Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa ono. Urin ki izvorska voda! Hahaha ,salu na stranu nisam cula da je stetan i mnogo sam ga konzumirala u prvpm i drugom trimestru cak i pocetkom treceg dok ga je bilo u bastici. I evo sve super :D

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarici je dr prepisao caj od persuna u trudnoci jer je imala bakterije u mokraci. Pila ga je mesec dana. Bakterije su nestale a ona ne zna ni kako kontrakcije izgledaju. Presla je termin 10dana i porodila se carskim rezom.

Mozda dr to ne prepisuje svima, mozda zavisi kakva je trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je persun svakodnevno u ishrani, sto u jelima kuvanim, a i svez u salati i to u velikim kolicinama. samo treba imati sve u vidu, to je sve. :)

dobre su i cysticlean tablete, potpuno prirodne i preporucuju se u trudnoci za urinarne infekcije.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ima tih urbanih mitova,o ananasu,urmama,eto persunu i ruzmarinu,caj od listamaline (koji nameravam licno da probam).... Ima svega medju trudnicama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ovde ima vec iskusnih trudnica, kakva su vasa iskustva/misljenja sa nosenjem odnosno ne nosenjem grudnjaka tokom trudoce? 

Logicno mi je i citam da bi trebalo nositi isti, ali ljudi moji ja ne mogu da smislim da ga nosim... cak ni kada idem vani, ma sanse nema da ga obucem, smeta zulja nervira :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto ovde ima vec iskusnih trudnica, kakva su vasa iskustva/misljenja sa nosenjem odnosno ne nosenjem grudnjaka tokom trudoce? 

Logicno mi je i citam da bi trebalo nositi isti, ali ljudi moji ja ne mogu da smislim da ga nosim... cak ni kada idem vani, ma sanse nema da ga obucem, smeta zulja nervira :(

 

Ja ga celu trudnocu nosim samo kad krenem van i to najobicniji pamucni bez zica, savova i cipki. Jedino mi to nije smetalo.

VesnaBesna i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti smeta,ne nosi ga,nema tu neke filozofije :)

Meni npr.uzas ako ga ne nosim,em sise ogromne,em se vise znojim...

VesnaBesna i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jabisto. Samo neki sportski pamucni kad izlazim iz kuce ili imam goste. Steze me i gusi nema sanse sa ga nosim. Pritom su mi se grudi ionako velike duplirale u trudnoci toliko su teske da bukvalno nemam snage za grudnjak

VesnaBesna i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad nisam imala grudi, jedva da se nesto naziralo i bog blagoslovio push up i one baaaas punjene pa je to na nesto i licilo. Nikad nisam skidala brus osecala sam se golo bez njega.... a sad ni da ga smislim. Nosim one sportske topice i bas mi odgovara...

Btw sad imam grudi po prvi put u svom zivotu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grudnjake inace ne volim i nosim samo kad izlazim iz kuce. U trudnoci, posto sam rano otisla na bolovanje i lezala, prestala sam skroz da ga nosim. Medjutim, posto inace imam male grudi, a do sad su mnogo porasle, ispucale su i pocele da me bole. Onda sam pocela da nosim, cak i nocu, obicni, najtanji, pamucni grudnjak, a preko dana trudnicki. U toku dana mi ne smeta, ali uvece krece da me hvata nervoza od njega i skinem ga na sat-dva. Od kad ih nosim, ne bole me grudi, tako da to sada redovno praktikujem.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :wub:

missN i Ragdollf otprilike je to i moja prica... nije tu bilo Bogzna sta za ubaciti u grudnjak, a sad su bas bas nadosle, i dosta kapilara ima popucalih. Za sada mi je daleko bolje bez grudnjaka, ali ne znam ima li kakve veze sa kasnijim izgledom tj dal se vise otegnu/izvin`te na izrazu kod zena koje u T nisu nosile? Ili to nema veze sa tim

Nista ruznije od malih s..a koje vise... bar meni :(

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :wub:

missN i Ragdollf otprilike je to i moja prica... nije tu bilo Bogzna sta za ubaciti u grudnjak, a sad su bas bas nadosle, i dosta kapilara ima popucalih. Za sada mi je daleko bolje bez grudnjaka, ali ne znam ima li kakve veze sa kasnijim izgledom tj dal se vise otegnu/izvin`te na izrazu kod zena koje u T nisu nosile? Ili to nema veze sa tim

Nista ruznije od malih s..a koje vise... bar meni :(

joj jeste odvratno.... sto mija seka kaze ko dva mrtva pacova...

 

Vuciguraj, Bubu 2, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj jeste odvratno.... sto mija seka kaze ko dva mrtva pacova...

