Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Caos, zenske! Kako spavate? Ja vec par noci bas lose, sva sam izlomljena i nikakva, jos me je nocas i glava bolela-sad znam i zasto, danas pada kisa-i imala sam kosmare, budio me je muz jer kaze da sam nesto govorila i mucila se, a ja se secam da sam sanjala neke vestice i grozote...

Beba se suta, urnise, stomak mi je ogroman, ja stvarno ne znam na sta ce to do kraja da lici.

Do sredine aprila su mi isplanirane aktivnosti: za 2 nedelje putujem sa decom kod brata u Poljsku, onda on dolazi ovde pa slavimo starijoj rodjus, onda on ide za Srbiju a posle par dana mi dolazi mama i ostaje mesec dana, pa ide sredinom aprila, tad ce taman biti Vaskrs pa imamo i raspust i onda radim jos jednu nedelju i krajem aprila idem na porodiljsko... Pa mi krajem maja dolazi svekrva i ostaje 3 nedelje, taman da bude tu kad se beba rodi. Sve se nadam da cu ubediti svekra da nam dodje za Vaskrs, ionako nema s kim da ga slavi jer su on i svekrva razvedeni a nije u dobrim odnosima s drugim sinom.

Danas hocu da vodim decu sa sobom na posao, da vide gde ja drzim casove engleskog, a taman i da ne moram opet da trazin od drugarica uslugu da mi ih cuvaju popodne dok radim, vec me je sramota koliko mi stalno izlaze u susret...valjda mi nece vaspitacica i uciteljica prigovarati sto ih izvodim ranije :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od juce i uvanicno na bolovanju, bolovanje mi je bilo otvoreno od 05.01 ali sam radila, ali dosta je bilo.Danas sam uzela rezultate krvi o urina, sve je ok, doduse u granicama negde, ali su mi snizeni ukupni proteini u krvi....znaci mora nesto:(

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace jako lose spavam, razmisljam da uzmem onaj jastuk anatomski magic pillow

Da li neko ima od vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod tebe Nadja sve isplanirano :D i moj bebac bas aktivan i ako je ljubi ga majka a stomak mi je ko sa V u 7.mesecu a tek sam skoro punih 5 pa se i ja isto pitam kolika cu do kraja biti :wacko:

Nina, ja imam od memorijske pene i bas mi prija za spavanje. Mene vala jos ne muci spavanje ako stariji sin lepo spava spavam i ja :D

k a m i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Kam drzi se....nadam se da je mama dobro.Javi kako je kad mozes.

Nadja sve si ti to lepo isplanirala...ti neces dolaziti ovde?

Nina ja nemam taj jastuk...ali cula sam da je dobar.

Ne znam da li znate ako vam smeta stomak dok spavate...da stavite jastuk izmedju nogu i tako spavate.Pomaze...provereno.

Mene uhvati neki svrabez...sve me svrbi...o svasta.Danas kod dr na kontrolu i da vidim da li ce mi produziti da pijem utrogestan.

VesnaBesna i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Kam drzi se....nadam se da je mama dobro.Javi kako je kad mozes.

Nadja sve si ti to lepo isplanirala...ti neces dolaziti ovde?

Nina ja nemam taj jastuk...ali cula sam da je dobar.

Ne znam da li znate ako vam smeta stomak dok spavate...da stavite jastuk izmedju nogu i tako spavate.Pomaze...provereno.

Mene uhvati neki svrabez...sve me svrbi...o svasta.Danas kod dr na kontrolu i da vidim da li ce mi produziti da pijem utrogestan.

Pa mislim da necu sve dok se ne rodi beba...a posle ko zna. Bili smo sad za Bozic, od nas dosta :D

Moja drugarica je prodavala taj banana jastuk, onaj za dojenje i za spavanje (je l' na to mislis?) i ja ga otkupila od nje, samo nikako da odem do nje da ga uzmem...a bas bi mi trebao...pokusavam da spavam tako sa obicnim jastukom izmedju nogu ali nista to meni ne pomaze, i vrlo brzo zavrsi na podu.

I ja se drapam po stomaku, uf... Opet sam se mnogo ugojila poslednji mesec, grdio me dr. Mislim, nije bas onoliko koliko sam ocekivala, ali mi je rekao da pripazim...

