Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni su sad rekli da odradim ukupne proteine u urinu 24 h, haptoglobin, da ponovimo enzime jetre, i torch.

A za torch sam ostala bez teksta, ovde kosta 21610!!!!  Inace po drugim laboratorijama je od 7000-10000.... nisu normalni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A jel merite povremeno pritisak? Ja nisam nesto merila do sada, merili su mi kad sam bila ma zadnjem UZ i bio je 120/60 i dr rece to je super.  Medjutim malopre mi se nesto zamantalo u glavi dok sam radila po kuhinji, i izmerim i bio je 140/74 (puls 80). Jel to spada u povisene ili u normalne i dalje? Bas cu da ispratim sledecih par dana da merim da vidim kako se krece inace...  

Sad sam procitala na par sajtova da trudnici nebi trebao da prelazi 140/90 i da je sve preko toga visok.

Izmenjeno od strane Ana87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa taj gornji je povisen a donji je opet malo nizi,u odnosu na onaj idealni 120/80...ako se nastavi,napomeni doktoru

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, pa mozes li negde drugo da uradis? Stvarno nisu normalni, preskupo je :o

Ana, to je na granici sto se tice gornjeg, donji je ok. Ispratipar dana, pa ako se ponovi pravac doktor. Moze biti da ti se nesto u tom trenutku poklopilo, pa da je samo.privremeno skocio. Merim pritisak povremeno poslednja 2 meseca. Nije prelazio 120/80. Uglavnom je gornji 115-118, a donji 70-75.

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN slabo stize pojacanje prvi trim poprilicno prazan :wacko: a za torch nemam reci pa to je dranje kukuuuuuu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisu normalni ovde u privatnoj lab. U celoj Srbiji je duplo i vise jeftinije... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drugi trimestar,hello! sta se radi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sprema se rucak i gleda se ova hladnoca kroz prozor :D  

Svi se nesto ucutali, cekamo da nam jos neko predje iz prvog trimestra, svi odose u treci :) ja sam ovde jos 6 nedelja, imam ja jos dosta da gulim :D nego proletece mi i to brzo zbog praznika :) 

Sad nesto gledam ovaj spisak, @Ehinacea je mesec i po pre mene, pa @svejedno  mesec dana posle mene, izmedju nema nikog...bas sam usamljena, bicu dugo na 1.mestu, nadam se da ce se pojaviti jos neko da mi pravi drustvo :D 

Izmenjeno od strane Ana87
Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

napunice se spisak dok mi dodjemo na red :)

jesi li isprobala onaj recept za falafel ili neki drugi? meni je onaj super i ne menjam ga.

mene uhvatio neki neizdrz, jedva cekam da se porodim, a ima da se nacekam... sad mi izgleda kao vecnost. uh.

mi planiramo da kitimo jelku ovih dana, verovatno sutra. za vikend idemo po paketice, pa moramo da pripremimo mesto gde cemo da ih stavimo. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da posle marta ima pustos da bude malo nas ima. 

Nas uhvatila NG groznica jos odavno pa smo pre dve nedelje okitili jelku :D 

Svejedno ista stvar i kod mene jedva cekam jun i da stigne beban :D svi su u fazonu tako je sa prvim detetom a kao u drugoj trudnoci ne zuri ti se tako a kod mene bas nije. Isto nestrpljenje ko prvi put :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi vec okitili jelkicu... a ja smisljam sitnice da bar malo obradujem drage ljude... tipa cestitke al rucno pravljene :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana meni je tremin 01.04. al ja cu carski pa cemo videti... neces biti sama :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe pa navratice valjda malo da nas obidju posavetuju nesto ove mame sto sad beze u 3.trimestar, kad budu dolazile na posleporodjajne teme :D 

@svejedno daaa, onaj recept sam koristila, samo nisam imala kumin i korijander a mrzelo me da idem do zdrave hrane pa cu za sledeci put i to da ubacim, ali ukus je ekstra, bas sam se vratila na trenutak na Bliski istok :) pravicu ga ovih dana opet... jedino sto bas ima puno ulja u njemu pa nije bas dijetalan, ali tako je kako je, mora i to nekad :D 

I mi sutra kitimo jeeelku :) moj omiljeni hobi :D a onda muza da uhvatim da okitimo i dvoriste pre slave :)  i poklone za ispod jelke cu ovih dana da idem da potrazim, samo da smislim staaa :)

svejedno, Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sad rekli da odradim ukupne proteine u urinu 24 h, haptoglobin, da ponovimo enzime jetre, i torch.

A za torch sam ostala bez teksta, ovde kosta 21610!!!!  Inace po drugim laboratorijama je od 7000-10000.... nisu normalni

Zasto bi sve to radila u privatnoj laboratoriji kada imas pravo da uradis besplatno u drzavnoj?

