Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

ja zasad pu, pu, osim boli u krstima (Kao Da mi je neki nerv prikljesten) druge tegobe nemam...cak I ne osecam pospanost I malaksalost od nizkog pritiska...

Plusic, miliccam i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro da se upisem  ovde.

Ja se ove nedelje namucih ,dijareja koja ne staje ni od cega. Sva sreca beba mi je dobro. Ali sam ja malaksala i izmrcvarena.

neca79 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ovo stanje nije Samo Danas. Nego vec nedelju Dana. I merim pritisak svako vece oko 21 sat

Meni ceo zivot ne prelazi 100/60,ne brini...nije to tako nisko uopste. Pojedi nesto slano,ja ne jedem supu iz kesice ali kazu da je ona najbolja za to. Cak sam od dr dobila savet kad mi padne na 80/50 skuvam caj od nane i ubacim kasikicu soli i kasikicu secera pa popijem. Bolje da ti je nizak,nego visok...

kao sto si napisala ,nemas vrtoglavice i malksalost sto znaci da si super....i nemoj da meris svako vece,tako se opterecujes nepotrebno

Izmenjeno od strane Lena 77
miliccam i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice da vam mahnem :)

Mi sutra ulazimo u 25. nedelju.

Jutros se probudili, ja osecam tumbanje po stomaku a beba se okrenula poprecno i stomak mi se izdeformisao, tacno joj iskocila glava sa desne strane :D mm gleda i ne veruje, ja u soku :wub: Ovo mi je prva trudnoca pa su mi ovakvi detalji bas fascinantni, svakog dana nesto novo. 

pupsik, Tijanaaa, Plusic i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to sa sinom nisam nikad imala. Taj se nije mnogo ni mrdao, taj se ne mrda ni dan danas ako ne mora. :lol::wub:

Prosto se plašim kakav će ovaj vrtirep biti kad se rodi i kako ćemo usaglasiti ta dva temperamenta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, mislim da nema pravila. Bratanica je bila mirna kao bubica, skoro da se uopste nije pomerala u stomaku ,a sada sa nepune dve niko ne moze da je stigne, pravi je zvrk. 

Ja se nadam da ce moja bebica ipak malo vise spavati i malo manje skakati kada se rodi :D

 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ja se nadam da ce moja bebica ipak malo vise spavati i malo manje skakati kada se rodi :D

 

Milice ne brini,nece mnogo skakati kad se rodi :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to sa sinom nisam nikad imala. Taj se nije mnogo ni mrdao, taj se ne mrda ni dan danas ako ne mora. :lol::wub:

Prosto se plašim kakav će ovaj vrtirep biti kad se rodi i kako ćemo usaglasiti ta dva temperamenta. 

A vrtirep u stomaku, vrtirep do polaska u skolu. Bas ovo iskustvo sto milicam prica, retko mi je stomak bio okrugao...uvek nesto izboci. Nocu od njegove "zurke" nisam mogla da spavam. Sad ne mrda, ako ne mora. Kad me pitaju sto je tako miran, kazem potrosio se kad je bio mali :D

V premiran u stomaku, toliko, da sam isla 2 puta na pregled samo da pitam je li sve ok, zbog predhodnog iskustva. Miran i dok nije propuzao. E posle ga niko nije mogao zaustaviti, uvek je u akciji:D

vaskrsija i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod mene je nesto slicno bilo, mada mi je sin ipak nekako mirniji od cerke...mislim mirniji :D (to se ja tesim, mozda je ipak ono blazikarakter bolji opis). Sada sta ce biti, to cemo da vidimo. Ipak je lakse kada se dete mrda u stomaku, nekako znas na cemu si...mislim meni je barem tako :D. Kad se prelazi u treci trimestar, u kojoj nedelji. Ja kao da sam prvi put trudna sve sam zaboravila hahhah

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sedmom mesecu, to mu dođe valjda 27. nedelja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da se oglasim :) Sinoc bili na kontroli,bebci rastu,jedan 600gr,a drugi 500gr.Inace smo 23+3,i jednan bebac je malo manji od drugig,ali dr smatra da nije zabrinjavajuce.E da,ono sto je zabrinjavajuce,je grlic.Skratio se i uloziv,i naredjeno mi strogo mirovanje.A ja u poslednjih dve nedelje bas nisam pazila,opustila sam se.E sad sedim kuci i izigravam fikus,ne mrdam !Nadam se da do sledece kontrole ,za tri nedelje,da se grlic vrati i popravi!

