. Ispala je dobra razlika. Valjda su vec svesni svog mesta i neosecaju se ugrozeno. 

Bolje smo, ali treba da isprima celu terapiju. Neka, samo da bude dobro. 

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.