Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A probaj sa koka kolom... ja prvi put cujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice brzo ozdravite :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma privila sam sve evo menjam vec sat vremena,stoji na 37.7,bas mi nije svejedno,dodje mi da placem,od cega,kako,ako odem gore u bolnicu,verovatno ce me ostaviti gore,meni se ne ide,znam da su odvratni,ne znam sta cu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, ako pređe 38 popij paracetamol. Dok ne pređe nemoj. Puno tečnosti, C vitamin bla bla... Niko te viroznu neće ostavljati u bolnici sa trudnicama. Nemoj ni da ideš da ne zaraziš druge. Idi kod dr. Opšte prakse ako ne prođe za par dana ili ako bude visoka temperatura koja neće da spadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smiri se Merima,tusiraj se mlakom vodom,zene su ti sve rekle,desava se d se razbolis u trudnoci,nije to nista z paniku.Vise stetis bebi sto se nerviras.

Ja sam mrtva bolesna otisla na porodjaj,nisam mogla d disem,drugog dana bebu i mene stavili u izolaciju,ali nisam joj cak ni prenela...Tako da nema potrebe da panicis,popices Paracetamol ako treba,ako treba i ab i procice.

Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok,samo da prodje.pa jedem pijem,najvise sam se smorila sto znam da ne moze tek tako da prodje temperatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je za utehu moja seka je imala 39. Paracetamol, sto vise tecnosti da nedehidriras, tusiranje.... i probaj obloge na nogice. 37,7 nije mila moja strasno... ako bas predje u visoku pravac kod lekara. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kao se spustilo na 37.4 znala sam da se spustila jer sam ogladnela kao vuk....pijem,vodu,kompot,limunadu,malo meda,tusirala sam se vise puta...hvala vam devojke puno na savetima 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porasla u toku noci...hmmmm..nastavljam sa vocem.strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo polako, temperatura uvek uvece raste, ujutro je niza. Odmaraj, vitamini, supe i pusti organizam da se izbori.

missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad je nemam,nadam se da ce tako ostati,ali grlo me rastura,bas me jako boli,jedva govorim.posle idem do dezurnog lekara opste prakse da pogleda i poslusa pluca,jer ja skoro ceo zivot kuburim sa grlom.krajnike jos uvek imam ali mislum da siroti ne lice ni na sta :-(

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 2 dana sam, vodjena babinom izrekom da bi i g*no pojela ako je za lek :) pocela sa surutkom. Za prvu pomoc uzmem onu Megle sto ima u svim marketima, posto taj covek koji prodaje pravu prirodnu bude na tezgi samo cetvrtkom rano ujutro. Za divno cudo, ova megle i nije tako strasna, nije mi bilo tesko da popijem. Jutros nije bilo u maxiju i posto mi nutricionosta rece da i ove u prahu imaju sva potrebna svojstva, uzeh za prvu pomoc. Joj, ljudi, misliM da je to cudo u top 5 najbljutavijih stvari koje sam ikad probala. Ko namerava da pije, preporucujem da je izbegava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali je jaaaako zdravo. Ja sam pila litar dnevno dok sam trenirala ujutru na prazan stomak pre kafe. Da je gadno gadno je. Jos sam uzimala neku sa pijace domacu. Tezak bljak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je zdrava, nameravam da pijem i dalje. Nego ova u prahu je specijalno bljutava. Prave su mnogo podnosljivije. Zato kazem, ko odluci, neka pije pravu, ne ovu u prahu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hej, najzad dam se usudila da probam da napravim falafel i ispao je extra :D kao onaj u Izraelu :) a mislila sam da je mnogo komplikovanije, i da nema sanse da ispadne ni priblizno onom sto sam tamo jela, pa nikako da se nateram da probam :D hvala za ideju :)

Ja danas ulazim u 22.nedelju, zadnjih dana sam bas aktivna za razliku od pocetka trudnoce, i uopste se ne osecam trudno... imam vise energije, malo sam opustenija nego na pocetku, i bas mi prija to :) stomak mi jos uvek nije nesto veliki, tj nije uopste, svi me pitaju "a gde ti je stomak :D " ,jer nosim trenerice i malo sire dukserice pa se uopste ne vidi...  tako da se trenutno super osecam, jedino me nervira sto jos uvek ne osecam bebine pokrete, samo tu i tamo mozda po nekad osetim nesto po malo kada legnem na ledja i ispruzim noge... ali i to jednom u 2,3 dana...

Izmenjeno od strane Ana87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opusteno za pokrete, MissN i ja to najbolje znamo :) Ja sam 29. nedelja, i evo prvi put od poceka trudnoce da pokrete oseca 3 dana za redom. Prosle nedelje je nisa osetila skoro 2 dana, a u petak na uz gopodjica porasa na 1150 g :wub:

Svakako isprati, ali nemoj da brines, jos je rano.

 

Ehinacea, missN, Ana87 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne opterecuj se sa pokretima sto rag kaze... ja sam 25. i ja evo par dana ga osecam ujutru i uvece. Al nekad nece po ceo dan da se javi... slusajuci starije zene one po nekoliko dana ne osecaju bebanu i tako do kraja trudnoce... svaka beba je individualna... ovaj moj mene mazi ( naravno kad hoce) 

 

Ragdoll85, Ana87 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu bebu sam osetila u 18.ned i od tad zurka do kraja, ma dok nije izasao a sad kazu oseti se drugo dete pre tako da nestrpljivo cekam. Mada to zavisi od posteljice gde je stacionirana, od bebinog polozaja kao i to koliko je zivahna. Ako je sudeci po mom poslednjem uz bice zivahno veomaaa :D jos jedan bokser u najavi :D 

missN, Ragdoll85, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja samo da vam mahnem, od sutra zvanicno prelazim u treci trimestar, ali dolazicu da vas citam naravno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima brzo ovaj drugi trim da se isprazni vidim ja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek stize pojacanje uciteljice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne opterecuj se sa pokretima sto rag kaze... ja sam 25. i ja evo par dana ga osecam ujutru i uvece. Al nekad nece po ceo dan da se javi... slusajuci starije zene one po nekoliko dana ne osecaju bebanu i tako do kraja trudnoce... svaka beba je individualna... ovaj moj mene mazi ( naravno kad hoce) 

 

kad pomenu mazenje,recimo moja kuma do kraja trudnoce je svoju prvu ceru sve osecala kao neko mazenje,nije je ni lupala ni udarala,ma nista,do kraja trudnoce...bas bas je sve razlicito od zene do zene...

ne znam da li je Nira ili MissN pominjala blago povisene leukocite,evo moji su sad blago poviseni i neke vrednosti su mi malo smanjene,ali dr kaze da je to ok,sad hranis jos jedno kaze,ovo ti je super kakvih ima...bitno da je gvozdje,secer,hemoglobin super,a ovo drugo malko se ispomeralo,nije strasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima meni su ti leukiciti poviseni 11,7

A i malokrvna sam i pijem heferol. Mada su mi rekli da prekinem sa svim vitaminima i gvozdjem zbog onih enzima pa da ponovim lab. 

Al sve to sto nije u tim granicama normale nije bilo neko veliko odstupanje. 

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su leukociti poviseni, ali to je normalno u trudnoci, bar mi tako rekose i ginekolog i kardiolog i dr opste prakse... :) Naravno, do odredjene granice... Ovo 11-12 nije nista zabrinjavajuce... 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.