Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@Nira kako je prosao ultrazvuk?

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrola gotova... :) Nalazi dobri, beba odlicno... :) Sad smo 21+6, mali decak ima  500grama... :) I dalje femibion uz dodatak i feroglobina... Uh, lepo je cuti da je sve odlicno... :)

A sto se tice umisljanja bolesti... Nemojte me pogresno shvatiti, ali ja verujem u to da psiha moze dosta da utice na neke stvari... Tu mislim pre svega bas na pritisak, otkucaje srca, temperaturu... Vec sam napomenula da imam prolaps... Kad je krenula cela prica oko toga, bila sam na bolovanju mesec dana... Nabavili smo aparat za merenje pritiska, otkucaja... Merila sam svaki dan, cak i vise puta dnevno... I kad sam shvatila da time samo pogorsavam stanje, stalno strepim, mislim o tome koliki je sad, koliko je otkucaja, stalno ruka ne srcu... Lepo sam uzela aparat i prosledila ga dalje... I opustila se... S vremena na vreme svratim do apoteke, izmerim pritisak i to je sasvim dovoljno... 

Mislim i da ne treba previse citati, istrazivati, jer svi smo razliciti... Mene recimo stomak bolucka s vremena na vreme, ponekad imam te grceve, ali eto sve savrseno za sada... A nekome to moze biti razlog za uzbunu, jer se stvrano nesto lose desava... 

Opet se vracam na ono svoje, vec sam dosadna, ali po meni treba slusati svoj organizam... Ako si umorna, lezi... Ako ti se spava, spavaj... Ako ti se seta, setaj i sve ostalo... 

 

ma.za.m, bepce, Vuciguraj i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, samo da dodam, ne mislim da je bilo koja od vas nesto umislila, da me ne shvatite pogresno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da psiha baš mnogo utiče na sve, bas kao sto kaže Nira, na pritisak, na otkucaje i slično. Neće uticati na to da se skrati grlic, ali na bolove itekako. Jednostavno, ljudi koji imaju crtu hipohondrije u sebi odmah tripuju sve što pročitaju, misle, nerviraju se, sekiraju, nisu mirni. To konstantno osluskivanje tela i obraćanje paznje na svaku bol je klasičan sintom hipohondrije. Takodje Merima, to što ne veruješ električnim aparatima za merenje pritiska, mislim šta da ti kažem. Može da se desi i da je neka bila potpuno drugačija pre, a u trudnoći postala hipohonder. U trudnoći nikad nećete naći odgovore na sva pitanja, jer jednostavno ne znate šta se dešava tamo unutra, stomak nije providan i to je jedino činjenično stanje. Opustite se, ako doktor kaže da je sve ok, imamo dva izbora: da mu verujemo ili da se tripujemo. Ako izaberemo da se tripujemo, onda je to ta dijagnoza o kojoj sve vreme govorim. 

Melissa, ma.za.m, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, u potpunosti se slazem sa tobom i srecan put u treci trimestar... :) 

bepce, merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, u potpunosti se slazem sa tobom i srecan put u treci trimestar... :) 

Hvala Nira, čekamo te tamo uskoro :)

bepce i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nira drago mi je da je sve super :D

I ja sam misljenja da psiha moze na puno toga da utice, znam po sebi. Ja sam ispocetka jel se malo pojavi roze ja na internet, ona govori spontani, ona govori beba nije u redu ona ono, ona ovo ja se ziva isprepadam i placem,pogotovo jer imam iza sebe lose iskustvo pa me svega strah..Posle sama sa sobom rascistim i sta god reko nije niko isti i nije ni u koga isto, sta god je bilo, bolilo me, krv ili nesto,smirim se,legnem odmorim i prodje...Okrenem se pozitivnim mislima, mazim svoj stomak, pricam bebici, jos sam 2-3 mjeseca prelezala sama. I jednom sam samo otisla doktorici kad je bila krv jer MM mi rekao idi...Ja odem kaze zena nema nista...i od tad nisam vise panicila...Hvala Bogu sve je u redu, samo slusati svog doktora i samo pozitivne misli, i uzivajte u trudnoci,,,

 

btw, ja sam presla u treci trimestar, tamo se pozdravila i opet dosla kod vas :D :D

