Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pupsik bas cu uzeti sok od nara.

Meni doplere radi moja dr privatno,ona to proverava,posebno u devetom.

Imas li trombofilije pa koristis fragmin?

Ja pijem feroglobin,meni je u obe trudnoce hmg bio do kraja 145,sada117. Gvozdje oko 32 do 8 meseca,onda padne na 12,sada 7:(. Smor.

A apetit mi je bas los. 

Nar Samo mora Da bude prav, a ne onaj iz supermarketa. Tamo nema Ni N OD Nara a zato ima kilo secera. Trombofilije Kao nemam, samo PAI1 I MTHFR Oba hetero zigot Koji imaju 70% polulacije sveta, al posle gubitka bebe bolje je Da dobijam Fragmin na svaki slucaj

Tijanaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzecu tel iz dm-a.

Ja piijem cveklu i med.

Bas mi je zao zbog bebe,bice sada sve ok.:babymommy:

Kod nas je izgleda decak,caj je dr. I slikala polni organ,ali ja jos ne verujem, i necu do porodjaja.

Lena 77, pupsik i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja malo skitala i nije me bilo par dana, pa da vidim sta ima novo na forumu.

Bila kod lekara zbog bolova u stomaku, kaze nema kontrakcija ali mi je beba bas nisko. 

Ja sam sada 16 nedelja pa me zanima da li su nekoj od vas to govorili i da li je moguce da se materica podigne u narednom periodu.

Kaze ginekolog da su mi bolovi verovatno od toga. A mene nervira sto me non stop nesto zateze, boli, probada...

miliccam i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sargarepice ,meni su bile nisko bebe u tom periodu,lezanje,pa su se podigle,pa sam opet preterivala sa setanjem i sedenjem,pa opet nisko,e sad su vec izvukle gore.Meni je receno da kad lezim stavim jastuce ispod guze,i lezanje na bok sa jastucetom izmedju nogu.Meni pomoglo :)

miliccam i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sargarepice, meni je beba takodje bila jako nisko ali se oko 20. nedelje materica podigla i sada je sve ok. Sacekaj jos malo, trebalo bi da se sredi to. U vecini slucajeva se podigne. 

Sargarepica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam nema te zeno :baby: Kako si ti?Jesi li spremna za more?Nas dve jos malo i odosmo u treci trimestar :D

neca79 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao ženice. Evo i ja da se javim. 22 nedelja. Čitam vas redovno, ali nešto baš i nisam imala vremena da pišem. A sad pošto moram više da odmaram, družićemo se. :) Inače, ja muku mučim sa hemoglobinom, 97, dr. me preplašila i sad pijem dve kesice Sideral Folico. A to mi pravi strašan problem sa stolicom. Pijem i laktulozu, ali ništa ne pomaže. Ujedala bih koliko sam sva naduvana. Jel ima neko neki predlog? Šta da radim da malo pokrenem creva? Inače, druga trudnoća, apsolutno drugačija od prve.

Dr misli da je devojčica, pošto je beba karlično okrenuta, pa se ne vidi najbolje. A ja bih baš volela da bata dobije seku. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao ženice. Evo i ja da se javim. 22 nedelja. Čitam vas redovno, ali nešto baš i nisam imala vremena da pišem. A sad pošto moram više da odmaram, družićemo se. :) Inače, ja muku mučim sa hemoglobinom, 97, dr. me preplašila i sad pijem dve kesice Sideral Folico. A to mi pravi strašan problem sa stolicom. Pijem i laktulozu, ali ništa ne pomaže. Ujedala bih koliko sam sva naduvana. Jel ima neko neki predlog? Šta da radim da malo pokrenem creva? Inače, druga trudnoća, apsolutno drugačija od prve.

