Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nemoj Nina da se plasis ti si vec poprilicno odmakla sa trudnocom. Verovatno je dobila varicele(ovcije boginje sto neko zove i velike a nisu velike jer se od velikih umiralo) a one druge su male boginje ili ti rubeole koje izgledaju kao osip jako sitne mada protiv njih se vakcinisu sad i nema ih. Ne znam koja vam je ta treca vrsta boginja prvi put cujem. 

Nadja ti mozda mislis na virusni osip koji se desava kao posledica temperature. Prosla sam to sa detetom bio je haos osut ali to brzo prodje, povuce se za koji dan.

ne znam, ali ovo su imale obe i trajalo je samo jedan dan. A imala mi je Luna i koprivnjacu uzrokovanu temperaturom, to je strava...sva je bila kao ispecena koprivom i obamrla, ni na sta nijje reagovala, uzas zivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj osip je i L imao posle visoke temperature. A jedno leto se stalno osipao, ja svaki put u dz pod sumnjom da su boginje. Otkud znam, kad budu plikici svuda. Kad meni dr u dz "vi bas zapeli da dobije boginje":huh:. Na kraju se ispostavilo da je osip bio od plazma keksa. Izbacili ga na jedno vreme i sad sme da jede.

A koprivnjacu mm dobije, ako je u kontaktu sa psima. Sva ledja i butine mu budu u plikovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste Uciteljice, bas tako, , kaze doktorka Varicele, odnosno Ovcije boginje, to su i inace boginje koje su karakteristicne za vrtic, a u vrticu  kod nje su svi imali u periodu od 01-08.03. 2017. Doktorka, doduse pedijatar je rekla baki i deki da ipak uradim antitela, mada su one opasne uglavnom u prvom tromesecju i pred porodjaj, sada ne bi trebalo da bude strasno, ja sam u 27 nedelji.

E sad ko zna, cekam sutra rezultate. Eeee sta me nece snaci

Bice sve ok ne brigaj draga :*

Nadjo to im je onda bio taj virusni osip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nina, i kod mog L. u vrtiću bila sezona varičela boginja. Kaže dr, bolje sad da ih preleži, ako sam ih ja preležala, nego beba kad se rodi, pa da je tako malu zarazi boginjama. Inače za to pitaću mamu, da vam ispričam, kako sam ja preležala u svojoj 27 godini. Testirala sam decu za upis u prvi razred i ušla majka sa budućim prvačićem i pita me da li sam preležala ovčje boginje, pošto ona misli da joj je sin dobio boginje, pa hoće nakon testiranja da ga odvede kod lekara. Pozovem ja moju mamu i pitam je, kaže ona, bože svašta šta me pitaš, naravno da si preležala i jedne i druge i zauške i bla, bla, kada i tvoja sestra. Kad ono prošlo jedno desetak dana ili dve nedelje i eto meni boginje izbile :-) Veselo beše. A J. mi je preležala varičele, dok L nije dobio od nje iako smo mi priželjkivali da sa tim završimo i što se njega tiče. Sad ne bi trebalo da se uopšte pojavljuju rubeole, ako su roditelji vakcinisali svoju decu. 

Izmenjeno od strane shana
MalaNina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji rezultati su stigli, kazu ovako trenutno nemam Igm at negativan, a  prelezala sam ih, ali sad rezultat Igg at je dozvoljeno do 100, ja imam 900, kaze sestra da je to dosta poviseno. Da me ubijete ako je meni sad nesto jasno.Doktorr radi ujutru,pa da dodjem. Malecka je preplakala dan, jer me nije videla, pa smo je ipak doveli kuci, sad ionako nista vise ne mozemo. Sve nesto mislim, pa koliko je trudnica bilo izlozeno virusu, a da i ne zna, a prelezale su....a koliko njih ima decu koja idu u vrtic,pa se nikom nista nije desilo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar nije igm trenutna izlozenost, a igg antitela? Po tome si ti prelezala i nemas trenutno boginje ni razloga za strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margarita bas tako, trenutno ih nemam, a prelezala da, ali kao ta prelezana antitela  Igg su jako visoka, po mojoj logici to je ok, sto vise znaci imam dosta antitela da stitim bebu, ali nemam pojma, sestra se mozda malo zeznula, kaze da je rezultat jako povisen-_-