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu zene! Bas ste me obradovale sto ste malo vise pisale. 

Hvala Bogu mama mi je dobro, javila se. Jao toliko sam brinula. Radili su joj koronarografiju, i sve super, ne treba da se ugradjuje stent. Jedino sto su je tri puta boli jer nisu mogli da nadju arteriju, pa su morali malo da je secnu. Inace sve ok, dr zadovoljan i ona se dobro oseca. Ako da Bog sutra ce kuci. Presrecna sam, ne mogu da vam opisem. Koliko sam jutros posle dr bila bez veze, sad m i je ovo bas popravilo raspolozenje. :)

Ja sam jutros isla do moje dr, da joj pokazem rezultate briseva i kazem da je internista predlozio da ipak odem kod hematologa. Cekala sam sat i po da me prozove, jer danas nije dan za trudnice i prozivase prvo one zakazane zene. Za Eserihiju nije htela da mi da daje ponovo inekcije nego Palitrex 500 2x2, 2 kutije, Polyginax 12 komada i posle toga neke jos vaginalete za odrzavanje flore. A za hematologa je poludela jer je to internista rekla, pa kao sta se ona mesa, ona je internista za odrasle, ona nema pojma da je za trudnice granica 100, pa nije meni toliko lose.. pa kao pitala jel ja pijem tothemu kako mi je rekla. I ja priznah da ne pijem, jer je rekla 2x2 ampule, a ja pila po 1, bilo mi frka.. pa ako vidim ja da vi nemate poverenja u mene, jel vi mislite da ja hocu da ubijem pacijenta, ako meni ne verujete da se to tako pije idite pa pitajte u apoteci...Pfff.. jedva se odbranih. Pa kao koja je to doktorka, pa ako je mislila sto ona nije dala uput.Kada sam pomenula da primam gvodje venski samo je prevrnula ocima. Dobro rekla sam da cu da pijem kako je rekla tothemu pa cemo da vidimo.  A ona je meni rekla da ne cekamo kontrolu, nego kad budem dosla na UZ u 20. nedelji da ponesem apruvete za briseve a da pre toga dam krv i ponesem rezultat da vidi kako se ponasa hgb, pa ako bude trebalo dace mi uput. Jbt koja sujeta. :rolleyes: Mislim mogla bih ja da odem do opste prakse i uzmem uput i odem kod coveka 13.02. kao sto sam planirala ali verovatno bi mi on dao neku drugu terapiju, a kako onda da joj to kazem. Nije bitno, ajde da ne bude da sam nepoverljiva kako kaze, da vidimo za ovih par nedelja jos da li ce se nesto popraviti. Nego se bojim da posl ne zavrsim u bolnici na transfuziji jer su se njih dve prepucavale. A za Eserhiju mi rece to mora da se leci jer moze da dovede do pucanja plodovih ovojaka. :o Sta sad to konkretno za mene znaci, da li neko zna? I ako nema sad nista od papa etsta ,jer bio bi mi los nalaz itd. ovo mora da se leci. Eto tako..

Cipelic i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se jastuka tice , ja imam anatomski sa penom, marku ne znam, neki iz metroa. 

A ima i ja taj za dojenje, mama mi ga je sila u prvoj trudnoci. Meni je isto odgovaralo da ga drzim izmedju nogu, skroz kao kao opkoracim. I sad mi muz smeta u krevetu jer ustajem nocu. A kasnije kad mi bude vecis tomak ja njega izbacim u drugu sobu i onda se namestim sa jastucima kako meni odgovara. Uglavom, podvucem taj banana jastuk ispod stomaka, stavim stomak preko njega ako me razumete. I jedan jos izmedju kolena.

Nadja, jesi li ti u Italiji? 

macka maza, hvala ti sto se interesujes! :babymommy:

shana, VesnaBesna i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam super za mamu!s0206.gif Verujem da ti je kamen pao sa srca. Jel ona dugo to vuce ili je sad prvi put da ide na preglede? Tothemu pij kako ti je dr rekla, neka te je malo izgrdila kad nisi poslusala, sad ces piti redovno kako ti je propisala i da sredis ks.  Meni je pomagala. Ovo za eserihiju pojma nemam. Znam da je dosadna,al sta moze da napravi ne znam.

