Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro svima izvinjavam se.sto pisem ovde jer.na.drugoj stranici ne odgovara niko..7.5 imala sam mengu do 11.5 15.5.17.5.21.5.25.5.26.5 imala sam odnose ne zasticenje imama jakooo bolnih grudi , mozda vec nekih 12_13 dana i bol u stomaku ..e sad juce uvece dobila sam par tackica krvi ko je sada nemam vise ..dali je to trudnoca ili ja umisljam dali se vaama isto tako desilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene pa suprotno,bebe su sitnije.Pokusavam da se ne opterecujem,posto uz zna da gresi,samo da oni lepo rastu,a kilazu ce nadoknaditi :) Sanci,dok ti ne izostane ciklus ne mozes znati.Par dana od kasnjenja ciklusa uradi test,ili BHCG iz krvi,on ti je sigurniji od testa.Nemoj razmisljati o simtomima,kod svakod su razliciti,ja nisam imala apsolutno ni jedan.Srecno!

pupsik, miliccam i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daa ali ja to nikad imala nisam samo u trudnoci..i zatoo mi je sve cudno i zabrinuta ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mi mozemo da ti kazemo, osim - mozda jesi a mozda nisi trudna? Simptomi su kod svakog razliciti, a jedini sigurni pokazatelj je beta.

neca79, miliccam i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nike tacno da ti niko ne odgovara, napisale lepo zene da je rano za simptome. Ako imas simptome, onda noje rano ni za test. Jer simptomi i nastaju rastom bete i hormona, tako da, jedini nacin da se smiris je da izvadis krv.

Lena 77, neca79 i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saamciii uradi test ili odi do labaratorije i uradi betu hcg. To ti je najpouzdanije. Da odes kod doktora previse ti je t rano ništa se neće videti jos. Kod doktora odi tek oko 20.juna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica je od samog pocetka malo veca, tj duza i ima vecu glavicu (sva je na tatu) a po tezini je prosek (to je na mene :D).

Generalno to je samo statistika i ne znaci nista. Kao sto mi svi nismo isti tako nisu ni bebe. Svaka raste svojom brzinom. 

E sada uglavnom je prirodni porodjaj malo tezi ako je beba krupna, ali opet juce sam upoznala zenu koja je prvo dete od 5kg rodila prirodnim putem i sve bilo ok. Nema pravila. 

 

 

pupsik i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja rodjaka rodila prvo dete od 5kg,verujte a nije rekla ^_^ Ma najvaznije je da su zdravi,a kilaza je diskutabilna ;) Inace ,danas je mm-u i meni godišnjica braka,nadam se jos mnogo ovakvih lepih godina sa njim :angel:

svejedno, pupsik, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugarica,castim tortu danas mi je rodjendan,27:lol:. Ja danas otvorila bolovanje

Moja beba 10.maja imala 72g. :wub: Jedva cekam sledece nedelje kontrolu.

Meni su obe bile krupne  4100,60cm Una , Nora 3990,52 cm. I porodaji brzi i za pozeleti.

Nema pravila nekada zene teze prodju sa manjim bebama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam bila na UZ, bebac je super i ima 220 gr,dugacak 17 cm :D 17 nedlja + 5 dana. Sve je super, gledala pupcanik,posteljicu...kaze da je sve odlicno. Panorama test je pogodio tj bas se vidi pisa....kad sam i ja videla?! :lol: Dogovorile se da u julu dodjem na kontrolu i tad cu na godisnji,a od avgusta cemo bolovanje. Dobila neko gvozdje za nizak hemoglobin. Ugojila sam se 1 kg (za sada), i najbitnije da se super osecam jer su pre 2 nedelje otprilike prestale mucnine i povracanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slicni smo :) samo NAs dugacak i mrsav :) a panorama nije pogadjala :) genetsko istrazivanje jedino tacno Moze opredeliti pol Jos dok je blastocista :)

Tijanaaa i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slicni smo :) samo NAs dugacak i mrsav :) a panorama nije pogadjala :) genetsko istrazivanje jedino tacno Moze opredeliti pol Jos dok je blastocista :)

Ne znam, meni su rekli da moze kad god. Ja sam radila u 13 nedelji Panoramu. Ma bitno da je sve superiska :D

Tijanaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam nifty nestepljivo..valjda ce do utorka stici.

