Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

to sa papirom sam i sama imala trip dugo,dugo...i sad nekad se cimnem...ali su mi najjaci tripovi kad osetim kao da mi nesto curi niz nogu,a nema nista...odvratan mi je taj osecaj..u principu,najbolje se osevam ujutro.kako ide vece,mene sve smeta,sva se osecam kao da sam bure hrane pojela,onda ne znam sta s gasovi,a sta je beba...u z a s 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja odvalih nekih 2  sata spavanja, a nikad ne spavam danju... joj izbacujem sekret i to bas gust fuj, dusu da povratis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam koliko sam soka popila to je drugacije ovde onako jedna casa obicnai vadila krv na samo sat vremena..

ono sta meni nedostaje je obuci se u usko i neke potpetice i malo make upa i nekud na pice,veceru ili tako nesto ee da i fale mi odnosi s mm :D hehe pola sata dosta vec sam zaboravila sta to je..

Melissa, Vuciguraj i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da li smeju marisol kapi da se koriste. Vidim da su podjena misljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marisol.kapi su fizioloski rastvor i naravno da smes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smes Marisol, sigurno. To je morska voda, ne moze da skodi. A meni je najvise pomogao propolaid za nos sa propolisom, pise da smeju trudnice da ga korsite.

Ana i ja svaki put pogledam na papir kada idem u wc. To mi vec dodje kao nesvesna radnja. :) 

Inace vec par dana ujutru mi gacice budu skroz mokre od utrogestana, to me bas nervira. Nekad ne budu uopste. Verovatno zavisi od toga koliko sa duboko stavila vaginaletu.

Juce sam se premorila na poslu, stajala sam tri sata, i jurila, posle oko dece, uvece je poceo da me steze stomak. Tacno telo salje signal kad se preforsira. Legla sam i odmah mi je bilo bolje, uzela sam da gledam film i zaspala na prvim reklamama.

 

missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je od utrogestana ves mokar, od kako sam pocela da ga koristim. Stavljam vatu, cula sam da ulosci nisu dobri... 

Pise u uputstvu marisol ne koristiti u trudnoci. znam da ih je moja snajka koristila, a i u apoteci su mi rekli da smem

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,utrogestan ume dole da napravi vlaznost kad curka,jer se topi...i meni je vata bolja,uopste ne koristim dnevne,mozda sam jednom stavila...

nego razmisljam kako bebice spavaju jedan deo dana,a drugi su aktivne...pokusavam da se ne uznemirim kad me ne lupka,ali hocu crknem od srece kad krene da lupka.ali ne mogu je pohvatam,ne javlja se u isto vreme...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marisol ima razlicitih vrsta. Isotonic je morska so i destilovana voda. To ti samo cisti nos nema nikakvih lekova u sebi pa da se brines da li smes ili ne smes. Ponavljam ima ih vise vrsta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se jednom preoala. navikla pred spavanje da je aktivan on nista, nije me budio u toku noci sutiranjem. ja reko ajde spava. Ujutru UVEK pre dorucka bude nemiran kad ono nista. Ja krenula da drmam stomak dok se nije javio. Pola zivota mi skratio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marisol ima razlicitih vrsta. Isotonic je morska so i destilovana voda. To ti samo cisti nos nema nikakvih lekova u sebi pa da se brines da li smes ili ne smes. Ponavljam ima ih vise vrsta

doduse pise rastvor morske soli sa uljem eukaliptusa. Ma ja to samo dva puta strcnem, a bas me zbunilo to sto pise... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj divno je kad se javi sto ti merima kazes hocu da poletim od srece,  al nemojte se oprerecivati ako je nema, mali andjelcici spavaju da porastu :D

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se jednom preoala. navikla pred spavanje da je aktivan on nista, nije me budio u toku noci sutiranjem. ja reko ajde spava. Ujutru UVEK pre dorucka bude nemiran kad ono nista. Ja krenula da drmam stomak dok se nije javio. Pola zivota mi skratio

da,i meni je aktivna pred spavanje,izjutra,i neki put preko dana.ali ume lisica i da promeni stranu,pa je onda bockam ili lupkam dok se ne javi.da,i kad je gladna ume da se javi.

Tackice,a kako posle,kad imaju sve manje mesta u materici,kako se tad osecaju pokreti?sad ona luparda jer ima mesta,a posle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Juce sam se premorila na poslu, stajala sam tri sata, i jurila, posle oko dece, uvece je poceo da me steze stomak. Tacno telo salje signal kad se preforsira. Legla sam i odmah mi je bilo bolje, uzela sam da gledam film i zaspala na prvim reklamama.

