Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A sad se setih,bila sam 26. nedelja,na moru,krenuli strasni bolovi praceni konttakcijama,umrla sam od straha,a ispostavilo se da su svemu krivi zatvor i creva...

ja svaki put imam takve bolove zbog creva,svaki put se uplasim al eto sad sam navikla da je to tako. Nikad nisam imala s tim problem. Grozan osecaj

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo mi reče Cipelić, da će mi doći na naplatu moje junačenje. 

Išla sam ipak do dr. Kaže da se ne vide kontrakcije nigde, grlić zatvoren, beba super aktivna, vitalna... Savršena, tako je rekla. :wub:Ipak sam dobila injekcija progesterona na 3 dana, za svaki slučaj. A večeras moram na devojačko veče, kuma sam pa mi je to dužnost i čast. :) Ali mislim da ću izlazak posle kućnog druženja preskočiti, baš sam kilava.

macka maza i In-Greed volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni ove nase trudnoce skoro iste. Sa sve onim strahom sa pocetka trudnoce. Iskuliraj koji dan, pa ce biti bolje.  :wub:za bebicu dobru.

Lepo se provedi veceras!

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz, negde oko 25. nedelje pocinju bolovi od sirenja karlice i pomeranja kostiju kao priprema za porodjaj. Meni su se u svim trudnocama javljali u tom periodu, nedelju dve gore dole, najkasnije su se javili u prvoj trudnoci, mislim tek oko 27.

Ne vidim tikere, pa ne znam koja si nedelja, ali po secanju mi se cini da si tu negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad na kraju 25. nedelje. Moguce da je to.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!Da li se nekoj desava da ima osecaj da ce koza oko pupka da pukne?Od juce,oko pupka ima osecaj kao da se koza zategla i onako bezveze pece.

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh mene je u prethidnoj trudnoci tako pa sam se mazala kao luda samo da ne popucam..jel mazes nesto?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazem Striet i jos neku kremu.Ili ce koza da pukne ili su me bebci na to mesto baaas zategli :) Ne znam kako vi podnosite ovu vrucinu,ali meni je grozno,od podneva mi prvo gore stopala,cele noci mi je vruce,a jedva se okrecem u krevetu.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam blizu Kosutnjaka i stan mi gleda na severnu stranu pa nije jos pakleno u stanu. Ovih dana vlaga mi smeta..u 6 svako jutro se budim pa ako imam srece zaspim opet. Inace mi je sve nesto tesko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama iznad kuce borova suma,i nikom oko mene nije toliko toplo.Verovatno hormoni lude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, meni je trenutno slican osecaj oko pupka. Osecam i neki pritisak i zatezanje, mozda ce ga beba izgurati napolje ili ona planira da izadje kroz pupak koliko gura :D

Mi se jos po ovoj vrucini selimo ali osim otecenih nogu nemam drugih smetnji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam ,mozda si u pravu,mozda planiraju kroz pupak da izadju :D Nama majstor za krecenje dolazi tek posle 15-juna,a ja se tad selim kod majke dok on zavrsi B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!Da li se nekoj desava da ima osecaj da ce koza oko pupka da pukne?Od juce,oko pupka ima osecaj kao da se koza zategla i onako bezveze pece.

ja imam takav osecaj a Tek Sam 18 nedelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preživeh ja devojačko sinoć i danas selo kod mojih. 

Mrtva sam umorna, ali me manje boli trba, izgleda da utrogestan deluje, jer ja se odmarala vala nisam ova dva dana. 

Ja još ne mogu da se naviknem na činjenicu da ćemo imati ćeru, još mi je to neverovatno, toliko sam se bila spremila na dečaka. Toliko o mom osećaju, za Duju sam mislila da je devojčica, sad bila ubeđena da je dečak.

Ne boli mene koža oko pupka. U prvoj trudnoći nijednu striju na stomaku nisam dobila, samo po nogama (iza kolena najvše) jer sam se baaaš mnogo bila ugojila. Sad se manje gojim pa strija nemam, ali možda se pojave na stomaku, ne mažem se uopšte, ničim. Smara me po ovoj vrućinčini da se lepim onim masnim kremetinama. 
Ono što mene u ovoj trudnoći muči a u prvoj nije su proširene vene. Svako malo ugledam poneku novu i plašim se šta će s mojim nogama biti do kraja trudnoće. To me baš smara, i jer boli a i estetski je bez veze. 

kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preživeh ja devojačko sinoć i danas selo kod mojih. 

