Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozdrav, da li mi neko moze reci kako da se prijavim na kalendar za trudnice da mejlom stizu info za svaku nedelju ili na aplikaciji? Ovo mi je treca beba, dvoje dece sam upisala za kalndare po uzrastu ali nigde ne nalazim trudnicki. 

treba samo mail da uneses i podatke o trudnoci ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage, meni se cini kako sam pitala za pokrete bebe ona pocela da se mrda bas negde sredinom 16te nedelje :) , iz prve nisam ni skontala (mislila stvarno creva mrdaju od gasova lol) kad ono stvarno bebac....nema sta drugo nego bebac i to bas kad legnem na ledja pogotovo uvece. Malo me je sokiralo da sam vec u 16toj nedelji mogla osetiti (dobro stvarno su nezni pokreti ali opet jako lep osecaj). Kontam da se vremenom pojacavaju kako bebac raste i kad je sve manje i manje prostora za njega pa pravi mesta hihi <3

Ja koristim neku aplikaciju na mob i zadovoljna sam. 

P.S. malo se brinem zbog povecanja kilaze ali sta je tu je :( samo da je beban moj zdrav i prav (najverovatnije ce se zvati Lazar, videcemo posto mi se nadimak za to ime ne svidja "Lazo" lol). Posle cu ja da se pozabavim kilama kao i pre trudnoce :)

Ivana2013 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage, meni se cini kako sam pitala za pokrete bebe ona pocela da se mrda bas negde sredinom 16te nedelje :) , iz prve nisam ni skontala (mislila stvarno creva mrdaju od gasova lol) kad ono stvarno bebac....nema sta drugo nego bebac i to bas kad legnem na ledja pogotovo uvece. Malo me je sokiralo da sam vec u 16toj nedelji mogla osetiti (dobro stvarno su nezni pokreti ali opet jako lep osecaj). Kontam da se vremenom pojacavaju kako bebac raste i kad je sve manje i manje prostora za njega pa pravi mesta hihi <3

Ja koristim neku aplikaciju na mob i zadovoljna sam. 

P.S. malo se brinem zbog povecanja kilaze ali sta je tu je :( samo da je beban moj zdrav i prav (najverovatnije ce se zvati Lazar, videcemo posto mi se nadimak za to ime ne svidja "Lazo" lol). Posle cu ja da se pozabavim kilama kao i pre trudnoce :)

ako ti je prva beba, onda si bas rano osetila pokrete :wub: ja sam u prvoj negde oko 20.nedelje, a u drugoj tako oko 16.osetila. videcemo sada kad cu ;) znam par Lazara u okolini i nadimci su uglavnom Laki. Dugo nisam cula Lazo, ali naravno zavisi i odakle si.

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upadam sad...al sta fali nadimku Lazo?
Lazo je inace pravo ime na podrucju Srpske Krajine. Moj svekar je porijeklom odatle,pa otud znam.

PoisonIvy i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se ubacim, nije to tako rano. Ja sam osetila pokrete oko 17. nedelje, tj tada sam bila sigurna da je beba a to sam osećala 2 nedelje ranije. A oko 20.nedelje je i mm osetio bebine pokrete. Tako da sve je individualno. 

Uzivaj ti sa svojom bebicom. :) 

PoisonIvy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage, ma ne, nemojte me pogresno shvatiti ne fali nista nadimku Lazo, samo mi malo starinsko zvuci....koga god cujem da ga nazivaju Lazo je uglavnom covek stariji od 60 godina. A i iskreno bas mi nesto ni ne zvuci....za nadimak (meni licno i koliko znam smemo imati razlicita misljenja).
A za pokrete, pa da i ja nisam u pocetku skontala za pokrete sto osecam da je to ustvari beba, ali kasnije rekoh da nema sta drugo jer to mi se nije desavalo pre tako cesto da kazem osim kad me bas gasovi muce (pa da kazem da su creva) a i desava se uglavnom kad legnem, pogotovo na ledja. I kako je to pocelo sve vise i vise osecam...nema sta drugo biti nego beban kuca iznutra...bas lepo :)
juuuj jedva cekam cetvrtak da vidimo bebana na ultrazvuku i to njegovo malo bim bam bam srculence <3

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PI, naravno da smijemo imati razlicita misljenja;-) Pitah tek onako.

