Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

aha, mm i ja imamo svako svoje a devojcice i njegovo i moje, iz prakticnih razloga. Vida mi nije dosad padalo na pamet, u prethodnim trudnocama, a sad me je samo strefilo jednom dok sam nesto lezala i odusevila sam se i kako se slaze sa drugim imenima (Luna, Anita, Vida), i kako zvuci sa prezimenima i kako se uklapa sa svim kriterijumima...i sva srecna otisla da ga saopstim muzu, a on ga odmah odbacio :/ meni Nora zvuci vise kao nadimak pa mi zato ne prolazi...

Nora bre divno ime! A i spanska princeza nosi to ime, doduse ona je Leonora, "svetlost bozija"

Ili Zoja? Sofia? Amelia? Orijana? Vana?

Ovo su internacionalna imena sa dobrim znacenjem(zivot, mudrost... Orijana je "zlatna zora", i Amelia i Vana su nesto dobro ali zaboravih sta :D ) I nama je trece zensko ime bilo tesko pronaci :D 

Cipelic, shana i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, svako od tih imena nam se kosi s nekim od kriterijuma :/ rekoh lepo da smo komplikovani -_- 

Cipelic i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi pojma nemamo sto se tice imena...i drugoj smo izabrali tek nakon sto se rodila...komplikovani smo, imamo puno kriterijuma koje moramo da ispostujemo. Meni se svidjaju Vida i Vera a mm-u Viola i Nora, dok nam se oboma svidja Malena (akcenat na e) ali suvise podseca na onaj italijanski film gde je Malena prostitutka  :D a i dugacko je, a deca nam vec imaju po 2 prezimena pa ne bismo da bude duze od 5 slova.

Viola je lepo ime, znam jednu slatku crnokosu devojcicu:) A Aurora, Sole ili Celeste kao Trussardi :)

Izmenjeno od strane Venera
MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alessandra, Agata, Alessia, Anna, Asia, Bianca, Daria, Elena, Elisa, Emma, Erica, Eva,Lara, Lisa,  Mia...kuma mi je Italijanka, pa usla u njen popis prijatelja :D. Misija  naci ime za Nadjinu bebu. :P

shana i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alessandra, Agata, Alessia, Anna, Asia, Bianca, Daria, Elena, Elisa, Emma, Erica, Eva,Lara, Lisa,  Mia...kuma mi je Italijanka, pa usla u njen popis prijatelja :D. Misija  naci ime za Nadjinu bebu. :P

:lol::lol::lol:

eleena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam prijateljicu čija ćerka se zove Nora. Muž joj je marokanac i to ime je dosta često u Maroku. Ne znam da li je arapsko, ali tamo ga baš ima reče mi ona. Kod nas u Andaluziji ga takodje ima, mada ne mnogo, ali "mi" smo i pomesani sa arapima (istorija). Znam i jednu stariju argentinku Noru. A ćerka španskih kraljeva se zove Eleonor.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, jel imate one pripremne kontrakcije? Meni se vec nekoliko dana za redom stvrdnjava stomak vise puta u toku dana. Bas mi je nekako neprijatan osecaj. Sa prvim detetom dal ih nisam imala ili nisam znala da prepoznam a sad me ovo plasi. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro! Mene je jutros cekao dorucak. Mm napravio picu. :wub:

Uciteljice, mislim da nemam. Mada svuda gde sam citala to se spominje kao nesto sto je normalno. Bitno da nisu bolne i da nema krvarenja. 

Izmenjeno od strane Cipelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Cipelic dobar je tekst. I ja sam malo cesljala po netu i kazu da ako imas vise od 4 te pripremne u sat vremena pre 37.ned da se javis kod lekara. A meni se desavalo ovih dana i vise od 4 za sat vremena pa stane pa onda za nekoliko sati opet tako. Kazu da one obicno nisu opasne ali neke hoce da skrate grlic ili razmeksaju. Meni je inace i prvi put bila frka od prevremnog porodjaja -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i meni. Ja sam samo cekala da udjem u deveti i da odahnem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prosloj trudnoci imala svakodnevne kontrakcije, do sedmog posebno, tada nisu bile nesto bolne, ali od sedmog su bogami bolele, tada mi je dat ginipral, ali nista to meni nije znacilo.Grlic je negde u 8 mesecu  poceo da se lagano skracuje, a  rodila sam dva dana posle termina.

Sada imam kontrakcije, npr jednom nedeljno, ili kad sam se bas nasetala taj dan, hoce uvece stomak da mi podivlja, ali nije strasno, odmah popijem onaj Mg od 375mg i legnem na levi bok i bude malo lakse. Najbitnije je da se grlic ne skracuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i ja kazem samo u 9.da udjem bice mi lakse. Inace tako sam i za sina kukala pa sam ga rodila 7 dana posle termina i to su indukovali porodjaj haos ali tad sam utrogestan pila do 36.ned. sad ne pijem. Evo i ja sad na levi bok i smirilo se. Svakak9 cu do dr u ponedeljak ako se ovo ne smiri cisto grlic da proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se cestitkama, Eleena srecan rodjendanac :baby::babymommy:

eleena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene:wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eleena, srećan rodjendan! Sve želje i željice neka ti se ostvare <3

eleena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenice, sta radite? 

