Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meeima,meni mm sredio gospodju pre porodjaja,uzivancija ziva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Zoe86  pa i nisi me mnogo utesila sad sa tim tvojim mucninama do 5. meseca :D ja se sve nadam da ce ranije da prestanu... ja sam smrsala 2,5 kg do sada :( i imam mucnine 24h dnevno, povracanje 1 dnevno mora, obicno predvece tamo posto u toku dana trpim maksimalno da bih bar nesto uspela da svarim... A sto se tice spavanja, zasto ne kupis onaj jastuk za trudnice, drugarica mi kaze da je nju spasio, da je mnogo zgodan, opkoracis ga i namestis se lepo, podbocis, samo vidi neki malo kvalitetniji da ti posle sluzi i za bebu da je ogradis, a kazu i za dojenje da je zgodan (jos nisam dosla u tu fazu ali planiram da nadjem neki dobar za jedno mesec dana...)

@merima joj znam, ja kao pokusavam tu i tamo da popijem jogurt ali mi posle zeludac gori (iako se patronazna sestra koja me je posetila pre neki dan kune u jogurt kao nesto sto ce mi pomoci oko mucnina), evo malopre uzela jednu mandarinu sad cekam reakciju, pijem dosta cajeva, i tako se trudim da ne dobijem zatvor koji inace imam i kad nisam trudna... za sad uspevam da se izborim nekako, jedem i supu iz kesice, e pre neki dan mi je heljdina pita pomogla oko odlaska u wc... ne znam sta da ti preporucim sto se toga tice, salate i voce na prazan stomak ujutru cim ustanes, kazu kivi moze isto da pomogne... mada si verovatno vec sve to probala... 

Izmenjeno od strane Ana87
merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86  pa i nisi me mnogo utesila sad sa tim tvojim mucninama do 5. meseca :D ja se sve nadam da ce ranije da prestanu... ja sam smrsala 2,5 kg do sada :( i imam mucnine 24h dnevno, povracanje 1 dnevno mora, obicno predvece tamo posto u toku dana trpim maksimalno da bih bar nesto uspela da svarim... A sto se tice spavanja, zasto ne kupis onaj jastuk za trudnice, drugarica mi kaze da je nju spasio, da je mnogo zgodan, opkoracis ga i namestis se lepo, podbocis, samo vidi neki malo kvalitetniji da ti posle sluzi i za bebu da je ogradis, a kazu i za dojenje da je zgodan (jos nisam dosla u tu fazu ali planiram da nadjem neki dobar za jedno mesec dana...)

@merima joj znam, ja kao pokusavam tu i tamo da popijem jogurt ali mi posle zeludac gori (iako se patronazna sestra koja me je posetila pre neki dan kune u jogurt kao nesto sto ce mi pomoci oko mucnina), evo malopre uzela jednu mandarinu sad cekam reakciju, pijem dosta cajeva, i tako se trudim da ne dobijem zatvor koji inace imam i kad nisam trudna... za sad uspevam da se izborim nekako, jedem i supu iz kesice, e pre neki dan mi je heljdina pita pomogla oko odlaska u wc... ne znam sta da ti preporucim sto se toga tice, salate i voce na prazan stomak ujutru cim ustanes, kazu kivi moze isto da pomogne... mada si verovatno vec sve to probala... 

sad cu da krnem jednu lepu govedju supicu,valjda ce razmeksa malo..jao gospode,dodje mi da ubijem sve zene koje su mi pricale kako je to sve lako u trudnoci i svi ima da me maze i paze..aham,sutra malo!osim keve i muza,svi me gledaju belo kad im kazem da ne smem da stojim sat vremena dok pripremam rucak,da ne smem da sedim dugo,da ne mogu da usisavam,itd.ja znam da su to sve nekad zene radile(prva moja majka),ali nisam vise pametna.jos me nosila nisko i rodila karlicno.btw,upravo mi stigli rezultati urinokulture,sve ok,hvala Bogu.

