Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma da,setaju oni nekad sa merama ili rane ili kasne,a i zavisi koliko je doktor bio precizan kad je odredjivao mere jer se bebe mrdaju.ja nit nosim brus nit imam zasto da ih mazem,ni njih ni stomak....

Ana87 i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ne brini,sve je to o.k.,nije uz nikada u potpunosti precizan,bitno da je bebica dobro i vitalna...

Devojcica :wub:

 

 

 

merima i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Anaaa sve je to ok. Nekad oni malo zure nekad kasne nista strasno. I sto kazu ko zna dal dr dobro bas izmere. Jaw curica :wub: 

Jedva cekam nas uz u januaru valjda ćemo saznati pol :wub:

VesnaBesna, Ana87 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima, da ne citiram sad svaku od vas nemojte zameriti, uvek nesto zeznem kod tog citiranja.

Nista nabavicemo neki sportski/ sto kaze missN do sada sam uvek nosila push up pa druge i nemam/ pa ako i taj sportski obicni bez zica bude smetao.... neka ih u slobodnom padu :D

Bubu 2  ja takodje mislim da su to zanemarljive kolicine,kada se ruzmarin koristi kao zacin. Ja ga takodje ponekad koristim, kao i bosiljak,  origano i sl jer stvarno je tesko potpuno ispratiti sta sme a sta ne sme da se koristi

Uciteljica  mi smo bili sad pocetkom sesnaeste, kaze dr da nam je jos rano da saznamo pol. Mada nam je bas svejedno da li je decak ili devojcica, imala sam finu ideju za novogodisnji poklon za muza. Sad moram smisljati neko drugo poklon iznenadjenje :)

 

sakovac, Vuciguraj, Bubu 2 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kad rece poklon za Novu Godinu, ja danima razmisljam sta muzu da kupim za njega a da je vezano za bebu (ako neko ima neku ideju neka kaze, da li uopste postoji nesto specificno za tate), pa mi je pao na pamet kengur, posto se on uvek raznezi kada vidi tate kako nosaju bebe tako :D pa taman da pitam iskusne mame da li imaju iskustva sa kengurom, da li ima svrhe kupovati ga? Da li ne steti kukovima? Naravno ne dok je beba mala nego malo kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo Ana ja imam licno iskustvo sa time. Beba je odjednom samo kasnila 12 dana celih. U roku od dve nedelje. Naravno oduzela sam se, ali sam onda samo pocela da spavm iskljucivo na levon boku. Ni desni ni ledja nista. Samo lezanje na levom. I sad samo za dve nedelje nadoknadili tih 12 sto smo kasnili i hos napredovali koliko je potrebno za taj period i u dan se poklapamo sa terminom sto se mera tice. Dr mi je skrenula paznju danas,da moze da s desi i da oni kada mere ne izmere lepo jer je svaki uz drugaciji i ne neste se bebe uvek idealno pa i oni nekad grese. Bitno je da je on vitalan i da lagano raste. Probaj sa ovim lezanjem ba boku eto nama je pomoglo. Tolerise se do dve nedelje kasnjenja ,bas zato se i tolerise da trudnice preguraju dve nedelje termin. Jer oni nikada ne mogu odrediti tacan datum kada si ostala trudna. Dok su manji te razlike u napretku su manje ,a kad porastu uocljivije. Tako da nemoj da te brinu brojke. Moze biti da je on taman kako treba a da je tebi termin u stvari nedelju dana kasnije. Tako da ne brigaj. Super je to sve. Da nije vec bibte lekari obavestili o tome. Ne lupaj glavu dodatbo. Ja sam se samo dzabe nervirala i zamisljala kojekakve scene u glavi,bez razloga...

Ana87, Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije rano za pol ako se beba dobro namesti i uz aparat bude dobar. Ja sam sam prvim detetom saznala na dabl testu i tako i bi, bata. Bicu 18.ned na sl.kontroli tako da verujem da moze da se vidi e sad jedino da beba ne skupi nogice ili ne postavi guzu da gledamo :D 

Sto se kengura tice nisam nesto za njega jer ledja otkidaju sa njima plus ne mozes ga odma nego tek kad je dete vece. Zato je tu marama zakon dal ona Hug Bug ili Kikeba nebitno ali beba moze u nju od rodjenja plus se tezina rasporedi duz celih ledja i nije tako opterecenje za kicmu. ;) 

MatroNadja, Ana87 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kengur-jedino ergonomski,ali oni su bas supi,oko 15-ak hiljada su...

