Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala Mer, uvek mesam jetrvu i zaovu, ne znam ko je sta :)

eeeee svidja mi se kako si mi skratila nick!! Mer! :D zaova je od muza sestra,a jetrva je od muzevljevog brata zena...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sa prvom trudnocom uhvatila zima pred kraj sam pa sam isla raskopcana ali debeli i dugacki sal stavim tacno tu na otvoru i milina a sad mislim da cu izdrzati sa zimskom da budem zakopcana jedino ako ne potraje bas do aprila ne daj Boze. 

Sto se ostale odece tice mislim da sam u prvoj trudnoci lakse isuper mi bilo u helankama ali sad mislim da me i one stezu pa mi je bas problem kad idemo negde tipa rodjenda jer u trenerku bas ne mogu :wacko: isto sam povadila sve zive lastise :D

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, koleginice! Mi danas imali uz...imacemo jos jednu upisulju! Sreca sreca radost! Sve je super, cak se nisam ni ugojila od prethodnog pregleda, naprotiv, izgubila sam 300 g :o pohvalio me dr...a ne zna on da ja vise ne mogu slatko da jedem jer me muci kiselina..msm, sad zna posto sam mu rekla  :D sve je super, grlic dobar, beba divna, vrti se, rasteze, guta, milina bozja. Kaze da je normalno sto je vec osetim toliko jer je treca trudnoca a i posteljica je pozadi...sve nam je organe pokazao, sve objasnio sta je sta...i dao nam neke papiresa klinike na kojoj on radi i gde ce me poradjati...izmedju ostalog dobijamo gratis 10 casova plivanja za mame/tate i bebe, sto me je odusevilo! Ici cemo guzica i ja da se brckamo <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, koleginice! Mi danas imali uz...imacemo jos jednu upisulju! Sreca sreca radost! Sve je super, cak se nisam ni ugojila od prethodnog pregleda, naprotiv, izgubila sam 300 g :o pohvalio me dr...a ne zna on da ja vise ne mogu slatko da jedem jer me muci kiselina..msm, sad zna posto sam mu rekla  :D sve je super, grlic dobar, beba divna, vrti se, rasteze, guta, milina bozja. Kaze da je normalno sto je vec osetim toliko jer je treca trudnoca a i posteljica je pozadi...sve nam je organe pokazao, sve objasnio sta je sta...i dao nam neke papiresa klinike na kojoj on radi i gde ce me poradjati...izmedju ostalog dobijamo gratis 10 casova plivanja za mame/tate i bebe, sto me je odusevilo! Ici cemo guzica i ja da se brckamo <3

Jojj :wub: Evo konacno neko sa tri cerke, kao ja :D Sve su redom dobile decaka posle dve cere pa ostadoh u manjini :D Divnooooo! 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Nadja, super sto je sve lepo proslo na pregledu, nek su nam one zive i zdrave, ima vremena za decake :D hehe a sta kaze tata, jel on hteo jednog decaka malo za promenu? :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Nadja, super sto je sve lepo proslo na pregledu, nek su nam one zive i zdrave, ima vremena za decake :D hehe a sta kaze tata, jel on hteo jednog decaka malo za promenu? :D

hehe jedno je sta on kaze-a to je da je ionako bas zeleo jos jednu devojcicu, jer su one kao vise vezane za tatu, a drugo sta ja vidim da mu lezi na srcu-a to je decacic. Ne zbog nekih blesavih razloga tipa nastavak loze i slicno, vec prosto vidim kako se zanese kad se igra sa decacima iz familije i drustva. Sta da mu radim, od njega zavisi  :D svekar samo vice: to, super, devojcice su najbolje, one ce ti celog zivota pomagati, a mogu misliti koliko su se sis zapravo smorili jer im je ovo 5. unucica, od drugog sina ne ocekuju vise potomstva, jedino jos mi ako zapizdimo koji put :D

Ana87, Bubu 2 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaw Nadja ma divnoooo :wub: ma pol je tako nebitan bitno da je bebica dobro i lepo napreduje. E extra za plivanje :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja jedva cekam moju kontrolu 10.januara.ima da se nacekam nece to skoro :rolleyes:

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja hahaha tako sam ja muzu narucila da drugo bude decko posto je sad devojcica a volela bih oba pola da imam, a on jadnicko mislim da ce da oseca grizu savest ako mi ne ispuni zelju :D ma nek su ziva i zdrava! :) 

