Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pozdrav žene :)

Nova sam ovde..

Uglavnom, ovo mi je prva trudnoća, 13a sam nedelja...;)

Mučnine praćene povraćanjem još uvek traju, posebno se loše osećam uveče. Može neki savet vezano za mučnine i jel neka zna kada definitivno prestaju ?:( Da mogu konačno da počnem da uživam u trudnoći B)

 

Plusic, miliccam i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Darijaa, dobro došla! 

Meni su kod mučnina pomagali Kefir, pomorandže i badem. Ja sam ih imala od 6. Do 12. nedelje, knjiski primer. Uglavnom prestaju oko 12.nedelje, ali je to kao i sve drugo jako individualno. Moja drugarica ih je imala do 7.meseca. Nadam se da ce tvoje proci uskoro. 

Marijana00 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su srecom prestale sa ulaskom u cetvrti mesec, ali do tada mi je samo cedjen limun u kiseloj pomagao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Darija dobrodosla.  Ja sutra punih 25. Jos malo i trece trom.

Sada da veceram ,tusiranje  i krevet.

Ljubim vas :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce usla u 28 nedelju tj 7 mesec,3 tromesecje pa idem malo tamo :rolleyes: Inace je sve super!

Tasa021, Plusic i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena srecan put,ddolazim ti za neki  dan.:babymommy:

Mozda trece  bude zivlje,skroz slabo pisemo.

pupsik i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni trece nije aktivno toliko :( ... Ali odmori su, a neke su presle u teme za bebice :) ... Vidimo se u trecem... :) 

pupsik i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo 27.ned.Sve je ok,samo cekamo da prodju ove lude vrucine.Usli smo u prvu desetku na listi ako nam je Ticana rodila bebca:)

pupsik, Lena 77, Tijanaaa i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, 

Drago mi je kada dodjem i vidim da ste sve ok, da nema problemcica i tegoba.

Ja cu malo da se zalim, 26 sam nedelja i krenuli su bolovi u ledjima i stezanje stomaka..citala sam da su sada kontrakcije normalne ali me ledja rasturaju toliko da nisam u stanju da predjem ni 100 metara bez problema. Da li neko ima slican problem? Imam utisak da se taj bol prenosi i na stomak pa sam malo zabrinuta. Pitala sam svog lekara ona kaze mirovanje i to je to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li pijes magnezijum. Uglavnom meni je za kontrakcije dr rekla da mogu slobodno i do 3 sumeca mg na dan. I dosta mi je pomagalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima...I ja sam sad nova na temi....Udjoh u 19.nedelju,imam mucnine od pocetka,bez povracanja,bez ijednog dobijenog kilograma i sa pojacanim hormonima pa ponekad licim na azdaju,inace sam kul lik :D:D

miliccam i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame.Trenutno sam 17-a sedmica trudnoce. Prije neki dan sam radila vaginalne briseve i rezultat je pokazao da ima eserihiju :S (sreca u manjim kolicinama je).Sada me zanima da li je jos neka od vas imala taj problem.Kako je izlijecila i je li sve bilo ok sa trudnocom i bebom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eserihija, koliko znam, nije bezazlena u trudnoci. Mojoj sestri je izazvala otvaranje i prevremeni porodjaj. Na kraju je sve bilo u redu, ali i beba moze da se zarazi prolaskom kroz kanal pa je svakako treba izleciti do porodjaja, strogo pratiti, redovno raditi briseve i vaginalne preglede. To je na osnovu meni bliskog iskustva, mozda ima i drugacijih slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam ja eserihiju. Pojavila se negdje u drugom mjesecu. Pokusavala sam sama da je sredim cajem od brusnice, ali nije nista pomoglo, naprotiv bivalo je samo gore. Poslije sam dobila antibiotike i oni su je ukrotili. Stanje je praceno redovno sve do samog porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame.Trenutno sam 17-a sedmica trudnoce. Prije neki dan sam radila vaginalne briseve i rezultat je pokazao da ima eserihiju :S (sreca u manjim kolicinama je).Sada me zanima da li je jos neka od vas imala taj problem.Kako je izlijecila i je li sve bilo ok sa trudnocom i bebom.

https://www.coolinarika.com/recept/lijek-protiv-bakterija-narocito-protiv-escherichie-coli/

evo draga, vec smo postavljale. Napadni je sa svih frontova i teraj bestiju :) 

Tanja93 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno.Odmah cu ovo da napravim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravljam drage, evo da se ujavim ovde dodjos iz prvog trimestra trenutno sam u 16toj nedelji i secamo se odlicno.

