Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zdravo žene! Kako ste danas? Jel ima nekih tegoba, starih, novih? :) Meni su danas noge toliko otekle, da bukvalno ništa ne mogu da obujem. Iskreno, malo sam se i uplašila. Nekako mi odjednom. Sva sreća, u ponedeljak idem na kontrolu, pa ću videti šta dr kaže. Jel ima još neko taj problem? Inače, 25. nedelja sam.

 

nebevita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam troma..ovaj mali tako nisko udara danas dve me presece kad lupi. Pakao a vode nemam..nema kraja

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene bebac udara nisko. Toliko, da pišnem u gaće od šoka! :lol:

 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja vas napustam. Nifty pre mesec dana nije bio dobar i pokazao je visok tizik za trisomiju 18. Danas je amnio potvrdila. U ponedeljak predajem papire u Frontu i celam odobrenje prekida trudnoce..sva sam izgubljena, ne znam sta me ceka..slomljena sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja vas napustam. Nifty pre mesec dana nije bio dobar i pokazao je visok tizik za trisomiju 18. Danas je amnio potvrdila. U ponedeljak predajem papire u Frontu i celam odobrenje prekida trudnoce..sva sam izgubljena, ne znam sta me ceka..slomljena sam

jojoj draga....mnomnogo mi je zao...jel to prva beba? Ako ti nije mnogo tesko molim te napisi nam nešto više o tome kako je pisalo na testu NIPT, kako na amino?  Dali si pričala sa genetičara?  To može svima nama pomoći.  Ako ne možeš o tome pričati razmeću i oprosti ako sam netakticna 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, jako mi je žao! :mellow: Ne znam šta bih ti rekla da te utešim. Za tako nešto jednostavno nema pravih reči... :mellow:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco jako mi je zao, ne mogu ni da zamislim kako se osecas...suze su mi krenule. Drzi se, tu smo za tebe ako treba neka pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima..tuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jojoj draga....mnomnogo mi je zao...jel to prva beba? Ako ti nije mnogo tesko molim te napisi nam nešto više o tome kako je pisalo na testu NIPT, kako na amino?  Dali si pričala sa genetičara?  To može svima nama pomoći.  Ako ne možeš o tome pričati razmeću i oprosti ako sam netakticna 

nifty je pokazao visok rizik i mogucnost trizomije 18..onda sam privatno radila amnio i potvrdjen je rezultat danas..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nifty je pokazao visok rizik i mogucnost trizomije 18..onda sam privatno radila amnio i potvrdjen je rezultat danas..

 

a Jel se video neki nedostatak na uz? U smislu pluca, srce I slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja vas napustam. Nifty pre mesec dana nije bio dobar i pokazao je visok tizik za trisomiju 18. Danas je amnio potvrdila. U ponedeljak predajem papire u Frontu i celam odobrenje prekida trudnoce..sva sam izgubljena, ne znam sta me ceka..slomljena sam

Jako mi je zao,nemam reci...ne znam ni sta napisati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a Jel se video neki nedostatak na uz? U smislu pluca, srce I slicno?

ne sve je bilo ok...ali i mala je trudnoca bila ne znam od.kad se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je zao Neco :(  svasta u zivotu covjeka zadesi,samo ne treba gubiti nadu i imati silu i hrabrosti za dalje.

Jesam li rekla da su prestale mucnine?Epa pocele su glavobolje i povracanje.Toliko me zaboli glava i posle me tera da povratim,nakon sto povratim malo me prodje.Sigurno mi je nizak pritisak.Zatvor prosao,jedem vise voca i vode i pali.Jos uvijek mi nekad bude tvrda stolica ali zlatno je.Ne znam koja bese da muci sa zatvorom,neka proba svako jutro u casu mlake vode kasiku meda i malo limuna da iscijedi.Moze posle i jedna kasika maslinovog ulja.

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco mnogo mi je zao:(. Budi jaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke kako ste? Meni se blizi ekspertski u 20 nedelji pa me uhvatila panika...stalno mislim na onu meru mozga bebe koja je kasnila nedelju dana..

Inace moja beba je bas nemirna, stalno se okrece i mrda..osecam je bas nisko...osecaj je divan a ujedno i jako cudan i neprijatan (pomislila sam sta ce biti kada bas naraste i krene da lupka nogicama :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke kako ste? Meni se blizi ekspertski u 20 nedelji pa me uhvatila panika...stalno mislim na onu meru mozga bebe koja je kasnila nedelju dana..

Inace moja beba je bas nemirna, stalno se okrece i mrda..osecam je bas nisko...osecaj je divan a ujedno i jako cudan i neprijatan (pomislila sam sta ce biti kada bas naraste i krene da lupka nogicama :D)

добро јутро даме :) најзад нормална температура да можемо да функционишемо :) јс шаргарепице баш волим да осећам Виктора како се окреће и мрда у стомаку :) једино ми непријатно што повремено имам осећај као да ће ми стомак пући око пупка:) размишљам о појасу за труднице. Има ли неко искуства с њим? Иначе сад смо 22 недеља а ја + 5 кг...колико видим то је просек. Како сте ви ?

miliccam i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao ženske! Danas se može živeti! Ali bolje da se ne navikavamo. :lol:

Šargarepice, ne brini se. Biće sve u redu. Mislim da se nepotrebno opterećuješ. Ja sam jutros bila na kontroli, 25. nedelja, beba 720g, a sin mi je u 26. imao 970. Ja kažem dr jako je mala, a ona me izgrdila i rekla da zaključam papire od prošlog puta. Da nipošto ne upoređujem trudnoće ni sa prethodnom, ni sa drugima, ali ne mogu ja. To je jače od mene. I sad čim sam došla kući, odmah sam uporedila! :lol: Kreten!!