Nadja, sto se spavanja tice,ja se sad ne zalim. Al pre mesec dana mi je spavanje bilo katastrofa. Muka mi bilo kad idem u krevet. Non stop mi se islo u wc i nikako nisam mogla da nadjem udoban polozaj. Sad je mnogo bolje. 

Mene je danas stomak boleo dole i ledja. Pa se nalivala vodom i caj popila da cesce do wc idem, reko da nije to problem.

A zene ja samo mislim sta cu jesti. t1935.gif   i to ne da grickam nesto. Nego sve konkretno. Rucala u pola 4 (pun tanjir pasulja, umesto hleba jela razljevusu i parce torte posle toga) i sad isla da seckam slanine da jedem (navukla se na slaninu kao niko), vec gladna. Jedina sreca sto me to drzi do 8 uvece, posle ne jedem nista. 

 

Izmenjeno od strane Cipelic
k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih bre Kam,pa neces da zavrsis na transfuziji sigurno :) Znas i sama koliko je kod trudnica hemoglobin nizak,kao i hematokrit.Meni hgb bio oko 100 pa pretekoh :D

Pij Tothemu,moja sestra,farmaceut kaze da ona najbrze popunjava depoe od svih "gvozdjurija".

VesnaBesna i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Kam super za mamu!s0206.gif Verujem da ti je kamen pao sa srca. Jel ona dugo to vuce ili je sad prvi put da ide na preglede? Tothemu pij kako ti je dr rekla, neka te je malo izgrdila kad nisi poslusala, sad ces piti redovno kako ti je propisala i da sredis ks.  Meni je pomagala. Ovo za eserihiju pojma nemam. Znam da je dosadna,al sta moze da napravi ne znam.

Nadja, sto se spavanja tice,ja se sad ne zalim. Al pre mesec dana mi je spavanje bilo katastrofa. Muka mi bilo kad idem u krevet. Non stop mi se islo u wc i nikako nisam mogla da nadjem udoban polozaj. Sad je mnogo bolje. 

Mene je danas stomak boleo dole i ledja. Pa se nalivala vodom i caj popila da cesce do wc idem, reko da nije to problem.

A zene ja samo mislim sta cu jesti. t1935.gif   i to ne da grickam nesto. Nego sve konkretno. Rucala u pola 4 (pun tanjir pasulja, umesto hleba jela razljevusu i parce torte posle toga) i sad isla da seckam slanine da jedem (navukla se na slaninu kao niko), vec gladna. Jedina sreca sto me to drzi do 8 uvece, posle ne jedem nista. 

 

Ja ni sama ne znam sta sam sve danas pojela, ali  po stanju u sudoperi i u frizideru, vidim da je  bilo poprilicno, obzirom da je dete kod kuce bilo do 18h, a muz je  stigao tek u 20h, ja  sam lagano krenula od 12h da jedem i nisam stajala do 21h;)Nije ni cudo sto sam 1,5 kg dobila za poslednjih 7 dana

k a m i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelo i kg ne spominjite :D ako ovako nastavim.... Bice veselo. Mada i ova zima ubi pa ne mozes ni da setas koliko hoces da potrosis to. Meni tu do 14h apetit zesci a posle ne moram ni da jedem skoro nista. 

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene moje, ja sam se veceras isprepadala. Bili kod svekijevaca i ja resih da posle vecere popijem dve totheme. I posle poceli da me nesto bole zglobovi na desnoj ruci i rame. Pa kad smo dosli kuci vadi uputstvo za lek, pa citaj po netu za trovanje gvozdjem, pa za talasemiju...Sad sam sve pozatvarala jer sam seuplasila. Sve se bojim tog talozenja po organizmu jer kazu da moze da bude toksicno. I sve brinem da glavu ne izgubim. :(

Vuciguraj,ajde pitaj sestru ako zna za tu dozu 2x2 da nije preterana? Da li ste uopste cule da je neko tako pio? I pitam se sto se kod mene ne iskoriscava ine vezuje za taj glupi hgb.

