Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutroo evo i mene,znaci radila mi je vaginalni uzv i sve je u redu,zatvorena sam i beba je glavicom prema dole,imam 60 kg kao i pre trudnoce znaci sad sam na nuli,tlak super 107 sa nest nesjecam se,vadila mi je krv i davala sam mokracu ponovo zasto nemam pojma hehe.. E sad jedno pitanje u petak idem na onaj test za secer znaci ujutro doruckujem normalno pa popijem casu vode sa tim unutra kod njih pa cekam sat vremena i onda vade krv i to je to,dal je to test glukoze ili??  E da i nije mi radila uzv preko stomaka izgleda da je istina da ih rade samo tri celu trudnocu u Njemackoj,a ja se ponadala :( sad smo i dalje na onom od zadnji puta curica je ali nije 100 posto sigurno..

Za bol dolje u desnoj strani mi je rekla da je normalno,nije u preponi nego bas da izvinete na velikoj usni..

I tako raspisah ja roman :D

bepce, Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto cu danas kuci, bicu tamo desetak dana, a apsolutno nemam poverenje u bolnicu i doktore tamo, sad razmisljam da pre polaska odem kod svog ginekologa i popricam sa njim. Nisam od onih koji lekove uzimaju na svoju ruku, volim kad dr kaze moze ili ne... A u ovoj situaciji, mislim da je bolje popiti lek za smirenje, sto zbog mene, a najvise zbog bebe... 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira samo misli na svoju bebicu, i pitaj dr zasto da ne i lekic da popijes. Drzi se uz tebe smo.

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira bas mi je zao, probaj da se ne sekiras. Ja te skroz razumem meni je prosle god mama umrla posle teske bolesti jako je to stresno a sada su ti emocije jos izrazenije. Ja nisam plakala od sahrane a sad me uhvati neka tuga jako mi nedostaje bile smo bas bliske. Iskreno se nadam da ce sve biti u redu sa ocem, da je samo trenutno probaj da se sto manje nerviras, isplaci se izbacices tugu iz sebe, pitaj i doktoricu bensedin sigurno mozes to sam pila kad mi je radjena amniocenteza.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ste mnooogo divne i hvaaaaala do neba... :* U 17:30h zakazana konsultacija kod ginekologa... Znate da nisam panicar, ali znam da stres jako lose utice na sve nas, a tek na malu bebu... 

bepce i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira drzi se, i ja ti saljem podrsku. Javi kako je tata.

Merima ima zene koje nose nize od rugih, a i mene bata lupka dole, nekad imam utisak da mi skace po besici. Sad imaju mesta da se prevrcu, leze kao u bazenu i da prave razne akrobacije, posle nece moci tako, ali ce udarci biti jaci. Nekad se tako namesti da imam utisak da ce da propadne sto kazes, onda je nesvesno stezem misice dole. To je sve normalno, nemoj da brines.

Inace povlacim sve sto sam rekla da je bata mirniji od sestara, to je zato sto je do sada bio mali, poceo je ovih dana bas jako da se vrti i sutira, nekad me cak nocu probudi. Ja se naravno obradujem uvek kada se javi, ali vidim da ce tek da bude zurka u stomaku kada jos malo ojaca. :)

Bila sam danas kod dr da uzmem rezultate. Imam soli u mokraci, moram da uzimam vise vode, mada se zaista trudim da ispunim kvotu, ali moracu jos vise. Pao mi je hemoglobin, tako da sam dobila feroglobin da pijem. Kaze dr da su mi se prosto deponije potrosile. To nisam imala prva dva puta.  Inace to cudo kosta 1300 dinara! :wacko:

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira drzi se, i ja ti saljem podrsku. Javi kako je tata.