 

Jeste, cim se premoris odmah organizam pocne da salje signale... i ja kada sam malo aktivnija u toku dana uvece odmah osetim kako me stomak boli... i dr mi je rekao da je to od toga. I rekao je da pazim i da se ne cimam naglo neke pokrete jer hoce i tada da zaboli, i bas mi se jutros to desilo kad sam se okretala u krevetu cimnula sam se da namestim jorgan i preseko me stomak bas... 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, cim se premoris odmah organizam pocne da salje signale... i ja kada sam malo aktivnija u toku dana uvece odmah osetim kako me stomak boli... i dr mi je rekao da je to od toga. I rekao je da pazim i da se ne cimam naglo neke pokrete jer hoce i tada da zaboli, i bas mi se jutros to desilo kad sam se okretala u krevetu cimnula sam se da namestim jorgan i preseko me stomak bas... 

pa polako zene!!! ja od dana kad sam saznala da sam trudna,smanjila sam brzinu na 10 na sat :-D

jedno jutro sam se probudila sa takvim grcom u levom bocnom stomacnom misicu,uspanicila sam se,nisam znaka sta je,a ne mogu da se ispravim od bola,ne mogu nista samo sam lezala i kukala...i taman dok me je M obukao i spremio se za hitnu,ono prodje...

eto da se ne iznenadite,samo lezite i blago masirajte i proci ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle se oseti kretanje. nema udaranja  .Samo vidis kako ti se pomera nesto u stomakua. s leva na desno neka budza seta :D

Melissa, missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da stomak boli kad se premorimo, ja danas sa klincima setala od 12 do 5 bogami se umorih sad sela malo da odmorim bolu me prepone i dole kicma. Sto se tice pokreta kad su manji bacakaju se pa lupkaju kad narastu nemaju mesta onda se guraju izbacuju nogice rukice guzicu ja sam to obozavala naucila da razlikujem sta je sta pa mazim, sad nece biti bas tako jer je posteljica na prednjem zidu pa stoji izmedju bebe i spoljasnjeg stomaka.

Tackicca i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da stomak boli kad se premorimo, ja danas sa klincima setala od 12 do 5 bogami se umorih sad sela malo da odmorim bolu me prepone i dole kicma. Sto se tice pokreta kad su manji bacakaju se pa lupkaju kad narastu nemaju mesta onda se guraju izbacuju nogice rukice guzicu ja sam to obozavala naucila da razlikujem sta je sta pa mazim, sad nece biti bas tako jer je posteljica na prednjem zidu pa stoji izmedju bebe i spoljasnjeg stomaka.

Zoe,i meni je na prednhem,ja sad navikla na to lupkanje,kako ce sad da izgleda pomeranje?i ovako se unervozim deo dana kada pajki jos mi samo fali da je slabije osetim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, meni je na prednjem zidu, znaci li to da cu ga slabo osecati? kako ide CR ako je posteljica na prednjem zidu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e bas to. Osetis guzu glavicu rukicu noge. prelepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni ja sa  prvo dvoje je bila na zadnjem zidu sad na prednjem, ja je osetim lupka iznutra da kazem skroz drugacije nego sa prvo dvoje mada se i ova vec guzila videcu za dva meseca kakav ce haos praviti. Ova moja se javlja stalno po celu noc lumpuje i preko dana na manje od dva sata otprilike je osetim, sin je bio miran javljao se ponekad a devojke nemirne haos.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni ja sa  prvo dvoje je bila na zadnjem zidu sad na prednjem, ja je osetim lupka iznutra da kazem skroz drugacije nego sa prvo dvoje mada se i ova vec guzila videcu za dva meseca kakav ce haos praviti. Ova moja se javlja stalno po celu noc lumpuje i preko dana na manje od dva sata otprilike je osetim, sin je bio miran javljao se ponekad a devojke nemirne haos.

zoe86, koja si nedelja? ja tek 20+1 osetim tek po neki balnoncic.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

27+2, meni je treca pa sam ranije pocela da je osetim. To je super u prvoj trudnoci da osetis pokrete vec. Osetices cesce i jace pokrete kako beba bude rasla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,tad je moja izvela onaj cuveni salto,u 21.nedelji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe,je l' 26+1 ili 27+1 sedmi mesec? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.