U vezi jela..ne povracam sad toliko, mada imam mucnine idalje. I jedem fino, mogu da jedem. Sad sve pazim sta jedem zbog ovih lekova grdnih koje pijem. Jos poceh i probiotik..pa palitrex, polyginax, utrogestan, tothema, vit c, pregnacare...jadna moja bebica :'( Jos i ne osecam pokrete jos uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ja sam vec pisala ovde i zalila se na tegobe bolova u desnoj ruci , od ruke, malo rame  do grudnog kosa, to mi je trajalo jedno dve nedelje, onda mi je doktorka rekla da ubacim magnezijum i obavezno kalcijum, jer zbog nedostatka kalcijuma, hoce to blago grcenje i bol u misicima, rukama...meni je isto desno bilo, ali da pazim na kalcijum i gvozdje, ako pojacam kalcijum, umanjujem gvozdje, a ko pijem gvozdje, a ne kalcijum, onda mi se pojavljuju grcevi

Evo vidi

Kalcijum sprečava usvajanje gvožđa. Preparati kalcijuma uzeti sa hranom smanjuju apsorpciju gvožđa iz hrane, zato je najbolje uzimati ih uveče pre spavanja. Vitamin C poboljšava usvajanje gvožđa iz biljnih izvora, pa je poželjno uzimati ga sa njim. Cink i gvožđe smanjuju jedan drugom apsorpciju kada se primenjuju istovremeno. Kada se uzimaju sa hranom, joni cinka i gvožđa ne pokazuju kompeticiju za usvajanje.Gvožđe smanjuje apsorpciju nekih lekova, pa ga treba uzimati u vremenskom razmaku od bar 2 sata od sledećih lekova: tetraciklini, hinolonski antibiotici, levotiroksin, levodopa, metildopa, bifosfonati. Vitamin A omogućava mobilizaciju gvožđa iz rezervi, pa u nedostatku ovog vitamina postojeće rezerve u organizmu ne mogu da se iskoriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, lepe si nam vesti javila za mamu. Jedna briga manje za tebe, baš mi je drago da je mama dobro prošla na pregledu. A tebi baš veselo danas sa objašnjavanjem doktorki. Evo dakle i mene i mog izveštaja. Danas potpuni šok na uz, kad se nisam onesvestila. Pitala me doktorka, da li smo do sad pominjali neki miom na prednjem zidu uterusa. da nisam le\ala na onom krevetu, verovatno bih se srušila. Ja kažem, ovo mi je peti uz, od toga jedan bio 4d i ništa do sad niko nije rekao. Kaže ona da nije ništa ugrožavajuće, da se prati uz i kontroliše i da ništa ne smeta bebi. Za sad nije sigurna da li je miom, ali svakako vid nešto  40mmx30mm. Posle kad sam izašla odmah otvorila ovde na bebcu o tome i malo se smirih nakon pročitanih iskustva mama koje su to imale u trudnoći. Naravno tu nije kraj, rezultati urinokulture nisu još gotovi, dakle možete da crknete ili da čekate ili na svoju ruku da uzmete. Ja odlučih da čekam, Kako sam danas rdila kvadripl, uradih i CRP kad ono veselo, skočio na 33, što govori da je ili od upaljenog grla ili je urinarna inf.Odmah pozvala moju doktorku, kaže da uradim bris grla i nosa. Pa šta još da radim. Suvi kašalj me ubi. Sačekaću urinokulturu, ako ni sutra ne bude, onda ću odraditi i bris grla i nosa. I tako danas samo sam se nasekirala. Inače beba lepo napreduje, po UZ odgovara 15+5 , Kaže da je za sad devojka :-), ali ipak da sačekamo i sledeći uz da bi bila sigurna. Nama je svejedno, ja se radujem i seki i bati, imamo oboje, sad čisto znatiželja šta je zbog imena i obraćanja. Celo veče borba oko ženskog imena, muško je spremno jedno jedino. Bilo je spremno i žensko, ali sad dobiše inspiraciju sa novim imenima. Šta beše sad dužina bebe, kad ne vidim crl kao do sad što je bio slučaj, nego sve neke druge oznake tipa obim glave, stomaka, dužina butne kosti i sl? Evo probudio me kašalj, pa rekoh taman da vam pišem, nisam danas :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam kad si bila na poslednjem uz? 