Izmenjeno od strane Melissa
Maajaa:), ma.za.m, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da sam hipohondar al se trudim da se ne dosecam novih bolesti u trudnoci jer ko sto rekoste uvek imam bar jedan simptom :D evo sad mi stigli i rezultati krvi i samo su mi leukociti poviseni sve ostalo ko bombona :rolleyes:

merima, Melissa, ma.za.m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje mislim da psiha mnoogo utice, iz mog iskustva mogu reci da je ne znanje blagoslov. Sa prvim detetom pojma nisam imala previse sam mlada bila isla na preglede kad su rekli lekari dobro tad jos nije bilo toliko foruma,sa drugim detetom nisam imala vremena,eto i serklaz bolovi celu trudnocu ma svasta ona bas nisko lezala ja bila otvorena 2 prsta od 6. meseca ali nisam uopste razmisljala negativno nisam imala ni kad pored malog deteta. Sad imam vremena vise ali stvarno nisam ni jednog trenutka pomislila da nesto nije u redu, verovala sam da je beba zdrava. Mislim da je bitno biti pozitivan, stres i nervoza jako uticu na bebu. Verovatno je slucajnost ali sa sinom sam preplakala trudnocu, nije planirana sve mi je bilo strasno razdvajanje od mame,udaja, planirala sam studije ali dobro moj izbor, sin je bio nervozna beba strasno derao se godinu dana, sa cerkom sam bas bila pozitivna, nasmejana ona je uvek imala kez i bas bila divna vesela beba. Verovatno ne znaci nista ali ajde da budemo pozitivne i nasmejane da i nase bebe budu srecne.

merima, Jecy, Nira i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke za sve ste u pravu.I moze i ne moze.Ehi,hvala za link.I da,bolje tri lazne uzbune,nego propust.Meni je samo palo na pamet da pokusam da odredim odakle dodjose simptomi koje ranije nisam imala,ali sam sad i to batalila,jer se sve menja,sve je u konstantnoj promeni.A valjda sam osoba koju malo i ta samoca ubija,lepse se osecam kad pricam o drugim stvarima,osecam se bas,bas lepo kad je neko tu,pa pricamo o nekim laganim temama i opusti se mozak.Hvala vam na vasim savetima :-* (sad bi vas M izljubio,jer deli misljenje ;-) ) eto steta sto,igrom slucaja,nemam trenutno mnogo drugarica sa kojima bih provodila vreme i opustila mozak...zene su cudo :P

Ehinacea i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86 ako kojim slucajem to sto ti rece ima neke veze, kakav si u trudnoci, da ce takva biti i beba, moja ima da se rodi smejuci se na sav glas. Ja se smejem kao luda, ponekad se zapitam kako beba izdrzava to treskanje u stomaku!

Samo pozitivno i veselo.

I ja sam navratila u treci trimestar, al sam se vratila kod vas. Nekako se navikla. :D

 

Cintia, Melissa, Nira i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da se raspolozenje majke prenosi na bebu, a ja sam danas i juce ceo dan nadrndana zbog ovih munina jer vise ne znam sta da radim, sta da jedem, sta da pijem, uzaaaas! I do juce je bilo udri brigu na veselje, ali ne mogu vise, udara mi na psihu to sto ne mogu da jedem ono sto zelim a to je voce i povrce i neko lepo jelo i mesce i sve tako kombinovano... i sto povracam bar jednom ili dva puta dnevno a povracanje je nesto najgore... ne mogu ni vodu da pijem dovoljno... ma odvratan osecaj... i danas sam bas smorena :( 

Argata voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se iskreno nadam da se majčino raspoloženje ne prenosi na bebu, jer sam ovu trudnoću bas bas nervozna... Na sina samo vicem,  a najvećim delom sam zbog njega takva... Histerican, naporan do zla boga!!  U vrtiću takođe... Gde god da dođem haos od dece:angry::angry:

Argata voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e zene ja se vratila od moje doktorke,u svakom slucaju morala bih i zbog recepta za utrogestan da svratim...i rekla mi je sve sto i vi...moram malo da se opustim,pritisak hoce zbog rasta bebe,stomaka,ako me strefi da popijem lek,van toga nema potrebe...ishrana:vise bareno,povrce,voce,a meso mleko jaja na minimum..da izbegavam suhomesnato,przeno i eto,to je sve.da se opustim(a nadam se da hocu,sad sam kod majke par dana,imacu drustvo po ceo dan)...a sve je u stvari iz moje prevelike zelje da sve bude u redu..i tacno me pogodila u dusu...

