Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Plodova voda je providna blago zuckasta voda..utrogestan je belicast..od.pada ti je mozda izvrsen pritisak na grlic pa pukao kapilar neki i otuda sukrvica...

Meni je sad na prekidu iscureo ceo vodenjak u roku od 6 sati na uloske tako da iz prave ruke nazalost imas o boji i gustini..dakle voda a kad dugo lezis pa se skuplja pa ustanes i izcuri bude kao zelatinasta masa bez boje..eto verujem da nemas to. Trazi inekcije makar 5 na 3 dana progesteron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila u Frontu jer je moj lekar bas od danas na odmoru..kazu da je sve ok i da ne brinem. Grlic zatvoren, nema krvarenja, beba ok, plodove vode ima dovoljno...da se javim ako budem imala bolove ili krvarenje ponovo.

Ja sam i dalje u soku i krivim sebe a i bez obzira sto su rekli da je sve dobro ja se plasim.

Moramo izgleda bas da pazimo jer smo zbog trudnoce trapavije.

Ivana2013 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sargarepice, bas mi je drago da je sve dobro. Samo polako sada, nikako da krivis sebe, to je sve u trudnoci normalno i desava se.

I ja sam sinoc imala slicnu situaciju, onesvestila sam se u supermarketu. Dokotor kaze da je beba dobro, nije ni osetila pad. :)

Zasticene su bebice u maminom stomaku, nemoj da brines.

Sargarepica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Milice, i ti?? Vremenski uslovi nam nikako ne idu na ruku. Stvarno se moramo duplo paziti. :) 

Šargarepice, drago mi je da si dobro. I ti i tvoja bebica. Pokušaj sad da zaboraviš na to. Nezgode se dešavaju. Nisi ti kriva. A verujem da ćeš sad još više da se čuvaš!

Jel neko za šnenokle? Divne, hladne? Napravila sam duplu turu. :D:D

 

Sargarepica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li nek od vas ima kontrakcije? Meni se desavalo zadnja 4 dana da mi se stvrdne stomak, ne boli samo je neprijatno. Verovatno su to lazne kontrakcija ali nisam sigurna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li nek od vas ima kontrakcije? Meni se desavalo zadnja 4 dana da mi se stvrdne stomak, ne boli samo je neprijatno. Verovatno su to lazne kontrakcija ali nisam sigurna...

Sargarepice,evo da ja upadnem.Od trinaeste nedelje imam te kontrakce,naravno ne bole,ali su neprijatne.Jos nije prosao dan a da ih nisam imala.Naravno,prijavi kod svog dr-a na kontroli,ali do tad nemoj da se uopste opterecujes,verovatno se materica siri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo sam zelela da vas pozdravim sve, nova sam na forumu :)  I ja sam trenutno u drugom trimestru, malo zivnula jer su napokon prestale mucnine :D Sada su druga iskusenja, ali dobro moramo da zajednicki guramo :wub: 

Plusic i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke totalno nam je zamrla tema...

Kako ste, ima li nekih novosti..?

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke totalno nam je zamrla tema...

Kako ste, ima li nekih novosti..?

никог ништа не секира :) зато нико не пише.

нама ни ултра звук не желе да раде :) тек 15 августа,  а тада че бити 2 месеца  како се нисмо видели :) 

Иначе Виктор реагује активно на татин додир и глас :) шта има ново код осталих? 

Sargarepica, Ivana2013 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila na drugom ekspertnom,gledali bebino srce i sve ostalo naravno. Sve je super, ima 695 grama :rolleyes: Jedino sto nece da se slika na 4d, drzi ruke ispred pa nemamo anfas,samo profil :D Super se osecam,valjda je to ovaj lepi period posle mucnina,usla u 25 nedelju...jedino se brinem da se ne preforsiram jer su radovi u novom stanu u toku pa spremam na dva fronta. Pitala doktoricu za more,kaze da je sve u redu ali idem na sopstveni rizik jer je trudnoca velika (isla bi pocetkom septembra),pa i dalje ne znam sta cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

никог ништа не секира :) зато нико не пише.

нама ни ултра звук не желе да раде :) тек 15 августа,  а тада че бити 2 месеца  како се нисмо видели :) 

Иначе Виктор реагује активно на татин додир и глас :) шта има ново код осталих? 

Bezobraznici, treba izdrzati do 15 avgusta :rolleyes:. Ja da mogu isla bih da vidim malisu svaki drugi dan.

