Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Merima,sto lepo ne priznas da mrzis kucne poslove :D:P

Bepce,ja necu jos sigurno nista,videces,to se zacas kupi.Ulosci za grudi ti nece biti potrebni odmah,jer u porodilistu budes bez brusa a i m,leka nema toliko da bi pocelo da curi...

Priznajem :P:P realno,fale mi,navikla sam,i zato sam se i zeznula sto sam opet ustala i radila pomalo.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi tek sredinom decembra krecemo u kupovinu svega, jer hocemo sve zajedno da obavimo... Verujem da nam najvise vremena treba za kolica, a ostalo bukvalno za jedan dan... Valjda ne grešim... :-) 

Ja sam mislila cekati novembar, jer tada cu ici u onu skolu za roditelje, pa znam da tamo dosta detaljno kazu sta trebas poneti, jer u porodilistu u Ljubljani dobijes dosta stvari, od spavacica, kucne haljine, ulozaka.....Medjutim nece frajer da me slusa. Kaze, bolje da imas pa da ne koristis, nego da nemas pa ja moram ici kupiti! Ahahahahahaah. Ali kao da cu se poroditi sutra, a ne za malo manje od 4 meseca! 

A kolica sam vec izabrala, samo cekam da se ukaze prava prilika, kakav popust ili nesto slicno! 

Nira, Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi bi vec sledeci mesec uzeli kolica i jos svasta nesto, cekali smo samo da nam potvrde da je decak... :) ALi, eto, zelimo sve zajedno kupovati, pa cemo cekati decembar... I jeeeedva cekamo da uzmemo te maleeee stvarcice...

A ako tvoj dragi zeli tako, sto da ne, obavite to sada i on miran, a i tebi dobro... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ce tako nekako i biti, on svakako decembra ima gomilu obaveza na poslu, nece ga biti po cele dane, tako da mi je bolje da do decembra to sve sredim. Nadali smo se da cemo kupiti stan u neko skorije vreme, pa da u novi stan useljavamo sve bebece stvari, ali nikako da naidje nesto sto ce nam se svideti. Tako da smo resili da pocnemo polako sa opremanjem za bebu, ali najpre cemo te neke manje stvari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima bice to ok, ne brini, samo miruj koliko mozes, nastavi da sanjas kucne poslove, nemoj da ih radis stvarno. :) Ne brini, kada dodje beba radices sve i to brzinom 300 na sat, bice posla oko bebe po ceo dan i noc plus kucni poslovi, tada ces sanjati da spavas i da se odmaras, a od toga nista. :)

Inace sinoc me je uhvatila neka neopisiva tuga, valjda me drmnuli hormoni, rasplakala sam se kao malo dete, a ja inace nisam taj tip, placem jednom u dve godine i to bas sa nekim razlogom. Nisam do vazduha mogla da dodjem, pa sam se uplasila i za bebu. Jedva sam se nekako umirila. Za sve je kriv utrogestan, jedva cekam da mi ga ukinu!

Ja cu i torbu i stvari spremati kad udjem u 9. mesec, tako sam i u drugoj trudnoci, samo sam u prvoj pocela sa krupnijim kupovinama vec u osmom mesecu da bih sve stigla. Sada od opreme sve imam, tako da ne moram da zurim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Inace sinoc me je uhvatila neka neopisiva tuga, valjda me drmnuli hormoni, rasplakala sam se kao malo dete, a ja inace nisam taj tip, placem jednom u dve godine i to bas sa nekim razlogom. Nisam do vazduha mogla da dodjem, pa sam se uplasila i za bebu. Jedva sam se nekako umirila. Za sve je kriv utrogestan, jedva cekam da mi ga ukinu!

 

Ako ti je za utehu i mene je tako sastavilo pre 2-3 dana, a nisam odavno na utriju. Hormoni su cudo

Vuciguraj, Ehinacea i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene umesto placa spopadaju naleti besa i mrzovolje.ne znas sta je gore.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja konacno malo odmaram od smrckanja!