Merima ima zene koje nose nize od rugih, a i mene bata lupka dole, nekad imam utisak da mi skace po besici. Sad imaju mesta da se prevrcu, leze kao u bazenu i da prave razne akrobacije, posle nece moci tako, ali ce udarci biti jaci. Nekad se tako namesti da imam utisak da ce da propadne sto kazes, onda je nesvesno stezem misice dole. To je sve normalno, nemoj da brines.

Inace povlacim sve sto sam rekla da je bata mirniji od sestara, to je zato sto je do sada bio mali, poceo je ovih dana bas jako da se vrti i sutira, nekad me cak nocu probudi. Ja se naravno obradujem uvek kada se javi, ali vidim da ce tek da bude zurka u stomaku kada jos malo ojaca. :)

Bila sam danas kod dr da uzmem rezultate. Imam soli u mokraci, moram da uzimam vise vode, mada se zaista trudim da ispunim kvotu, ali moracu jos vise. Pao mi je hemoglobin, tako da sam dobila feroglobin da pijem. Kaze dr da su mi se prosto deponije potrosile. To nisam imala prva dva puta.  Inace to cudo kosta 1300 dinara! :wacko:

Budi srecna zbog feroglobina. Meni je ginekolog rekao da uzmem Globifer plus. Skoro sam pala u nesvest u apoteci! 2300 din! 40 tabletica! Sva sreca, pa mi je do sada hemoglobin bio u granicana normale! 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, sve mislimo na tebe i saljemo podrsku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, mislimo na tebe! Nadam se da će sve biti u redu. 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam javim, bila sam kod dr... Rekao mi je da bez problema mogu da popijem bensedin od 5mg... Kaze dosta trudnica celu trudnocu koristi taj lek, nema nikakav štetan uticaj na bebu... Mnogo više može da joj šteti stres... Kad sam mu rekla da cu piti po potrebi, rekao mi je da odmah sad popijem jednu, jer je vidno da sam pod stresom... 

Hvala vam puuuno za sve lepe porukice...  Jos jednom se izvinjavam sto sam unela negativnu nergiju ovde, obecavam neću više... :-) Tata je dobio lek protiv bolova, odmah mu je bilo lakše... Doktori deluju zainteresovano, nadamo se da ce sve odraditi kako treba i da će deda cekati svog unuka ispred porodilista... 

sakovac, Ehinacea, Zoe86 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dace Bog Nira!saljemo pozitivnu energiju,kad god ti je tesko,izjadaj se,tu smo jedne za druge :babymommy:

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ijuuuu sto nema nikog subotooom...nesto se razmisljam...kojoj od vas je do.sad meren grlic?da li se on uopste meri i kad?nije htela prosli put da me pogleda,to sam vam rekla,ali imam neki osecaj da me je uputila na mirovanje samo zbog toga sto je videla da sam panicar.dalje,jos dva doktora apsolutno nista nisu prokomentarisali na to kad sam ih obavestila da je 1.5cm.po njima je samo vazno da je dug i zatvoren.mislim,ja i dalje lezim veci deo dana,necu sad da odjednom pojacavam dnevne aktivnosti,samo me interesuje sta i ko je uopste tu u pravu.znam da su svi razliciti,npr.moja kuma je celu drugu trudnocu prosla isto sa 1.5 cm,uz selidbu,dete od 18 meseci,sama,bez icije pomoci-znaci,saginjanje,prodavnica,kola,autobus,sredjivanje stana,vrtic iz vrtica,itd.i rodila 19.10.zdravu i pravu devojku... kome sad verovati?da li nije htela da me gleda zato sto smatra da je to ok?i kad je pitam,da li mirujem i dalje,ona onako ovlas kaze,pa miruj...normalno,uvek mi napomene da sex nikako,ali to znam i bez nje...mislim,sve sto ja radim jeste da sednem kad jedem,odem u wc,istusiram se...mozda prosetam do kuhinje,operem dva tri tanjira,ili namestim krevet...to je sve...nekad me vise ledja bole od lezanja,nekad mi prija tih deset minuta hodanja...ne saginjem se,ne cistim,ne peglam,ne prostirem ves,ne spremam rucak,bukvalno ama bas nista...sta vi mislite?samo me interesuje misljenje,ne panicim ovaj put(samo razmisljam-dokon mozak,djavolja rabota :-D )

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni meri grlic doktorka na svakom uz-u privatno,kao i doktor drzavno,i do sada je bio 3,6.Jesze ti skracen,bitno da je zatvoren i cvrst a to moze samo vaginalnim pregledom da se utvrdi.