Ja ispekla meso i oprala gomiletinu sudja (jedva cekam da mi stigne masina) i morala da legnem na 5 min, pa cu krompirice, a svekrva je skuvala supu za sve pa mm doneo od dole. Ledja me zezaju. Kao da mi je uhvatilo neki nerv, a pojma nemam kad i kako. Tacno jedna tacka me boli. 

Uciteljice, sta je sa kontrakcijama? Jel ih imas jos?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi malo polegali popodne svi da odmorimo :D bolje se osecam danas. Osetila sam jos par kontrakcija ali ne onako ceste ko ovih dana. Razmisljam se da svakako odem sutra kod dr da proveri grlic i vidim dal sta za to mora da se uzme. Nije mi bas svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zene, evo i ja zavrsila rucak, doduse samo ya mm i mene, dete je kod bake i deke, tako da odmaram.

Juce sam nesto prevrtala nalaze sa ovog uz a i stigli mi rezultati urina i urinokuture, sve ok, a urinokultura sterilna.Medjutim vidim ja a nalazu grlic dug 49 mm, a  da mi je posteljica nisko,  zadnji zid i  na samo 24mm od usca, placenta previa marginalis. Kad sam videla na netu sta je umalo se ne slogirah.Naravno onda sam jedva zaspala i celo jutro sam nervozna

Pitam se sta me nece snaci, bolje da ne gledam nista i ne citam rezultate.Moj doktor je i kad su moje kontrakcije u pitanju , ladno rekao ma sve je ok, samo pojas i mirovanje, moze lagana i kratka setnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta mu to dodje sa placentom? Pa meni pojas ne treba jer nosim bas visoko i grlic mi je bio pre 10 ned visoko i cvrst ali aj videcu bas sutra. Ako nista bar da pitam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam kucala to na internetu. Pise oko 20.nedelje da se podigne. Ako ne, onda dodje do krvarenja i zena se hospitalizuje da izdrzi do 36 nedelje. Al ti nemas hvala Bogu krvarenje. Ako ti je 24mm od kraja verovatno znaci da je pocela da se podize. Nije ti navaljena na grlic. Tako sam ja razumela. I pise da je to nekad predstavljalo problem, a da sad u 99% slucajeva zene uspesno iznesu trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja sam slucajno videla,moj doktor je dosta detaljan i upisuje sve sto je bitno,kada mi je vag.sondom merio grlic,onda se gleda i koliko je posteljica udaljena, to nisam ni znala.Uciteljice, tamo gde ti pise posteljica na kartonu, pise gde je,prednji ili zadnji zid i ako je nisko,onda pise u mm, koliko je od usca.U prvoj trudnoci mi to nisu ni gledali,nit sam znala sta je:(

Cipelic, procitala sam i ja bas to, a  ja sam tada bila 23 nedelja, kada je bilo 24mm,nadam se da se penje.Ma sto vise znas i citas,vise se nerviras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ja kazem da je prva trudnoca mnogo laksa nego svaka sledeca u smislu da si ipak u blazenom neznanju prvi put. Koliko god da znas,  u sledecim  saznas jos vise :rolleyes:

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudničice, evo i mene da vam ispričam svoju dogodovštinu i paniku od juče. Kako me je više smorio onaj utrogestan i menjanje veša, uložaka, znate da je bila i esherihija, odlučim ja da se lepo isperem, kao nisam dugo sve uredno irigator, tantum rosa. I sve ja to fino za sekud završim istuširam se izađem iz tuš kabine, krene da curka voda, ajde rekoh od ispiranja, pa izlazi. Svučem se ja u pidžamu i legnemo svi, kad ono mokre gaćice, mokra pidžama i uložak i kreće panika. Već crne misli ili oticanje plodove ili će da pukne vodenjak. I tako još jednom i još jednom kad sam ustala u toku noći da čitam internet, koji samo unese još veću paniku. Već se spremili da idemo, međutim, iskulirala sam, smirila se, legla na levi bok, popila dosta tečnosti i do ujutru ništa, bebu sam osetila u toku noći i danas više puta. Hoću da kažem da mislim da je 100% curkalo od ispiranja, ipak prođe 500 ml vode za jednu dozu ispiranja, drugo u sredu imam kod moje dr uz, a svakako sam mislila da je zovem ako se nastavi i treće ipak ne radite ovakve gluposti kao ja iako sam, ja za to imala i preporuku dr u prethodnoj trudnoći i da ne bi ste bili u panici kao ja. Celu noć od straha i panike oka nisam sklopila samoj sebi sve po spisku kako zbog gluposti mogu da napravim nepovratni problem. Sad sam malo lakše i bolje, inače sam baš bila smorena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posteljica zadnji zid to pise i znam a nikad mi ne pise to sto pominjes za posteljicu ne meri mi to. I sad evo zezaju kontrakcije tako da sutra cu do dr mislim da popodne radi.

A joj Shana i ja sam panicar isto bih se istripovala. I vise se plasim u ovoj trudnoci nego u prvoj iako sam i tad sve i svasta znala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.