Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja sam danas bila na drugom expertnom kod Dr Novakov , sve je superiska , ja bih svaki dan isla kod nje. Obožavam preglede kod nje!  Beba nece imati većih srčanih mana. . . Teška je 700 gr i jako sam happy :wub::wub::wub::baby::baby:

Ana87, merima, Zoe86 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja upravo sa ekspertnog, sve je ok, dobila kilometarski izvestaj al doktor kaze da je sve u redu. Jedino fali jos plodove vode i da pijem 2-3 litra dnevno. Posteljica je na prednjem zidu 2,8 cm od usca. Bebac 450 gr. Kontrola po potrebi za 10 nedelja. Zbog operacija kicme savetuje se CR. 

Bebac nam se uspavao na pregledu, pokrio nos i usta i nema sanse da spusti ruke. Udostojio nas je svog lika tek posle 20 min

 

Inace za laboratoroju mi je  rekla da je ono najverovatnije od utrogestana i lekova koje sam koristila plus drugo stanje, al svakako da se posavetujem sa lekarom koji vodi trudnocu. 

draga,exxxxxtra,dusica majaaaaa...samo Bogu hvala da je ok,ma bice to beban i po,mamino cudo :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav.U 19 sam nedelji i nzm da li sam se istripovala ili sta je u pitanju ali mi se cini da su mi bradavice malo vlazne ceo dan.Da li je rano za to ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav.U 19 sam nedelji i nzm da li sam se istripovala ili sta je u pitanju ali mi se cini da su mi bradavice malo vlazne ceo dan.Da li je rano za to ili?

mislim da je to normalno. Napomeni ginekologu i stavljaj neke pamucne uloske da bi ih lakse menjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Desava se. samo nemoj stiskati i masirati grudi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno devojke, uzivala sam da citam vase lepe izvestaje sa ultrazvukova... :wub:

I meni je doktor cutljivac na kraju rekao da je najvaznija stvar za svaku trudnocu unos od 2l vode dnevno zbog svega. Da li se pridrzavate toga? ja se zaista trudim, ali ne uspem svaki dan. Budem na 1,5l sigurno uvek, ali sve je to uz merenje i kontrolu koliko sam tecnosti popila, organizam mi sam ne trazi...

missN, bepce i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ema123 meni je patronazna sestra rekla kada je bila u posetu na pocetku trudnoce da moze u toku trudnoce da mi se desi da imam iscedak iz grudi ali da ga nikako ne istiskam. Mislim da je rekla da je on zuckaste boje ali ne mogu da se setim...

Ehinacea meni je oduvek bilo mnogo tesko da popijem 2 litra vode i pre trudnoce, jer je inace bas slabo pijem, a sad u trudnoci znam da je bas bitno i meni je to dr rekao ali ja od mucnina nisam mogla vise od 2 gutljaja da popijem jer me je sve to teralo na povracanje, ako sam pila 2 case dnevno dobroce da bude, a sad kad su prosle mucnine moracu da se nateram da pijem bar 1,5 litra... nervira me trckanje u wc na 5 minuta kad pijem toliko vode :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi , ja ne popijem ni litar . . . Prosto ne osećam potrebu . 

Sada vidim na izveštaju da je posteljica na prednjem zidu gore visoko, sta znaci gore visoko?, neko zna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehinacea, ja jedva 1.5 litar... al kako mi je juce rekla 2-3 l jbg...moram... ne izlazim iz wc... evo od jutros do sad 2 sam popila. 

Ja nikad nisam pila nesto mnogo vode i taj 1.5 mi je stvarno bio trud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste prvi put osetili bebu?Ja sam u 18 + 5 i nisam sigurna msm da jos nisam osetila vec se zabrinjavam.Povremrno osecam neko lupkanje kao kad rade creva al bas retko i kad legnem nisam sigurna da li je to kazu da je osecaj kao glista da ti prolazi to jos nisam osetila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy ja mislim da je to ok,vrv je mislio na visem mestu usadjena nego inace...znam zenicu koja je isto nosila visoko i sve bilo ok,rodila devojcicu bez problema...valjda bude ono nisko usadjena,normalno usadjena i visoko usadjena...sta znam,valjda je bolje visoko nego nisko,a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice vode,ja stalno nesto srkucem.ili vodu ili sok ili caj nekad me i zasiti pa na silu jedem,da ne preskacem obrok...tako od detinjstva,vise sam pila nego jela...od kad smo promenili dusek,meni se samo spava,odgovara mi kicmi valjda...leskarim tako,cituckam knjigu ili citam forum,a oci same pocnu da se sklapaju...ja iz krajnosti u krajnosti...pre je bilo muke zive,a jutros se uspavala,probudila M u pola osam,kad je vec trebalo da bude na poslu...nijedno nije culo sat da zvoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Ma nista ne brini. Ja sam tek u sestom mesecu osetila konkretnu razliku izmedju rada creva i bebinih pokreta. I osetices to kao lupkanje blago u pocetku. @ema123