Pupsik, i ja imam isti osećaj, ali nisam nosila pojas. Možda se javi neko sa iskustvom. :)

miliccam, Plusic i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jesam draga, poceo je da se javlja leptiticima :)) postavljen je karlicno Pa Landara nogicama dole :) a ti?

Super draga ,e i kod mene je takodje karlicno i ja ga osecam. Pocelo je negde oko 17+5.. Ja mislila ovo sam poslala ali nisam. Divno za Viktora. Mi nemamo ime jos.:huh: prva trudnoca da je tako.

Kako ste drugarice? Mi dosli  iz Vrnjacke Banje nasetale se 4 dana divnoo,pa morale kuci. Prija ovo zahladjenje.

Sargarepice  bice sve to ok,ne brini, divan ti je avatar ,mermerna. Ja moj nikako da postavim niko da kaze kako. Sve slike mi prevelike.

Mi danas 20+2.

Ivana ne uporedjuj ih u pravu ti je doktorka. Svaka se razlucito razvija.

Izmenjeno od strane Tijanaaa
Greske
Sargarepica, miliccam i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na podrsci...joj kad bih mogla svoj mozak da iskljucim malo i da uzivam u ovim malenom nemirku. 

Pupsik kod mene udarci i okretanje skroz dole nisko, verovatno zbog toga imam neprijatan osecaj :o...svi pominju bolove oko pupka, meni se pupak uopste ne menja a i ne osecam tu nista. Za pojas sam cula da je super stvar, mada ne bas na ovom paklu. Ja sam smrsala do 12 nedelje skoro 7 kg i sada sam vratila oko 4-5.

Ivana, to i meni kazu svaka beba je za sebe, radjaju se od 2 do 5kg :baby:

Tijana, meni je mermerna jedna od omiljenih plaza na kojima sam bila, slika stara, sa bas starog telefona pa je bila manja i mogla sam da je ubacim.

pupsik i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja je obozavam, to nam je prvo letovanje sa  Unom:wub:

Sargarepica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce bila na UZ bebac je super! Ima 336 grama, doktor kaze kao burek :baby:. Sve mere su dobre, lepo raste i sve odgovara 20 nedelji u kojoj sam. Sada se bas video, bas je sladak na snimku i slikama, vise ne izgleda kao mali vanzemaljac :D

Kaze doktor da je bas zivahan, ja kazem znam, osecam nemirka stalno kako radi kolut napred. Inace nije hteo da skloni ruku sa lica ceo UZ izgleda da ne voli da se slika :rolleyes:.

Odlazak na UZ kod mog doktora je kao da sam otisla na neku ekskurziju, toliko je pozitivan i divan, voli da objasni sve, svaki put gleda bebu kao da je ekspertski, imala sam srece sa izborom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Šargarepicee! Baš mi je drago da je sve okej, sad ćeš biti mirna. :baby:

Moramo malo aktivirati ovaj drugi trimestar. Vidi se da je u tom periodu najopuštenije, slabo se mamice i javljaju. :lol:

Kad uđem na treći, ne mogu da stignem da iščitam sve postove. :lol:

Kako podnosite opet ove toplote? Ja sam se jutros jedva dovukla do posla. A još uvek ne odustajem od rada. Čim dođem kući, uskačem u bazen sa sinom. :)

Sargarepica i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam nasla po ovoj vrucini da renoviram drugi stan u koji treba da se preselimo, ceo dan sa majstorima i po prodavnicama , a da ne kazem da radim do 16h svaki dan. Tako skomolam oko 23h i spavam kao beba :D Inace jos sutra radim pa na godisnji i u produzetku na bolovanje...prvi put u zivotu idem na duze tj necu raditi pa sam malo sokirana :lol: 23 nedelja sam i ovo mi je bas lep period, bez mucnine i povracanja...a bebac je bas nemiran,bas sutira i vrti se :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam teski baksuz...kod mene nista nemoze da bude kako treba i opusteno.

Sinoc sam pala ispred zgrade, razbila se kao kanta. Nije me boleo stomak ali mi se posle 2 sata pojavila sukrvica i otisla sam u bolnicu.

Doktor kaze da je beba ok ali da se danas opet javim svom lekaru obavezno, brine me jer mi non stop nesto curi dole,bojim se da ne otice plodova voda, moze biti da je od utrogestana jer mi je povecao odmah, cak mi je rekao da jedan i popijem, nemam pojma, prestravila sam se. Kad sam videla sukrvicu mislila sam da je sve gotovo. 

Mislim da iz kuce vise necu izaci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šargarepice draga, baš mi je žao! :( Nadam se da će biti sve u redu. Javi se posle kontrole kod tvog dr. Samo da nas obraduješ da je sve ok. Čuvaj se. U trudnoći je sve poremećeno, i dešava se da se saplićemo i o liniju. :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.