Argata, Vuciguraj, Ana87 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da se raspolozenje majke prenosi na bebu, a ja sam danas i juce ceo dan nadrndana zbog ovih munina jer vise ne znam sta da radim, sta da jedem, sta da pijem, uzaaaas! I do juce je bilo udri brigu na veselje, ali ne mogu vise, udara mi na psihu to sto ne mogu da jedem ono sto zelim a to je voce i povrce i neko lepo jelo i mesce i sve tako kombinovano... i sto povracam bar jednom ili dva puta dnevno a povracanje je nesto najgore... ne mogu ni vodu da pijem dovoljno... ma odvratan osecaj... i danas sam bas smorena :( 

znam Ana,eto vidis sta meni ucini psiha,ali probaj nekako,znam da je tesko...

Argata voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ta prevelika zelja da sve bude u redu mislim da je ona najveci problem... uvek mislim da sve nesto radim pogresno i da mi niko nista ne prica.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se iskreno nadam da se majčino raspoloženje ne prenosi na bebu, jer sam ovu trudnoću bas bas nervozna... Na sina samo vicem,  a najvećim delom sam zbog njega takva... Histerican, naporan do zla boga!!  U vrtiću takođe... Gde god da dođem haos od dece:angry::angry:

Jecy,koliko ima sin?Da nije neka faza,ili pati zbog dolaska bebe pa te malo muci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sutra istice bolovanje, a nova odluka od komisije mi jos nije stigla. Grrrrrrrrrrrrrrrrr! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce, čestitamo godišnjicu braka... Jos puuuuno lepih godinica... :-) 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira divno za bebicu! Bepce srecna godisnjica braka! :)

Ako je suditi po aktivnostima u trudnoci, moja deca ce biti vredna kada je posao u pitanju, posto sam prve dve trudnoce radila do 9. i 8. meseca, a i sad bih probala tako. :)

Nego, jel postoje neke kapi za nos koje smeju trudnice? Vec dve nedelje ne mogu da disem. <_< Prirodne inhalacije mi trenutno pomognu i to je sve.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira, @Ehinacea hvala! Ove prve tri su proletele i stvarno su bile divne. Tortica ceka u frizideru, vecericu treba da pripremim i sve spremno. 

Sto se tice kapi za nos, ja sam na pocetku koristila Marisol, nije bas neka pomoc, ali malo eto za utehu je pomoglo-bar toliko da zaspem, jer mi se uglavnom uvece javljalo. Sve sreca nije dugo trajala ta faza. 

Ehinacea i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je mom sinku rođendan :wub::wub:, drugi!  Vuciguraj ne znam, naporan je sam od sebe..., a mene hormoni drmaju pa nikako nismo dobar spoj:o, a najveci problem je to sto nemam nikakvu pomoci pa moram na sve strane sama.. Muz radi po ceo dan, a ja kraće radim na poslu pa onda jos sve po kuci i ostalo... Onda puknem i svi mi budu krivi za sve;)

Ehinacea, ja stavim po kap Nafazola pred spavanje, u suprotnom ne bih oka sklopila... Dr mi je rekao da mogu. 

Ehinacea, Vuciguraj, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, srećna godišnjica! Sve najbolje i da jos mnoooogo godina slavite! 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna godisnjica :D 

Danas sam shvatila da su doktori na odeljenju u bolnici idioti li im ne radi merac pristiska jutros me odpustili sa 90/60 odmah posle sam imala zakazano kod moje doktorke i u roku od pola sata i manje nemoguce da mi postane 140/90 znaci svo vreme dok sam ja lezala meni je bio visok a oni merili nesto bezveze jos se ja zalila oni me ubedise da sam hipohondar :angry: sad sam dobila lekove i nadam se da ce sve da bude u redu :D Kaze moja doktorka da il je devojcica il nesto jako dobro krije sledeci put ce da vidi za sigurno :baby:

Ehinacea, bepce, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.