Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nira, moje saucese:(, hrabro zbog mrvice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvratan neki bol. Ja u sredu idem na kontrolu i pomenucu ponovo, mada nema sanse da mo uradi i uz odmah. Kod nas moras da ides 100 puta u dz. Prvo da ti da upute za sve, pa zakazes uz koji moj dr radi samo petkom, pa ides na uz, pa po rezultate iz laboratorije... uglavnom, zasto jednostavno ako moze komplikovano.

Moja cera mirna od juce ujutro i tenk je ne moze pokrenuti! Da nemam fetal dopler, pa mogu da cujem srce i rad posteljice kada se uspanicim, vec odavno bih zavrsila na psihijatriji.

merima i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ana i miss! Moguce da su o kod mene gasovi jer inace imam redovnu stolicu, ali zadnjih par dana mi se to malo poremetilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si kupila f.dopler?Koliko je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam preko eBay-a. Imas od 15-50 dolara. Ovaj moj je bio, cini mi se, 22$. Racunaj da treba oko 2 nedelje da stigne.

Nisam znala ni da to postoji, slucajno naletih na nekom hrvatskom forumu, kod njih imas da kupis po apotekama. Kod nas nisam nasla, osim jednog polovnog na kupujem-prodajem i cenili su ga 60 evra.

Moj dragi ga zove "bebosmarac", kaze da smaram bebu :lol:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam znala gde ima da se kupi...bar si mirna,eto! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN,je l' se javio bebac?Moja danas,sto kaze Zoe pravi razmestaj organa,bogami i zaboli nekad,nevaljalica.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su crevca ili on, al negde u " dubini" i to samo kad legnem na ledja... pocinje opasno da me nervira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, kad se prelazi ovde kod vas? :) mi sad ulazimo u 13. nedelju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, kad se prelazi ovde kod vas? :) mi sad ulazimo u 13. nedelju...

ma predji kao da je vazno,vidis da sam i ja leteca :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN potpuno te razumem :mellow: Moguce da je bebac, iz mog ikustva najbolje se oseca kada legnes na ledja. Verovatno se kao i ova moja bestija oknuo guzom napred

merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam na ledjima lupka, al nekako unutra. E ne moze ni dan bez brige da prodje... A naduvena sam ko zaba...

Blago tebi ragdoll imas bar doppler. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kako si to tuzno rekla! Da nisi na drugom kraju drzave sad bih dosla da ti donesem pa da se smiris malo :)

Polako, dobro je bebac, sigurna sam, skuplja snagu da te posteno izubija :baby:

missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav.U 19 sam nedelji i nzm da li sam se istripovala ili sta je u pitanju ali mi se cini da su mi bradavice malo vlazne ceo dan.Da li je rano za to ili?

To je normalno, grudi sepripremaju za dojenje i pod dejstvom hormona i trudnoći počinje da se luči kolostrum, prvo mleko za bebu,a može sa se desi, kao kod tebe da se pojavi po koja kap ili čak malo i iscuri. Nemoj mazati bradavice ničim da ne poremetiš prirodnu phvrednost bradavica i areola (tamnog koluta oko bradavice) i nemoj prati kupkama i sapunima već samo vodom. Možda ćeš primetiti da su ti bradavicei areole promenile boju i da su sada tamnije, i to je normalno, da bi ih beba uočila i prepoznalasa svojim slabim vidom na rođenju. :)

Ehi, jasam pilapo minimum 2-3l vode dnevno, bitno je zbog plodove vode, ali i bubrega trudnice, bilo mi je baš napotno. Pola sam i pančićev čaj za trudnice, vremenom je počeo i da mi prija ukus :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kako si to tuzno rekla! Da nisi na drugom kraju drzave sad bih dosla da ti donesem pa da se smiris malo :)

Polako, dobro je bebac, sigurna sam, skuplja snagu da te posteno izubija :baby:

i ja verujem da je dobro... uf kao sto vec jednom rekoh bila bih mirna kad bih u kuci imala  uz.... 

