Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene drago mi je da ste dobro i da su bebice zivahne! I ja sam se zalila na spavanje na ledjima, posto mi se to nije desavalo u prethodne dve trudnoce, ali sa malim batom je sve nekako drugacije. :D

Ja i dalje slinim, malo i kasljem, nadam se da ne smeta bebi sto je ljuljam, ali cini mi se da mi se nos konacno cisti i da ide na bolje. Mladja cera mi je dobila neki stomacni virus, pre dve noci je povracala, oka nisam sklopila, nadam se da sam ja ovom prehladom otplatila svoje i da nece da predje na mene. Pregurala je za jedan dan, tako da srecom nije mnogo jak.

Jecy srecan rodjendan sinku! :wub:

Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj baksuz se nije jos okrenuo :huh: tesko dami da digne dupence, pa me sve sutira dole nisko bas mi je neprijato kad se puno razmrda, al dobro bar znam da je sve u redu i da je lepo bebi unutra cim se kupka i uziva :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Argata ima jos vremena da se okrene. Ja za sada necu na to ni da mislim, posto mi se starija cera nikad nije okrenula :D, nego sam je rodila prirodno karlicno. Mladja se okrenula lepo negde u 8. mesecu i tek na drugom porodjaju sam videla koliko je lakse poradjati se kad beba nije karlicno. :) Tako da se nadam da ce bata da mi se okrene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi ni bitno ja sam se cini mi se od prirodnog porodjaja odavno oprostila. Imam podeljenu matericu, odvojena joj je posteljica i jos sad imam visok pritisak. Jedino cudo moze da me spasi da se prirodno porodim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je beba okrenuta karlicno već neko vreme. Nadam se da će se okrenuti jer ako se ne okrene ovde se obavezno radi carski rez. Nema prirodnog poradjanja ako je beba karlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Ehi se porodila prirodno a beba je bila karlicno okrenuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste Vuci, ali tu u Srbiji. Ovde u Španiji je to indikacija za carski. 

Ehinacea i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste Vuci, ali tu u Srbiji. Ovde u Španiji je to indikacija za carski. 

Cintia, mogu li ja kod tebe u Spanijuuuu? :) Bila sam u aprilu dve nedelje, mnooogo mi se svidelo... :) Dragi bio na poslovnom putu, ja iskoristila priliku i otisla i ja... :) 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, mogu li ja kod tebe u Spanijuuuu? :) Bila sam u aprilu dve nedelje, mnooogo mi se svidelo... :) Dragi bio na poslovnom putu, ja iskoristila priliku i otisla i ja... :) 

Može Nira, samo izvoli :)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao ketone u urinu? Do sada je bilo sve ok, a evo sada u 25-toj nedelji ketoni...

Znam da su moguca indikacija za dijabetes, ali secer mi je ok.

Dalje sam citala mozda losa ishrana ili dehidratacija. A ja se isto hranim i hidriram od pocetka trudnoce :)

U ponedeljak idem kod ginekologa, ali rekoh hajde da pitam da li neko ima iskustva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m, jesi radila ogtt test ili govoriš za obican jutarnji šećer? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obican jutarnji. Nisam radila ogtt. Moguce da ce me ginekolog savetovati da uradim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jeste Vuci, ali tu u Srbiji. Ovde u Španiji je to indikacija za carski. 

Obicno je i ovde,moju drugaricu su zato poslali.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obican jutarnji. Nisam radila ogtt. Moguce da ce me ginekolog savetovati da uradim...

Meni je jutarnji sasvim ok, ali kad sam radila ogtt, jedna od tri vrednosti nakon uzimanja 100ml glukoze mi je povišena, tako da moram da ponovim ogtt. Mislim da se običnom analizom šećera to ne može utvrditi.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja izgleda pravi razmestaj mojih organa. Toliko se vrti i lupa sve me i boli. Mene juce produvao vetar izgleda bas me boli desno plucno krilo, danas pijem cajeve i nisam mrdnula nigde plus me juce uhvatili bolovi srecom proslo. Ove nedelje nisam imala nesto obaveza pa sam se usedela u kuci sledece imam uz i komisiju plus zubara taman da setam malo. Ja nisam nikad radila ogtt secer mi uvek ok bio a nemam bas nikoga u porodici sa takvim problemima.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se malo ulenjila ove nedelje, za vikend se vracam na moje redovne setnje... :)

Ja sam taj test opterecenja glukozom radila pre 3godine, endokrinolog me slao, jer je sumnjala na insulinsku rezistenciju... A secer mi uvek bio normalan i sad je... I potvrdilaose da imam IR, pa sam glukofaz pila do kraja treceg meseca trudnoce... 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni u ovoj trudnoci ne odradih ogtt...Doca me nije slao,a ja i zaboravila od silnihy analiza vezanih za trombofiliju...Mozda sam i trebala,beba ide napred oko nedelju dana,ali se tesim da mi je prvo dete krupno rodjeno i da se nisam previse ugojila...

Nira i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam taj jutarnji secer isto bas nizak, pa su mi na ogtt testu bili utvrdili IR i pila sam i ja glukofaz do kraja 12. nedelje. S tim sto je cinjenica da IR, odnosno visak insulina vise smeta zatrudnjivanju i implantaciji, a tokom same trudnoce secer je opasniji jer on prolazi posteljicu, a insulin ne.

I mene bas zanima kako doktori odluce da li da se zena porodi prirodno ili na cr ako je beba okrenuta karlicno, i moja snaja se porodila na cr jer joj je beba bila karlicno okrenuta.