Mrtva sam umorna, ali me manje boli trba, izgleda da utrogestan deluje, jer ja se odmarala vala nisam ova dva dana. 

Ja još ne mogu da se naviknem na činjenicu da ćemo imati ćeru, još mi je to neverovatno, toliko sam se bila spremila na dečaka. Toliko o mom osećaju, za Duju sam mislila da je devojčica, sad bila ubeđena da je dečak.

Ne boli mene koža oko pupka. U prvoj trudnoći nijednu striju na stomaku nisam dobila, samo po nogama (iza kolena najvše) jer sam se baaaš mnogo bila ugojila. Sad se manje gojim pa strija nemam, ali možda se pojave na stomaku, ne mažem se uopšte, ničim. Smara me po ovoj vrućinčini da se lepim onim masnim kremetinama. 
Ono što mene u ovoj trudnoći muči a u prvoj nije su proširene vene. Svako malo ugledam poneku novu i plašim se šta će s mojim nogama biti do kraja trudnoće. To me baš smara, i jer boli a i estetski je bez veze. 

kad god si u prilici dizi noge na zid. Ja nemam prosirene ali imam debele i izrazene i bole me leti kad oteknem od stajanja..dizanje nogu mi bas ublazi taj uzasan osecaj

 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko zna koliko se ceka rezultat Nifty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos drugarice. Mi u subotu bili na uz,sve je super ,17 smo nedelja,mamina beba ima 180g,rastemo.:wub:

Sta radite,sta ima novo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Добро вече даме:) ми чекамо у Јевремовој хематолога Миљића :) Виктор мами за месец појео хемоглобин...а мама иначе месождер, од почетка трудноће не може да поднесе месо :(. Данас сам једва нашла малу бочицу сока од нара у ДМ, а и она око 400 дин за 300 мл. Златна нам изађе дијета тако...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pupsik koliki ti je hmg?  I meni je u ocajan u ovoj trudnoci,a  meso ne mogu da pomirisem,uopste los mi je apetit skroz.

Za sta je dobar nar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko zna koliko se ceka rezultat Nifty?

10-15 dana

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pupsik koliki ti je hmg?  I meni je u ocajan u ovoj trudnoci,a  meso ne mogu da pomirisem,uopste los mi je apetit skroz.

Za sta je dobar nar?

nar I sok OD njega Si dobri za hemoglobin. On je meni 116 (ref vrednosti 120) hematolog rekao Da je Taj nivo normalan i prepisao sad Da produzim Sa natabiolom a Da od 24 nedelje tek pocnem Da uzimam feroglobin capsule. Octavio je Na svaki slucaj pronizon od 5 mg svaki drugi dan i Fragmin 2500 x1. U 24 nedelji Treba Da uradim EHO Doppler fetoplacentarne I uteroplacentarne cirkulacije. Moze li se to uraditi drzavno I Gde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a meso crveno moramo Da jedemo :) iako za cudo Nam se ne jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pupsik, krvna slika se dosta izmeni u trudnoći i odskače od normalnog. Gvožđe prvo opadne i to zaista nije za alarm, niti treba da se nešto posebno oko toga cimaš. Jedi šta ti se jede, ne opterećuj se. Ja sam u prvoj trudnoći uzimala supelmente, na sve moguće načine unosila gvožđe iz hrane, isti mi rezultati bili ako ne i gori nego sad. 

pupsik i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pupsik bas cu uzeti sok od nara.

Meni doplere radi moja dr privatno,ona to proverava,posebno u devetom.

Imas li trombofilije pa koristis fragmin?

Ja pijem feroglobin,meni je u obe trudnoce hmg bio do kraja 145,sada117. Gvozdje oko 32 do 8 meseca,onda padne na 12,sada 7:(. Smor.

A apetit mi je bas los. 

Izmenjeno od strane Tijanaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,sinoc bili na kontroli,bebci rastu :) Jedan 770,a drugi 860 gr.Obojica karlicno,vidim da im moja besika i grlic sluze kao odskocna daska :DDo kraja nedelje da odradim laboratorije i ostala cudesa.Gorusica svakim danom sve gora.I da se pohvalim,grlic je u mnogo boljem stanju.Mogu po malo da setam :D 

miliccam, Lena 77, pupsik i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.