Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

ma lagi malo uz,a tezina bebe na rodjenju ama bas nista ne znaci.znam osobe koje su rodjene krupne,pa su danas sasvim prosecne visine i tezine i obrnuto.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ziv sam primer... jos sam bila i bucko do nekih 4-5 godina... a posle izgleda da sam dobila gliste koje i dan danas imam najverovatnije :D... jedem ko mecava a kilaza ne mrda... ovo sad se ne racuna sto sam presla 50 kg :P

 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heeej, sto je utihnuo ovaj drugi razred... Sta radite, ima l' sta novo? Meni se spava jaaakooo...htela sam decu popodne da vodim na bazen ali mislim da cemo ovaj put ipak preskociti, sklapaju mi se oci i boli me glava. Mozda ih predvece odvedem na klizanje, bice i neka predstava na ledu pa neka gledaju. Juce smo celo popodne bile na klizanju, bas su se izmorile a ja se plasim da sam se mozda preforsirala (nisam se klizala, niti znam niti bih rizikovala sad u trudnoci da padnem, ali sam stajala satima na hladnoci) pa me danas boli tiba...jos sam se sinoc istripovala da smo nesto zeznuli mm i ja jer smo se sehali i bio mi je jako cudan osecaj...beba kao da mi naleze, da prostite, na cmar, kao da je jako nisko...u petak imam uz, jedva cekam da vidim da li je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuvaj se Nadja samo lagano. 

Nama bila slava, pa danas sinu slavimo rodjendan samo neko spremanje :wacko: ali od sutra nista vise ne radim samo uzivanje :D i meni kad dugo stoji osetim ko pritisak u donjem stomaku tj.kao da je beba nisko ali mislim da je to samo trip jer mi je stomak inace visoko. Jedva cekam pokrete da osetim. U par navrata sam osetila kao neko migoljenje ali nisam bas sigurna. :D

Ehinacea, MatroNadja i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco, srecan vam rodjus! Da ga lepo proslavite  :)

ja nekad baas osetim bebu, a narocito kad popijem nesto gazirano, sva se razleti! Jetrva mi ne veruje da ovako rano osetim pokrete, ali ja uopste ne sumnjam da je to bebac.

Meni se pune sike...vec su malo tvrdje i bole kad ih pritisnem ili kad spavam na stomaku...uskoro ocekujem kolostrum :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaa :*** 

Ja sve kontam da cu i ja uskoro da osetim jer evo 15.nedelja sam a u drugoj trudnoci kazu osetis pre. Bas jedva cekam. 

I meni se sike bas povecale a kad se setim kako tek budu kad se porodis majko mila bice vece nego prvi put. Ko Pamela cu biti :D e da da ti si tu 5.mes tad krece kolostrum. Eeeeh kad se setim onih konstantnih tufnica na odeci od njega svako jutro nakon spavanja :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je krenuo kolostrum u 5. mesecu, i sto kazes tufnice na sve strane :) narocito na pidzami, verovatno kako ih pritisnem kad legnem na stranu... 

Inace ja sam pocela lepo da osecam bebu tek u 21. nedelji, par dana onako bas jako i redovno, i evo zadnja 2 dana je nema da se javi, a i ja se preforsirala oko slave pa me sad samo zabrinjava... mozda zato sto mi je posteljica na prednjem zidu, mada sam je baaas lepo osecala 3 dana za redom, a evo sad nije dobra uopste sto se ovako smirila... mangupira se... :) u ponedeljak idem da mi uradi vaginalni bris prvi put u trudnoci (bljak), i tad ce i da pogleda malo UZ, da vidimo kako napreduje :)

Pre 3 dana sam usla u 6. mesec svecano hehe i zadnjih 10ak dana je poceo bas naglo da mi raste stomak :D i nekako mi je pritiso zeludac, pa cim maaaalo vise pojedem nesto imam utisak da ce da mi pukne koza u gornjem delu stomaka... ali ako, samo neka raste :) jaknu jos uvek zakopcavam, ali dajem joj rok do Bozica :D 

missN, Ragdoll85, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heeej, sto je utihnuo ovaj drugi razred... Sta radite, ima l' sta novo? Meni se spava jaaakooo...htela sam decu popodne da vodim na bazen ali mislim da cemo ovaj put ipak preskociti, sklapaju mi se oci i boli me glava. Mozda ih predvece odvedem na klizanje, bice i neka predstava na ledu pa neka gledaju. Juce smo celo popodne bile na klizanju, bas su se izmorile a ja se plasim da sam se mozda preforsirala (nisam se klizala, niti znam niti bih rizikovala sad u trudnoci da padnem, ali sam stajala satima na hladnoci) pa me danas boli tiba...jos sam se sinoc istripovala da smo nesto zeznuli mm i ja jer smo se sehali i bio mi je jako cudan osecaj...beba kao da mi naleze, da prostite, na cmar, kao da je jako nisko...u petak imam uz, jedva cekam da vidim da li je sve ok.

I meni brce po istom,i brkala je i pre,tako se valjda namesti,a kad udari samo jauknem 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vise jaknu i ne zakopcavam,tako da peske ne idem nigde,samo kolima...a bas je zima,pa se natrontam kao Eskim....drago mi je da mi nocu valjda prorade hormoni,bude mi toplo,nekad i vrucina...M navlaci i debeli jorgan,a ja samo moj frotir i tanji jorgan...primetila sam da ni bebac ne voli kad je bas bas toplo...smanjio mi se broj dzempera koje mogu da obucem,a o trenerkama da ne govorim..spala sam na dve trenerke sramota,ali necu ih kupovati,jer ih inace ne nosim uopste,pa cu izdrzati nekako...M i ja kupili cizmice,tople su udobne i zavrsice posao bar za dve zime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni jakne i kaputi ovu zimu ostaju u ormaru. Imam jedan malo siri model tako da njega jos par nedelja mogu nositi i to je to... nastupa doba otkopcanih :P

A iskreno ne bacaju mi se pare na nove jakne koje cu nositi dva meseca i to je to. Ja sam spala na jednu trenerku i dvoje helanki... 

