Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala Cipelic,pisacu tamo ,mozda se neko i javi.

koja si nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam videla na drugoj temi. Jer tamo i pise da je bitno da ih nema na pocetku trudnoce, do 16.nedelje, a ti si 18. Opet i to umiruje. Bice to sve super, al razumem brigu. Nemoguce je da ne brines.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacu,sledece nedelje idem privatno kod mog dr. na uz,i videcu i s njim.A oko dvadesetog aprila bi trebali da idemo na ekspertni.Sad da vidim s njima da li je potreban jos neki test,ako ne krenu da se smanjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Skuvala sam kaficu, pa izvolite. odvela L. u vrtić, J. je posle podne u školi, otišla da dam krv, urin i urinokulturu sam odmah dala, da proverim i ostaju mi još brisevi do 12.4. da imam rezultat. Oblačak, biće to sve ok, nemoj puno ni čitati po netu, nego prati na kontrolama i kad uradiš ekspertni, doktor će te dalje usmeravati i pratiti. Tako meni sa onim miomom, čitava panika i pometnja mi se stvorila i strah za bebu, a uspostavilo se da ga nema i da se to verovatno kontrakcija prikazala, koje inače u ovom drugom trimestru gotovo i da ne osećam hvala bogu, za razliku od prvog trimestra.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Ja sam od jutros smuljala neku masku za suvu kozu lica. A maska u svom sastavu ima kakao. Mm se prestravio kad me je video:D, jos tek otvorio oci. A svi smo prehladjeni strasno. Mene i L vec nekoliko dana drzi, a mm sastavilo juce na poslu. Valjda ce proci do vikenda, imamo neki rodj u igraonici pa mi zbog L da moze da ide.

Oblacak, opet da je nesto opasno, kontam i da bi te dr istog casa uputila na dalje pretrage. Ovako ona tebi mora reci sta vidi, al rekla je da to nije ozbiljno.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i vama!Cele noci sam lose spavala,verovatno od stresa.Danas sam kao malo bolje.Veruj mojoj dr,i slazem se sa vama,da je nesto opasno,odmah bi me poslala na dalje pretrage.Nego ne mogu da ne brinem,ipak smo ove bebe cekali dugo,borili smo se za ovu trudnocu i one moraju da budu dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, ja bas ne znam nista o tome ali kao sto i sama kazes, da je opasno doktorka te ne bi tek tako pustila. Nema stresa, cuvaj svoje bebice i sebe, a one ce biti dobro na kraju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo se vratila iz Doma zdravlja, išla po deo rezultata krv i urin, a sutra ili prekosutra će urinokultura da bude. Ajde da kažem još se nekako drže rezultati, s tim što mi je hgb 114,ali se gvožđe drži na 16. U urinu ima malo bakterija i moraću više tečnosti zbog relativne gustine urina. Ostalo je ok, čak je i glukoza ok 3.7 (znači mogu da se bacim na slatkiše, mnogo više nego što mislim da mogu :-)

Cipelic i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svima nam hgb slican. I meni u urinu pise malo bakterija, al bas pijem dosta vode ovih dana. A dobila sam vaginalete zbog sekreta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, kakvo je ovo zatišje danas? Sutra planiram briseve ranom zorom, kako bih se vratila da spremam L.rođendan. U subotu će doći kumovi, babe, tetka, stric, pa moram nešto i da spremim.

Oblacak i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene nista novo, majem se po kuci, nista specijalno. Kod dr tek sledece nedelje, do tada se trudim da ne mozgam mnogo, nikad nista pametno ne zakljucim.

shana i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas porucila onaj ogroman jastuk za trudnice, posto nesto bas lose spavam a jadan moj dragi kaze ja kada budem stavila taj jastuk nema onda mesta za njega u krevetu. :D 

I neke kremice i spavacicu, sada jedva cekam da stigne. 

Oblacak, Bubu 2 i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kad smo kod toga, ja se uopšte ne mažem, kad pomislim na striet, muka me uhvati. 

 

shana i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao! Bila sam danas na komisiji. Nisam cekala, progurali su me napred. Ja striet stalno mazem. To i vitamine ne propustam. U prvoj trudnoci sam dobila dve male crtice kod pupka dva tri dana pred porodjaj. Sad jos nema nijedne nove. Marg ni meni se nikad nista pametno ne vrti po glavi pred uz. A nasla svoje postove iz prve trudnoce. Kao da nisam ja pisala, prosto ne verujem koliko sam bila ladovina za uz. 

Oblacak i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mazem kada se setim, uopste ne vodim racuna o stomaku, uzas.