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo nesto oko 500, 600, koliko se secam, ne mogu da nadjem papir. Nisam nikad cula da imaju gornju granicu za igg. Mislim da je sve ok, mozes da odahnes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U takvim slucajevima je bolje ne slusati sestre ipak...tako je moju kumu jedna naplasila da ima tumor i da nece moci da ima decu, a stvar je bila samo u tome da nije znala da cita nalaz...dr ju je posle napusio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina super za rezultate! Ma to, previse smo mi informisane za nase dobro.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da upadnem, da kazem mardz, da sam i ja osetila bebu sa 13 nedelja, a moja mama kaze da je u obe trudnoce osetila u tom periodu. cak i ako si imala sumnje sa 13 nedelja, sa 15 nema sanse da gresis, to je to. mrduljak. :wub:

MatroNadja i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Mardz tek sad vidim da si trudna.....divnoooo...bas sam se obradovala.

Nina i meni je cerka dobila boginje kad sam bila trudna sa sinom u sedmom mesecu.Ako si prelezala jako su male sanse se bilo sta desi.Da,uvek mozes izbaditi krv da budes sigurna.Nemoj briniti...znam da ti svasta prolazi kroz glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde steee!c0139.gif

Mi sad dosli od drugara. L je danas ceo dan bio napolju. Ulazio u kucu samo na dorucak, rucak i da se istusira i spremi. I sad nije usao u kucu, otisao kod brace. Al kad je lepo vreme, zao mi i da ne bude napolju. 

Nina kako devojka podnosi boginje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vreme je divno, samo neka potraje da deca mogu da uživaju po ceo dan. Moji sutra žele kod bake, mada mi malo nezgodno J. mi ide na ples, prošli vikend je propustila zbog takmičenja u šahu, sad bi bilo dobro da ode oba dana. Biće cimanje, nakon plesa da ih vozim da prespavaju,pa da jurim pre plesa da je pokupim od babe da stigne sutradan na termin, ali ajde samo neka oni uživaju. Beka lupka, voli kad čitam L. bajke, ona sve lupka i kada maze stomak ujutru i pričaju joj, kao da oseća i čuje, odmah ih otpozdravi šutom :-) Ja sam u razgledanju ponuda za more, pa ćemo videti šta doktorka misli o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u sredu isla na uz 22 nedelje teski smo 700 grama.Rezultati su ok,bakterija nema,ali opet pesak i tako u krug,od juce me je steglo grlo,nos,kasalj preslo mi od dece sva sam nikakva.

miliccam, Cipelic i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od mene.Evo da se javim, jutros sam bila na UZ, bebac je odlicno, cak i naredniji za koji dan po UZ, sto nismo ocekivali, imamo 890 gr, za sada je karlicno i dalje.Posteljica je I stupanj zrelosti, sto je za mene odlicno jer sam sa malom u  30. nedelji imala vec II na III, sada su bolji i protoci.

E sad sto se tice boginja, kaze doktor da ti ih jesi prelezaa, ali su ti antitela jako povisena, organizam ti se bori protiv virusa-_-Da  me ubijete ako razumem ista, i da odradim ponovo antitela za 3 nedelje da vidimo da li ce padati. Necu ni da mislim sad o tome, ionako sam nesto kilava ovih dana, sinoc mi se zapusio nos jedva sam zaspala i rglo isto pocelo, sad mi dodatno opterecenje i razmisljanje ne treba.Eleena , znaci i kod tebe ,kao i kod mene neka prehlada, da li od deteta ili promene vremena ili cak i alergijski rinitis,ko ce ga znati

