Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da donat mg...ali toliko mi ge grozna da je ispovracam bar ja...uvece casu ujutru pola...tako i pise mislim na flasi samoj

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je bila odvratna :P, ali mi je pomagala pa sam je pila na silu, ujutru čaša na prazan stomak ako me baš muči zatvor, a kad ne onda pola, i to tako gaziranu dok ne izvetri, mene je spasilo. A nema šta nisam probala, veruj mi, i ništa nije pomoglo.

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa neca79 za te čepiće. Jesi za minut na šolji, ali ja i dalje osećam da ću pući. :mellow: Ništa ne pomaže. I mekinje sa jogurtom i neki džem od suvih šljiva i urmi... Sve sam probala. A gvožđe ne smem da prestanem da pijem, jako mi je nizak hemoglobin. Poludećuu! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se stavljaju uvece? Evo i kod mene poceo taj problem...3 dan. Odlepicu :o Ni ishrana,voda, setnja...nista ne pomaze

мени чепићи одговарају скроз. Код мене је проблем тврда столица. После тога како ставиш треба потрпети 5-10 минута а не трчати одмах у тоалет 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

мени чепићи одговарају скроз. Код мене је проблем тврда столица. После тога како ставиш треба потрпети 5-10 минута а не трчати одмах у тоалет 

Zeno ja jedva i 2 min izdrzim

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam te cepice i u porodiliste nosila, sto vam od srca savetujem. Ako budete imale epiziotomiju (sto je vrlo izvesno), nece vam bas biti lako da se naprezete, pa da ne bi doslo do zatvora, lepo svaki dan po jedan cepic i milinica. 

 

Lena 77, neca79 i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz a zar ne moraju u frizideru da se cuvaju?

Ja sam danas na cosak i sve me mrzi..opet sam na inekcijama na 3 dana. Malo me vec to sve smara. Utrogrstan naravno 3 puta na dan..mislim ne boli me nistaa samo sam smlacena. I neka alergija me muci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam dobila novu dozu bockica. Juce primila trecu, jos dve. Ali me stomak ne boli od kada primam pa se ne zalim. 

Nisu ovo bili bas cepici nego neke tubice sa gelom sa istom namenom. Nisu morali da se drze u fridzu, koliko znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaa mikroklizma...da da super stvar ali meni je lakse rukovanje sa cepicima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam usla u 20 nedelju, vec desetak dana osetim bas jace pomeranje i kao udaranje bebe....a svuda kao citam da su to slabi udarci a neko jos nije ni osetio?! Kakvo vi imate iskustvo?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena, normalno je da osetiš u tom periodu, mnoge žene osete čak i ranije. Moja beba je baaaš aktivna, u tom periodu je uveliko ludovala. Pošto mi nije tako bilo sa prvom bebom, prosto nisam verovala ženama da to može takva žurka da bude. 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ti imas nemirka gimnasticara u stomaku. ;)

Meni se oko 20. nedelje vec vidno pomerao stomak, a mm je jos u 19. nedelji mogao da oseti udarce nase devojcice, tako da to kao i sve drugo je jako individualno. Verovatno zavisi od velicine bebe, velicine tvog stomaka itd. Samo ti uzivaj. :wub:

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima, citam bas na bebcu i tamo trudnoca po nedeljama pa pisu kako slabo osete ili jos nisu...a ovaj moj bas luduje,dobro kazes Margarita :rolleyes: Bas mu je zanimljiva zurka :D

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obožavam kad mi se beba javi. Onda se nas dve (dvoje) tako lepo ispričamo... :lol: Čini mi se da nam je bata bio aktivniji u tom periodu, mada ko zna kako će biti do kraja!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sada sa ultrazvuka. Pre dve nedelje je bila okrenuta glavicom, sad karlicno... kaze dr da je prosto neverovatno koliko je aktivna i zivahna, samo mi je potvrdila  i moj utisak, posto je ovo pravi mali propeler u stomaku. 

Mi se spremamo za more, za 6 dana krecemo, jedva cekam. Tad ulazim u treci trimestar i 28. nedelju.

Lena 77, svejedno i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama. Mi smo već uveliko trebali da uživamo, ali dr zabranila i sad se svi kuvamo u ravnici. Gde putujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Grčku, provereno mesto, proveren smeštaj, blizu je, pa se nešto ne štrecam oko rizika, iako mi većina ljudi govori da sam luda i da treba da sedim kod kuće. Ja mislim da će nam svima prijati promena i osveženje. 

Što je tebi dr zabranila? 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno. Ako se ti dobro osećaš, zašto da ne?!

Ja se generalno ne osećam dobro. U prethodnoj trudnoći sam mogla maraton da istrčim, a sad se umaram na 10 koraka. Krvna slika katastrofalna, imam kontrakcije i sve u svemu, ona nije bila za, a možda je i bolje tako. Nisam sigurna kako bih pregurala sve to. Sledeće godine! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

opet Samo ja Jos ne osecam bebu...verovatno Jer nisam mrsava, Ali u nekoliko navrata videla Sam Da se tu I tamo oko pupka pojavi neki mehuric Koji se premesta. Ja se osecam sjajno Ali me muz ne pusta van grada nigde... boji se Jer su Nam poznanici izgubili proslog leta bebu. Njoj iz cista Mira u 7 mesecu napuko vodenjak dok su bili Na odmoru. Doktori rekli Da Kao Ako bi Bila tu u BG mozda bi mogli Da spasu bebu...pa sad on kaze prezivecemo jedno let u BG...

Izmenjeno od strane pupsik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnice.

Ko putuje neka  uziva i za nas sto ostajemo.:wub:

Ja jos cekam pokrete,po nekad kao da osetim po nesto,ali jos ne mogu da potvrdim.

miliccam i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komplikacije su uvek moguće, ali treba se nadati najboljem. Da odeš na odmor, nauživaš se, vratiš se kući i čekaš da bebac reši da se upoznate. :baby:

 

pupsik i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih isto volela da idem,kraj avgusta-pocetak septembra...zovu nas prijatelji u Izrael kod njih. Malo mi daleko ali mi se bas ide :D Tad cu biti kraj sedmog,pocetak osmog meseca...idem na ekspertni 17.07. pa cu je sve pitati, mada je ona meni rekla da je uredna trudnoca i da je sve u redu. Ako ne u Izrael, bar do Rovinaj ili Pule je lep autoput,sve ravno i bez drmanja preteranog...

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet Samo ja Jos ne osecam bebu...verovatno Jer nisam mrsava, Ali u nekoliko navrata videla Sam Da se tu I tamo oko pupka pojavi neki mehuric Koji se premesta. Ja se osecam sjajno Ali me muz ne pusta van grada nigde... boji se Jer su Nam poznanici izgubili proslog leta bebu. Njoj iz cista Mira u 7 mesecu napuko vodenjak dok su bili Na odmoru. Doktori rekli Da Kao Ako bi Bila tu u BG mozda bi mogli Da spasu bebu...pa sad on kaze prezivecemo jedno let u BG...

Pupsik, nemoj da te brine to sto jos uvek ne osecas pokrete, poznajem dosta zena koje su dosta kasno osetile. Moja snaja citavu trudnocu jedva da je osecala bebu. Tako da desava se. Neke bebe su mirnije. 

Mi za dva dana na more :D o komplikacijama ne zelim ni da razmisljam, samo opustanje. 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pupsik, hvala ti ko bratu na ovim lepim i utešnim rečima pred put. 

shana i In-Greed volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.