Joj, zene, ja do sada nisam uopste razmisljala o porodjaju, a sada vec pocinjem i malo me hvata frka. Gledacu da krenem na psihofizicke pripreme, jel to ima u svakom Domu zdravlja?

@Vuciguraj, ne znam da li ces videti post na temi o fraxiju, pa da te pitam jesi li radila d-dimer i na koliko ces da ga kontrolises? Mozes i u pp da mi pises. Meni ginekolog rekla da aspirin ostane i posle 7. meseca, ali ja jos nisam nacisto, moracu po jos neko misljenje.

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni u ovoj trudnoci ne odradih ogtt...Doca me nije slao,a ja i zaboravila od silnihy analiza vezanih za trombofiliju...Mozda sam i trebala,beba ide napred oko nedelju dana,ali se tesim da mi je prvo dete krupno rodjeno i da se nisam previse ugojila...

Ja sam bas sinoc razmisljala o tome kolika je beba, uporedjivala... Ja sam sad na pregledu bila 21+2, a uz pokazuje nedelju vise... A do sad se bukvalno svaki put u dan poklapalo po uz i poslednjoj menstruaciji... Beba ima 500gr, a kao za ovu nedelju bi trebala imati do 420. Medjutim, dr nista ne rece, pa jos ne razmisljam o tome da li je to ok ili nije... Verovatno ce se vec sve videti na sledecem uz, jos je na redu i ekspertni... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam taj jutarnji secer isto bas nizak, pa su mi na ogtt testu bili utvrdili IR i pila sam i ja glukofaz do kraja 12. nedelje. S tim sto je cinjenica da IR, odnosno visak insulina vise smeta zatrudnjivanju i implantaciji, a tokom same trudnoce secer je opasniji jer on prolazi posteljicu, a insulin ne.

I mene bas zanima kako doktori odluce da li da se zena porodi prirodno ili na cr ako je beba okrenuta karlicno, i moja snaja se porodila na cr jer joj je beba bila karlicno okrenuta.

Joj, zene, ja do sada nisam uopste razmisljala o porodjaju, a sada vec pocinjem i malo me hvata frka. Gledacu da krenem na psihofizicke pripreme, jel to ima u svakom Domu zdravlja?

@Vuciguraj, ne znam da li ces videti post na temi o fraxiju, pa da te pitam jesi li radila d-dimer i na koliko ces da ga kontrolises? Mozes i u pp da mi pises. Meni ginekolog rekla da aspirin ostane i posle 7. meseca, ali ja jos nisam nacisto, moracu po jos neko misljenje.

 

Meni kardiolog rekao da cu verovatno morati na carski i ja nisam ni razmisljala vise o tome...Medjutim, sad mi dr opste prakse rece da verovatno necu morati, jer je taj prolaps jako mali... Od tog momenta cesto pomislim na porodjaj, ali brzooooo skrenem misli, jos je rano... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra ulazim abd u 29 nedelju,a 4D placam privatno,jer nemas drzavno 4D besplatan,sad i ostale posjete mom ginekologu placam,tj ako hocu da mi radi ultrazvuk platim 40 eura,jer kasa ti placa 3 do 4 pregleda u toku trudnoce ostalo ti sama sebi..Ja sam imala 6 ili 7 besplatnih pregleda i od proslog puta placam..Jednom sam bila na 4D i platila 70 eura,pa se je moj ginekolog nasao uvredjen sto sam otisla nekom drugom a ne onom doktoru sto mi je on preporucio,pa sam napravila sad termin kod tog njegovog 1 slika kosta 30 eura i pregled..Tako da u 11 h idem na 4D pa cu onda u 14 h kod mog na ctg abd..Za porod u vodi ne znam,znam da trebas da imas spavacicu,papuce i peskir ostalo sve imas,za bebu ti ne treba nista,osim stvari kad krenes kuci..Muz moze da prisustvuje porodu,koliko mi je moja babica objasnila..Sledeci mjesec idem da vidim bolnice abd i da izaberem koju cu i da vidim sta i kako treba..Jesil ti nasla babicu?

nisam ni babicu ni bolnicu jer se mi selimo tek 13.11 u pasau i tad cu tek doktoricu ganjat a tek onda sve ostalo :D

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne svidjaju mi se ti ketoni u urinu, ali sta je - tu je. U ponedeljak ce vec ginekolog reci sta mi je ciniti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne svidjaju mi se ti ketoni u urinu, ali sta je - tu je. U ponedeljak ce vec ginekolog reci sta mi je ciniti...

Samo bez nervoze sta god da je dr ce ti u ponedeljak reci kako da sredis.:wub: Meni pomerise kontrolu od danas za ponedeljak, ne mogu da docekam.:huh:

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni hormoni malopre stigo rezultat izgleda da mi stitna zlezda nesto zeza jer sam ja iznad svih ovih parametra :angry: Ne znam dal hitno da se javljam doktoru bila sam pre dva dana pocinjem da imam osecaj da smaram :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni hormoni malopre stigo rezultat izgleda da mi stitna zlezda nesto zeza jer sam ja iznad svih ovih parametra :angry: Ne znam dal hitno da se javljam doktoru bila sam pre dva dana pocinjem da imam osecaj da smaram :o

Napisi koji su ti rezultati hormona. Koja si nedelja? Meni su hormoni stitne bili poviseni, ali se to cesto desava u trudnoci.

 

Argata voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.