Malecka ili Tackasta kako je zove deka je dobro, sva je u tufnama, tesko spava, svrbi je ,ali je disciplinovana i ne ceska se, tako da odlicno podnosi.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd objasnjenje za stepene zrelosti posteljice. Meni u nalazu sa euz u 23.nedelji pise da je posteljica I stepen. Dr to nije ni komentarisao, a sad vidim da Nina pise da joj je I stepen u 27. Kad se to gleda i kako i sta tacno znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Nina za bebana raste dusica lepa :wub: a za antitela ne brigaj verujem da ce biti sve u redu. 

Cipelic, i treba da bude taj stepen zrelosti posteljice u toj nedelji jer npr.kako se porodjaj blizi zrelost se povecava. Kad je IV stepen zrelosti treba beba da se rodi to znam. Znaci sto je sad mladja posteljica bolje :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic ,zrelost posteljice se prati izgledom,pa cak i prokrvljenoscu.Kada je prvi stepen,ona je mlada,zdrava,i beba se lepo hrani.Ako rano dodje u treci stepen zrelosti,moze doci do bebine patnje,a i beba jako slabo napreduje.Neke zene se porode i posteljica bude i dalje prvi stepen.Sustina je da ne bude dugo treci stepen.A da na zrelost posteljice jako uticu cigare,obicno kod tih zena,mnogo brze sazreva posteljica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je zene, ja sam recimo bila pusac, naravno u prvoj trudnoci sam prestala, ali znala sam da zapalim onu Carelia ultima, ponekad, onda sam radila do 8 meseca, nisam se bas najbolje ni hranila, dobila samo 1,5 kg do 28 nedelje, i moja posteljica u 30 nedelji je bila II/III, u u 36 vec III stupanj, bas zrela i beba je jednostavno prestala da dobija hranljive materije, u prevodu posteljica je potpuno izgubila svoju funkciju, tako da beba u 9.  mesecu uopste nije napredovala i ne znam sto se tada nije islo na raniji porodjaj ali dobro, Rodjena je sa 2690 gr.E sad poucena time, ja stalno pratim sve sto on napise , ali naravno i doktor sada pazi, tako da kontrolise na svakom UZ protoke, zrelost postejice , svakog meseca, krvnu sliku i D dimer pokazatelj zgrusavanja krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se cigareta tice, vec dve godine ne pusim. Uspesno i brzo sam ih se resila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od nas! Upravo sam ušla u kuću. Prvo vodila J. na ples, pa ih vozila kod bake. Jedva sam preživela onu gužvu u centru grada, presede mi vožnja. Nisam našla ni mesto za parking samo sam ih onako istovarila dushice mile i vozila nazad kući Tako da od 12.30 sam u kolima do sad. Hoću da odmorim, pa da ipak nešto uradim po kući dok nisu tu. Nina, Eleena, baš lepo napreduju bekane, super. Nina, šta ćeš ponovi antitela i traži da ti lepo objasne rezultat. Mislim da tu nema razloga za brigu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na objasnjenjima! :wub: to pojma nisam imala kad sta. 

I super za velike bebice! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I tako, poslu nikad kraja. Oprala sam zavese, posteljinu, ubacila zimske jakne i  kape, salove, rukavice, pod ugaonu, jorgane. Oprala neke ćebiće, što bih sad da uvučem u posteljinu, dečiju posteljinu, presložila neke igračke, izbacila neke plišane igračke i ne mogu više, dosta za danas. Posle mm da okači zavese i da spusti ovu ugaonu i još sutra da usisamo, pa da kažem ok za vikend. Sutra momci žele pre podne na sajam automobila, a nas dve devojke na ples, tj. ćera na ples, ja ću da šetam dok je na plesu ;-) Mora da sve skitate, ja ću sad mm da nagovorim da odemo u večernju šetnju do Ade ili na neki kej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene veliko spremanje ceka  sledeci vikend -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.