Plusic, Lena 77, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Oblacak a bas ti ovog trenutka pisem , posto te dugo nije bilo u nasem ´´kraju´´. Super za bebice, fino napreduju. A ti zeno lepo odmaraj sada ;)

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu da mrdnem !Idem samo do kupatila i nazad.Stvrano sam preterala zadnjih nedelju dana!Prethodna tri dana sam non-stop sedela,isla svuda,pakovala neku obucu i odecu e sad lezanje!

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da te pitam, jel ste vec izabrali imena? (ako si vec pisala oprosti, trudnicki mozak) :)

Kako je to imati dve bebice u stomaku? Jel lupkaju u isto vreme? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesmo,Nikolaj i Damjan!Oprosteno,u istom smo sosu :D Osecaj je divan,sreca ali i strah i neizvesnost,samo da njima bude dobro.Lupkaju non-stop,jedan pa dugi,e kad krenu istovremeno,to je haos.Inace je jedan karlicom a drugi glevicom na dole,cudo po stomaku prave.Kako si ti?Imate li ime?

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepa imena bas! 

Ja pored ove moje gimnasticarke ne mogu ni da zamislim jos jednu bebicu i dodatno lupkanje :D

Dobro sam (da ne ureknem sada pa da me svasta strefi) , nemam nekih simptoma/tegoba , radim do kraja juna onda se bacam na sredjivanje. Za dve nedelje mi rade OGTT i tako.

 A oko imena se jos uvek dvoumimo, bice Mila ili Lara. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,ili dobar dan :D! Lena super!!!Kako ste mame od jutros?Konacno sam naucila da spavam lepo na levu stranu ;) Juce sam se ocigledno prejela tresnja,od jutros samo visim u kupatilo.Strah me i da odem da ne nsguram kontrakcije.Luda zena :D

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim, stigao je Panorama test i sve je u redu...imacemo batu :wub:

super! Puno Bata svuda :)

Plusic i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super! Puno Bata svuda :)

Kod mene se u familiji zaredjale curice,cak mi je sestra dobila trecu curicu u februaru...mislim da sam prekinula niz :D

A sad treba smisliti ime,pojma nemam.... :lol:

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela da se gojim, a vala i jedem, šta ću kad sam non-stop gladna. -_-

Bebac se ne smiruje, i dalje je karlično okrenut, raste, luduje. 

Uživam sa starijim sinom, mazimo se i volimo i baš se radujem što ćemo sad da imamo još jednu osobu za voljenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto i ja Mardz,stalno sam gladna :D Malo izbegavam testo i slatko zbog zeludca i kiseline.Ali slosi mi se ako nista slatko ne pojedem!

pupsik i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se u familiji zaredjale curice,cak mi je sestra dobila trecu curicu u februaru...mislim da sam prekinula niz :D

A sad treba smisliti ime,pojma nemam.... :lol:

ја још од кад сам на први поступак ишла  желела сам да назовем децу Виктор и Викторија :) моје победе највече.   Прва беба је била девојчица, ал ето...сад је anđeo.  Sad je dečak pa hoću da bude Viktor. Svekrva kaže suviše ozbiljan uz ozbiljno prezime, ko da  je doktor ili direktor :) muž zeli Mihailo ko najobrazovaniji srpski car... videćemo dal ce mi ustupiti...

Lena 77, miliccam i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice, jel uzivate u lepom vremenu?

Mi se spremamo za vencanje (nase gradjansko) u ponedeljak. :wub:

Haljinu sam kupila pre 3 nedelje (velika greska) u nadi da mi stomak nece puno porasti medjutim, nasa devojcica je resila da puno klopa i da se i ona vidi na svim slikama.:D

U haljinu ulazim, ali se skratila. Nekada je bila do kolena…

 

pupsik, svejedno i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice, jel uzivate u lepom vremenu?

 

Mi se spremamo za vencanje (nase gradjansko) u ponedeljak. :wub:

 

Haljinu sam kupila pre 3 nedelje (velika greska) u nadi da mi stomak nece puno porasti medjutim, nasa devojcica je resila da puno klopa i da se i ona vidi na svim slikama.:D

 

U haljinu ulazim, ali se skratila. Nekada je bila do kolena…

 

 

 

Cestitam! Divno,neka raste...a neka je i haljina iznad kolena :D

Tijanaaa, miliccam i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.