Mene jos muci nadutost u stomaku tokom celog dana a uzrokovana jelom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tijanaaa srecan rodjendan sa zakasnjenjem :wub:

Tijanaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, meni su rekli da moze kad god. Ja sam radila u 13 nedelji Panoramu. Ma bitno da je sve superiska :D

нисам се добро изразила по српски. Генетски тест показује пол од тренутка када се споје јајна ћелија и сперматозоид  и до краја живота а и после њега:) у смислу то није нагађање него једини начин да се сазна пол 100% :)

neca79 i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta radite zene..kako ste danas...ja tek danas pocinjem biti trudna u glavi...do sada toliko obaveza i ove operacije pa nikako da se opustim i uzivam.

Mesec dana sam prosla bez krvarenja..i samo par dana prosle nedelje sam imala jace kontrakcije...tako da sam od danas pocela malo da vezbam

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, mene prekjuce i juce bas jako boli stomak uvece, jaki kao menstrualni bolovi. Mislila sam da je zato sto sam se preforsirala, ali evo i jutros me docekase, a nocas sam jedva zaspala koliko me bolelo. E sad, znam da su neki bolovi normalni, ali uopste se ne secam koliko i kako. Malo se brinem sad vec. Jel' boli nekog jos ovako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, moja doktorka mi je rekla (posto je ja zovem na mobilni čim imam neke jače bolove), da legnem na ledja, podignem noge sa savijem kolenima i popijem Mexalen. I da odmorim. Sve je to normalno dok nema krvarenja. Imala sam i ja bolove, koji su me i u trećoj trudnoći plašili kao da sam prvi put trudna, ali definitivno se ispostavilo da je doktorka bila u pravu. Najviše sam i imala bolova u trećoj trudnoći jer sam se i najviše iscrpljivala 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je tako bolelo 3 dana jer sam se preforsirala..to su bile te kontrakcije. Ubacila sam pored utrogestana i magnezijum..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg,i mene je bolelo u drugoj trudnoci kada se premorim,uzimala sam Magnezijum i odmah bih legla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg,probaj i na levoj strani sa jastukom izmedju nogu da lezis.Ja imam kontrakcije,par u toku dana,ali stomak ne boli.Necu da se pravim pametna,ali da li te ne muce nesto creva ili bubrezi?U svakom slucaju bolje pravac kod dr ako se nastavljaju ti bolovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sad se setih,bila sam 26. nedelja,na moru,krenuli strasni bolovi praceni konttakcijama,umrla sam od straha,a ispostavilo se da su svemu krivi zatvor i creva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si sada Mardz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, mene prekjuce i juce bas jako boli stomak uvece, jaki kao menstrualni bolovi. Mislila sam da je zato sto sam se preforsirala, ali evo i jutros me docekase, a nocas sam jedva zaspala koliko me bolelo. E sad, znam da su neki bolovi normalni, ali uopste se ne secam koliko i kako. Malo se brinem sad vec. Jel' boli nekog jos ovako?

Da nisu bakterije? Nalivaj se vodom, ne moze da ti naskodi. Mene cesto ti bolovi zezaju, sad jos cesce. Kad sam pitala dr, rekao je da je to normalno u ovom periodu, da je bitno da nemam kontrakcije. A u prvoj trudnoci u 6.mesecu sam imala jace menstrualne bolove i tad mi je rekao da prestanem da se junacim, da odmaram i da su noge kad god sednem podgnute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.