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,kao sto kaze Tackicca.ja sam svoju u 20.nedelji,a tek u 24oj da je pocela bas da se lupa i rita...nema dva ista coveka na svetu pa tako ni dve iste bebe..provalices vremenom na sta se javlja(na slatko,na hladne napitke,tople,na tvoj dodir ili mazenje),nekad ce da spava,pogotovu ako nesto radis,tvoji pokreti ce je uspavljivati...videces vec,sve je to individualni,i da,naravno da se svaka od nas tripovala da li se javlja ili ne...i to je normalno,majka si,volis je,prirodno je da ces da se brines...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste prvi put osetili bebu?Ja sam u 18 + 5 i nisam sigurna msm da jos nisam osetila vec se zabrinjavam.Povremrno osecam neko lupkanje kao kad rade creva al bas retko i kad legnem nisam sigurna da li je to kazu da je osecaj kao glista da ti prolazi to jos nisam osetila :(

i to glista,zmijica,leptirici,pticice...svako na svoj nacin dozivljava...ja recimo nikad nisam osetila kao glistu,moja je uvek lupala i trzala,ili kasnije kao da me na sitno boksuje pesnicama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema više mog tate... :-( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira bas mi je zao :( sad samo sa sto manje stresa da prodju sve formalnosti a samo ce vreme uciniti lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad to ne moj da kazes. On je uvek tu. I to zapamti dobro. 

*andjelcic* i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o mila moje saucesce...drzi se,preguraces ti to,zagrli svoje detence,on je sad tvoje svetlo i ljubav...a tata je sa andjelima,cuvace vas sa neba..ljubim te puno drzi se samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi , ja ne popijem ni litar . . . Prosto ne osećam potrebu . 

Sada vidim na izveštaju da je posteljica na prednjem zidu gore visoko, sta znaci gore visoko?, neko zna? 

Bitno je samo da nije nisko, blizu grlica. Ostalo je sve napisano, da se vodi evidencija od pregleda do pregleda, jer se i posteljica pomera kako beba raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema više mog tate... :-( 

zao mi je mila, drzi se... cuvaj bebicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste prvi put osetili bebu?Ja sam u 18 + 5 i nisam sigurna msm da jos nisam osetila vec se zabrinjavam.Povremrno osecam neko lupkanje kao kad rade creva al bas retko i kad legnem nisam sigurna da li je to kazu da je osecaj kao glista da ti prolazi to jos nisam osetila :(

Zavisi gde ti je posteljica, ako je na prednjem zidu posteljica i ako ti je beba okrenuta prema tvojoj kicmi, kasnije ces osetiti pokrete. Kod mene je to bio slucaj, pa sam tek negde u 23 nedelji bila sigurna da je to to, kad je beba bila dovoljno velika da je osetim svaki dan. Do tada sam osecala svasta nesto, a nisam znala jel to to ili ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah Nira, bas mi je zao, primi moje saucesce. I kao sto vec znas, tu smo za tebe, ako ti treba podrska ili da se nekome izjadas, tu smo da te saslusamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se vode tice, ja ne obracam pznju koliko popijem, ali tacno vec prepoznajem signale koje mi telo salje da mu fali vode. Definitivno se cesce javljaju one lazne kontrakcije, jer je jedan od njihovih uzroka dehidracija. nekad mi telo salje signale da sam gladna, popijem casu vode i glad prestane. Isto tako creva bolje rade ako pijes dosta vode i stolica bude meksa.....I to sve definitivno olaksava probleme koji dolaze sa trudnocom.

Plus kazu da kad osetis zedj-da je to vec znak da je telo dehidriralo, da vodu treba piti u nekim pravilnim razmacima manje kolicine iako ti se cini da nisi zedan. Tako da zene moje, neku flasu pored sebe i naginjite svaki put kad se setite. 

merima, missN i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira drzi se :( misli na bebirona i na to da bi tata zeleo da si uvek nasmejana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.