Jao mene zadnja dva dana uhvatilo da gledam kolica, nisam ih proucavala do sada :) svidjaju mi se bez-bela (znaaam, najgore je da budu svetla zbog prljanja ali mi se mnoooogo svidjaju te nezne boje), i naravno da budu kvalitetna, jer ih planiram i za 2.dete da izdrze, da budu set 3 u 1, i koliko je moguce lagana, laka za upravljanje itd itd... pa sam videla jedna CAM i jedna KUNERT... mojih par prijatelja je kupovalo Kunert i bas su zadovoljni, jeftinija su od Cam, ali mislim da su Cam ipak kvalitetnija. Mada tek trebam da obilazim radnjice i da pogledam uzivo sta sve ima... i ovo sam samo na netu gledala :) 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali neka kolica koja su kostala oko 70 evra, najobicnija, bez dodataka, i toliko su nam dobra bila, izdrzala su obe devojcice, nekad i zajedno, posto je prva bila mala kad se druga rodila, a nemate pojma gde smo sve s njima isli...kad nam se nisu unistila na kaldrmi u Pompeji znaci da su neunistiva  :D bila su lagana, laka za upravljanje, sto mi je bilo super jer sam cesto morala da ih guram jednom rukom...poklonili smo ih, i sad treba da uzmemo nova...znam samo da nista glomazno necemo, trazicemo model slican onom. I da, obavezno cu uzeti hug bug maramu, koristika sam je s mladjom i bila mi je izuzetno korisna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :baby:

Da vam se pridruzim. Mislim da smo zreli za ovu temu 13+0. U prvom trimestru postaje guzva i od novih i od starih clanica :wub:

Ne znam ni kada mi je sledeca kontrola. Sledece sedmice radim briseve zbog AC pa cu pitati. Super smo rastemo i jos da se zavrsi ta AC pa da malo odahnem.

 

Ana87, MatroNadja i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ovu temu ne mogu da cekiram da je pratim kao ostale. Jeli to nesto promenje o na forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :baby:

Da vam se pridruzim. Mislim da smo zreli za ovu temu 13+0. U prvom trimestru postaje guzva i od novih i od starih clanica :wub:

Ne znam ni kada mi je sledeca kontrola. Sledece sedmice radim briseve zbog AC pa cu pitati. Super smo rastemo i jos da se zavrsi ta AC pa da malo odahnem.

 

:baby:

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana aj ovako da ti prenesem svoja i tudja iskustva sto se kolica tice. Kunert su dosta teska ali imaju super tockove i amortizere a Cam jesu kvalitetnija ali mali tockovi i svaki kamencic se oseti. Ljudi oko nas koji su uzeli 3 u 1 kazu da onu kolevku bas kratko koristis narocito Cam-ova je jako glomazna a ono jaje sediste jedino za auto retko ko voza na kolicima tako da ti onaj treci nastavak najvise koristi. Mi imamo od prvog deteta Jungle insieme kolica i bas se dugo vozao u njima odlicna su i ko nova i dalje a sto kaze Nadja najobicnija nema nikakvih nastavaka. Bitno da imas lezeci, polulezeci i sedeci polozaj, da nisu jako teska i lako upravljiva. Kasnije preko godinu dana smo uzeli Cam kisobran i extra kolica laka milina. 

Sto se marame tice imamo Kikeba maramu i nju cu svakako dosta koristiti mnogoooo dobra stvar za nosanje :) 

Bubi dobro nam dosla i da AC prodje super. 

Ana87, missN, Bubu 2 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se pitala kakva su ta jungle kolica... i kako izabrati dobra. Moja snaja se zeznula lakse ti je bagerom upravljati nego puerri kolicima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ova Jungle supeeer e jedina mana malo su teza ali sam se vremenom nabildovala :lol: tad nisam znala sta treba da gledam pa tezinu i nisam ali super upravljiva i veliki tockovi, dole dosta prostora za stvari u korpi. E da i sto je jakoooo bitno gledajte da se rucka pomera tamo vamo da mozes pomeranjem rucke da menjas dal beba gleda u tebe ili od tebe. To nemaju ni Cam ni Kunert kolica. Kod njih moras da skidas celu korpu i menjas položaj. Deluje bezveze ali ti mnogo znaci kad uprzi Sunce a ti samo lako promenis polozaj ili duva neki nesnosni vetar. Nasa to imaju i bas ih volim.  ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod nas ja vudeh samo ta jungle... dobro si nam rekla... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su ova jel da?

