Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@Lena 77 dobro nam dosla! :D

Kada ti je termin? Hoces da se upises na temi spisak trudnica?

Hvala puno!

Upisala bih se ali nisam propratila gde treba? Jel ima tema pod tim nazivom? Termin mi je 8.11. :D

miliccam i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima tema, upisala sam te i tagovala pa ćeš videti. ;)

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su vam bebe aktivne u stomaku? 

Ja sam uvek mislila da žene preteruju kad kažu da ne mogu da spavaju od bebe, da ih lupa, gura... 

Moj Dule bio kao leptirić, javi se kadikad samo da znamo da je ok i nastavi da dremucka, nisam ga osetila. 

Ovo sad je pakao... Ne smiruje se, ne znam šta više radi, non stop se vrti, skače, okreće, već sad ne mogu da se namestim, kako će mi biti do kraja živa nisam. 

Lena 77, pupsik i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je bas aktivna, ja ne znam kada ona spava kada je bas cesto osecam kako se okrece i skace. Nadam se da ce vise spavati kada se rodi :D Sinoc me je sutirala, videlo se i spolja kako mi se stomak pomera. Evo i sada, kao da zna da je ogovaram... :wub:

Inače, negde sam pročitala da je beba najaktivnija od 22. do 28. nedelje pošto još uvek ima puno mesta za akrobacije. 

Margaritta i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko su vam bebe aktivne u stomaku? 

Ja sam uvek mislila da žene preteruju kad kažu da ne mogu da spavaju od bebe, da ih lupa, gura... 

Moj Dule bio kao leptirić, javi se kadikad samo da znamo da je ok i nastavi da dremucka, nisam ga osetila. 

Ovo sad je pakao... Ne smiruje se, ne znam šta više radi, non stop se vrti, skače, okreće, već sad ne mogu da se namestim, kako će mi biti do kraja živa nisam. 

jedva Cekam tvoje "slatke muke"  :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj beban je bas krenuo aktivo da shutka i gurka, nekad me prepadne :D  Poceo je jos ranije, ali su se slabo osecali, sad je vec azurniji i po pitanju moje besike. Kulturno se nalakti i uziva... To sto ja odem u kupatilo i ne  uradim nista to je samo moj problem. :D:D:D 

Kako ste vi? Kako podnosite ove promene vremena? Ja bih samo spavala. Prija mi kad temp ne prelazi 25 stepeni, a i vise mi je odgovara kad je za neku setnju, posto decak D. hoce u park, setnju itd.. Pa ja onda sa njim redovno setam :)  

Jasam, miliccam i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tacno danas osecam kako je dan kilav, da i bebi prespava ceo. Javi se tu i tamo, ali tacno i njega ovo vreme smorilo. 

Anon, kako se osecas povodom grize savesti? Ima li toga vec, ili ne jos? Mene nekad uhvati neka tuga, ali u vecini sam ok. 

Ima li ovde jos neko kome je ovo drugi bebac?

Anonymous i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grize me savest iz ugla da ne posvecujem dovoljno vremena muzu i sinu, a kako ce tek biti kad dodje beba ne znam... Gledam da se nekako optimizujem, ne ide mi bas nesto. I to me cini tuznom. Kad se posvetim sinu, onda muz ispasta, i obratno, ne mogu da nadjem nekako da svi budu happy. A ti?

Jasam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' D ne ide u vrtic? 

Ja se izmedju muza i sina nesto ne rastrzem, Dule je u 9 u krevetu i sve vreme nakon toga je samo za nas dvoje. Ali mi dosta vremena zajedno provodimo vrlo konstruktivno i zanimljivo, pa i to ubrajam u zajednicko posvecivanje. Duletu se vec sad manje posvecujem jer prosto fizicki nisam u mogucnosti da ga nosim nekad, da se s njim igram na podu... Ali najvise me grize savest sto se plasim kako ce doziveti da vise nisam samo njegova mama, sto on zna cesto da naglasava, sto moram u "volim te najvise na svetu" da dodam "i batu" i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kakva sam mene ce to da uhvati kad se porodim. Tako je bilo i kad sam L rodila. Mislila kad cemo mm i ja ponovo moci da se posvetimo jedno drugom. Sve mumlala u sebi Balasevicevu pesmu nedostaje mi nasa ljubav. :rolleyes:Luda zena. Sreca drzalo me nekoliko dana. Al to prepisujem postporodjajnom stanju. Sad mi nekad nedostaje nosanje mog velikog decaka, ali sta da radim kad ne smem. I on nekad kaze "jedva cekam leto da se beba rodi da smes da me nosis". I kad mu kazem da je moje sunce, on uvek doda "i beba je":wub:

Margaritta i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelicu, bas to, posebno se plasim kako ce biti kad se porodim. Em hormoni, em velika promena, em mom Duletu tad rodjendan... Ma raspascu se verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grize me savest iz ugla da ne posvecujem dovoljno vremena muzu i sinu, a kako ce tek biti kad dodje beba ne znam... Gledam da se nekako optimizujem, ne ide mi bas nesto. I to me cini tuznom. Kad se posvetim sinu, onda muz ispasta, i obratno, ne mogu da nadjem nekako da svi budu happy. A ti?

eeeeee si razmisljala da svakome nadjes siterku a ti uzivas ;) nisam jos u drugom polugodju al polako se pripremam pa gledam sta koga muci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' D ne ide u vrtic? 