Imace i ja sam kupila taja jastuk, baaas je veliki i koristim ga samo preko dana, nocu ne vredi, meni je ogroman, nista mi ne znaci. Valjda cu ga kasnije koristiti za dojenje i bebu, pa bar nesto. Inace kupila sam polako svedske i tetra, par bodica, garderobicu ya izlazak, i najkrupnije kupili smo nova kolica...jos jedno mesec dana pa cu i ostalo, posto mi od prvog deteta ostala samo stolica za hranjenje i sve stvari za devojicu, a sada je bata.

 

Oblacak i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, i ja isto. Išla jednom na 4 nedelje, da vidim bebu i to je to. 

Nikakvih tegoba, nikakvih briga. Bila ogromna ko slonica, švrćkala se, šetala, jela šta sam dohvatila, pila samo vitamine. 

Sad na lekovima, primam fraksi, pazim šta jedem, strepim pred svaki uz (na dve nedelje)... Ma nigde veze. Jedino što se i sada fizički super osećam, ali ja i to nekad protumačim kako "simptom da sigurno nešto sa bebom nije ok" pa se i tako uplašim.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas bila kod mame,tu mi sestra sa bebom,pa smo se malo mazile :wub: Sinoc sam se isplakala,i danas vec druga prica!I ja se mazem Strietom,ali planiram jos neku kremu da ubacim,imam izrazenu suvu kozu,i lako puca koza.Mada nisam optrecena sada strijama,zbog svega sto se desava,samo da su mi oni dobro.Sutra idem da dam bris,urin i kks,da budem spremna za kontrolu sledece nedelje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, dobro jutro! Danas sam u fazonu ljubav, cvece , prolece iako pada kisa.

Mislim da sam konacno osetila bebu :wub:

Danas sam 18+3 i vec par dana osecam nesto kao da se misic grci ili kontrahuje, sto se bas i ne podudara sa onim sto sam slusala/citala da bi trebalo da osecam. Nikakvi leptirici, mehurici ni mravi. 

Medjutim jutros , uspela sam da snuzujem alarm na mobu jedno 5 puta i na kraju me je probudio prirodni alarm u mom stomaku. Tacno sam osetila da se beba okrenula. Bice neki ranoranilac. :D

 

Bubu 2 i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, dobro jutro! Danas sam u fazonu ljubav, cvece , prolece iako pada kisa.

Mislim da sam konacno osetila bebu :wub:

Danas sam 18+3 i vec par dana osecam nesto kao da se misic grci ili kontrahuje, sto se bas i ne podudara sa onim sto sam slusala/citala da bi trebalo da osecam. Nikakvi leptirici, mehurici ni mravi. 

Medjutim jutros , uspela sam da snuzujem alarm na mobu jedno 5 puta i na kraju me je probudio prirodni alarm u mom stomaku. Tacno sam osetila da se beba okrenula. Bice neki ranoranilac. :D

 

izvini sto upadam, ali grcenje mogu biti kontrakcije, naglasi to dr na pregledu. Beba i jeste nesto kao mehurici, leptirici... (u tom periodu u kom si ti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana , trudna drugarica mi je rekla da ona oseca isto i da joj je doktor rekao da je ok i da je to beba, ali da ne osecaju svi isto. Hvala u svakom slucaju, naglasicu sledece nedelje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jutros bili da se bockamo,dala bris,urin,pa popodne da odem za rezultate,a u ponedeljak za rezultate brisa.Jutros rano me probudile bebice,sutaju,verovatno im ne odgovara kako spavam :lol:

miliccam i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam kakav je jastuk?Ja se razmisljam da ga porucim,ali prvo da prodjem ekspertni.Cele noci prebacujem jastuce izmedju nogu i ispod glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana , trudna drugarica mi je rekla da ona oseca isto i da joj je doktor rekao da je ok i da je to beba, ali da ne osecaju svi isto. Hvala u svakom slucaju, naglasicu sledece nedelje. 

onda izvini ^_^ nisam htela da te plasim, ja sam imala kontrakcije u drugoj trudnoci, takve kao sto ti opisujes, pa sam dobila utrogestan. Verovatno da ne osecaju svi isto, nisam ni ja isto osecala u dve trudnoce. Uzivaj u pokretima tvoje bebice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laki, drugaru, srecan ti rodjendan!:wub::wub::wub:

Vaskrsija super za veliku devojku.

Mi sad stigli sa pijace. Stavila burek da se  pece, a tamanim cvarke, gladna kao ker! Dve case vode od jutros popila, a nisam doruckovala. Kao posle cu i stigla do podne bez dorucka<_<. Juce bili na rodj, jedva mi guzica izdrzala toliko da sedim. Sva se ukocila. Jos malo i ustajala, al dzabe. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.