 

012_262_52a7259ea0d92.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da ista imamo. Kazem ti jedino malo su teza to im je jedina mana. Imaju oko 13 kg. E sad meni ni to ne bi bilo problem nego imamo puno stepenica do ulice pa je bioo zeznuto u pocektku dok nisam provalila fazon kako da manevrisem. Ostale karakteristike odlicne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnadjo, meni na uz za dabl rekla dr da je mozda decak i kad je cula da imam dva decaka, rekla je: ne znam sta da kazem, rano je. razocarala se umesto mene ahahaha. a ja kao na iglama, briga me za pol, samo sam cekala da cujem da dete ima nosnu kost i koliki je vratni nabor. a njoj kao da je bilo neprijatno, kao da mi saopstava neku losu vest. rekla sam joj: nema veze, moje je. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnadjo, meni na uz za dabl rekla dr da je mozda decak i kad je cula da imam dva decaka, rekla je: ne znam sta da kazem, rano je. razocarala se umesto mene ahahaha. a ja kao na iglama, briga me za pol, samo sam cekala da cujem da dete ima nosnu kost i koliki je vratni nabor. a njoj kao da je bilo neprijatno, kao da mi saopstava neku losu vest. rekla sam joj: nema veze, moje je. :D

e da, i mm-u dr kaze kao, pa eto imam i ja 3 cerke, to je bas lepo...toliko lepo da mora da ga tesi :D jedino je kaze pubertet malo problematican hehehe

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, Nadja, nek su vam zive i zdrave bebice, imati decu istog pola ima svoju posebnu lepotu i car, kao u bajci:wub:, tri sestre, tri brata

Ako se imaju dva istopolna deteta i ceka se trece svi odmah misle da se juri bata ili seka, ako su dva deteta razlicitog pola odmah misle da se omaklo....

Zaboravlja se na ljubav prema deci, na cudo novog zivota, na radost iscekivanja, i bilo musko ili zensko uzivace se u svakom trenutku ( naravno osim onda kad budete zeleli da male drekavce izbacite  iz sobe samo da sastavite dva sata sna:o)

Vuciguraj, svejedno, leni i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam vec decaka od 2 god i sad svi da ce biti seka a meni je tako svejedno samo da je sve ok. Jer sto kazes i da je opet bata divnooo dva decaka (mada moj sin to i prizeljkuje) a ako je seka super imacemo oba pola. Mene samo zanima pol jer sam radoznala po prirodi volim sve unapred da znam a sta je nebitno svakako cu se mnogooo radovati :wub: i meni je san troje dece :) 

Zoe86, leni i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek kad sam rodila trecu cerku skontala sam da nije problem bio u drugima i njihovom konstantnom komentarisanju vec u meni i mojim ocekivanjima. Kad se rodila O. zivot nam se toliko promenio, unela je takvu radost i ljubav medju nas cetvoro(msm, bili smo i pre toga sretni ali drugaciji :D ) Toliko smo se zblizili, umirili, postavili prioritete. Ja valjda nisam sebe videla kao majku troje dece, a posebno dece istog pola. Jos sam ja i poprilicno stroga i pomalo muskobanjasta, ne iskazujem bas neznost van porodice, pa i nisam pretpostavljala koliko dobra mogu da budem u odgajanju zenske dece :) 

Sad kad me ljudi startuju sa "divno, 3 devojcice, bolje je za roditelje", odmah presecem-"dobre su za MENE, najbolje, kao sto su nekom dobri sinovi, a nekom i jedni i drugi. Ima dobrih sinova i dobrih cerki i obrnuto". Ili kad kazu "blago vama, vi ste srecna majka", kazem "jesam, imam tri zdrava deteta". Uglavnom budu zateceni jer nekako kontaju da smo mi mame dece istog pola nekako zakinute i nezadovoljne :D Posebno zenske mame :D A okle co'ce... :) Kad ih vidim zajedno hocu da crknem od ljubavi :wub: Razumem i mm, da imam 3 decaka verovatno bi devojcica ostala neka tiha patnja, u smislu nekih zajednickih aktivnosti, tako kontam i da je njemu. Bacaka on i cerke, i uci ih karate i dzudo po dvoristu, ali kontam da mozda sin ne bi toliko cicao :D To je sve tako glupo zapravo, kao i u svemu ostalom, bude bas onako kako treba da bude, kako je najbolje za nas. Mi se inace uhvatimo za glavu kad odemo kod nekog ko ima nemirnog decaka. Umorimo se samo gledajuci tu energiju i svaki put komentarisemo "e ako bismo mi ovo mogli..." :D Verovatno je nekom ko ima decake obrnuto, kad dodje kod nas smeta mu nasa energija zenskog manastira :D 

Bubu 2, MatroNadja i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.