Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Vidim pisete o tezini i imenima. Na kontroli sa 20+2 bili smo teski 405g. Sto se tice imena, mi ne mozemo da se dogovorimo :D Ja bih neko internacionalno ime, za slucaj da odemo preko da bar ne bude tesko za izgovor i citanje. Kad ne bih obracala paznju na to lepa su imena Damjan, Dimitrije i Strahinja. Ovako nam ostaje Luka (koje je cesto) i jos par imena koja se vrte. Da je devojka bila bi Masha. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zivimo u inostranstvu pa smo i gledali da ta imena i ovde prodju. Sva osim Danila prolaze ali se to mom dragom bas dopada posto je slicno njegovom. Videcemo kada bude konacno glasanje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvo mislili da je devojcica, pa je tata bio zaduzen za ime, i smislili smo Ines,ali posto su nam na poslednjem UZ rekli da je decak, sada smo u pregovorima:PAleksa ili Andrej,mada tata hoce da bude Filip, mi nesto nismo odusevljene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nina i mm je predlagao Filip, al meni nije nesto leglo. Ne da mi je ruzno ime, lepo je, nego jednostavno mi ne ide.

Cala Domingos dobrodosla:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pojma nemamo sto se tice imena...i drugoj smo izabrali tek nakon sto se rodila...komplikovani smo, imamo puno kriterijuma koje moramo da ispostujemo. Meni se svidjaju Vida i Vera a mm-u Viola i Nora, dok nam se oboma svidja Malena (akcenat na e) ali suvise podseca na onaj italijanski film gde je Malena prostitutka  :D a i dugacko je, a deca nam vec imaju po 2 prezimena pa ne bismo da bude duze od 5 slova.

učiteljica i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cala Domingos, dobro nam došla! Baš se radujem ti i ja maltene terminske trudnice i meni je danas 20+6,22.7. termin. Ovako naša devojčica je Jana i to mi je najlepše žensko ime, tu dilemu nismo imali, dečak nam je Lazar i to nam je jedno od lepših imena, Da je sad bio dečak zvao bi se Pavle, a sad pomagajte za devojčicu se vodi borba između Una i Iskra :-) a ponavljam imamo Janu i Lazara.Eto možda i moji predlozi pomognu nekome da se odluči za ime :-)

Izmenjeno od strane shana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na poslednjem uz 19 nedelja po PM 370grama,dr je rekao da je po UZ dosta naprednija beba da odgovara 21 nedelji,a za ime ne znamo jos uvek,mislim da cemo ovog puta prepustiti kumu mi smo za ovo dvoje birali.

miliccam i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pojma nemamo sto se tice imena...i drugoj smo izabrali tek nakon sto se rodila...komplikovani smo, imamo puno kriterijuma koje moramo da ispostujemo. Meni se svidjaju Vida i Vera a mm-u Viola i Nora, dok nam se oboma svidja Malena (akcenat na e) ali suvise podseca na onaj italijanski film gde je Malena prostitutka  :D a i dugacko je, a deca nam vec imaju po 2 prezimena pa ne bismo da bude duze od 5 slova.

Setim se sad Vide sto je pre pisala na forumu, ona nikako nije volela svoje ime :). Meni su bas lepa Vera i Nora. A devojcice nose i tvoje prezime? 

Cala Domingos, dobro nam došla! Baš se radujem ti i ja maltene terminske trudnice i meni je danas 20+6,22.7. termin. Ovako naša devojčica je Jana i to mi je najlepše žensko ime, tu dilemu nismo imali, dečak nam je Lazar i to nam je jedno od lepših imena, Da je sad bio dečak zvao bi se Pavle, a sad pomagajte za devojčicu se vodi borba između Una i Iskra :-) a ponavljam imamo Janu i Lazara.Eto možda i moji predlozi pomognu nekome da se odluči za ime :-)

Iskra mi je divno! Samo znacenje imena je prelepo. Al nekako mi mozda vise ide Una sa Janom i Lazarom :) Nama predlazu muzevljevi Lazar, taman se i slaze, al i kum nam je i moj rodjak,a svi blizu zivimo da nekako mi cudno. Aleksa nemamo jos uvek. :wub:

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, Aleksa je baš lepo ime, jedino što bi vam lepo leglo Lazar, pa su batama početna slova ista :-) Ja svakako navijam za Lazar, ali sam subjektivna zbog mog Laleta :-) E vidiš kako si i ti u dilemi Iskra divno, a  Una se slaže, to i nas ''slatko muči'' :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se ubacim kod vas na temu da prenesem naše "probleme" oko imena dece. I ja živim u inostranstvu, muž mi je španac, ja naša, pa smo tražili neko internacionalno ime i za ćerku a i za sina, i da pritom može lepo da se izgovori na oba jezika. Inače, oboje su dobili imena nakon rodjenja, ćerka dva dana nakon a sin bogami i više od nedelju dana. Na kraju, ćerka nam se zove Martina, a sin Mateo :).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, prelepa su mi Una i Andrej.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia divna su imena Martina i Mateo. 

Ja sam par godina zivela u Spaniji i zvali su me MiliKa ili Melisa i to me je bas izludjivalo , moji su samo o babama i dedama razmiljsljali kada su nam davali imena...