Shana, ne verujem da ce miom da smeta samo nek prate. Tako i kod nas bilo imamo spremno zensko ime a za musko muke i posto je bata jedva smo se dogovorili :D e da i kad mene sad stoje te mere pa sam pitala a koliko je sad beba dugacka, teska i onai to tako otprilike rece. Sta znam ja gledam ma Demetri tezina i duzina bebe po nedeljama pa se tako orjentisem otprilike i onako uz nije bas bas precizan. Meni su za prvog sina rekli 3200g pred porodjaj a ono 3700g bio. Kazu uvek kad su bebe velike vec racunaj do 500g gore/dole. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, meni se desilo ui drugoj trudnoci ali negde na pocetku da mi je dr videla miom na ultrazvuku. Ziva sam se isprepadala, jos ja tada krvarila pa sam mislila i da je od toga.. Na sledecem ultrazvuku ona nista ne pominje, ja je pitam za miom, ona kaze ne vidim nigde nikakva miom, to je mozda bila kontrakcija. ??? Eto, vidi sacekaj, ne nerviraj se unapred, pa ces vec videti, moze da se desi da nije nista. CRP ti je najverovatnije od grla, i ako te i dalje boli nece to proci bez AB, nego sto je bez beze sto se sad naceka sa rezultatima, da ne posinjes da pijes pogresan..I kod nas se ceka 3,4 dana na rezultate. Diiiivno za devojku! :) Ja moram da priznam da malo vise favorizujem zensku decu, naprosto obozavam.. ali sad ni neki cudan osecaj, pocela sam da se osecam ko da nosim decaka, ne znam zasto. Ma samo nek su zivi i zdravi i mi sa njima, nije bitan pol. 

 

Nina, hvala ti za ovo sto si postavila, sve sam procitala ali sad sam u jos vecoj dilemi. Jer sam pocela da pijem i probiotik zbog AB a on u sebi ima C vit i cink. Sad necu neki dan piti Pregnacare dok njega pijem, nego cu samo dodati folan. Uzas vise i od tolikih lekova. I sad se razmisljam sto pije da Fe smanjuje dejstvo AB, a ja pijem ujutru posle dorucka Fe i C vit, a malo posle toga AB. Sad moram da cekam znaci da prodje vise vremena ali onda ce ispasti da cu na prazan stomak AB a i uvece mi posle kasno. Pfff..Inace sinoc sam stavila Polyginax, a ujutru i oko rucka cu Utrogestan, Ala sam komplikovana, uzas sa mnom. Ruka me ne boli, to je bilo samo sinoc, ali me i koleno zigalo, mozda nikakve blage veze nema sa Fe, ali ja jutros ponovo popih 1, jer sam sama sa decom. Veceras smo kod mojih pa cu 2 i ovih dana za vikend dok je muz kuci cu probati po 2, da se testiram da li mi smeta. 

Uciteljice, poslednji put sam bila pre mesec dana u 11. nedelji, 2.01. u klinickom centru. Ako me pitas zbog pokreta.. meni se ucinilo da sam ih osetila prosle nedelje, ali nisam bila sigurna da li je beba ili pokreti creva. Meni je sad stomak komplikovan jer mi je sve spalo i jako je nisko spala besika, materica, creva..i to jos od prvog porodjaja me mala razbila. Nekad nocu kad ustajem pa se posle toga tumbam na stomak ucini mi se da mrdne tu i tamo, ali nikako nisam bas sigurna. Stomak mi je ogromak, beba je evidentno porasla pa me jedino to tesi da je dobro. A i kako su mi prosli bolovi i krvarenje dosta sam aktivna posebno zadnjih nedelja i skoro da uopste ne lezim, pa mozda i ne osetim u pokretu. Legnem ja svako popodne sa decom ali se onesvestim jos pre njih. Starija mi je bila mnogo jaka beba, razbijala me je, a mladja neznaaaa, i u devetom sam osecala samo gurkanje, meskoljenje, nikakvo sutiranje. Zato je sad sve nadoknadila, nemirko je pravi. Ova beba je ili mnogo mirna ili neka lencugica. Uvalila se kod mene i samo me crpi, pojede sve iz mene. :D 