Doduse, odgledam kakav film ili seriju pa se isplacem, da mi se ne nakuplja. :lol:

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene nesto kijavica hvata od jutros... Nesto mi ej nocas bilo hladno, a bila sam fino pokrivena... Nikako en volim ovaj prelazni period kad je hladno, a grejanja jos nema... A inace, da se pohvalim, vec par noci spavam bez budjenja... :) Nista ne boli,nista ne smeta, samo neka potraje... :)

Maajaa:), bepce i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se budim otprilike na svaka 2-3h zbog wc-a, kad odspavam 4 ili vise u komadu to je praznik!

merima, Nira i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago vama,ja svaki dan sama do 15:30 :-( nekad mi je toliko dosadno,a budna od 6..za neke prevelike setnje ne usudjujem se bas,rekla je da odmaram kad god mogu..smor zivi..

I ja budem sama do pola 5, nekad i 6 i 15.da je dosadno,jest jer.moram lezati al sta cu, samo nek je bebici dobro....Ja pretezno radim kako se osjecam, cim me pocne boluckati dole skroz nisko onda legnem odmaram i prodje. Nekad imam osjecaj da beba glavom dole udara hehe

Vuciguraj, Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima neko iskustva sa zasladjenom kamilicom protiv tvrde stolice i zatvora?Posto sad kako lezim i ne krecem se,znam da mi to sleduje.kod mene jogurt musli i to slabo pali.pila juce ceo dan balans i tek nocas me otvorio.a danas kao bih da idem,ali ne ide bez naprezanja,a to necu,nikad nisam bila pristalica da ga "molim" da krene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA PIJEM DONAT MG SVAKO JUTRO I U TOKU DANA PA MI ONA POMAZE DA IMAM REDOVNU STOLICU. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam za mg,kamilica mi lepsa.inace,sita sam se ismejala,htela sam da napisem "Melissa,nemoj da vices na mene :-P",jer kad god neko pise velikim slovima,imam trip da vice :D:D 

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam za mg,kamilica mi lepsa.inace,sita sam se ismejala,htela sam da napisem "Melissa,nemoj da vices na mene :-P",jer kad god neko pise velikim slovima,imam trip da vice :D:D 

haha da znas kakav mi je tel i kako je tesko pisati plakala bi hahah svoj poslala na popravku pa se sad s ovim patim..:(  ja sve zaboravim pitati koji se cajevi smiju piti u trudnoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha da znas kakav mi je tel i kako je tesko pisati plakala bi hahah svoj poslala na popravku pa se sad s ovim patim..:(  ja sve zaboravim pitati koji se cajevi smiju piti u trudnoci

joj cuti,i moj jedva hoce i ovoliko,nekad jako dugo salje post a nekad odmah.ja mislim da nana i kamilica su ok,za ostale ne znam,a i ne volim iskreno.za mnoge cajeve citam suprotna misljenja,ali posto ih ne volim,ne pijem ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopšte nisam plačljiva, a sad kako vidim bebu suze same krenu...majko moja, kako me hormoni drmajuuuu

Nira, Vuciguraj i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopšte nisam plačljiva, a sad kako vidim bebu suze same krenu...majko moja, kako me hormoni drmajuuuu

 Slabo sam kad i ljuta ili nervozna, za moje cudo ne svadjam se...trudim se uvijek biti nasmijana i vesela. Sinoc sam malo plakala jer muz ode na.posao i nece doci 10 dana pa sam.se rastuzila ali i to sam da on ne.vidi da i njemu ne bude jos gore. Hocu da sam vesela da ojevusim bebici pjesmice i da i ona bude vesela.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Slabo sam kad i ljuta ili nervozna, za moje cudo ne svadjam se...trudim se uvijek biti nasmijana i vesela. Sinoc sam malo plakala jer muz ode na.posao i nece doci 10 dana pa sam.se rastuzila ali i to sam da on ne.vidi da i njemu ne bude jos gore. Hocu da sam vesela da ojevusim bebici pjesmice i da i ona bude vesela.

