Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cao zene, vidim da ste dobro, kao i bebice, sto me raduje. :) Mi smo proslavili mladjoj ceri rodjendan, sto je trajalo 3 dana (kao Ivkova slava), pa nikako da sednem da vam malo pisem.

I ja mislim da je u neku ruku opasnije meso i neoprano voce i povrce nego macke (posebno ko ih ima i stekao je imunitet pre trudnoce) kada je u pitanju toksoplazmoza. Vidim da je u nekim zemljama rutina da se to proverava, ne znam zasto kod nas nije...

Inace stigli su mi juce rezultati urina, nema bakterija, urinokultura sterilna, nemam vise ni pesak. Krv isto ok, samo i dalje mi je nizi hemoglobin, pa mi je rekla dr da nastavim sa feroglobin kapsulama.

Beba mi se vrti kao navijena, vise ne znam ni sta je ruka, ni sta je noga, ni gde je glava, vileni po ceo dan i noc. Volim sto je aktivan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi ja po preporuci za ks pijem seme koprive sa jogurtom... i dalje mi nije idealna ks al je bolja nego sto je bilo...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna sta znaci kada postoji povecana kolicina plodove vode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam blago smanjenu pl.vodu... sta ti je rekao doktor? Koja si nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi ja po preporuci za ks pijem seme koprive sa jogurtom... i dalje mi nije idealna ks al je bolja nego sto je bilo...

Miss, probaj seme koprve sa medom i kakoom. Meni je bas pmoglo. Tegla meda i p 100g koprvava i kako. Koliko znam, ne treba mesati gvozdje i kalcijum, ne resorbuje se kako treba.

missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna sta znaci kada postoji povecana kolicina plodove vode?

Moze, a ne mora da bude znak trudnickog dijabetesa. Verujem da ce te slati na ogtt test

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag hvala, nisam imala pojma... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Ja sam 18. nedelja osecam kad kad leptiice u stomaku. Zbog placente koja je bila nisko postavljena i jakih mucnina provela sam skoro mesec dana u bolnici sada smo dobro. :rolleyes:

Pisla sam o tome na mom Youtube kanalu Kada zelje postanu stvarnost  

https://www.youtube.com/channel/UCIHXosKG_WwvmH2w3FTc-gg 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula to za povecanu plod.vodu i trudnicki dijabetes ali bolje lepo ogtt da ne bijes glavu. 

I mi za koji dan slavimo sinu rodjendanac :) 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, citam ovaj poslednji post i vidim da mi je krajnje vreme da resetujem telefon, nesto ova slovca mnogo beze :D Dobro ste uopste skpirale sta sam kuckala!

Za povecanu kolicinu plodove vode, koliko znam, uzrok moze biti nacesce trudnicki dijabetes ili anemija ploda, ali nista od toga ne mora da znaci, kako sam skapirala, samo nagadjaju, ne zna se pouzdano. Ako je povecanje blago, onda to nista ne smeta. I mene su proveravali zbog blago zadebljne posteljice, pa ispade da je sve ok, jednostavno mi se organizam tako ponasa.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze, a ne mora da bude znak trudnickog dijabetesa. Verujem da ce te slati na ogtt test

a recimo da jeste da li ima posledica na plod i kakvo je lecenje?

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od vrednosti secera koje pokaze taj ogtt test. AKo slucajno postoji taj trudnicki secer, dobijes dijetu da bi odrzavala secer u normali. U najgorem slucaju dobijes insulin. Posledice na plod koliko ja znam su samo te da bude plod veci, nego sto je uobicajeno. Ali ako se na vreme otkrije i pridrzavas se dijete uglavnom bude sve ok.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a recimo da jeste da li ima posledica na plod i kakvo je lecenje?

Ema napisale su ti sve zene. Konsultuj doktora da uradis ogtt test u svakom slucaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Moj novi video je "Kako se osloboditi straha u trudnoci?". Pogledajte ako imate vremena https://www.youtube.com/watch?v=hikNHw3dRGo&t=15s

Inace mnogo se bolje osecam pocela sam da se krecem i pored blagog krvarenja, doktori smatraju da nema razloga da se ne krecem posto je beba jako dobro. Puno pozdava Neda :rolleyes:

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav.Ovako u 22+6 sam i bila sam na ekspertnom uz.Doktor nije nista napomenuo ali sam na nalazu primetila zvezdice kod tezine i duzine.Duzina butne kosti je 45 mm a tezina je 612 grama.Po tabelama to je vise nego sto je uobicajeno.Zna li neko postoji li razlog za brigu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila,proveri secer. Ako ke povisen,moze beba mnogo vise da napreduje nego sto treba,isto vazi i za visak plodove vode. Sa druge strane ako ste ti ili suprug visoki moze i beba da bude krupnija. Suprug i ja smo nizi i masa beba kasni 12 dana po tabeli a savrseno je zdravo dete. Samo zato sto smo mi mali i beba je sitnija. Ako ti lekar koji ti vodi trudnocu ne pominje nista ti ga sama pitaj i reci zasto si zabrinuta pa neka ti on to strucno objasni

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je beba krupnija za 7 dana, a i ja i suprug nismo krupni. Sledece nedelje radim ogtt i videcemo. Mirna sam jer je moja beba dobro

merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma idi nije to nista. Super je to bebac. 7 dana napredniji pa to je za radost a ne za ogtt :D

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se setih primera. Rodila se mom.bratu od tetke cerka. Zabrinuti doktori,detetu velika glava,pa veliko celo,sva im nesto nije kako treba. Sve dok se moj brat nije pojavio kod doktorke,kad ga je ova pogledala i rekla :"Aha,ok sve je jasno. Sve jenu redu sa bebom"

Dan danas mi je to smesno :D

missN, merima i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj svrca je od samig starta krupniji ali bez dizanja panike rekli su mi da cu raditi ogtt. A koliko vidim svi to danas rade. Vise su me uplasili oni bolovi i kontrakcije i preporuka da se odradi torch. Mada me je zadnji put doktorka smirila, rekavsi da je malisa dobro i da se lepo razvija.

 

Ja sam bila krupna beba, 4300 gr.... jadna moja mama i prirodnim putem me rodila... a sad imam 57 kg :D

merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, tako se moj brat rodio sa okruglo 5 kg, odmah frka-panika, testiraj na dijabetes ludila, dok se tata nije pojavio u bolnici. Kada su ga videli sve je bilo jasno :-) 

merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa pazi moja sestra ima 48 kila, a rodila je sina 3 nedelje pre termina ,prirodnim pjtem. Rekli joj imace beba 3500kg taman. Kad ono S se rodio sa 4700. Jadna. Sva se iskidala

merima, missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.