Neka ti ginekolog da uput i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav narode, svasta se izdesavalo ovde na forumu  prethodnih dana :D

Sto se surutke tice ja se kunem u nju, kao i u to da nakon duzeg vremena taj bljutav ukus cak postane prijatan. Naravno, to se odnosi na domacu. Ove u prahu i po marketima iskreno ne bih kupovala jer one moraju imati nekih stabilizatora da bi opstale, inace sveza surutka dva tri dana moze da izdrzi duze ne. Ja sam imala srece pa mi je mama iz sela slala svako malo, a ko nema tu mogucnost cula sam da ima u Zlatiborac radnjama, i da je sveza. Neproverena info ali eto pokusajte... Inace je i za imunitet super....

Nama kao deci su temp skidali tako sto nam rakijom dobro izmasiraju ledja, i utople.... to izvuce temp cudo jedno... 

I preznojavanje je savrseno za expres lecenje prehlade, nego ne znam da li je to preporucljivo u trudnoci, hm sta mislite?

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo svasta pregurali poslednjih dana, stroga horizontala po ceo dan...Nadam se da cemo sada moci malo opustenije....

Zakacilo nas svasta... i bolovi, i krvarenje, i ciste na oba jajnika, pa se niotkud stvori hematom za koji sada tvrde da je miom, pa skracen grlic na 1cm... ma ne znam da li nas je nesto zaobislo

Ali moj mali borac se nije dao, za sada lepo napreduje,bolovi se smanjuju, dabl test dobar, tako da verujemo da ce od sada samo lepe stvari

evo za sve prisutne :wub::wub::wub:

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Da li ste od pocetka trudnoce radile briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu? Mene sve nesto kopka da nisam pokupila neku od tih bakterija pa me zato boli stomak, a ne mogu da ubedim dr da mi uradi te briseve... oni rade standardno CB i VB, ali oni ne mogu da pokazu ove bestije koliko ja znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste vesna, za te tri bakterije se rade posebno brisevi. od cisti mogu da se jave bolovi od blagih do izuzetno jakih, tako da je moguce da su od njih. koliko znam ove bakterije ne izazivaju nikakve bolove, cak cesto nema nikakvih simptoma. ako bas sumnjas na njih i ako ces se osecati bolje i sigurnije ti ih ipak proveri.

ana87, nema ulja u falafelu, mera koja stoji u receptu se odnosi na kolicinu ulja koja je potrebna za przenje. same kuglice ne upijaju mnogo ulja, a ja ih svakako prvo stavim na ubrus. deluju prillicno "suvo". :) mozda cu probati da stavim malo ulja u samu smesu, pa da ih pecem u rerni, ali mislim da to nece biti to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Da li ste od pocetka trudnoce radile briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu? Mene sve nesto kopka da nisam pokupila neku od tih bakterija pa me zato boli stomak, a ne mogu da ubedim dr da mi uradi te briseve... oni rade standardno CB i VB, ali oni ne mogu da pokazu ove bestije koliko ja znam

Vesna, ovi se brisevi u trudnoci rade samo ako postoji sumnja, i to mislim samo u drzavnoj ambulantu. Ovde kod nas privatnici nece da rade je se, mislim, uzimaju sa grlica. U drugoj trudnoci sam trazila da mi rade i nigde nisu hteli osim u higijenskom.

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre Vesna sta te sve snadje :( valnda ce sad na bolje da ide sve. Super za dobar dabl. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila sve briseve ukljucujuci i ova 3 na samom pocetku trudnoce (7. nedelja) po preporuci ginekologa. Ako si radila u poslednjih recimo godinu dana, nemas potrebe jer se prenose iskljucivo sexualnim putem. Vrlo cesto nemaju simptome uopste, tako da je bol ili od cisti, ili od rasta materice, a moze da bude i neki pesak. Verovatno bi ti ginekolog sugerisao da uradis neke od testova da smatra da je potrebno.

Drago mi je da vidim da si pozitivna i da tako razmisljas, to je super. Sigurna sam da ce svw biti ok.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam radila, privatno na dabl testu, doktorka uzela briseve i ja odnela u laboratoriju. 

Ja bih domacu surutku mogla popiti, odrasla sam na bakinom siru a kacamak jedem samo sa surutkom i mlekom pomesano. 

Napomenucu doktorci da odradim to privatno bar taj torch.... hvala mazo :babymommy:

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos trudnjace :) ja samo da se prijavim da sam ziva, prilicno i zdrava, samo su krenule da me sibaju promene raspolozenja, cmizdrenje i tako...

učiteljica, missN, Ana87 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos trudnjace :) ja samo da se prijavim da sam ziva, prilicno i zdrava, samo su krenule da me sibaju promene raspolozenja, cmizdrenje i tako...

desava se....pripremi muza za to ;)

VesnaBesna i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.