Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pupsik, hvala ti ko bratu na ovim lepim i utešnim rečima pred put. 

Margarita, odrasli smo ljudi, moje iskustvo nije bilo namenjeno tebi Kao savet. Dovoljno Si odrasla Da donosis odluke o svom zivotu I zivotu svojih bliskih sama. Ja Sam napisala o tome sta se desava u mom okruzenju I kakav stav prema tom riziku ima moja porodica. Svako ima svoj zivot. A vama srecan put i lepo se provedite. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, danas bila na UZ..kaze doca sve super, malisan je porastao, grlic dobar.. 

Kada sam dosla kuci procitam mere sa UZ i vidim da su sve mere tu negde kao i velicina trudnoce 16n5d osim jedne CEREB koja 15n5d. Da li neko ima iskustva sa time? To je koliko sam na netu videla neka mera na mozgu. Bas sam se zabrinula :o. Velicina kasni celu nedelju

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, danas bila na UZ..kaze doca sve super, malisan je porastao, grlic dobar.. 

Kada sam dosla kuci procitam mere sa UZ i vidim da su sve mere tu negde kao i velicina trudnoce 16n5d osim jedne CEREB koja 15n5d. Da li neko ima iskustva sa time? To je koliko sam na netu videla neka mera na mozgu. Bas sam se zabrinula :o. Velicina kasni celu nedelju

jaoooo sargarepice....a sto brines..evo posto je naravno lakse druge tesiti nego sebe da te podsetim da nema bebe po idealnoj meri. Zamisli da su svi isti na kalup..nije to nista, dovoljno da se namestila beba tako fa ne moze da se izmeri tacno..to su milimetri u pitanju. Pa ovaj moj je onda sva kao skrpljen..nesto tacni, negde kasni nedelju a negde rani nedelju. Da je strasno dr bi rekao a svakako ce to pratiti i na narednom uz

Sargarepica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, danas bila na UZ..kaze doca sve super, malisan je porastao, grlic dobar.. 

Kada sam dosla kuci procitam mere sa UZ i vidim da su sve mere tu negde kao i velicina trudnoce 16n5d osim jedne CEREB koja 15n5d. Da li neko ima iskustva sa time? To je koliko sam na netu videla neka mera na mozgu. Bas sam se zabrinula :o. Velicina kasni celu nedelju

Evo i ja da se priključim. Mislim da nema potrebe da se opterećuješ. Ako dr kaže da je sve u redu, veruj i uživaj u trudnoći. Ja, iskreno, te mere ni ne gledam niti znam šta je šta. :) Ali razumem da si se uplašila, još ako je prva trudnoća...

miliccam i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako bismo  bile mirnije da nema interneta. Nekad imam osecaj kao da same trazimo razlog da brinemo...vidim po sebi.

U pravu si. I kad čujemo da je sve kako treba, ajde još jednom da proverimo. Jer internet zna bolje od svih! :lol:

pupsik i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako spavate? Ja nikako...nista me ne muci samo sam budna. Nocas sam u 4 zaspala..izludecu vise svaku noc tako

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako spavate? Ja nikako...nista me ne muci samo sam budna. Nocas sam u 4 zaspala..izludecu vise svaku noc tako

Ni ja noćas nisam nikako spavala. Čak sam se i premestila u drugu sobu u toku noći da ne probudim muža i sina. Inače, preko nedelje, nemam taj problem. Idem na posao i radim po kući kad dođem, pa spavam kao jagnje. :D Ne smem da napišem kao beba, jer iz iskustva znam kakvo je to spavanje. :lol::lol:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako spavate? Ja nikako...nista me ne muci samo sam budna. Nocas sam u 4 zaspala..izludecu vise svaku noc tako

ja sam imala tako fazu od 2-3 nedelje...kazu da je normalno. Desava se

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao daj Boze da je faza..vec sam totalno smlacena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno je,znala sam da se probudim oko 4h i leskarim do 7h pa spremanje na posao. Nije hteo san nikako,a nista mi nije falilo,nisam nervozna,nista ne boli...eto tako bezveze.