Jecy i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazar je lepo ime jako. Ali opet kazem od podrucja zavisi kakav ce nadimak biti. Deca nekad dobiju nadimak kakav ni sanjala nisi da ce imati... tako da opusti se i ne razmisljaj puno ;)

Meni je posteljica uvek (evo i sad treci put) na prednjem zidu, kazu da se tada pokreti slabije osete. Osecam i ja treperenje, kao mehurice da imam u stomaku i znam da je beba ali prvi pravi udarac i dalje cekam :rolleyes:

miliccam i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekose mi da sam sad drugi trimestar ( 14+3 sam ) pa reko da vam mahnem ;)

PoisonIvy i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu eto, dobrodosla Majo, napredujemo polako :) 
Raport od mene, mi bili danas do doce kaze beban raste, mrdao se videli smo veliku glavu koja je definitivno na tatu (zezam se) i naravno posto je moj muz skeptik i ne razume se u medicinske stvari izjavio je: "jeste da si radila prenatalni test koji je totalno skup i treba da je tacan al ja opet ne verujem da je musko dok mi doktor ne kaze da vidi malog pisonju na monitoru". Rekoh ja to danas doktoru on se poceo smejati, e pa kaze zaista pisonja mali, vidi se dobro haha O boze, reko eto ti sad! Ma super bas se radujem samo neka je on meni ziv i zdrav, mamin sin <3

Pozdrav i ljubac za sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jaoooo! Ne mogu da nerviram trudnice pa cu brojati je'n, dva, tri...inace bih ehplodirala kao kasikara, grrrr.

Evo se digla konacno prasina oko selektivnih abortusa i "devojcica je? Pa nema veze..." 

Zapravo, hocu da verujem da je tvoj muz u potaji zeleo devojcicu :wub:

Izmenjeno od strane leni
Earl Grey, Margaritta i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je prekjuce neka baba na ulici za bebu pitala: "Jel' sin?". Rekoh, nije, cerka je. I baba odmahnu rukom kao e jebi ga, pa rece - "Nek je zivo i zdravo". (Ali zivO, kao da je to neko pasce a ne devojcica). Pa onda ugleda mog sina koji je isao pored nas pa prosto odahnu: "Uh dobro je, imas vec sina". 

Ludog li sveta. Samo to imam da kazem, da ne kazem nesto gore.

Jecy, PoisonIvy, In-Greed i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Marg,podsetila si me na situaciju kod mene...dok sam bila trudna u oekari neka baba me pita za pol i ja kazem da je decak za sad i ona kaze tata ce da se upisa od srece. Reko sta? Pa tate vole sinove da ih naslede...izasla sam iz pekare u cudu. Da se upisa. Hahaha. 

leni, Ivana2013 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooo! Ne mogu da nerviram trudnice pa cu brojati je'n, dva, tri...inace bih ehplodirala kao kasikara, grrrr.

Evo se digla konacno prasina oko selektivnih abortusa i "devojcica je? Pa nema veze..." 

Zapravo, hocu da verujem da je tvoj muz u potaji zeleo devojcicu :wub:

Da naravno, al sta ces covek se ne razume uopste u te stvari niti ga zanima (to za pol je rekao cisto da zna da je tacno kad se hvali da ce postati tata xD)...i zaista nije nam ni bitno kojeg je pola nas beban dragi al hajde kad sam vec imala opciju pouzdano da saznam za pol trazila sam da mi saopste i tu informaciju (ne naplacuju je dodatno zamisli) posto sam i sama zaista nestrpljiva osoba i ne volim cekati :) i tako sad ja brojim svaki dan u trudnoci kao neki zatvorenik precrtavam dane na kalendaru boze sacuvaj, zaista mi je 9 meseci predugo. Nisam neki veliki fan drugog stanja upravo iz tog razloga, ali hajde izdrzacu jos pola :)

A ovo sto sam citala i ja, tema selektivnih abortusa, ne znam sta bih rekla zaista sam uzasnuta sta ljudi rade. Ja sam molila boga da mom muzu i meni podari jedno posle 4 godina braka i jednog spontanog pobacaja, a kog je pola zaista me bas briga samo da mi je zivo i zdravo. To je nase dete i uvek ce biti, dal ima visuljak ili breskvicu medju nogama nije ni bitno to je nase cedo, nasa krv... <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja viđam razočarane face kad kažem da su obe curice i kako odahnu kad kažem da imam i sina. I svaki put namerno kažem da inam sina da vidim da li će iko da nema na faci izraz odobravanja, u fazonu "ipak si imala sreće" i u 10% slučajevi ljudi zaista nemaju tu reakciju. Mi smo još uvek u srednjem veku...