Ja se izmedju muza i sina nesto ne rastrzem, Dule je u 9 u krevetu i sve vreme nakon toga je samo za nas dvoje. Ali mi dosta vremena zajedno provodimo vrlo konstruktivno i zanimljivo, pa i to ubrajam u zajednicko posvecivanje. Duletu se vec sad manje posvecujem jer prosto fizicki nisam u mogucnosti da ga nosim nekad, da se s njim igram na podu... Ali najvise me grize savest sto se plasim kako ce doziveti da vise nisam samo njegova mama, sto on zna cesto da naglasava, sto moram u "volim te najvise na svetu" da dodam "i batu" i tako.

D je isao u vrtic, ali zbog nesuglasica sa njima u vrticu je povucen, nije ispisan, a posle sam ostala i trudna, pa je dobro doslo zbog virusa da ne ide :)

O tome kako ce da dozivi da nisam samo njegova mama nisam razmisljala, posto on non stop pita za bebu, i prica i o njoj, i tera me da jedem vitamine, i bas bas je zainteresovan za sve. Ide sa nama na UZ. Dao je i bati ime :D Sargarepa xD i tako, nadam se da tu nece biti problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene.Danas sam usla u prvi trimestar.Mucnine nisu prestale jos imam i glavobolju i dijareju,ali sve su to slatke muke.Pozdrav svima

miliccam, pupsik i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic, dobro dosla :D taman nam se povecava drustvo u drugom trimestru. 

Procice i te mucnine, a glavobolja i dijareja ne znam koliko su ucestale, ja ih npr jos uvek imam ponekad. 

Uzivaj u slatkim mukama ;)

Plusic i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene.Danas sam usla u prvi trimestar.Mucnine nisu prestale jos imam i glavobolju i dijareju,ali sve su to slatke muke.Pozdrav svima

Bravo Plusic! I kod mene su jos prisutne mucnina i povracanje...malo se proredile ali trajuuuuu. Kazu prestaju u 4 mesecu ali nikako jos,apetit 0 bodova :mellow:

Plusic i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da mahnem, bili na ekspertskom, sve je super, bebi ima 400 grama i, po svemu sudeći, ipak će nam pol bebe koju čekamo do kraja ostati iznenađenje. Sve je to lepo, ali ja ne volim iznenađenja. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice jos neki ultrazvuk. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće, ali ja privatno stvarno više ne mogu da idem, a moja dr državno ne voli da se to pita i da gleda, pa ja nešto ne mogu ni da je zapitkujem. Tako da - obrni - okreni, ili ću iskeširati još koji uz, ili ću biti strpljiva. Prvo ne mogu, drugo isto ne mogu. :) 

Lena 77 i Anonymous volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali moras. ;)

A sto se mora, tesko je, ali se mora. Bla, bla, bla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro dame. Nizak pritisak I visok puls... ne osecam tegobe Ali Dali je to zabrinjavajuce? Puls I do 95 a pritisak I ispod 100/60...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! 

Pupsik, ja sam od početka trudnoće imala nizak pritisak , a u drugom trimestru je još pao i sada mi je stalno 100/60 , doktor kaže da to nije strašno. Mnogo je opasnije kada je visok pritisak. Meni su rekli čim se probudim da pojedem i popijem nešto, pošto sam imala nesvestice. 

A za puls stvarno ne znam. 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro dame. Nizak pritisak I visok puls... ne osecam tegobe Ali Dali je to zabrinjavajuce? Puls I do 95 a pritisak I ispod 100/60...

Nije zabrinjavajuc ali pojedi nesto slano...ja konstantno imam nizak i sad na zadnjoj kontroli bio 80/50. Doktorica kaze da je visok za zabrinjavati se ali nizak ne....

A puls je normalno visok kod niskog pritiska jer je srce pod vecim opterecenjem da napumpa krv...

Sve je to normalno...

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo stanje nije Samo Danas. Nego vec nedelju Dana. I merim pritisak svako vece oko 21 sat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam nizak.Zadnji put kad mi je dr merila bio 90/60,a srcani otkucaji 98obicno.Ona kaze da pored utrogestana i to moze biti razlog za nesvesticu i pospanost.I ja praktikujem cim ustanem klopa,jer malisa odmah protestvuje mucninom:)A sto se apetita tice moj je u pocetku bio sjajan,sad kako imam glavobolje slabo.Cak ne jedem ni grickalice ni torte.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.