 

Cipelic, sad vidim da ti nisam odgovorila. Hvala draga sto pitas. Mama je imala koronarografiju pre 4 godine i tada je bilo isto kao sada, nije trebalo da se nista ugradjuje. Ona je imala ta kolebanja pritiska, pa bol kroz grudi, pa je dijagnoza angina pektoris bila pod znakom pitanja, da bi je pre par meseci definitivno potvrdili. Isla je na multisken srca i tu su videli na 3 mesta blizu srca zakrecenja, veca od 60% sto je znacajno, pa je morala na ovu intervenziju da ide. To su ejdnostavno vec propali krvni sudovi, zakrecenja.. jos ona na sve to pusi i za to je stalno grdim, jer to najvise unistava krvne sudove i u mozgu, srcu, ekstremitetima..ali ne vredi. Sad je pila par meseci sremus, postila vise na vodi (inace postimo postove) i eto izgleda hvala Bogu da je doslo do poboljsanja. Stalnos trpim za njih dvoje jer samo njih imam, ja sm,a jedinica. A sa tatinom dijagnozom smo se suocili bas kada sam bila trudna sa mladim detetom, ne ponovilo se! Sada je izgleda doslo vreme da su oni kod deca, a mi treba da brinemo o njima, sto je izvesna vrsta soka. 

 

Ala sam se raspisala, jedina ja ovde pisem referate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde samo da vas jos nesto pitam. Koristite li dnevne uloske? Ja non stop od kada sam pocela sa utrogestanom ali mi se cini da pogoduju razvoju ovih bakterija, pa sad mislim sta da radim. Mislim, imam ja Eserihiju u brisevima, ima je na cerviksu, nije od ulozaka.. samo hocu reci da ni oni nisu dobri. Sada sam pocela da ih ne stavljam bar dok spavam nocu, mada kad ustanem i onaj Polyginax curka.. ali bar je ves pamucan pa skidam i samo bacam. Sad mi vec ova Eserihija i smeta, osecam peckanje. :( Pitala sam dr da li moze neko ispiranje u trudnoci, kaze nema potrebe sad jer cu duze stavljati vaginelete. Ne znam sta mislite da li bi smela da se spolja perem bar zalfijom ili kamilicom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ajde samo da vas jos nesto pitam. Koristite li dnevne uloske? Ja non stop od kada sam pocela sa utrogestanom ali mi se cini da pogoduju razvoju ovih bakterija, pa sad mislim sta da radim. Mislim, imam ja Eserihiju u brisevima, ima je na cerviksu, nije od ulozaka.. samo hocu reci da ni oni nisu dobri. Sada sam pocela da ih ne stavljam bar dok spavam nocu, mada kad ustanem i onaj Polyginax curka.. ali bar je ves pamucan pa skidam i samo bacam. Sad mi vec ova Eserihija i smeta, osecam peckanje. :( Pitala sam dr da li moze neko ispiranje u trudnoci, kaze nema potrebe sad jer cu duze stavljati vaginelete. Ne znam sta mislite da li bi smela da se spolja perem bar zalfijom ili kamilicom? 

ja nisam praktikovala dnevne,samo obicnu vaticu. masa zena se zalila na njih.niti sam koristila vl.maramice i sl.mislim da kamilicom mozes, verovatno i zalfijom, ali javice se jos neko tako da budes sigurna.

Izmenjeno od strane merima
k a m i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da pitam te zbog pokreta pa rekoh ako se na uz vidi lepo da se migolji i srculence lepo kuca nema sta da brines takva je beka. Moja deca su izgleda sva nemirna :lol: Kad ti je sl.uz?

Meni kontrola u utorak jedva cekam :wub:

Moj ti je iskreni savet da dnevne uloske batalis jer dobro kazes pogoduju razvoju bakterija a ne treba ti to sad. Dnevni kod zena iz istog razloga dovode i do steriliteta. Najbolje ako moras stavljaj vatu ili menjaj gacice cesto. Ja promenim zbog pojacanog sekreta gacica nekad i po 5 na dan opet bitan je taj pamuk do koze da dise a od dnevnog ne moze. Tako da kuc kuc ni sad ni u prethodnoj trudnoci nikad nijednu bakteriju nisam u brisu imala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure

Kam drago mi je za mamu da je dobro.Eto i ti da ne brines.Sto se tice eserihije i bilo koje druge bakterije...mogu dovesti do prevremenog porodjaja ukoliko se ne lece...a ako je trudnica jos otvorena malo pogotovu.I slazem se sa Uciteljicom oko dnevnih ulozaka.