PoisonIvy i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikada nisam naisla na takve ljude, hvala Bogu. Imam devojcicu i niko me nije pitao kada ce decak ili da me je sazaljivo pogledao. Izgleda da je to bas retkost <_<

Earl Grey i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom muzu je jedan drug, inace otac dvije kcerke, prokomentarisao "treca sreca" kad smo dobili sina. Mm mu odgovorio da su sve troje njih SRECA :D Cuj treca sreca, molim te <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se više puta desilo da me sažaljevaju što je i drugo dete sin. Da ne pominjem da je i dan danas skoro svakome prvi komentar na njih dvojicu da "sad treba i devojčica ", "jadna mama bez devojčice ", blablatruc... Ne znam koliko je posredi primitivizam, a koliko ta nesrećna, nezadrživa potreba da se nešto kaže pa makar bio i potpuni nonsens. Prosto ih iskuliras i ne daš uopšte prostora razmišljanju na takvu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to, Voljena. Cini mi se sta god da kazes da imas - ne valja. Pa cak i ako zelis trece dete a imas sina i cerku, ne treba ti. 

Meni su nakon dva spontana kad smo mislili za moju ceru da je decak ljudi pokusavali da razocarano kazu "steta, trece ce biti cerka". A ja sam samo zelela drugo dete. Tacka. Kada smo saznali da je ipak curica, sestra mi je rekla - e sad mozes da prestanes da se foliras da ti je svejedno i priznas da si ipak zelela cerku...

Voljena, bikica85 i PoisonIvy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O boze svasta, zaista svakakvih ljudi ima. A videcemo sta ce meni reci kasnije tamo a zaista mislim da hoce poceti pametovati posto zivim u malom mestu sa dosta starih i zatucanih ljudi (zaista nemam nista protiv starih ali eto nekad previse zele da sole pamet), tj dal ce poceti da mi govore da treba mozda jos jedno dete il tacnije jos jednog sina iliti pak cerku. Samo neka probaju da me cackaju u zivac. MM i ja kad i ako budemo zeleli ili mogli jos jedno bice i ovako smo se za ovo sto mi raste u tibici trenutno namucili ali uspeli prirodno hvala bogu. Pre svega zelimo da znamo kako cemo se snaci u ulozi roditelja, finansijski i tako te stvari, sve je to velika odgovornost. A dobro da ne duzim, ko njih sisa vazno da mi uzivamo sa nasom decicom i da od njih napravimo vredne i postene ljude. Kojeg pola to je zaista manje vazno.

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se više puta desilo da me sažaljevaju što je i drugo dete sin. Da ne pominjem da je i dan danas skoro svakome prvi komentar na njih dvojicu da "sad treba i devojčica ", "jadna mama bez devojčice ", blablatruc... Ne znam koliko je posredi primitivizam, a koliko ta nesrećna, nezadrživa potreba da se nešto kaže pa makar bio i potpuni nonsens. Prosto ih iskuliras i ne daš uopšte prostora razmišljanju na takvu temu.

E bas ovo i mene nervira. Kad imas dva sina umesto tebe pate za cerkom, kad imas dve cerke, umesto tebe pate za sinom...muke ljudske :D 

Ipak, nisam cula da neko cestita nekom na tri cerke dok jesam za tri sina, sa sve "e svaka ti cast"! Cak i "blago tvom muzu" :) 

Negde sam i pisala na kakve sam komentare nailazila i kakve sam razgovore vodila u trecoj trudnoci, to je bilo pravo iskusenje. 

Mi koje imamo samo devojcice znamo kako nase drustvo, nase zene posebno, gledaju na zenski pol i to je vise nego tuzno.

Moja mama ne moze da shvati da svet 2017. ovako gleda na zensku decu, a ona je prvo rodila decaka  i nema ovakvo nenormalno iskustvo.

Selektivne abortuse redom rade...kako sa tim zive-to oni znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.