ma dobro je on, nego ja po ceo dan lezim i nemam sta drugo da radim nego da izmisljam probleme u svojoj glavi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li su crevca ili on, al negde u " dubini" i to samo kad legnem na ledja... pocinje opasno da me nervira...

jesi probala hladno,toplo,slatko,kiselo,na sta reaguje?i meni je znala da se umiri,vrv trazi neki svoj ritam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj da dremas,ili citaj knjigu,ili resavaj uk.reci...spavaj dok mozes,mene pocela rebra da bole a kicma mi j# k# kad duze lezim,sedim ili stojim pa mi se sve isto hvata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma dobro je on, nego ja po ceo dan lezim i nemam sta drugo da radim nego da izmisljam probleme u svojoj glavi... 

Samo se zanimaj necim i sve ce biti ok. Moja paranoja ja i pocela sa odlaskom na trudnicko i lezanjem, sama sa ludom glavom. Cim imam neko drustvo ili zanimaciju, budem super.

Nemoj da se plasis ako nesto od ovih metoda "za pomeranje beba" ne bude funkcionisalo jer su neke od njih vrlo tvrdoglave i ne j* zivu silu, kao ova moja, pa ne postoji metod koji bi je pomakao.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja danas svecano ulazim u 19.nedelju i jos uvek ne osecam bebca, ali ne brinem, znam ja da je tu :) cak me je zadnja dva dana malo bacio na mucnine opet, vraticu mu/joj sve kad se rodi :D   meni pise da mi je posteljica na prednjem zidu, jel to znaci da cu da je osetim  vise ili manje, kako bese?

MatroNadja dobro nam dosla, mozes da predjes, naravno :)  

P.S. Srecna slava svima koji danas slave :)

Izmenjeno od strane Ana87
MatroNadja i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je na prednjem,ali veruj mi kad krene da lupa isto ti je to..ne brini,ja sam svoju tek na pola 20.nedelje osetila...uopste nije strasno ni da je kasnije osetis,nema tu pravila..ne volim to kad napisu negde da ce se osetiti oko 20.nedelje,kao da smo svi isti...nismo svi isti dan ni progovorili,ni prohodali niti bilo sta drugo,pa evo nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas svecano ulazim u 19.nedelju i jos uvek ne osecam bebca, ali ne brinem, znam ja da je tu :) cak me je zadnja dva dana malo bacio na mucnine opet, vraticu mu/joj sve kad se rodi :D   meni pise da mi je posteljica na prednjem zidu, jel to znaci da cu da je osetim  vise ili manje, kako bese?

MatroNadja dobro nam dosla, mozes da predjes, naravno :)  

P.S. Srecna slava svima koji danas slave :)

Meni je posteljica na prednjem zidu i zbog toga sam pocela osecati bebu tek kasnije-23.ned. A posle toga sam je pocela osecati svaki dan sve jace i jace. 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jutros se javio dva puta ( ili sam sanjala), tvrdoglavo ko magarac, a i ja ludak koji samo lezi sama sa svojim mislima, pa procitas negde da mora svaki dan da se javi, od 20. nedelje, a ja 22. 

I meni je posteljica na prednjem zidu, a i kad sam osetila bebicu sve je to bilo nezno i lagano

Vise nisam pametna, verujem da doktori nemaju vremena da bas o svemu pricaju sa trudnicama, pa i same treba da se interesujemo za promene koje nas zadese. A sa druge strane kako sacuvati hladnu glavu kad procitas nesto ( recimo ovo za pokrete bebe) i savet je hitno se javiti doktoru. 

Ragdoll, i moje lude misli pocele su sa lezanjem i imam uzasno tvrdoglavu bebu koja tera svoju politiku... samo zelim da beba bude dobro i da uzivam u ovoj trudnoci. 

 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj da dremas,ili citaj knjigu,ili resavaj uk.reci...spavaj dok mozes,mene pocela rebra da bole a kicma mi j# k# kad duze lezim,sedim ili stojim pa mi se sve isto hvata...

cula sam da se i grudni kos blago siri pa otuda bolovi u rebrima... a za kicmu pitaj doktora za neke lagane vezbice istezanja prijace ti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.