Dr misli da je devojčica, pošto je beba karlično okrenuta, pa se ne vidi najbolje. A ja bih baš volela da bata dobije seku. :D

glicerinski cepici Su uglavnom dozvoljeni u drugom trimestru. Ja ih koristim Jer ne mogu Da podnesem Da ne idem svaki Dan u wc. Odmah sam naduvana I nervozna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee i ja sam nervozna, katastrofa. Od jutros ništa i ne jedem. Ne smem, mislim da ću pući!:angry: Neko mi reče i za neke Eva q čepiće?! To je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee i ja sam nervozna, katastrofa. Od jutros ništa i ne jedem. Ne smem, mislim da ću pući!:angry: Neko mi reče i za neke Eva q čepiće?! To je to?

meni je pomogao portalak sirup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Portalak sam pila jedno vreme pre trudnoće, i bilo je nekog pomaka, ali ništa značajno. Zato sam i uzela laktulozu, rekli su mi da je to mnogo bolje. Možda nekom drugom, kod mene ništa ne radi. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, tu sam, nego jos uvek se selimo, nikad kraja a na poslu obucavam zamenu pa guzva. Na sve to mi dijagnostikovali trudnicki dijabetes pa moram da se bockam ( merim secer) 6 puta dnevno narednih 14 dana da bismo videli rezulate i da korigujem ishranu, ali bi trebalo da pazim da ne smrsam posto sam relativno mrsava, I tako razna desavanja. A na more sledece nedelje , samo jos da nadjem kupaci u svim ovim kutijama i nista mi drugo ne treba. :D 

Kako su tvoje bebice? Jel si se malo opustila? Ne moras vise strogo mirovanje? 

A selimo se u treci uskoro, jedva cekam 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebice su dobro,aktivni po ceo dan,zezaju me :D Ne mora strogo mirovanje,ali ja i dalje lezim,bas pocinje da mi smeta kretanje,zamaram se.Sutra da odradim laboratoriju,da vidim gvozdje i eritrocite.I konacno ovih dana da odradim taj ogtt.Uh uluzivaces na moru,blago tebi B)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee i ja sam nervozna, katastrofa. Od jutros ništa i ne jedem. Ne smem, mislim da ću pući!:angry: Neko mi reče i za neke Eva q čepiće?! To je to?

glicerinski cepici se bas tako I zovu. Oni Su bez ikakvih dodataka I Samo omeksavaju stolicu Pa je lako isprazniti creva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz ocaja tako kupila glicerinske cepice, portalak i laxomucil :D ove cudno gledala ali sam je uverila da necu sve odjednom...glicerinski me nerviraju jer deluju za minut bukvalno ali da izvinete kao da izadje samo ovo najblize...nemam osecaj da sam se ispraznila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar nije od 28. nedelje sedmi mesec, odnosno treći trimestar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1 mesec: 1-5 nedelja
2 mesec: 6-9 nedelja
3 mesec: 10-13 nedelja
4 mesec: 14-17 nedelja
5 mesec: 18-21 nedelja
6 mesec: 22-26 nedelja
7 mesec: 27-31 nedelja
8 mesec: 32-36 nedelja
9 mesec: 37-40 nedelja

pupsik, Oblacak i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neku drugu tabelu. Al' i po mojoj i po ovoj bi Milica vec uveliko trebalo da je u trecem trimestru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da je deveti mesec od 36-40 nedelje :huh: pomagajte žene, živela sam u zabludi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino 9. je od 37.ned. Taman ti se poklopi i 37.ned sa datumom. Ti npr 23.juna ulazis u 9. Taman ce ti tad i biti 37.nedelja.

Za Milicu ne vidim sa tel. koja je sad nedelja. Al od 27.ned ili ulaska u 7.mesec pocinje trece tromesecje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo kako bilo još dve nedelje do devetog :o proći će

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovo sa nedeljama i dalje konfuzno. Do pre par dana sam mislila da 3. trimestar pocinje sa 27+1 medjutim onda sam nasla info da pocinje sa 28+1 a i app mi jos uvek pokazuje 2. trimestar tako da sada nemam pojma. 

Ali ako vi kazete da mi je vreme da se selim, onda vam masem i vidimo se sve tamo ;)

pupsik, Plusic, Lena 77 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

glicerinski cepici se bas tako I zovu. Oni Su bez ikakvih dodataka I Samo omeksavaju stolicu Pa je lako isprazniti creva. 

Jel se stavljaju uvece? Evo i kod mene poceo taj problem...3 dan. Odlepicu :o Ni ishrana,voda, setnja...nista ne pomaze

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel se stavljaju uvece? Evo i kod mene poceo taj problem...3 dan. Odlepicu :o Ni ishrana,voda, setnja...nista ne pomaze

lence kad god da stavis za minut si na solji

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za zatvor probajte ujutru na prazan stomak da popijete čašu Donat Mg vode, mene je to spašavalo.

Lena 77 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.