Miruj ako ti je rekla,da ima neke opasnosti upozorila bi te.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a vidis,meni ne bi ni izmerila da se nisam u septembru zalila na pojacan sekret.eto,ne bih ja ni znala.a pre tog pregleda je rekla mozes sve normalno,cak i sex,ako ti nije trip.eto.bas mi zbog toga nije vise pouzdana.:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mere uvek,nego ne govore.Kada te gleda na uz-u bas dole nisko,to ti gleda grlic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto,to nisam znala.znam da dosta toga ne pricaju da se ne bi trudnica bzvz uplasila,ali sta znam,ja smatram da je ovo jako bitno.prvi put da je meni u izvestaju pisata duzina grlica jeste kad sam otisla kod drugog doktora,eto da cujem jos neko misljenje.ona rukom izmerila 1.5,on 2.on na uz video 4cm.e,sad sta je sta?koji deo oni rukom mere,a koji gledaju na uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz.Evo citam nesto po netu i kazu da nije dobro da grlic bude mek.Kad ono ja se setih da mi je dr  poslednji put napisao grlic mek i zatvoren.Nista mi nije napomenuo.E sad sam se zabrinula.Sta znaci da je mek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam samo da je dobro da je zatvoren.i da je sto duzi.za ostalo ne znam,necu pametujem,jer se svasta pise po netu.koja si nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam samo da je dobro da je zatvoren.i da je sto duzi.za ostalo ne znam,necu pametujem,jer se svasta pise po netu.koja si nedelja?

Pa 15+6

Pozz.Evo citam nesto po netu i kazu da nije dobro da grlic bude mek.Kad ono ja se setih da mi je dr  poslednji put napisao grlic mek i zatvoren.Nista mi nije napomenuo.E sad sam se zabrinula.Sta znaci da je mek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da ce ti se javiti neka od iskusnijih trudnica.da li ima na Bebac sajtu nesto o tome,jesi trazila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da ce ti se javiti neka od iskusnijih trudnica.da li ima na Bebac sajtu nesto o tome,jesi trazila?

nadam se da ce ti se javiti neka od iskusnijih trudnica.da li ima na Bebac sajtu nesto o tome,jesi trazila?

nadam se da ce ti se javiti neka od iskusnijih trudnica.da li ima na Bebac sajtu nesto o tome,jesi trazila?

nadam se da ce ti se javiti neka od iskusnijih trudnica.da li ima na Bebac sajtu nesto o tome,jesi trazila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se.Pa nema nista sto se tice omekdalosti samo za skracen i otvoren.E ovako je napisao: Uterus mek odgovara hestaciji.E sad sta je hestacija pojma nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uterus je materica,a gestacija je trudnoca.Cervix je grlic.Nadam se da sam ti malo pomogla. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uterus je materica,a gestacija je trudnoca.Cervix je grlic.Nadam se da sam ti malo pomogla. :))

Hvalaaaaa :D Jesii

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci tebi je materica meka,sto i jeste ;)u trudnoci.eto :-)) cesto sam ja na forumu,pa pitaj sta te zanima.nemoj kopati bzvz po netu,prepadati sebe bez potrebe kao ja sto sam radila.sto iz licnog iskustva znam,pomocicu.a osetices jos sto simptoma i inaces jos sto pitanja,sve je to normalno kad je prvi put.ni ja nsam mnoooge stvari znala,pa sam ovde saznala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.