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana htedoh reci da ce proci, mozda kod tebe i ranije. Merima ja u ovoj trudnoci prvi put uzivam, kod prvih dvoje mi razlika 22 meseca on beba a sa njom bas kilava trudnoca i serklaz i max doza progesterona bolovi do kraja pa je opet prenela. Naravno da od odmora nije bilo nista uz bebu od godinu ipo pa kuvanje spremanje itd. Meni je spas masina za pranje sudova i masina za susenje vesa, ne peglam nista samo slozim ma milina. Gledaj da kuvas jela koja se sa kazem sama kuvaju ono pristavis i samo proveravas i ono sto se pece u rerni. Nemas sitnu decu za vas dvoje se uvek nesto moze iskombinovati na brzinu, nemoj da usisavas to moze i muz ostalo mozes polako imas vremena malo legnes pa nastavis.

Ana87, merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto bih ja volela da mogu da jedem nesto zdravo i konkretno...mene jos muce mucnine koje ce nadam se prestati u sledecih 10ak dana kada ulazim u 4. mesec, jer mi je muka od svega, a po najvise od voca koje mi odmah stvori kiselinu... probala sam sve zivo i nista ne pali, samo mi po nekad neko testo prija, hleb, pica, tako neke suve stvari... ma katastrofa se hranim zadnjih mesec dana...

Ja sam svakog dana bila na ivici da se onesvestim od mucnine u drugom i trecem mesecu i doktorka mi je prepisala Bedoksin, to je b6 vitamin cini mi se i stvarno je pomoglo, a oko 4, 4 i po meseca mucnine su se smanjile pa ga ne pijem vise. 

merima i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,izdrzi jos malo,bice bolje ..

Merima,lepo ti je rekla Zoe,pristedi se,posle neces moci :P

Sad sam stala na vagu i umalo ne padoh u nesvest +10! A osecam se kao da je +50!Bas pazim sta jedem,a kolicinski ne mogu puno,i nemam pojma otkzd ova kilca...

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana htedoh reci da ce proci, mozda kod tebe i ranije. Merima ja u ovoj trudnoci prvi put uzivam, kod prvih dvoje mi razlika 22 meseca on beba a sa njom bas kilava trudnoca i serklaz i max doza progesterona bolovi do kraja pa je opet prenela. Naravno da od odmora nije bilo nista uz bebu od godinu ipo pa kuvanje spremanje itd. Meni je spas masina za pranje sudova i masina za susenje vesa, ne peglam nista samo slozim ma milina. Gledaj da kuvas jela koja se sa kazem sama kuvaju ono pristavis i samo proveravas i ono sto se pece u rerni. Nemas sitnu decu za vas dvoje se uvek nesto moze iskombinovati na brzinu, nemoj da usisavas to moze i muz ostalo mozes polako imas vremena malo legnes pa nastavis.

ma ja upregla kevu,dodje pa skuva i ocisti,ali mi je jutros bila frka jer mi pao secer,a bas nista gotovo kao za inat nisam imala,a da nije cokoladica ili drugo,sto me zatvara..inace sam sve batalila od kucnih poslova.ustajem da se istusiram,odem u wc,i nekad pet min da protegnem noge kad se ukocim.samo bi kevi bilo lakse da sam kod nje jer i ona ima rucak da spremi,sad su imali posla oko drva,a treba sama da odrzava kucu na dva sprata,plus zimnica,plus ajvar..sestra mi je u Nemackoj,tako da od nje nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,izdrzi jos malo,bice bolje ..

Merima,lepo ti je rekla Zoe,pristedi se,posle neces moci :P

Sad sam stala na vagu i umalo ne padoh u nesvest +10! A osecam se kao da je +50!Bas pazim sta jedem,a kolicinski ne mogu puno,i nemam pojma otkzd ova kilca...

ja se krijem od vage..mada stvarno mislim da nisam,samo mi je zadnjica porasla,grudi i malo se obrazi popunili.racunajuci da sam se udala sa 44kg(spadala mi vencanica,a stegle je krvnicki),a izgledala sam zaista kao logoras,sad sam manje vise i normalna.jos M -u na radost sto voli covek zadnjicu i prednjicu-sto kazu 'da ima'.strasno :D

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, neće ti ništa pomoći oko mučnine. Mislim jedino psihički da ti bude lakše dok isprobavaš nove stvari protiv mučnine :D Ne brini, one najčešće stanu oko 12-13 punih nedelja, samo se nadaj da nisi izuzetak.