Cipelic, shana i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam htela ako bude zensko da bude Tara. Ali je moj dragi smislio 30000 zajebancija za,to ime pod izgovorom "deca su zla unistice je". Tako da smo dosli do Vuk i Anja. I dobili Vuka <3

miliccam, shana i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vida je bilo u najuzem izboru za cerku,meni se mnogo dopada :wub:

A za inostranstvo me bas briga,neka nauce da izgovaraju imena moje dece ;)

 

 

shana, eleena i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merenje grlica je  meni radjeno na ekspertskom, sada u 23. nedelji, a u prosloj trudnoci na uz negde oko  24,25 nedelje, tada je bio 3,4, cm a sada je bolji 4,9 cm.Radi se obavezno kada se nisko nosi i posebno kada trudnica ima kontrakcije.Radi se vaginalnom sondom.Ja pojas nosim, olaksava mi vise problem sa kicmom,ali me dole i dalje pritiska, tu pojas ne pomaze puno.

e zaboravih da napisem. Za grlic pise 36mm. Mada nisam ni znala da je to mereno. To mi pise na izvestaju. A kad sam pitala dr jel beba puno nisko rekao je da nije, da je u normalnom polozaju za ovaj period i da nema nikakvih posebnih mera kojih treba da se pridrzavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic meni je u prvoj trudnoci  bio 34mm, i bas sam nisko nosila, a sada je 49mm, isto nisko nosim,ali ovo samo znaci da nam je grlic dug i cvrst, i da nema nikakvih problema, ne skracuje se , e sad sto nosimo nisko takva nam posteljica i bebaci.

Meni je posteljica poprilicno nisko, sa desne strane, na zadnjem zidu, zato me krsta i bole:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aa, meni to oko grlica spansko selo.

Hvala Nina.:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo Milu i Danila ♡

Tako zajedno jos mi lepse zvuci :) 

MarijaMara voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenice, sta radite?

Ja sam jutros bila da dam urin i da mi urade vag.bris.Babica koja mi je uzimala bris je bia sokirana mojim venama(vaginalnim) da je iskomentarisala da li je doktor to video i kako cu izdrzati jos 3 meseca?-_-i naravno da sam mrsava pa da su zato izasle.Meni se toliko slosilo da sam onako u haosu samo izasla i krenula kuci, zaboravivsi da imam i vadjenje krv za trombofiliju, a to mi je bio najbitnije.

Ma skroz sam se uplasila i pogubila.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Kod nas krecenje jedne sobe. 

E Nina svasta. Odakle joj ideja da tako nesto komentarise?? Da je strucna zuljala bi klupu jos sest godina pa staz pa specijalizacija. To da poludis. Isto kao sestre na hodniku kad krenu da daju dijagnozu<_<. Prvo ne zna ni kakva si po prirodi, dal si panicar i kako prihvatas takve komentare, a drugo trudnici sta god kazes sa iscudjavanjem, velika je sansa da ces je preplasiti. Pitaj dr kad budes isla i to ispricaj tacno kako ti je rekla i koliko te je to potreslo. Pa neka se oni medjusobno razjasne ko uzima briseve, a ko vodi trudnocu.

missN i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam htela ako bude zensko da bude Tara. Ali je moj dragi smislio 30000 zajebancija za,to ime pod izgovorom "deca su zla unistice je". Tako da smo dosli do Vuk i Anja. I dobili Vuka <3

ja prvo htela Bisera,pa je moja sestra,kao tvoj m smislila kako ce sve da je zezaju u vrticu.tipa Bisa sisa ili sera,pa sam odustala. :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ne uzimaju sestre briseve vec doktori. Ali svakako je glupo da bilo sta komentarise. 

Ja slinava, grlo me vec prolazi ali lose spavam i sva sam nesto slomljena :( valjda naisao takav period. Izgleda se beban opet okrenuo jer ne osecam gore pokrete. Inace vec tri dana hoce par puta u toku dana da mi se stegne stomak ali i dosta sam radila pa sam sad malo prikocila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od mene! Bože Nina, čitam i ne verujem šta sve moramo da trpimo i svako sebi daje pravo da se petlja gde mu nije mesto. Važan je i način na koji se nešto saopšti. Pokušaj da se ne opterećuješ, videćeš šta će tvok doktor da ti kaže. 

MarijaMara - lepa su imena i idu baš jedno uz drugo.

Učiteljice evo i ja kijam, curi nos, ne znam da li kreće alergija ili je prehlada.

MarijaMara voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Setim se sad Vide sto je pre pisala na forumu, ona nikako nije volela svoje ime :). Meni su bas lepa Vera i Nora. A devojcice nose i tvoje prezime? 

aha, mm i ja imamo svako svoje a devojcice i njegovo i moje, iz prakticnih razloga. Vida mi nije dosad padalo na pamet, u prethodnim trudnocama, a sad me je samo strefilo jednom dok sam nesto lezala i odusevila sam se i kako se slaze sa drugim imenima (Luna, Anita, Vida), i kako zvuci sa prezimenima i kako se uklapa sa svim kriterijumima...i sva srecna otisla da ga saopstim muzu, a on ga odmah odbacio :/ meni Nora zvuci vise kao nadimak pa mi zato ne prolazi...

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.