Uh, Melissa, evo da te utesim... Tvoj je otisao na 10, a moj na 90 dana... Ja sam do prekjuce svaki dan stvarno bila super raspolozena, uvek nasmejana, bas sam se odlicno osecala, i psihicki i fizicki... Ali, od kako je dragi otisao juce ujutru, totalno mi je promenjeno raspolozenje... Rasplacem se u sekundi... Evo danas sam do pre sat vremena bila ok, onda sam se rastuzila i gotovo sad... Znam da ne smem zbog bebe i trudim se da budem ok, ali eto, jako smo vezani jedno za drugo i bas nam je ovo tesko, posebno sad i zbog trudnoce... 

bepce, merima, Ehinacea i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sam bila u bolnici zbog upale pluca i bas taj dan dobim vecu ,kazem ja muzu donesi mi uloske dobila sam,on meni kupi one najmanje higijenske reko pa sta cu s time neznam kako bi se snasao da mi mora kupovati sve za bolnicu,pripremit cu ja to sve sa 35 nedelja da smo mirni tako sam i sa prvim,robica je bila poslozena i speglana vec u sedmon mesecu i kolica spremna i kinderbet u sobi nad svim sam morala imat kontrolu valjda me hormoni pukli neznam ili sam takva po prirodi..

Citala sam nesto za cajeve ali svako kaze drugacije znam da se nesmije zeleni..

bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jedno pitanje... Sad me mama zove, njene prijateljice cerka je dobila uput za magnetnu rezonancu fetusa... U BG-u je to nesto komplikovano, rekli su joj da je bolje u NS. Znate li mozda nesto o tome, gde se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Melissa, evo da te utesim... Tvoj je otisao na 10, a moj na 90 dana... Ja sam do prekjuce svaki dan stvarno bila super raspolozena, uvek nasmejana, bas sam se odlicno osecala, i psihicki i fizicki... Ali, od kako je dragi otisao juce ujutru, totalno mi je promenjeno raspolozenje... Rasplacem se u sekundi... Evo danas sam do pre sat vremena bila ok, onda sam se rastuzila i gotovo sad... Znam da ne smem zbog bebe i trudim se da budem ok, ali eto, jako smo vezani jedno za drugo i bas nam je ovo tesko, posebno sad i zbog trudnoce... 

ah joj,to je bas punoo...znam kako ti je. i mi smo puno vezani i puno vremena provodimo zajedno i najvise volim s njim biti svaki minut ali eto posao je posao...nece ti biti lako ali trudi se zbog bebice jer i ja kad se rasplacem odma pomislim na bebu da ne bude ona lose. Proci ce nekako vrijeme, moramo nekako izdrzati...

zene bude li vama stomak tvrd, mislim na gornji stomak, ne gdje je bebi

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sam bila u bolnici zbog upale pluca i bas taj dan dobim vecu ,kazem ja muzu donesi mi uloske dobila sam,on meni kupi one najmanje higijenske reko pa sta cu s time neznam kako bi se snasao da mi mora kupovati sve za bolnicu,pripremit cu ja to sve sa 35 nedelja da smo mirni tako sam i sa prvim,robica je bila poslozena i speglana vec u sedmon mesecu i kolica spremna i kinderbet u sobi nad svim sam morala imat kontrolu valjda me hormoni pukli neznam ili sam takva po prirodi..

Mm hoce da ja imam kontrolu nad svim tim stvarima, da on ne mora posle da se stresira. Kaze kolica i krevetac bi lako resio, ali za uloske bi se dobro preznojio. Hahhaha. S jedne strane mi i odgovara da me malo pogura sto se tice kupovine bilo cega, jer se meni za sve cini jos rano i znajuci sebe ostalo bi sve za zadnji cas! 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ah joj,to je bas punoo...znam kako ti je. i mi smo puno vezani i puno vremena provodimo zajedno i najvise volim s njim biti svaki minut ali eto posao je posao...nece ti biti lako ali trudi se zbog bebice jer i ja kad se rasplacem odma pomislim na bebu da ne bude ona lose. Proci ce nekako vrijeme, moramo nekako izdrzati...

zene bude li vama stomak tvrd, mislim na gornji stomak, ne gdje je bebi

meni je bio pre neki dan ali sam taj dan jela kao popisna komisija,a posle isla u wc tek sutradan.ono se naravno sve ponabijalo kao u dzak.pa to se sad sve mrda pomera sabija,beban se covek bori za prostor :D ne znam da li si gledala onu prezentaciju "kako se pomeraju organi u trudnoci",imas je na netu,kucaj samo tako i izacice ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.