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

missN, ti do kraja nisi ni radila TORCH, jel ? Transaminaze se vratile u normalu i to je bilo to? jeste skontali zbog cega su bile povisene? Meni je ALT povisen, i gvozdje... ponovicemo ks pocetkom januara, pa cemo videti rastu li idalje... 

 

Izmenjeno od strane VesnaBesna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda je dosao red i na mene da se razbolim :( od jutros temperatura ona najgora 37.2, bole me svaka kost i misic na telu... necu nista da pijem ako ne predje 38, ako predje onda paracetamol... od jutros se kljukam limunadom, medom, cajevima, propolisom, vise ne znam ni ja sta nisam pila, mada svaki dan unosim sve to jer hara ovaj virus, i dobro sam se i drzala do sada, sve koje znam su prelezali bar nesto u zadnja 2-3 meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo krkaj sve to i mozes i beli luk a ako ga ne volis ovakom iseckas sitno i sa kasikom meda pojedes. Muke bre svi su bolesni prava epidemija. 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzi se Ana :wub:

 tesko je ostati zdrav kad je epidemija i svi okolo slinave...

beli lukac je zakon,... ima dobra fora sa njim, isecka se i pomesa sa malo vode.. popije se kao lek... nema neprijatnog zadaha posle jer se ne zvace

 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje i od mene, Srecna Nova :wub:

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste drugari, ucutala nam se tema malo :) srecna Nova Godina svima, da nam porodjaji proteknu kao od sale i da bebice budu zdrave, i pametne :)  

Ja sam pregurala virus za samo jedan dan i jednu noc sa temperaturom 37,5, verovatno mi je i dalje jak imunitet :) svaki dan od kad sam zatrudnela jedem mnogo juznog voca, mandarine i kivi najvise, prirodni med obavezno ujutru i uvece, kakao, kostunjavo voce, cajeve, a muza ne mogu da nateram nista od toga da uzima  i evo mucio se 5 dana i mnogo gore prosao od mene... 

Bubu 2 i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ovde bas tiho nigde nikog :( dal ce tako tiho biti i u treci kad predjemo s obzirom da malo trudnica ima od proleca. 

Jao ti virusi više nisu normalni, jedva čekam da zima prodje. 

Mene bebica sve cesce udara i jace iz dana u dan. Bas sam hepi kad mi se javi. Kako je pocela bice tabadzija ko prvi bebac :D

Ana87 i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna nova godina. Zelim vam lake porodjaje, zdrave i srecne bebce. :babycrib:

Prosto ne mogu da odolim a da ne citiram Duska Radovica. Napisao je sve sto nam svima zelim u Novoj godini :wub:

Danas je prvi dan, početak.

Želim vam da vas ne boli ono što vas je a da vas voli ono što vas nije volelo.

Želim da vam deca budu bolja od vas, da se više vi hvalite njima nego oni vama.

Želim da vas dobro služe noge, da na njima provedete veći deo nove godine, da imate više posla nego vremena.

Želim vam da budete potrebniji drugima nego oni vama.

Da želite i možete više nego što vam treba, a da sve što vam pretekne podelite sa onima koji ne mogu kao vi.

Nemojte uzimati mnogo više nego što dajete.
Mislite malo na one kojima će morati da uzmu ono što vama budu dali.

Želim vam da dobijete stan ako ga nemate ili da umete da se radujete ako ga već imate.
Da vam ono što imate ne bude manje od onoga što nemate.
Želim vam, na kraju, da ova godina ima više sreće sa vama nego prethodna!

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kak je divno osetiti zivot u stomaku. :wub: kada pocinju da se osecaju pokreti? Koliko se cecam ima veze i na kom je zidu i posteljica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj u 18.nedelji a sad u 16. Sad ne znam gde mi je posteljica postavljena a sa prvom bebom je bila na zadnjem zidu. 

VesnaBesna i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na prednjem zidu posteljica i pocela sam tek tamo u 21.nedelji lepo da osecam pokrete, pre toga je sve bilo toliko slabo i retko da nisam bila sigurna da li su to pokreti ili nesto drugo... a neke zene pocnu mnooogo ranije da ih osecaju... tako da je sve individualno, zavisi od mnogo faktora...ali do 22.bi moralo da pocne...

Bubu 2 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste zakazivale ekspertski ultrazvuk, onaj koji se radi izmedju 22-24 nedelje? idete li privatno ili u Front/Visegradsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla privatno, ali nisam iz Beograda. Meni je znacio ovako malo psihicki jer se tada vide svi organi bebe i moze bas lepo da se proveri i srce i krvotok i glavica... gledala me je oko pola sata detaljno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.