Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro zene,

i meni je placenta zadnji zid i dosta nisko, ali po mom doktoru to nije nista strasno i to bi trebalo kasnije da se podigne zajedno sa bebom (sada sam 15. nedelja). A grlic mi jos uvek nisu merili, to valjda u 20. nedelji. 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej trudnice, sta radite? Ja sad stigla od mog dr, nosila mu rezultate. Sve je ok i sto se njega tice, ali odnosi definitivno ukinuti. I i dalje ne preporucuje previse aktivnosti. 

vaskrsija i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno cipelic:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan ženice! Bravo Cipelić za rezultate, a za odnose će te se već nekako snaći :-) hihihi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo, ja zelju imam bas, ali kad pomislim na ove moje muke dole, vene i natecenost, dodje mi da placem,tako da i da mi nije zabranjeno, ne bih mogla. Jedva na gin. pregled i bris idem:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super za rezultate Cipelic :wub:

Ja bila kod dr i kaze sledece: da mirujem jer jesu kontrakcije krenule da otvaraju malo grlic uloziv za vrh prsta ali je i dalje dug sto je super. Kaze da sam super za drugorotku ali da odmaram sto vise da ne dodje  ne daj Boze do puknuca vodenjaka. Dobila sam Utrogestan pod stare dane da stavljam 2x200 mg i Magnezijum direct da pijem a narednih 7 dana strogo mirovanje( mada me znam kako cu to izvesti pored malog deteta) da se kontrakcije smire a posle mogu laganje setnje i kucne poslove da prosledim nekom sto je teze. Trazila da pogleda bebi besiku u zeludac zbog onog uvecanja sto je videla i kaze sad sve ok ipak se tad napio plodove vode. Sad je karlicno okrenut samo se vrti beban. Kontrola za 3 ned.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice , ti bese sledece nedelje  u Treci trimestar?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice, samo miruj. Sto vise na levi bok. I bez sedenja, ako sedis onda onako sa strane na bok. Veruj da pomogne. Ma ja sve sto trazi savijanje izbegavam. Muka mi je secenje i lakiranje noktiju na nogama. Iskuliraj malo, pa posle lagano. Meni to dr nikad nije gledao, ni u prvoj ni sad. Koliko dugo utrogestan da koristis? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha ja od sl.ponedeljka u treci trim ali ne znam ni sta cu tamo nema zive duse :D

Evo bas leksarim na levi bok vec mi je utrnuo :wacko: nisam ja navikla da lezim.Ma vala kucne obaveze oko ribanja, usisavanja preuzece muz a ostalo sto mogu ja kad prodje ovaj kriza sa kontrakcijama. Nije nista rekla do kad utrogestan. Mozda ona to ostavi do ulaska u 9.mes ko zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učiteljice, sad si lepo dobila sve važne informacije na pregledu, pa se lepo i pridržavaj toga, mada znam da je to teško. I meni isto rekli još od starta mirovanje, ali pored dva deteta, teško strogo se toga pridržavati, mada lovim kada god mogu.

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello! Je l' mi treba da se selimo u 3. trim? :D mislim da smo se odlucili za ime Malena...sad jos samo da razglasimo :D 

ova mala malena se celu noc suta a preko dana spava...samo da ne bude tako i kad se rodi...

miliccam i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadjooo ti si vec zrela za treci trim ;) ja jos malo. Jaw divno bitno da se ime zna sad :wub: i da ste zadovoljni. Moj beban je aktivan i danju i nocu na periode a narocito kad cuje batu onda skakuce haos :D

miliccam i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama, ja se tek preselila u 2. trimestar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma procice i taj drugi ;) 

Meni je bolje dal od utrogestana ili konstantnog lezanja ne znam ali javi se tek poneka kontrakcija jedino sto se ukocih od lezanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Sva sam ukocena. Ledja me bas bole. Izgleda od spavanja. Sinoc u 11 zakucala u dnevnoj,u pokusaju da odgledamo film pa se posle preselila u spavacu i jutros me momci pustili duze. E sta je zensko, ne mozes ni uzivati. :rolleyes:

Za drugi kazu da je najlepsi trimestar, mada meni ovaj nesto luckast bio. Tacnije 5.mesec. Potrefile se bakterije, bolovi, bolovanje... Al dobro, svesno smo usli u sve ovo. Ipak su ovo slatke muke. :wub:

Uciteljice  kombinacija oba ti pomaze. Ma videces posle ned dana koliko je lakse. Samo izbegavaj sedenje i lezanje na ledjima, jer bebi to smeta. 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me je iznenadilo ovo tvoje dobro jutro, ja budna od 6. :D

Jeste najlepsi trimestar , nema mucnina itd. ali nisi vise na pocetku a nisi ni na kraju vec nekako u sredini i imas jos dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ni blizu najlepsi, toliko mi je lose,kao da sam u 9 mesecu,kiselina me ubija svaki dan, pa pokusavam sedeci da spavam, a ne smem da sedim nisko je beba, pa me pritiska, jedva sam piskila danas,koliko mi je nisko.Sta li cu tek u 8 i 9 da radim.Mada po mom dokoru samo da dodjem do 9 meseca , onda cemo videti;)

Tako da mislim da ce mi najlepsi period biti 9 mesec. Sinoc su mi stigli i rezultati za D-dimer(sto pratimo zbog zgrusavanja krvi, trombofilije.Malo su poviseni, mislim u odnosu na referentne vrednosti za ne trudnice, za trudnice ne znam ni koliko bi trebalo da bude, tako da  cu u petak kod doktora, taman i za bris da pokupim rezultat.

Do tada lezanje.....i kuvanje.Bar to sad mogu :PBicu kao mecka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da na levom boku sam uglavnom pa kad se ukoci predjem na desni :D 

To se i ja mislim Nina ima ko mecka da budem :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče ;-) Sutra idem kod moje doktorke na zakazani pregled, ako mi se posreći da odmah završim, produžiću da uradim kontrolu antitela, ako ne moraću opet da planiram drugi dan za to. Danas se vozila sa E-2 mini busom i kad sam išla ka centru vozač kaže za trudnice besplatno, a kad sam se vraćala nazad kući, isto E-2, vozač mi naplati kartu i kaže ne važi više taj popust od septembra. Baš ću to da proverim, da li su stvarno ukinuli ili me ovaj vozač zeznuo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče ;-) Sutra idem kod moje doktorke na zakazani pregled, ako mi se posreći da odmah završim, produžiću da uradim kontrolu antitela, ako ne moraću opet da planiram drugi dan za to. Danas se vozila sa E-2 mini busom i kad sam išla ka centru vozač kaže za trudnice besplatno, a kad sam se vraćala nazad kući, isto E-2, vozač mi naplati kartu i kaže ne važi više taj popust od septembra. Baš ću to da proverim, da li su stvarno ukinuli ili me ovaj vozač zeznuo. 

 http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/148159/Vozacima-autobusa-koji-trudnicama-ne-naplate-kartu-preti-kazna.html

http://www.blic.rs/vesti/beograd/i-trudnice-u-gradskom-prevozu-moraju-da-se-validiraju-a-besplatnu-karticu-dobice-samo/g8byslz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jedno vreme je postojao pravilnik preduzeća ovih privatnih prevoznika da trudnice imaju pravo na besplatan prevoz, za GSP mi je jasno da moram da vadim bus plus, a za to mi treba kopija licne karte i doktorka da mi upise termin porodjaja i koliko sam trudna i da overi pečatom i onda odeš u bus plus i platis 250 din, i bla bla.Mislim stavrno toliki je problem da se trudnicama učini takva povlastica za besplatnu vožnju, pa to je najmanje nešto što svaki grad može. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana javi sutra kako prosla kontrola. :)

Moj beban danas bas razigran ne staje vala samo skakuce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učiteljice, hoću naravno, najviše me interesuje kako beba napreduje i da li vidi onaj miom koji je videla 2.2., pošto na 4d sad ništa ovaj dr ne pominje. Ja ceo dan nisam stala i sad hoću da malo odmorim, nisam ljudski danas ni osetila bebu, pa me zabrine. Ovaj  moj tiker kao da juri jedan dan više, moram to podesiti :-) 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto i ja. Danas ceo dan nesto radila. A jos me jutros ledja bolela. I beba se nesto primirila danas, al zato L posizeo. Sad u kazni, nema crtaca. Ja sad malo leskarila pa idem da mu dam veceru pa da ga spremim u krevet. Taja nam radi, pa mi i nema odmora puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.