neca79 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec dva dana imam bolove u celom stomaku i ledjima..nisu bolovu unutra nego kao upala misica, kao da su mi svi misici upaljeni..Bila sam pre par dana na uz i pregledu i sve je bilo super..ja cu poludeti od ovih bolova vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja toliko loše spavam da danju jedva funkcionišem koliko sam umorna. A kad padne noć, kao da me je neko uključio u struju, nema šanse da zaspim. Čak ni kafu ne pijem, ne znam šta mi je, ali baš loše spavam noću. 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec dva dana imam bolove u celom stomaku i ledjima..nisu bolovu unutra nego kao upala misica, kao da su mi svi misici upaljeni..Bila sam pre par dana na uz i pregledu i sve je bilo super..ja cu poludeti od ovih bolova vise

uzmi magnezijum. Ja stalno imam tvrd stomak kao zgrcen..osecam grc...i bude nepravilnog oblika uglavnom je budza desno..vrh materice kao da je do pupka

Sargarepica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda zakazujem zurku nocas kad smo vec sve budne :D

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mučena čak i virnem nekad ima li koga, od dosade i očaja, a nikad nikog nema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene.Mi smo 18+5.I dalje povracam i imam glavobolje.Bole me ledja i stomak nam je baaas zategnut.U 17toj nedelji sam osetila malo treperenje sad slabo.Imamo tri stolice i prekljuce sam imala bas bolove,ali nisu bile kontrakcije vec prosirena venska staza koja sad pravi bolove u levoj strani.Merila mi je grlic 32mm,ne znam koliko je to ok.I da stvar bude bolja cervikalni i vag bris pozitivni na candidu i streptokoke pa sam dobila antibiotike i inekcije.I dalje pijem utro i vitamine i primam progesteron.Ljubim sve i zelim vam spokojne nedelje

 

neca79 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic...sestro po mukama i slatkim i manje slatkim...drzi se proci ce...znaci nisam jedina kojoj je jos muka..

Meni je pre 2 nedelje na uz rekla da posteljica ima malo prosirene krvne sudove..jel to problem?

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ili mi je muka...ili me boli stomak...ili me otkida glava..ili me muci gorusica...tako izgleda moja 16ta nedelja....ah da ili me zeza stolica od zatvora do proliva

Izmenjeno od strane neca79
Dopuna
Plusic i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili mi je muka...ili me boli stomak...ili me otkida glava..ili me muci gorusica...tako izgleda moja 16ta nedelja....ah da ili me zeza stolica od zatvora do proliva

Ako je za utehu, ja sam tek posle 16 nedelje i zivnula. Do tada muka i povracanje...sada sam kao nova, sem te probave ponekad. Nekad mi ne pomogne nista,valjda zato sto i gvozdje uzimam...ko ce ga znati. To nam je sto nam je :D

Jedino sam primetila boluckanje bas nisko...citam verovatno se siri materica,ligamenti. Nisu bas bolovi...valjda je normalno ?! Jel nekoga bole grudi...bas. Od starta me bole,i pre testa tudnoce sam znala da je to-to. Nikako da uminu malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ubijaju grudi...a stomak boli levo inkad se grci isto je levo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da i grudi.Ja danas bila kod vaskularnog zbog prosirene venske staze kazu da su prosirene,ali pristojno.Stomak me zateze bas,capam se uljem samo da prestane.

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam problem da mi je stomak stalno zategnut! Kao u nekom grču. Ponekad ne smem ni da se ispravim, mislim sad ću pući. :huh: I još kad na to dodam problem sa zatvorom koji traje i traje, čini mi se kao da sam u 9-om mesecu! :(

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto legla sa bolovima od zatvora...sad odoh da gutam sodu...i da uzivam u gorusici :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam problem da mi je stomak stalno zategnut! Kao u nekom grču. Ponekad ne smem ni da se ispravim, mislim sad ću pući. :huh: I još kad na to dodam problem sa zatvorom koji traje i traje, čini mi se kao da sam u 9-om mesecu! :(

Deveti mesec je super, nema tih problema ne sekiraj se!

Margaritta, Ivana2013 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.