Ragdoll85, Ana87, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u poslednjih sedam dana probala sve moguce jakne u gradu... Cak sam probala i one sto su preko 20 000, naravno da je NW bih uzela za dva meseca, ali me zanimalo da li mi bar neka od njih odgovara... I ništa... :-( Stomak mi je veliki, a ovako se nisam ugojila... Ono što mi odgovara, što mogu da zakopcam preko stomaka, u ramenima mi je tri broja veće, stvarno grozno izgleda... I, na kraju opet ništa... Otkopcana jakna, džemper, ponco i čekamo februar... :-)  

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne nosite muzevljeve stvari?

Ja nosim njegove trenerke,jakne,jis malo pa cu i ves :)

 

 

MatroNadja, missN i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne nosite muzevljeve stvari?

Ja nosim njegove trenerke,jakne,jis malo pa cu i ves :)

 

 

pa veliko...znas ti kojisna sam,157 cm,a on 180 cm..plivam u njegovoj trenerci ili duksu

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila neku kao bundu od prevrnute koze, unutra vestacko krzno, bas je topla, samo sto je malo kraca, do pola guze otpr. Deverova zena, ne znam bas te titule sta mi tacno dodje :)prosle zime bila trudna, pa mo poslala dosta stvari. I da nije, svkako bih kombinovla nesto sa poncom, zao mi da kupujem jaknu za 2-3 meseca.

Muzevljeve trenerke i duksevi me spasavaju za po kuci.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim dukseve od mm trenerke spustim gumu skroz ispod stomaka jaknu ne zakopcavam na cipzar nego na drikere tako je sira malo pa kad sednem raskopca se sto mi i odgovara :) snalazim se za to jos malo sto je ostalo. Ja vecinu pesice obavljam po 2,3 km mi nije problem nemam ko da me voza a bus samo sto moram.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma gde od mm ja nosim deciju 14, samo mi stomak viri... a njegovo mi sve veliko....  ne znam ko rece za gace sa njima imam opasan problem al dobra ideja da pozajmim od mm :D moje mi omanjale

Vuciguraj, Nira i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se spasih sa njegovim stvarima,on 180 ja 170,a i po kilazi ga stizem :D

 

 

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim dukseve od mm trenerke spustim gumu skroz ispod stomaka jaknu ne zakopcavam na cipzar nego na drikere tako je sira malo pa kad sednem raskopca se sto mi i odgovara :) snalazim se za to jos malo sto je ostalo. Ja vecinu pesice obavljam po 2,3 km mi nije problem nemam ko da me voza a bus samo sto moram.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaa,2-3 km...ja umrem posle 100 m...imam trip kad sam u gradu,jos da sam sama katastrofa...buduci da sam niska,vecina ljudi me bukvalno ne vidi,a jos ako ne vide stomak plasim se da ce me neko slucajno gurnuti ili u prolazu zakaciti...zato kad idem negde vozi me M,a i hladno je da bih sad setala...kad idemo u prodavnicu idemo zajedno,pa bar njega vide ako ne vide mene..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas dosta setam, zato mi treba jakna... Bukvalno svaki dan sam dva sata napolju... A dani sve hladniji... A stvari dragog neam sanse da nosim... Sama sebi umiremod smeha samo kad zamislim tu situaciju... :) Dugacki rukavi, siroka muska jakna, a ja setam po gradu sva bitna... :) A po stanu, helanke i resena stvar... Mada, moram priznati, sve ove sto ima vec stezu,spustam ih skroz ispod stomaka... Mislila sam da cu uspeti bez jos jedne kupovine za sebe, ali teeesko... :) U H&M-u sam juce videla snizenje farmerica za trudnice, bile su 4500, sad su 2000, pa eto da znate... :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragg,dodje ti jetrva :-D

Hvala Mer, uvek mesam jetrvu i zaovu, ne znam ko je sta :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN uzmi gace na pijaci za trudnice. Nemaju lastis napred zakon su. Ja ih ne osecam uopste. A trenerke ,nosim sve svoje (i ja nosim 14icu) samo sam rasila iznutra malu rupicu i izvukla lastise. Lako cu da vratim kad se porodim. Ionako ce ostati stomak i posle poroda neko vreme. Sve nosim svoje u principu samo sam sa lastisima u svadji :D

missN, Nira i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nira hvala za info za snizenje, bas cu da se prosetam danas do h&m-a da kupim hulahopke za trudnice i da vidim da li ima jos nesto zanimljivo :) ima tamo jakni za trudnice ali ni meni se ne daju pare za 2 meseca, pa sam juce iskopala neku muzevljevu jaknu, u stomaku ce mi biti dobra, a rukave cu morati da podvrnem, duzi su mi jedno 10ak cm :D cirkus, ali dobro, prezimicemo, nismo bas u Kanadi (pre neki dan je kod moje sestre bilo -38C :D )  

Bitno mi je da sam se opremila dobrom obucom, uzela sam patike za planinarenje adidas, sa kramponima, nema sanse da proklizaju ako padne neki sneg, a presvucene gorotexom tako da mogu da hodam i po vodi :)  malo se plasim da se ne okliznem negde sa tolikim stomakom, mada kako nam se klima promenila nesto i ne ocekujem velike snegove... 

Zoe86 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam obuću rešila čizmama sa gorotexom, tako da ne brinem o tome koliki sneg će biti... :-) A bez jakne ćemo već nekako preživeti... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.