 

ahahahahaaaaaahaa joj sto me nasmeja.... carica... :D:D:D

missN i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa iskreno meni su porasle onako da kazem duplo su vece i malo vise ali sta cu ja to je priroda

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ce da se smanje. Ne volim velike grudi :\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ako grudi nisu velike nema potrebe da nosiš brus. Ako su ti preterano porasle u odnosu na ono kakve su inače postoji mogućnost da se obese kada se izduvaju, mada to više zavisi od perioda dojenja jer tada mnogo više narastu. 

Meni takođe smeta brus, ali ga nosim kad izlazim napolje samo, kupila sam veći broj, pre svega zbog leđa jer su me stari baš stiskali a imam inače leđa kao plivacica haha, pa uvek moram veći broj brusa zbog leđa a ne zbog onoga što puni korpe :))). A sad u trudnoći pogotovo.

VesnaBesna i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ce da se smanje. Ne volim velike grudi :\

Većini žena se smanje na veličinu koju je imala inače, ali nekima ostanu veće, a nekima čak budu i manje nego pre. Verovatno genetika ima uticaja na to da li će se obesiti i koliko, mada je i logično da ako su grudi prirodno velike nakon dojenja se uglavnom obese pod težinom. Govorim za prilično velike grudi. 

Meni su npr nakon jedne trudnoće i dojenja ostale iste, možda malo manje tvrde nego pre, ali baš malo. Ali ja nemam velike grudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da budem ko ona baba iz vica sto je pokusala samoubistvo ubodom u koleno jer su joj rekli da je srce 2 cm ispod leve dojke :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao zene ubedile ste me! hvala vam na ovome sto ste napisale, sada sam i ja mirnija.. probacu, pa ako bilo sta primetim, uvek mogu da obustavim... srcad ste!  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ima tih urbanih mitova,o ananasu,urmama,eto persunu i ruzmarinu,caj od listamaline (koji nameravam licno da probam).... Ima svega medju trudnicama :D

to za caj od persuna vazi i u Italiji, nije samo kod nas...tako da verovatno ima neku osnovu.

Posto ovde ima vec iskusnih trudnica, kakva su vasa iskustva/misljenja sa nosenjem odnosno ne nosenjem grudnjaka tokom trudoce? 

Logicno mi je i citam da bi trebalo nositi isti, ali ljudi moji ja ne mogu da smislim da ga nosim... cak ni kada idem vani, ma sanse nema da ga obucem, smeta zulja nervira :(

 

ja samo sportske i za dojenje...grudi su mi dosta osetljive, cak i kad spavam bole me ako se okrenem na stomak.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste me slatko nasmejale sa ovim poslednjim postovima. :lol: 

Ko je spomenuo ruzmarin?. A ja ga bas koristim kao zacin. Jeli uopste ne sme ili u vecim kolicinama? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nece nista biti ako se koristi kao zacin.... pa necemo jesti corbu od ruzmarina!!!! 

Bubu 2 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah e lude ste za bruseve i sike :lol:

Ja sam ovako prvoj trudnoci a i pre trudnoce. Nosila sam samo sportske topice i to veci broj da bude komotno e sad posto mi je stomak bio visoko i kako je rastao ja u 7.mesecu batalim skroz i do porodjaja nisam nosila a posle sam one za dojenje koji su zakon. Sad npr isto nosim sportski a kod kuce cesto bez. Cini mi se da su mi sad vece nego u prvoj trudnoci a do porodjaja jos porastu. Pa kad nadodje mleko posle porodjaja budes Pamela :lol: a kad prestanes sa dojenjem za nedelju dana odose :D mada meni se nisu okesile iako su bile bas velike. Mackajte sad necim da vam ne popucaju ja sam npr organskim kokosovim uljem extra stvar i lepo mirises :D mada nesto se ne opterecujem dal ce da vise ili ne jer sve je to normalno i nece sigurno biti ko devojacke. Bitno je da beka siki a za sike ko mari ;) 

MatroNadja i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim onaj naprostiji, udoban, bez cipki i dodstnih push upova,zica itd, i jos uvek mi ne smeta, cak ako ga ne stavim ujutru a setkam se ceo dan, uvece mi sve bude mokra majica od kokostruma, valjda ih iritira ljuljuskanje :D a kad nosim brus u toku dana ne curi mi kolostrum...

inace mackam se stalno kremom i ad kapima i primetim pre neki dan samo na levoj dojki par strija ... kupila sam juce i kokosovo ulje pa cu i njega da mazem...

Ne secam se da li sam napisala izvestaj sa UZ pregleda, ali sve je proslo super, merio je glavu, butnu kost, mozak itd i dr je zadovoljan kako napreduje :) potvrdio je da je devojcica :) ja sam sada u ponedeljak bila 23+0 a mere odgovaraju za 22+0 (tako pise na izvestaju,' to sam videla tek kada sam dosla kuci).  Nadam se da je to uobicajeno da po nekad malo kasni? 

Cintia, Ragdoll85, Bubu 2 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.