Meni su zakazali 28.07. sledeci UZ tada cu biti 23 nedelja. Ekspertski sam radila 05. i bilo je sve super.

I kod nas je tata uspeo da oseti bebaca, mada ga ja zezam da se maleni odmah smiri kada on stavi ruku (mozda to nije losa reakcija, izgleda da ce ga tata i uspavljivati).

Ja bila do klinike, srela doktora i iskoristila priliku da pitam za bolove koje osecam...kaze doca da su svi blazi bolovi normalni, da reagujem samo na jace bolove.

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila na drugom ekspertnom,gledali bebino srce i sve ostalo naravno. Sve je super, ima 695 grama :rolleyes: Jedino sto nece da se slika na 4d, drzi ruke ispred pa nemamo anfas,samo profil :D Super se osecam,valjda je to ovaj lepi period posle mucnina,usla u 25 nedelju...jedino se brinem da se ne preforsiram jer su radovi u novom stanu u toku pa spremam na dva fronta. Pitala doktoricu za more,kaze da je sve u redu ali idem na sopstveni rizik jer je trudnoca velika (isla bi pocetkom septembra),pa i dalje ne znam sta cu...

Velika bebica :baby:. Sada bi moj doktor rekao kao dva bureka :D.

Ja sam isto mislila da idem na more ali sto se vise blizi odluka sve se vise dvoumim. Moj doktor je za put ali jedino avionom, kaze nije pozeljna duga voznja kolima. Pa pomislim da mora da mi da odobrenje za put da bih mogla da udjem u avion (aviokompanije traze potvrdu)...A kad pomislim da necu ici rastuzim se..nemam pojma.

Tesim se da ce sledece godine bebac biti dovoljno veliki da idemo B).

Da li se vama desava da je beba mirnija nekim danima? Juce je bas bio miran a prekljuce kao da je bio u luna parku

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo išli na more, bila sam tada 30. nedelja i jaaaako mi je prijalo. Naravno, svaka trudnoća je individualna i rizici uvek postoje, ali to je nešto što same odlučujete. Moje iskustvo je pozitivno i mislim da je za trudnice boravak na moru poseban užitak. Sve dok imate poverenja u sebe i svoje mogućnosti, naravno. 

Sargarepica, Plusic i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo išli na more, bila sam tada 30. nedelja i jaaaako mi je prijalo. Naravno, svaka trudnoća je individualna i rizici uvek postoje, ali to je nešto što same odlučujete. Moje iskustvo je pozitivno i mislim da je za trudnice boravak na moru poseban užitak. Sve dok imate poverenja u sebe i svoje mogućnosti, naravno. 

Ja inace obozavam more i radujem mu se kao malo dete...ali imam neki strah sada. Nekako kada doktori kazu moze ali na sopstvenu odgovornost ili to svakako nosi rizik meni se strah jos vise poveca. Pogotovo sto sam jedva dosla do trudnoce , cini mi se da mi koje smo isle na VTO vise panicimo i razmisljamo od odtalih.

 

 

Margaritta i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste drugarice?

Ozivela tema. Kod mene  more tek sledeceg leta, jedva cekam,volim  more ali ove godine mi se i ne ide.

Mi sledecu vikend  na uz,jedva  cekam tada cemo biti punih 24.

Lena 77 i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika bebica :baby:. Sada bi moj doktor rekao kao dva bureka :D.

Ja sam isto mislila da idem na more ali sto se vise blizi odluka sve se vise dvoumim. Moj doktor je za put ali jedino avionom, kaze nije pozeljna duga voznja kolima. Pa pomislim da mora da mi da odobrenje za put da bih mogla da udjem u avion (aviokompanije traze potvrdu)...A kad pomislim da necu ici rastuzim se..nemam pojma.

Tesim se da ce sledece godine bebac biti dovoljno veliki da idemo B).