I da se ja odmah bacim na moje pitanje... one koje su vec mame ako imaju objasnjenje kakav je to osecaj kad se beba pomera i kada ste osetili to po prvi put? Citam da prvorotke osete negde oko 20te nedelje tek a one koje su radjale vec i nesto ranije zbog rastegnutih misica od prethodnih trudnoca itd. Zivo me zanima dal cu odmah prepoznati da je pomeranje bebe kad me stigne i to....ili necu pa pomisliti creva me muce od gasova pa se nesto kao mrda tamo haha :) xDD
Ljubac :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upadam kao padobranac! Moja beba je sad 8 meseci, ja sam jako kasno osetila pokrete i svi oko mene su me izludjivali- pa jel osecas, pa kako ne osecas, posebno svekrva koja je jednom imala komentar jesi sigurna da je sve u redu? Mislim, da se smrznes od pitanja. 

Mislim da je bilo tek u 23.nedelji a da sam bila sigurna da je to to. Ko zna mozda sam osecala nesto i ranije. Dr mi je objasnila da sam kasno pocela da osecam jer je posteljica bila na prednjem zidu a beba ka mojoj unutrsnjosti, pa se bas osecalo kao da mi rade creva.  Tako da se ne zabrines ako kasnije osetis. 

Uglavnom kad sam pocela osecati je bilo kao neko golicanje ali par dana na istom mestu, posle kad sam shvatila sta je pocela sam osecati i na drugim mestima. 

Bole cole, PoisonIvy i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene ovde :). Sto se tice pokreta bebe ja bas nista ne osecam, 18.sam nedelja i vec me svi smaraju bolje ti odi na kontrolu gde da cekas oktobar. To od 15 nedelje krece itd itd. Pokusavam da se ne opterecujem ali nije svejedno kada me samo zapitkuju a i sama se pitam da li je sve ok. Inace na poslednjem pregledu se beba okrenula bukvalno kao da je stajala na laktovima i nogicama gura na dole bas se videlo da je nemirna. Tako da se i posteljica spustila. Rekla mi je da nemamo odnose, da izbegavam setnju itd dok se ne vrati i da se beba okrene. A  samo 10 dana pre toga na pregledu kod privatnika sve je bilo savrseno, rekla je slobodno setaj, sve ti je super i ti se dobro osecas tako da sve ti je dopusteno. Sada mi je cudno kako se sve promenilo za samo 10 dana a naredni uz mi je zakazan tek za mesec dana. Ko da doceka eh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole, ako ti je prva beba, mozes pokrete osetiti znatno kasnije. Ja sam tek oko 20. nedelje u prvoj trudnoci, stvarno je u 15. nedelji prerano da se oseti za vecinu zena.

Alex00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, da li mi neko moze reci kako da se prijavim na kalendar za trudnice da mejlom stizu info za svaku nedelju ili na aplikaciji? Ovo mi je treca beba, dvoje dece sam upisala za kalndare po uzrastu ali nigde ne nalazim trudnicki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene ovde :). Sto se tice pokreta bebe ja bas nista ne osecam, 18.sam nedelja i vec me svi smaraju bolje ti odi na kontrolu gde da cekas oktobar. To od 15 nedelje krece itd itd. Pokusavam da se ne opterecujem ali nije svejedno kada me samo zapitkuju a i sama se pitam da li je sve ok. Inace na poslednjem pregledu se beba okrenula bukvalno kao da je stajala na laktovima i nogicama gura na dole bas se videlo da je nemirna. Tako da se i posteljica spustila. Rekla mi je da nemamo odnose, da izbegavam setnju itd dok se ne vrati i da se beba okrene. A  samo 10 dana pre toga na pregledu kod privatnika sve je bilo savrseno, rekla je slobodno setaj, sve ti je super i ti se dobro osecas tako da sve ti je dopusteno. Sada mi je cudno kako se sve promenilo za samo 10 dana a naredni uz mi je zakazan tek za mesec dana. Ko da doceka eh :)

Hej , ja sam u 20 nedelji i slabo osetim bebu, samo pred spavanje kada se skroz umirim, ili ako kinem pa se i ona pomeri ;) tako da nemoj da brines ;) sve je ok ;) i moja beberona je na uz bilaa bassss nemirna ;) a ovKo je osecam slabo. A doca kaze da je sve ok. Tako da nemoj da brines, ne slusaj druge i uzivaj sa svojom beberonom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.