Merima, kupi u zdravoj hrani mekinje koštaju nešto džabe, i pij jogurt sa mekinjama. U šolju jogurta sipaš kašiku mekinja i izmešaš. One nemaju nikakav ukus, a pomažu. Od zatvora znaju da se pojave kontrakcije, vidiš to nisam znala dok mene nije snašlo.

Ana87 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da kazem moje iskustvo da najvise pitaju kako si u prvoj trudnoci. U drugoj mnogo manje, a u trecoj takoreci niko ni ne pita. Dve si izgurao i podrazumeva se da treca ide sama od sebe. <_< Idem sad na kontrolu, jedva cekam. Nadam se da sam jutros popila poslednji utrogestan od koga mi se bas danas vrti u glavi. Jedva cekam da dodjem kuci i malo prilegnem, pa jurim po smizle u vrtic sto je za mene prava avantura. Kao na Mars da idem. Jedino sto me raduje je sto bebac sve vise lupka, posebno kad se savijem preko stomaka. Tada ga najvise osetim, valjda ga pritisnem. :rolleyes:

Vuciguraj, merima, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,izdrzi jos malo,bice bolje ..

Merima,lepo ti je rekla Zoe,pristedi se,posle neces moci :P

Sad sam stala na vagu i umalo ne padoh u nesvest +10! A osecam se kao da je +50!Bas pazim sta jedem,a kolicinski ne mogu puno,i nemam pojma otkzd ova kilca...

Ja sam se isto iznenadila na poslednjoj  kontroli... Pita me dr koliko sam se ugojila od pocetka trudnoce, kao ajde da se merimo... Ja pogledam 4.5kg... Nije to nesto puno, ali ja ocekivala 2-3... :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam Kikiriki,to me najvise i brine,vidis da se borim na sve nacine..

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela da jedem kao mećava! Stalno sam gladna i svaki dan jedem slatkiše... ne znam kako da se obuzdam.

Danas me muči kiselina i malo sam lošije spavala. Inače, ostalo je ok.

Ušla sam u 23.nedelju, što valjda znači u šesti mesec. U ponedeljak idem na ekspertni :)

Vuciguraj, Nira, merima i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela da jedem kao mećava! Stalno sam gladna i svaki dan jedem slatkiše... ne znam kako da se obuzdam.

Danas me muči kiselina i malo sam lošije spavala. Inače, ostalo je ok.

Ušla sam u 23.nedelju, što valjda znači u šesti mesec. U ponedeljak idem na ekspertni :)

znaci 22+1 tj.ulazak u 23.nedelju je sesti.i ja sam tako procitala.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,Melissa i ti u roze.rozi nam se spisak polako ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za curicu :)

Nesto se smrzoh danas a grejanje jos ne pocinje...Moram da ukljucujem uljani radijator,mada je meni obicno vrucina kad sam trudna ,zbog hormona ...

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa, suuuper, bitno da je sve u redu, a treba nam malo i devojcica ovde... :)

Vuciguraj, kod mene danas pocelo grejanje... :) A napolju je baaas hladno, bar meni... 

Melissa i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno jos jedna devojka, donji spisak se opasno rozi tako to ide proslu turu se plavio sad red na devojke. Mene danas bas uhvatili bolovi dok sam rucak spremila posle sam legla i smirilo se sad ispekla ustipke i ne boli nista jos se pre podne umirila beba posle se uzmuvala tako da je ok.