Da li se vama desava da je beba mirnija nekim danima? Juce je bas bio miran a prekljuce kao da je bio u luna parku

Ne znam sta cu,odlucicu pred kraj avgusta kad idem kod dr koja ce me i poradjati tj sprovesti postupak jer radi i privatno i u Betaniji. Ne plasim se puta uopste,nego kao sto cu biti daleko...a sigurna sam da ce mi prijati leskarenje u borovoj sumi,more,vazduh i sve ostalo. Mojima kad spomenem svi su nesto protiv,a posto smo u renoviranju stana i ribanja sigurna sam da je pametnije more od ovoga sto svaki dan rintam u NS :D 

Plusic i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena, čuvaj se tog ribanja. Tako sam se ja zeznula. Uplatili more u junu, pre toga krečili kuću, ja ribala sve u šesnaest, kao odmoriću kad odemo. Na sledećem pregledu pre mora i kontrakcije i opao mi imunitet, grozna krvna slika. Sve katastrofa. Kaže dr ona se ne slaže. Rizičan je i put i što sam daleko. I propade sve. E onda mi došlo da vrištim. Naravno, ne mora i kod tebe biti tako. Ja sam samo napisala kako sam ja prošla. Zovi bilo koga u pomoć, a ti se čuvaj. :)

 

Sargarepica i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim buducim mamama... Evo da se i ja pridruzim... Nama je treca bebica, 25 nedelja trudnoce, termin 07. novembar ali je bebica krupnija za dve nedelje. Dr kaze da je decko. Imamo devojcicu i decaka i stize nam jos jedan decko :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila na drugom ekspertnom,gledali bebino srce i sve ostalo naravno. Sve je super, ima 695 grama :rolleyes: Jedino sto nece da se slika na 4d, drzi ruke ispred pa nemamo anfas,samo profil :D Super se osecam,valjda je to ovaj lepi period posle mucnina,usla u 25 nedelju...jedino se brinem da se ne preforsiram jer su radovi u novom stanu u toku pa spremam na dva fronta. Pitala doktoricu za more,kaze da je sve u redu ali idem na sopstveni rizik jer je trudnoca velika (isla bi pocetkom septembra),pa i dalje ne znam sta cu...

mi smo bili 21.na ekspertnom.Decak 100%.Nego je Stefi vec ukapirao da moze da me zeza pa se nije lepo namestio pa ponavljamo 10.8.Inace danas smo puna 24ned.,a on je na uz imao 25+1.Ono sto je mene sokiralo je da moj decak ima 845g:)))Debeljko se inace vrti kao ventilator,nisko je glavom na dole.

pupsik, Ivana2013, Lena 77 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena, čuvaj se tog ribanja. Tako sam se ja zeznula. Uplatili more u junu, pre toga krečili kuću, ja ribala sve u šesnaest, kao odmoriću kad odemo. Na sledećem pregledu pre mora i kontrakcije i opao mi imunitet, grozna krvna slika. Sve katastrofa. Kaže dr ona se ne slaže. Rizičan je i put i što sam daleko. I propade sve. E onda mi došlo da vrištim. Naravno, ne mora i kod tebe biti tako. Ja sam samo napisala kako sam ja prošla. Zovi bilo koga u pomoć, a ti se čuvaj. :)

 

slazem se s tobom skroz,malo se ukocih...radim koliko mogu a sve mi se cini mogu jos vise. Pozvala mamu da slaze stvari,vecina zavrsena pa cu tako od ponedeljka da kuliram

Plusic i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako treba. :baby: Odmori se lepo od svega, a onda ako odlučiš da putuješ, uživaj maksimalno.

Lena 77, Sargarepica i Alex00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnicice opet vas nema .

Ja za nekih sat odoh na uz,jedva cekam. 

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste zene?Mi smo puna 25.nedelja.UZ smo radili 27.7. I tad smo zurili tri nedelje i imali 1065g.Dr nas poslala na ogtt i nalaz je ok.Grlic nam bio 41a danas je 33.To je to kod mene

Tijanaaa i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste zene?Mi smo puna 25.nedelja.UZ smo radili 27.7. I tad smo zurili tri nedelje i imali 1065g.Dr nas poslala na ogtt i nalaz je ok.Grlic nam bio 41a danas je 33.To je to kod mene

plusic super ste.

mi smo bili i sa 23+6 , sve je super,bebac ima 723g.:babymommy:

Ja pravila neki kolac sa plazmom,hladi se,sada decica spavaju,ja odmaram.

Plusic i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila na ultrazvuku i dr nam je rekla da je beba krupnija i po ultrazvuku smo sada 28. nedelja. Praticemo tezinu po ultrazvuku kako bismo se odlucili za nacin porodjaja. Prvo dvoje sam rodila prirodno iako su bili krupni: cerkica 3750g i 54 cm, a sin 4350g i 53 cm, mada kaze da ce, posto je i sada decko, biti cak i krupniji od brata pa je bolje da odmah znamo moze li ili ne moze prirodno. Sto se mene tice, ja bih najradije prirodno, ali ako mora carski - sta cu, sta je tu je :(

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.