Ja sam juce bila kod dr.Ugojila sam se 4kg do sada.Pritisak dobar,sve ok.Pocetkom marta na uz...tada cu biti 29.nedelja.

učiteljica i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje! Kako stee? Ja sam malo bolje :) cini mi se da mucnine prolaze ali ne smem ni da se obradujem,strah me opet ce poceti a to ne bih mogla podneti. Koliko cesto vama daju da vadite nalaz krvi i mokrace? Meni je dr to dala krajem januara i rekla da joj donesem juce na kontroli,i sve je u nalazu bilo OK aa ona meni opet dala isto da vadim za sledecu kontrolu. Mora li to toliko cesto? A juce me na UZ nije ni vodila,a bila sam se ponadala da cu videti bebicu :( 

I Dabl je dobar :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ponekad koristim dnevne uloske, ali na njih naspricam prethodno Octenisept, bude mi ok. To ponekad mislim na tipa kad planiram dugu setnju,kao danas, kada samu jutros bila a komisiji za b.o, pa do posla, pa u kupovini, krenula u 7h, stiga u 12h kuci:D

Shana, vise se ne meri duzina bebe, sada idu malo detaljnije mere, sada ide ovako

Starost fetusa u nedeljama BPD FL HC AC (sve mere u mm)

12 21 8 70 56 
13 25 11 84 69 
14 28 15 98 81 
15 32 18 111 93 
16 35 21 124 105 
17 39 24 137 117 
18 42 27 150 129 
19 46 30 162 141 
20 49 33 175 152 
21 52 36 187 164 
22 55 39 198 175 
23 58 42 210 186 
24 61 44 221 196 
25 64 47 232 208 
26 67 49 242 219 
27 69 52 252 229 
28 72 54 262 240 
29 74 56 271 250 
30 77 59 280 260 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M.Mazo super sto je sve ok :) da to je i meni dr rekla pre briseva da vidimo da nema neka eserihija ili streptokoka jer one izazivaju prevremeno pucanje vodenjaka ako se ne lece a ima ih. 

Ticana, super za dobar dabl :) kod nas se kks i urin rade po jednom u svakom trimestru. 

Nina, super ti je ovo za mere. Pogledacu bas posle koje su nama mere od proslog puta :D

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice, pa nama se bas rano culo srculence, u 6. nedelji. A posle naravno i pokreti. Nadam se da je sve ok, ne mogu ni da mislim da nije. 

Uh, ala me naplasiste prevremeni porodjaj, pucanje vodenjaka, pucanje plodovih ovojaka.. tesko meni moram je istrebiti nekako. Samo mi deluje da sva ova terapija ima slabog ucinka. Ali videcemo. Ubicu muza, sto posto mi je on preneo, on je to ranije imao. 

Ticana, ja sma vadila na mesec do mesec i po, zavisi kada je zakazana kontrola. Bile su redje, a kasnije pred kraj budu cesce. Svaki put pre kontrole vadim krv i dajem urin. Kod trudnica se to cesto prati, ne brini nista ti nece biti, oni samo malo uzmu. :)

Hvala svima na savetima za uloske. potpuno ste u pravu. Ja izludeh vise od curkanja utrogestana ali moracu da ih batalim, nema druge. 

Isla sam sa devojcicama do biroa i do pijace i vidim na tezgi gde kupujem jaja da imaju jaja od prepelice. Cula sam da su dobra za KS pa uzeh 5 kom da probam da li mogu da ih jedem. Zena me nagovara da je bolje da se piju ziva, ali to vec ne smem. 

Na sve pocelo da me i grlo boli, Ali vec pijem AB, tako da ce valjda da rascisti.. nadam se da necu zaribati vise. Bas mi je slab imunitet, i herpes mi je izaso na usni pre neki dan. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.