Vuciguraj i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno jos jedna devojka, donji spisak se opasno rozi tako to ide proslu turu se plavio sad red na devojke. Mene danas bas uhvatili bolovi dok sam rucak spremila posle sam legla i smirilo se sad ispekla ustipke i ne boli nista jos se pre podne umirila beba posle se uzmuvala tako da je ok.

Eto nas stizemo na ustipke... :)

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila po recept,jer mi kraljica napise dve kutije,koje popijem za devet dana.kad sam joj ispricala za tvrdu stolicu,zatvor i creva,ona je rekla da to nema veze sa kontrakcijama!nema veze,rekoh u sebi,ja znam sta znam i nastavljam sa zdravijom ishranom.bas me iznervirala.jos mi rekla da 'previse osluskujem svoje telo'.a za onu kuglicu i stvrdnjavanje me belo gledala.e nazdravlje,spec.ginekologije.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da vam ispricam svoje iskustvo sto se tice prehrane,osecala sam se super,jela sve zivo i zdravo i nezdravo,slatkise,testo i velike kolicine,apetit ko kuca a mucnine popustile skroz i eto sad me snaslo ima tri dana mucnine se vratile ujutro,gorusica navecer a nekad i cjeli dan danas me jos i zeludac boli bas se lose osecam,zatvor se vratio i sad se vracam ponovo na zdravo i samo ZDRAVO,kupila sam mekinje sta se kuhaju kao kaša sa sumskim vocem za probavu,ribu sa brokulom,povrce razno a sutra kuham spanac sa krumpirom nema vise cile mile..

Kako se vi uspete obrijat pre pregleda? Meni je jako tesko a necu bit cupava,muz kaze bojim se ja to da te ne posecem E jbg jos nekako uspevam na lezecki u kadi a kako cu kasnije nemam pojma..

Melisaa bravo za curku rozi se roziii spisak po redu sad je nekako podjednako..

Melissa, merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da vam ispricam svoje iskustvo sto se tice prehrane,osecala sam se super,jela sve zivo i zdravo i nezdravo,slatkise,testo i velike kolicine,apetit ko kuca a mucnine popustile skroz i eto sad me snaslo ima tri dana mucnine se vratile ujutro,gorusica navecer a nekad i cjeli dan danas me jos i zeludac boli bas se lose osecam,zatvor se vratio i sad se vracam ponovo na zdravo i samo ZDRAVO,kupila sam mekinje sta se kuhaju kao kaša sa sumskim vocem za probavu,ribu sa brokulom,povrce razno a sutra kuham spanac sa krumpirom nema vise cile mile..

Kako se vi uspete obrijat pre pregleda? Meni je jako tesko a necu bit cupava,muz kaze bojim se ja to da te ne posecem E jbg jos nekako uspevam na lezecki u kadi a kako cu kasnije nemam pojma..

Melisaa bravo za curku rozi se roziii spisak po redu sad je nekako podjednako..

Ja se jutros zalila za secenje noktiju, pa nisam htela veceras i za ovo drugo, nema smisla... :) Meni ocigledno treba pomocnik do februara, jer sve sto zahteva bilo kakvo savijanje ka napred kod mene ne dolazi u obzir... :)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila po recept,jer mi kraljica napise dve kutije,koje popijem za devet dana.kad sam joj ispricala za tvrdu stolicu,zatvor i creva,ona je rekla da to nema veze sa kontrakcijama!nema veze,rekoh u sebi,ja znam sta znam i nastavljam sa zdravijom ishranom.bas me iznervirala.jos mi rekla da 'previse osluskujem svoje telo'.a za onu kuglicu i stvrdnjavanje me belo gledala.e nazdravlje,spec.ginekologije.

Ja sam,kao i Kikiriki,imala dva dana kontrakcciije i moggu da potpisem da su zbog zatvora.Desilo mi se na moru,i cim sam resila problem,nestale su i kontrrakcije.Inace,mama  mi je lekar i stalno mii govori kako zatvor niiie dobar i zbog toga sto stolica guraa  bebicu,a u ranoj trrudnoci joj smmetaju gasovi koji nadimaju creva.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.